2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Yine olurdu canım benimki emmedi malum silikon uçla denedim bir keresinde damagi ile ezdi meme ucudu agzindan çıkardım hemen memeyi ama yine kan revan içinde kaldık. Bugün yine denedim vermeyi memeyi direkt koparacakti yine ucunu bıraksin diye resmen yalvardım eşim de bırak artık emmiyor işte dedi görünce, üzüldü halime. İlla emzirmem gerekiyor gibi hissediyorum hala. Sagmaktan falan usendigimden de değil inan yavrum içsin yeter her dakika sağarim ama emse hazır paket olacak bebek için istiyorum yine. Bazen çok ac uyanıyor sütü isitana kadar ağlıyor 😔
canım bence doğum şekline nasıl bebek karar veriyor diyorsak bu beslenme işine ne öyle dememiz lazım hepsi benzer ortamlardn çıktılar ama şimdiden alışkanlıkları istekleri ne kadar farklı, kendine hiç yüklenme zaten çok emekli bi iş yapıp bebeğine sütünü veriyorsun. geçen internette bi video gördüm yanancı bi kadın aynı filtre kahve makinası gibi mama makinası vardı mamayı boşalttı . yaptı verdi çocuga düşün yani rutinde böyle olan da var . ve anne rahat mutluysa bebeklerde mis gibi büyüyo ki sen sütünü veriyosun şekli bebeği hiç etkilemiyor ki öyle düşün .

canım bence doğum şekline nasıl bebek karar veriyor diyorsak bu beslenme işine ne öyle dememiz lazım hepsi benzer ortamlardn çıktılar ama şimdiden alışkanlıkları istekleri ne kadar farklı, kendine hiç yüklenme zaten çok emekli bi iş yapıp bebeğine sütünü veriyorsun. geçen internette bi video gördüm yanancı bi kadın aynı filtre kahve makinası gibi mama makinası vardı mamayı boşalttı . yaptı verdi çocuga düşün yani rutinde böyle olan da var . ve anne rahat mutluysa bebeklerde mis gibi büyüyo ki sen sütünü veriyosun şekli bebeği hiç etkilemiyor ki öyle düşün .
Sağol canimcim rahatladım 🙏🏻Gece 2 de 4 te kalkıp sagiyorum. Gücüm yettigince de devam edeceğim kuzum. Hoş doktor da emme konusunda ısrarciydi son kontrolde anne sütü mü veriyorsun sadece dedi evet dedim. İlla emsin demedi bu defa. İyi gidiyor dedi gelişimi için inan bir sevindim ki anlatamam. Sıkıntı dışarıda oluyor. Şimdi sıcak hava süt bozulur diye güvenemiyorum. Ee bende süt memede duramiyorum sağmam lazım. O yüzden dışarıda vaktimiz sınırlı. Keşke emse diyorum bakalım zamanla alır belki denemeye devam edecegim 🙏🏻

Kızlar alakasız belki ama bir şey diyeceğim. Sütü az gelenler deneyebilirler. Sütyen takmayı oldum olası hiç sevmem hamileliğim boyunca dışarı çıkarken taktım normalde de öyleydim. Doğumdan sonra mecburen takmaya basladim emzirme sütyeni. Bugün şöyle bir rahat edeyim diye çıkardım sütüm biraz daha fazla geldi. Alakası var mıdır yok mudur bilmiyorum ama deneyebilirsiniz
Meme serbeste cikinca akiyor süt bende canim. Dedigin dogru olabilir. O yuzden mecburen takiyorum. Ama penye emzirme sutyenleri aldim onlari takabiliyorum ancak. Disari cikarken de kapli olanlardan takiyorum

Sağol canimcim rahatladım 🙏🏻Gece 2 de 4 te kalkıp sagiyorum. Gücüm yettigince de devam edeceğim kuzum. Hoş doktor da emme konusunda ısrarciydi son kontrolde anne sütü mü veriyorsun sadece dedi evet dedim. İlla emsin demedi bu defa. İyi gidiyor dedi gelişimi için inan bir sevindim ki anlatamam. Sıkıntı dışarıda oluyor. Şimdi sıcak hava süt bozulur diye güvenemiyorum. Ee bende süt memede duramiyorum sağmam lazım. O yüzden dışarıda vaktimiz sınırlı. Keşke emse diyorum bakalım zamanla alır belki denemeye devam edecegim 🙏🏻
Takdir edilesi👏👏 ben ugrasamaz mama verirdim gibi geliyor

Meme serbeste cikinca akiyor süt bende canim. Dedigin dogru olabilir. O yuzden mecburen takiyorum. Ama penye emzirme sutyenleri aldim onlari takabiliyorum ancak. Disari cikarken de kapli olanlardan takiyorum
Süt akması da oluyor da canimcim sağım yaptım şimdi bayağı süt geldi daha iki saat önce sagmistim o zaman da çok geldi. Bende penye olanlardan kullanıyorum evde. Şimdi tekrar taktım. Bayağı süt oldu dolapta. Yine mastit olmaktan çok korkuyorum

Süt akması da oluyor da canimcim sağım yaptım şimdi bayağı süt geldi daha iki saat önce sagmistim o zaman da çok geldi. Bende penye olanlardan kullanıyorum evde. Şimdi tekrar taktım. Bayağı süt oldu dolapta. Yine mastit olmaktan çok korkuyorum
Olmazsin insallah ya🙏 ona gore ayarliyordur vücut umarim

sağdım bugün ilk defa 40 cc gördüm , avent biberona koydum 2 dk içinde bitti valla kuşkulandım açıkcası, ben 15 dk sağdım emzirirken de 10/15 dk veriyırum bu kadar az mı içiyor yani bebeğim :KK43:
Bebegin cekim gücü daha fazla olabilir canim. Benimki de 10 dk tek meme seklinde emiyor. Digerini verince istemiyor. Ama 10 dkda bosaltiyor sanki memeyi. Kilo alimi da iyiydi son kontrolde. 10 dk sagdim gecen gun 70 cc cikti. Bebisin emdigi bundan fazladir diye dusunuyorum

En azından ne kadar emiyor ne kadar içti doydu mu dertlerim olmuyor bu şekilde. Gece eşim destek oluyor sagdigim için böyle kolaylıklari da var. Bir de sağıma alıştı meme canım acimiyor artık o kadar da inşallah azalmaz sütüm bebise yetecek kadar olsa yeter yani sagarak 🙏🏻
evet bence bu süper bi şey , ben asla emin olamıyorum ne kadar içti doydu mu diye . doktorlar herkese 10 dk diyor ama her kadında 10 dk da gelen süt miktarı aynı mı değil :)

Bebegin cekim gücü daha fazla olabilir canim. Benimki de 10 dk tek meme seklinde emiyor. Digerini verince istemiyor. Ama 10 dkda bosaltiyor sanki memeyi. Kilo alimi da iyiydi son kontrolde. 10 dk sagdim gecen gun 70 cc cikti. Bebisin emdigi bundan fazladir diye dusunuyorum
bence çok iyi maşallah 70 cc 🧿🌸 ben de görebilirim inş o değeri sağdıklarkmı anında içirdim zaten azıcık şeyi dolaba atmiyim dedim 😄 inşallah güzel güzel kilo alır büyürler bebeklerimiz

gelişimi iyi gidiyorsa bundan daha güzel haber yok işte 🥰maşallah 🥰🧿🩵

sağdım bugün ilk defa 40 cc gördüm , avent biberona koydum 2 dk içinde bitti valla kuşkulandım açıkcası, ben 15 dk sağdım emzirirken de 10/15 dk veriyırum bu kadar az mı içiyor yani bebeğim :KK43:
Kuzum az degil ki az diye dusunme henuz mideleri cok kucuk max icebilecekleri zaten 60 fazlasini kusuyorlar

Kizlar ya bu gece tek basimayim bebekle. Batil inançlari sıfır olan biri olarak cevremdekiler korkuttu lohusa tek kalir mi diye nolucak ne alaka derim ama gece yarisini gecince bir acaba mi dedim 😁 kaliriz dimi nolacak

X