2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kızlar selam, cumartesiden beri yazamıyorum buraya. Ben geçen cumartesi yüksek tansiyondan acil kadın doğumcuya gittim. İdrarda protein de yüksek çıkınca gebelik zehirlenmesi dediler. Ertesi gün sezaryene aldılar. 37+2de doğumu yapmış oldum. Kızım çok şükür sağlıklı, odaya yanımıza verdiler. 2 gün hastanede kalıp eve geçtik. Bugün de ilk muayenesi için tekrar hastaneye gittik. Doktor pansumanı da çıkardı. Ağrılarım hala devam ediyor, onun dışında ben de iyiyim.
Selâm canm çok sevindim sağlıkla almışsın kucağına 🥰🥰🥰💗🧿 bayramın birinci günümü doğum yaptin cnm bnde o gün yaptim değerlerim bur anda cok yükseldi herşey birbirine girdi suni sancı ile doğum yaptım bnimki biraz küçük gldi 🥲 yada bna öle gliyo

Kızlar selam, cumartesiden beri yazamıyorum buraya. Ben geçen cumartesi yüksek tansiyondan acil kadın doğumcuya gittim. İdrarda protein de yüksek çıkınca gebelik zehirlenmesi dediler. Ertesi gün sezaryene aldılar. 37+2de doğumu yapmış oldum. Kızım çok şükür sağlıklı, odaya yanımıza verdiler. 2 gün hastanede kalıp eve geçtik. Bugün de ilk muayenesi için tekrar hastaneye gittik. Doktor pansumanı da çıkardı. Ağrılarım hala devam ediyor, onun dışında ben de iyiyim.
Canm bn sana birsy sorcm devlet temi özelde mi doğum yaptin

İyi de suni sancı nasıl ki bebeğe dışarıdan bir müdahale ise sezaryen de aynı şekilde müdahale. İki durumda da doğumu bebek başlatmamış oluyor.
Haklısın ama demek istediğim sıfır sancı ve açılmayla normal doğumu suni sancıyla başlatmak sadece anneye eziyet ve hoop travmatik bir doğum. Özellikle ilk doğumsa bana hayal gibi geliyor :KK43: Zaten sağlık nedeniyle önden müdahale ediliyor iki doğum türünü de tecrübe etmek istemiyorum.

Haklısın ama demek istediğim sıfır sancı ve açılmayla normal doğumu suni sancıyla başlatmak sadece anneye eziyet ve hoop travmatik bir doğum. Özellikle ilk doğumsa bana hayal gibi geliyor :KK43: Zaten sağlık nedeniyle önden müdahale ediliyor iki doğum türünü de tecrübe etmek istemiyorum.
Bu konuda sana katılıyorum benim için travmatik oldu gerçekten hic hazır oldum bir süreç değildi 11 gün oldu cikamdm etkisinden rabim herkese kolay doğum nasip etsin inşallah 🤲

Bana bugun vajina agrisi guncellemesi geldi. Bütün gün hastanedeyim. En son eve geldigimde koltuga oturdum kalkarken baya canim yandi. Alt tarafta cok baski var. Iyi ki valiz falan hazirlamisim valla tuvalete gitmeye takatim kalmadi. 1 civari terden sırılsıklam uyandım.
Ya bu arada sizin nstde sanci kac cikiyo? 20-25 düşük dimi? Gecen hafta maksimum 5-10 çıkıyordu.
Ben de ilk defa bugün girdim doktor reaktif mi öyle bir şey dedi haftaya tekrar gel dedi yolladı hiç rakam söylemedi , size doktor mu söyledi sayı olarak ?

Canım benim geçmiş olsun hayırlı olsun çok şükür bebisine kavustun❤️🧿🧿 bu arada benim de idrarda protein çıkıyor ama doktor bisey demedi ya haftaya tekrar gel dedi 36. Hafta dayim

Canimm gözün aydın çok geçmiş olsun sağlıkla büyüsün yavrun 🌸❤️ ağrıların da bi an önce geçsin gitsin inşallah

Kızlar benim bugün kasılmalarım biraz arttı. Ebeye haber verdim gel nst bakalım dedi. Bebeğin kalp atışları falan güzel çok şükür. Sonra beni muayene etti 2 cm açıklık var dedi. Kızım gelmeye hazırlanıyor inşaallah 🥰
Ayyyy çok heyecanlı 😍😍 kolaylıkla sağlıkla gelsin inşallah caniim ❤

Canım bizde avusturyadayız geçen hafta kuzenim de 37+2 iken kontrolde bebeğin kilo almadığını beslenemediğini söylediler ve suni sanciyla doğum yaptı çok şükür bebek te kendi de gayet iyi birde ilk doğumu suni sancıya dayandı suyu patladıktan sonra gerçek sancıları oldu doğurdu bebeğini bence önemli olan sağlıklı şekilde evladını kucağına almak
İnşallah istediğin gibi olur Herşey ama suni derlerse de fazla takma

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Dün hastaneydim, bebeğin iriliğinden dolayı 36/37de suni sancı verelim olmazsa sezeryanla alırız dediler. Başlamamış doğumu suniyle tetiklemek bana çok mantıksız geliyor asla inancım yok normal bir şekilde biteceğine. İlk önce fazlasıyla sancı çekip sezeryanla doğuracağım..Önümüzdeki hafta başka bir yerle randevum var onlar da aynı şeyi söylerse direkt sezeryan isteyeceğim.( yer Almanya bu arada)
Benim doktorum da önermedi açıkçası suni sanci ile doğum garanti değil diye de söyledi.
Suni sancinin bebişi strese soktuguna dair bir yazi okumustum geçen.
Evet canım kakasını yapabiliyor dedi doktor

Kızlar benim bugün kasılmalarım biraz arttı. Ebeye haber verdim gel nst bakalım dedi. Bebeğin kalp atışları falan güzel çok şükür. Sonra beni muayene etti 2 cm açıklık var dedi. Kızım gelmeye hazırlanıyor inşaallah 🥰
Ya şükür canım 🙏 sağlıcakla ilerlesin,güzel haberlerini bekliyoruz 🥰🙏

Gözünüz aydın canım benim 🙏 şükür ikinizde iyiymissiniz daha güzel olur inşallah 🙏

Benim ilk kızımda rop muaynesi oldu. Her erken doğan'dan isteniyor evet kızlar. sacibelinde sacibelinde canım bence sen bi çocuk doktoru seç kendine düzenli takibini yapsın. Testler için seni cagırsın. İmkan var sa ilk zamanlar özele gitmeni tavsiye ederim.
Ropa bütün bebekler giriyor ya bir aletle gözünün içini açıp göz damarlarına bakıyorlar oğlumda az daha bayılacaktım ağlamasına kızımda babasına bırakıcam daha hassasım en ufak bir şeye yığılıp kalacak gibiyim dayanamam bu sefer r

Ay maşAllah sağlıkla sıhhatle kucağına alırsın inşAllah 🤲🤲🤲🤲🌸🌸

X