2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Doğumdan sonra hemen özel sağlık sigortası işini halledeceğiz biz. Doğum yapacağım hastanede cok iyi bir çocuk doktoru var ondan devam ederiz gibi 🙏
Onu ben de yapicam ama hastane bebegine özel fiyatlar veriyo zaten. Sen hic konustun mu? Guvende guven bebegi muhabbeti vardı simdi acibademde var mi bilmiyorum konusucam haftaya.

Onu ben de yapicam ama hastane bebegine özel fiyatlar veriyo zaten. Sen hic konustun mu? Guvende guven bebegi muhabbeti vardı simdi acibademde var mi bilmiyorum konusucam haftaya.
Ben medicalparkta takipliyim canım genel anlamda her gittiğimde memnun kaldım sadece kadın doğum için degil. Ama yine de bebişin öss sinin olması beni rahatlatır, ben ve eşime şirket sigorta yaptı o yüzden masrafı vs önemli değil açıkçası bebis için güzel bir sigorta yaptırırız 🙏🙂

Kızlar bende çarpıntı oluyordu. Nabzım yüksek çıkıyo du. Doktorum kardiyoloji ye gönderdi gittim. Ultrason be ekg cekildim çok şükür normal çıktı. Nabız 110 normal miş. Hani olan varsa yazayım merak etmeyin. ❤bazen nefes nefese kalıyorum anı bi telaş gerginlik kabıma sığamıyorum sanki çok degişik birşey

Doğumdan sonra hemen özel sağlık sigortası işini halledeceğiz biz. Doğum yapacağım hastanede cok iyi bir çocuk doktoru var ondan devam ederiz gibi 🙏
Devlette doğum yapmıştın demi. Özelde doğum yapacak arkadaşlar ilk 28 gün bebegin herşeyi doğum yaptığınız hastanede ücretsiz karsılanmsk zorunda sakın para vermeyin ve doğum yaptıgınız hastaneye götürün bebeği. Ben 28. Günden sonra sigorta yaptırıcam nasipse

Suni sancıyi ben istemiyorum kuzum yani başlamış doğum için okay suni sancı ama baslamamis doğum için suni sancı istemedim. Doktor da garanti vermiyor çileye gerek yok gibi geldi
İllaki normal doğum istiyorsan bi iki damla suni sancıdan zarar gelmez🤣sezeryande suni🤣gelmeyen bebeği şok etkisiyle alacaklar 🤣

Devlette doğum yapmıştın demi. Özelde doğum yapacak arkadaşlar ilk 28 gün bebegin herşeyi doğum yaptığınız hastanede ücretsiz karsılanmsk zorunda sakın para vermeyin ve doğum yaptıgınız hastaneye götürün bebeği. Ben 28. Günden sonra sigorta yaptırıcam nasipse
Kuzum ben doğum yapmadım ya daha 😅😅 bende diyorum niye böyle oldu karıştırdığını farkettim de 😅

Bebege mi yaptiriyorsunuz canim? Nasil oluyor bu sigorta isleri ya. Ben de yaptirmak istiyorum ama proseduru hic bilmiyorum. Medikal parkla ozel bir anlasmamiz var aslinda. Ben esim ve 1.derece yakinlarimiz cok cüz'i bir miktara muayene oluyoruz ama diger özel hastaneleri de kapsayacak bisey olsun istiyorum sanirim

Bebege mi yaptiriyorsunuz canim? Nasil oluyor bu sigorta isleri ya. Ben de yaptirmak istiyorum ama proseduru hic bilmiyorum. Medikal parkla ozel bir anlasmamiz var aslinda. Ben esim ve 1.derece yakinlarimiz cok cüz'i bir miktara muayene oluyoruz ama diger özel hastaneleri de kapsayacak bisey olsun istiyorum sanirim
Canım bizim Allianz var tam kapsamlı eşim ve benim. Bebiş için de Allianz ya da acıbadem düşünüyoruz. Şuan bebiş henüz dogmadigi ve TC kimlik nosu olmadığı için teklif alamadık doğum sonrası teklif alır değerlendiririz. Zaten ilk 1 aylık kontrolleri hastane yapıyor benim bildiğim geri kalan kontrolleri için yaptıracağız. Bir de olsun ya ne olur ne olmaz Allah korusun 🙏

Kızlar bebiş 3428 g olmuş, pazartesi tekrar muayenem var. 5 temmuza kadar gelmezse bebiş 5 temmuzda sezaryen olacağım. Bebiş kanalda falan değil valla öyle doğum pozisyonunda bekliyor. Kolunu emerken yakaladık 😅😅
Canım aynı gidiyoruz benimde 3400 g , doktor bana son haftalar 500 gram olarak alacak dedi. Alttan bir daha muayene ettimi seni bana da haftaya gel dedi ama muayene edecekmiş onun korkusuyla muayene olacağıma dogursam keşke diyorum😁

Canım aynı gidiyoruz benimde 3400 g , doktor bana son haftalar 500 gram olarak alacak dedi. Alttan bir daha muayene ettimi seni bana da haftaya gel dedi ama muayene edecekmiş onun korkusuyla muayene olacağıma dogursam keşke diyorum😁
Bana pazartesi gel dedi canım tekrar. Bende bugün yine çatı kontrolü açıklıga falan bakar belki dedim de yapmadı 🙂

Cnm bunu heryerde yazıyorlar ama uygulamada zor diye yorumlar okuyorum zorlayarak ugrasarak fln kabul ettirenler oluyormus

Suni sancıyi ben istemiyorum kuzum yani başlamış doğum için okay suni sancı ama baslamamis doğum için suni sancı istemedim. Doktor da garanti vermiyor çileye gerek yok gibi geldi
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Dün hastaneydim, bebeğin iriliğinden dolayı 36/37de suni sancı verelim olmazsa sezeryanla alırız dediler. Başlamamış doğumu suniyle tetiklemek bana çok mantıksız geliyor asla inancım yok normal bir şekilde biteceğine. İlk önce fazlasıyla sancı çekip sezeryanla doğuracağım..Önümüzdeki hafta başka bir yerle randevum var onlar da aynı şeyi söylerse direkt sezeryan isteyeceğim.( yer Almanya bu arada)

Kızlar selam, cumartesiden beri yazamıyorum buraya. Ben geçen cumartesi yüksek tansiyondan acil kadın doğumcuya gittim. İdrarda protein de yüksek çıkınca gebelik zehirlenmesi dediler. Ertesi gün sezaryene aldılar. 37+2de doğumu yapmış oldum. Kızım çok şükür sağlıklı, odaya yanımıza verdiler. 2 gün hastanede kalıp eve geçtik. Bugün de ilk muayenesi için tekrar hastaneye gittik. Doktor pansumanı da çıkardı. Ağrılarım hala devam ediyor, onun dışında ben de iyiyim.

Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Dün hastaneydim, bebeğin iriliğinden dolayı 36/37de suni sancı verelim olmazsa sezeryanla alırız dediler. Başlamamış doğumu suniyle tetiklemek bana çok mantıksız geliyor asla inancım yok normal bir şekilde biteceğine. İlk önce fazlasıyla sancı çekip sezeryanla doğuracağım..Önümüzdeki hafta başka bir yerle randevum var onlar da aynı şeyi söylerse direkt sezeryan isteyeceğim.( yer Almanya bu arada)
İyi de suni sancı nasıl ki bebeğe dışarıdan bir müdahale ise sezaryen de aynı şekilde müdahale. İki durumda da doğumu bebek başlatmamış oluyor.

Suni sancinin bebişi strese soktuguna dair bir yazi okumustum geçen.

X