2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ropa bütün bebekler giriyor ya bir aletle gözünün içini açıp göz damarlarına bakıyorlar oğlumda az daha bayılacaktım ağlamasına kızımda babasına bırakıcam daha hassasım en ufak bir şeye yığılıp kalacak gibiyim dayanamam bu sefer r
Oğlumda hiç yapilmadi sadece özelde mi yapılıyor

Ropa bütün bebekler giriyor ya bir aletle gözünün içini açıp göz damarlarına bakıyorlar oğlumda az daha bayılacaktım ağlamasına kızımda babasına bırakıcam daha hassasım en ufak bir şeye yığılıp kalacak gibiyim dayanamam bu sefer r
Evet ya çok kötü gerçekten ben gittiğimde gördüm bebeğin gözünü çıkarıyolar gib tövbe estağfurullah az kalsın alacaktım ellerinden.

Bebege mi yaptiriyorsunuz canim? Nasil oluyor bu sigorta isleri ya. Ben de yaptirmak istiyorum ama proseduru hic bilmiyorum. Medikal parkla ozel bir anlasmamiz var aslinda. Ben esim ve 1.derece yakinlarimiz cok cüz'i bir miktara muayene oluyoruz ama diger özel hastaneleri de kapsayacak bisey olsun istiyorum sanirim
Bazı iş yerleri çalışanlarına kendi yapıyor. Ailesine yapanda var. Ama mesela bizim iş geri sadece eşime yapıyor. Bize indirimli oluyor . Eşimde bize ödeyerek yapıyor sigorta. İş yeri hallediyor yani bizim.

Canım bizim Allianz var tam kapsamlı eşim ve benim. Bebiş için de Allianz ya da acıbadem düşünüyoruz. Şuan bebiş henüz dogmadigi ve TC kimlik nosu olmadığı için teklif alamadık doğum sonrası teklif alır değerlendiririz. Zaten ilk 1 aylık kontrolleri hastane yapıyor benim bildiğim geri kalan kontrolleri için yaptıracağız. Bir de olsun ya ne olur ne olmaz Allah korusun 🙏
Bizimde allianz. AMa dogumu karşılamıyor. Gebelik randevusunu bile karşılamıyor. Gebe olduğun sisteme geçtiği an kadın doğum bölümüne para veriyorsun

Kızlar benim bugün kasılmalarım biraz arttı. Ebeye haber verdim gel nst bakalım dedi. Bebeğin kalp atışları falan güzel çok şükür. Sonra beni muayene etti 2 cm açıklık var dedi. Kızım gelmeye hazırlanıyor inşaallah 🥰
Allah kolaylık versin. Hayırlı kolay doğumun olsun inşallah

Kızlar selam, cumartesiden beri yazamıyorum buraya. Ben geçen cumartesi yüksek tansiyondan acil kadın doğumcuya gittim. İdrarda protein de yüksek çıkınca gebelik zehirlenmesi dediler. Ertesi gün sezaryene aldılar. 37+2de doğumu yapmış oldum. Kızım çok şükür sağlıklı, odaya yanımıza verdiler. 2 gün hastanede kalıp eve geçtik. Bugün de ilk muayenesi için tekrar hastaneye gittik. Doktor pansumanı da çıkardı. Ağrılarım hala devam ediyor, onun dışında ben de iyiyim.
Gözün aydın güle güle büyüt sağlıkla inşallah ❤

İyi de suni sancı nasıl ki bebeğe dışarıdan bir müdahale ise sezaryen de aynı şekilde müdahale. İki durumda da doğumu bebek başlatmamış oluyor.
Aynen demek istediğim buydu😀normal doğum isteyenler hemen pes etmeyin suni sancı istemeyip sezeryanı seçmek banada çok mantıklı gelmiyor. Bazı doktorlar sabırsız olsun bitsin bi an önce istiyor.

Evet illaki öyledir. Bizim tamamlayıcı. Sizin iş yerimi yapsmıtı kendinizmi yaptırdınz
Bizim iş yeri yaptı ekstra bir şey yapmadık. Tam kapsamlı bizimki. Zaten hamileliğimin yarısında benim de sağlık sigortam vardı kendi iş yerimden o yüzden paket falan da almamış oldum. Ne olur ne olmaz diye eşimin iş yerinin sigortasını da yaptırmıştık birkaç sene önce. Fetal dna hariç hiçbir ödeme yapmamış oldum doğum paketi almadigim halde bayağı rahat oldu 🙂

Bizim iş yeri yaptı ekstra bir şey yapmadık. Tam kapsamlı bizimki. Zaten hamileliğimin yarısında benim de sağlık sigortam vardı kendi iş yerimden o yüzden paket falan da almamış oldum. Ne olur ne olmaz diye eşimin iş yerinin sigortasını da yaptırmıştık birkaç sene önce. Fetal dna hariç hiçbir ödeme yapmamış oldum doğum paketi almadigim halde bayağı rahat oldu 🙂
Ay ne güzelmiş ya.

X