2024 🌸Temmuz Ağustos gibi trasfer olacaklar süreciniz nasıl ilerliyor🪷🪷🪷🪷🪷🫄

Merhaba kızlar. Biz de 2 yıldır evliyiz ve sperm hareketliliğinin düşük olması sebebiyle doğal yolla gebelik elde edemedik. İki başarısız aşılamadan sonra tedaviye başladık ve yumurtalarım toplanıp donduruldu. İlk adetten sonraki kontrolümde OPU sonrası yumurtalıklarımda kalıntılar olduğunu gördük. Doktor onların temizlenmesi için Dienelle ve Coraspin verdi. İkinci adetimle birlikte transfer hazırlıklarına başlayacağız inşallah. Dün itibariyle 21 adet Dienelle (doğum kontrol hapı) bitti. Daha önce bu hapı kullanan oldu mu? Bıraktıktan kaç gün sonra adet görürüm?

Merhaba kızlar. Biz de 2 yıldır evliyiz ve sperm hareketliliğinin düşük olması sebebiyle doğal yolla gebelik elde edemedik. İki başarısız aşılamadan sonra tedaviye başladık ve yumurtalarım toplanıp donduruldu. İlk adetten sonraki kontrolümde OPU sonrası yumurtalıklarımda kalıntılar olduğunu gördük. Doktor onların temizlenmesi için Dienelle ve Coraspin verdi. İkinci adetimle birlikte transfer hazırlıklarına başlayacağız inşallah. Dün itibariyle 21 adet Dienelle (doğum kontrol hapı) bitti. Daha önce bu hapı kullanan oldu mu? Bıraktıktan kaç gün sonra adet görürüm?
Genellikle doğum kontrol ilacını bıraktıktan 1 hafta sonrasında regl başlıyor

Merhaba kızlar daha önce yazmıştım 11. Gün değerim 288, 13. Gün değerim 538 geldi doktorumuz artışın gayet iyi olduğunu 14 gün sonra ultrasonda bakılacağını söyledi. 21 ağustosa randevu aldım, ancak evhamlı bir manyak olduğum için içim içimi yiyor. 10 gün nasıl geçecek? Son adet tarihime göre 5+2 görünüyor. Kese vs. Muayenesi daha erken olmuyor mu? Bi görsem rahatlasam, tavsiyeniz ne olur? Doktorum şehir dışında belki üst üste gidip gelmeyelim diye bu şekilde yol çizdi bilemiyorum. Ama günler geçmiyor. Değerimin 1000 olduğunu bile görmedim.
Bende aynı durumdayım benim de randevum 24 ağustosta 🥹
2 kere beta ya bakıldı sonra 2 hafta sonra gel dedi. İçerde işler ne alemde merak ediyorum 😁

Kızlar ne olur bana dua edin geçen ay transfer ertelenmişti yarın kontrolüm var herşey yolundaysa transfer günü verecek doktorum Allahım herşey güzel oldu amin 🙏

Canım şifa olur belki dene kist için sabahları aç karnına sütü kaynat ılık olsun içerine zerdeçal kat 1 tatlı kaşığı ve iç benimde vardı 2 hafta boyunca düzenli içtim geçti kistim yoksa ameliyat olacaktım belki işe yarar sende de

Canım şifa olur belki dene kist için sabahları aç karnına sütü kaynat ılık olsun içerine zerdeçal kat 1 tatlı kaşığı ve iç benimde vardı 2 hafta boyunca düzenli içtim geçti kistim yoksa ameliyat olacaktım belki işe yarar sende de

Selamlar kızlar 🌸

Benim 2. transferim olucak, 1.si dış gebelik ile sonuçlandı tek tüpüm alındı.
Donmuş embriyom vardı fakat yeniden yumurta toplanıcak. İlk seferinde hiçbir bilgim yoktu ve sudan çıkmış balık gibiydim. Şuan daha rahat hissediyorum kendimi anlamsız bir rahatlık var 😇 ama yine deneyimli arkadaşlarımın önerilerine ihtiyacım var.

Yarın iğnelere ve ultrasonlara başlıyoruz ✌️
Bana şunu yap, şunu yapma, bunu ye iç vb gibi verebileceğiniz önerileriniz var mı? 😇🌸

Tekrar selamlar 🌸

Bugün ultrason oldum, sol overda bir kistim varmış, üzdü ☺️Yumurta toplama ve transfer tarihini ileri atabilirmiş. Ayrıca kist dolayısıyla sol overın arkasını göremedi. Sağda da 4 tane minik yumurta varmış. Bana tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı?
🙏🙏🙏
Selam tekrar
Benim için dediniz değil mi?
Aç mı tok mu yapmalıyım?

Ya aslında bir yeri yaparken başka şeyi bozmak istemiyorum, İlk defa kistim olduğu söylendi daha önce olup geçiyorsa da ben bilmiyordum,
opu.yu transferi etkileyeceği için kafama taktım biraz aslında

Aç karnına kuzum benimde aynı şekil iğnelere başlamamı etkiledi ameliyat olacağım ay kendiliğinden geçtiğini öğrendim ama her güm de içtim bir dene bakalım şifa olur

yaşım 34. maalesef ne kanama ne baska belirti oldu..bizde olumsuz bişey hiç beklemiyorduk😔 şu an düşük yapıyorum agrılar şiddetleniyor gittikçe ve hala inanamıyorum ama nasip işte😞elden bişey gelmiyor
Canım çok üzüldüm, çok geçmiş olsun 😞 ben de dün kalp atışı gittim ve sesini duymamıza rağmen sevinemedik. Düzensiz atıyordu ve 7+2 olmam gerekirken 6+1 görünüyordu. Doktor pazartesi tekrar çağırdı, o gün belli olacak. Ben de hiç iyi değilim, dualarınıza ihtiyacım var 🤲🏻

Canım çok üzüldüm, çok geçmiş olsun 😞 ben de dün kalp atışı gittim ve sesini duymamıza rağmen sevinemedik. Düzensiz atıyordu ve 7+2 olmam gerekirken 6+1 görünüyordu. Doktor pazartesi tekrar çağırdı, o gün belli olacak. Ben de hiç iyi değilim, dualarınıza ihtiyacım var 🤲🏻
sagol cnım😞iki gün önce agır sancı cektim pıhtılar geldı ben düstü bitti sanmıstım ama kese asagı kadar ınmıs cıkmak üzere bebek hala duruyor dedi ardından agrı kesici verdi doktor.cok zor beklemek😔umarım sen güzel haberlerle ilerlersin canım. ilk aylar haftası haftasına uyumlu olmasa da saglıkla ilerleyrbiliyor. kalp atısını duymussunuz cok önemli bu. kötü düşünmemeye calıs. rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Allah büyük.

Umutsuz olma. Burada bahsetmiştim benim kesem durdu 11 gün gerideydi sonra aniden gelişti mücizeyle kötü düşünme ♥️

sagol cnım😞iki gün önce agır sancı cektim pıhtılar geldı ben düstü bitti sanmıstım ama kese asagı kadar ınmıs cıkmak üzere bebek hala duruyor dedi ardından agrı kesici verdi doktor.cok zor beklemek😔umarım sen güzel haberlerle ilerlersin canım. ilk aylar haftası haftasına uyumlu olmasa da saglıkla ilerleyrbiliyor. kalp atısını duymussunuz cok önemli bu. kötü düşünmemeye calıs. rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Allah büyük.
Ah canım kıyamam çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede atlatırsın 🙏🏻 doktor senin düşürmeni mi bekliyor, direkt kürtaj niye yapmadı?

Umutsuz olma. Burada bahsetmiştim benim kesem durdu 11 gün gerideydi sonra aniden gelişti mücizeyle kötü düşünme ♥️
Olmamaya çalışıyorum canım ama dünden beri şiddetli bel ağrısı yaşıyorum. Dün parol içmek zorunda kaldım, bugün daha iyiyim ama gece oluyor. Dua ediyorum inşallah bir mucize olsun diye 🤲🏻

Olmamaya çalışıyorum canım ama dünden beri şiddetli bel ağrısı yaşıyorum. Dün parol içmek zorunda kaldım, bugün daha iyiyim ama gece oluyor. Dua ediyorum inşallah bir mucize olsun diye 🤲🏻
Olacak inşallah. Benim de çok vardı kesem geliştikten sonra da devam etti arada hala oluyor. İnşallah herşey güzel olacak ♥️

Ah canım kıyamam çok geçmiş olsun inşallah kısa sürede atlatırsın 🙏🏻 doktor senin düşürmeni mi bekliyor, direkt kürtaj niye yapmadı?
evet canım. tüp bebek tedavisindeki doktorum kürtaj istemiyoruz evde ilaçla düşük olmasını bekliyoruz dediği için :KK43: buradaki doktorum da cok iyi güvendiğim bir hekim. o da uygun gördü hiç kürtaj demedi ilaca bile gerek yok kendiliğinden atar rahim dedi. öyle kontrollere gidicem.

Olacak inşallah. Benim de çok vardı kesem geliştikten sonra da devam etti arada hala oluyor. İnşallah herşey güzel olacak ♥️
Sağ ol canım inşallah, Allah dualarımızı geri çevirmesin 🤲🏻 2 gündür sürekli ağlamaklıyım, bir yandan kendimi kötüye alıştırmaya çalışıyorum bir yandan umudumu korumaya çalışıyorum onunla konuşuyorum sürekli 🤍 bana dua edin olur mu 🤲🏻

evet canım. tüp bebek tedavisindeki doktorum kürtaj istemiyoruz evde ilaçla düşük olmasını bekliyoruz dediği için :KK43: buradaki doktorum da cok iyi güvendiğim bir hekim. o da uygun gördü hiç kürtaj demedi ilaca bile gerek yok kendiliğinden atar rahim dedi. öyle kontrollere gidicem.
Anladım canım doktor en iyisini bilir. Hatta kürtaj psikolojisine girmektense bu şekilde daha kolay atlatırsın umarım 🙏🏻 dondurulmuş embriyon var mı, tekrar deneyecek misin?

Kızlar bugün kontrol vardı transfer günü belli olacaktı ama rahim kalınlığı istenen düzeyde olmadığı için histereskopi ve rahme müdahale edeceğim dedi doktorum yarın histereskopi yapılacak böyle durum yaşayan var mı bu nasıl olacak bana bilgi verebilir mi bilen arkadaşlar

Anladım canım doktor en iyisini bilir. Hatta kürtaj psikolojisine girmektense bu şekilde daha kolay atlatırsın umarım 🙏🏻 dondurulmuş embriyon var mı, tekrar deneyecek misin?
inşallah canım.🙏🏻 herşey sil baştan baslamayı düşünüyorum canım.son bir tane kaldı çözülüp tekrar dondurulan bir embriyo.çözüldüğünde transfere uygun olmayabilir. transferde bile o kadar hormon ilaç aldım ki süreç gözümde büyüyor. ve korkuyorum ya yine aynı seyi yasarsam diye:KK43: öyle işte.. hersey olacagına varıyor tevekkül etmekten dua etmekten baska caremiz yok.. sen nasıl oldun daha iyisin inşallah🤲🏻

inşallah canım.🙏🏻 herşey sil baştan baslamayı düşünüyorum canım.son bir tane kaldı çözülüp tekrar dondurulan bir embriyo.çözüldüğünde transfere uygun olmayabilir. transferde bile o kadar hormon ilaç aldım ki süreç gözümde büyüyor. ve korkuyorum ya yine aynı seyi yasarsam diye:KK43: öyle işte.. hersey olacagına varıyor tevekkül etmekten dua etmekten baska caremiz yok.. sen nasıl oldun daha iyisin inşallah🤲🏻
İyi bari canım onu da denersiniz, iyi düşün merak etme hiç bir şey olmaz Allahın izniyle kendini hazır hissettiğinde transfer olur yeniden denersin 🙏🏻 aslında dondurulmuş transfer bence daha iyi, ben bu sefer taze oldum ve vücudum hiç dinlenemedi gibi hissediyorum. Herşeyin hayırlısı Allah isteyen ve hak eden herkese nasip etsin diyorum ben 🤲🏻 ben de daha iyiyim sadece bel ağrılarım devam ediyor, kasıklarımda batma tarzı ağrılarım var. Psikolojik olarak gidip geliyorum metanetli kalmaya çalışıyorum

X