🤎2024 ŞUBAT AYI GEBELİK PLANLAYANLAR🤎

Kızlar ben de bu topiğe girmek istiyorum ama malesef giremiyorumm çünkü regl hala gelmedi 8 gün gecikti. Regl hep düzenlidir normalde o yüzden ne yapacağım bilmiyorum. 27 aralıkta yumurtlama belirtileri gördüm daha sonra 31 aralıkta tekrar gördüm büyük ihtimal 2 kez yumurtladım. Dün test yaptım negatif çıktı. Yani 2. Yumurtlamama göre battan 2 gün önce test yapmış gibi varsayıyorum. Hamile şansım var mı hala acaba geç döllenme ile idrarda ne kadar geç öğrenilir. Pek sanmıyorum ama niye gecikti anlamadım
Ben de bunu merak ediyorum, acaba 2 yumurtlama görenlerin adeti 2.yumurtlamaya göre mi geliyor?
Benim geçen ay adetim mesela 3 gün geç geldi yumurtlamaya göre. Hamile de değildim. Kafaya taktım niye böyle oldu sıkıntı mı var acaba diye ama sonradan aklıma geldi luteal faz 16 güne kadar uzayabiliyormuş. Benim de öyle oldu heralde.
Eğer 2.yumurtlamaya göre adet görülüyorsa senin de öyle olacaktır belki de. 16.güne daha gelmemişsin.

Ben de bunu merak ediyorum, acaba 2 yumurtlama görenlerin adeti 2.yumurtlamaya göre mi geliyor?
Benim geçen ay adetim mesela 3 gün geç geldi yumurtlamaya göre. Hamile de değildim. Kafaya taktım niye böyle oldu sıkıntı mı var acaba diye ama sonradan aklıma geldi luteal faz 16 güne kadar uzayabiliyormuş. Benim de öyle oldu heralde.
Eğer 2.yumurtlamaya göre adet görülüyorsa senin de öyle olacaktır belki de. 16.güne daha gelmemişsin.
Bakalım eğer çarşambaya kadar gelirse ben de 2. Yumurtlamaya göre geldi derim.

günaydın kızlar, bugün itibariyle çalışmalara başlıyorum :KK70: 15.gün ise doktorumun önerisiyle duphastona başlayacağım geçen ay boş geçti bakalım bu takviye sayesinde bebiş gelecek mi hayırlısı rabbimden.. size de bol sağlıkla geçen bebiş haberlerini aldığımız bir şubat diliyorum :KK70:

Merhaba canım adetin 21. günü progestoran testi ile sağlıklı yumurtlama ve çatlama olmuşmu diye bakılıyor canım

Benim hormonlarımda da sıkıntı var canım nerdeyse 10 gün yaptım bi kaç günü çok hafif silik çıktı onun haricindeki günlerde silik bile çıkmadı bilmiyorum ben kendi bozukluğuma yordum😂 kullananların çoğu memnun çünkü gayet pik oluyor herkeste anlamadım yani 🙄
canım bende de oluyordu arada ama o bence yumurtalar küçük yeterince büyümüyor sen vitaminlerini al büyüyecek bide bu çörek otu kürü baya etki eder regl oldunmu

Kızlar herkese saglikli mutlu haftalar 😊
cuma kan degerlerime baktirmiştım bugün çıkmış sonuclar demir değerlerim normal ferritin değeri düşük yarın doktora gostericem sonuçları Ferritin değeri sizlern nasıl gebelikte etkilimi
nasıl çıkmış degerlerin canım ben onlara en son ne zaman baktırdım bilmiyorum benimde cok yüksek degildi ama referansın az üstüydü galiba pekmeze limon sık ye çok iyi bi demir ferittin takviyesi

Merhaba canım laboquick testlerini yeni mi aldın benim 3.ayım o testte dünkü testim senin dediğin gibi akça pakça çıktı 🤷‍♀️ bugün yine biraz daha çizgi belirdi ben hatalı olduğunu düşünüyorum hormon sorunum da yokm
Merhaba canım bende 3 ay önce almıştım iki ay kullandım geçen ay eşim kullandırmadı bu ay tekrar bi yapayım dedim dediğin gibi ikinci çizgi hiç çıkmadı denilecek kadar silikti bende tekrar kafamı karıştırmasın diye elimde 3 tane vardı attım hepsini bende bozuldu mu aceba diye düşündüm çünkü yaptığımda benimde yumurtlamaya yakın tarihlerdi

Kızlar herkese saglikli mutlu haftalar 😊
cuma kan degerlerime baktirmiştım bugün çıkmış sonuclar demir değerlerim normal ferritin değeri düşük yarın doktora gostericem sonuçları Ferritin değeri sizlern nasıl gebelikte etkilimi
Benim 30 çıkmış 2 hafta önce. Dr bişey demedi. Ama dahiliye dr u bakmıştı. Tiroid değeri kontrolü için gitmiştim.
Senin ferritinin kaç?

nasıl çıkmış degerlerin canım ben onlara en son ne zaman baktırdım bilmiyorum benimde cok yüksek degildi ama referansın az üstüydü galiba pekmeze limon sık ye çok iyi bi demir ferittin takviyesi
Cok üşüyen biriyim ondan baktiraym dedim
Demir 39
Demir bağlama kapasitesi 349
Demir bağlama kapasitesi doymamış 388
Ferritin 11
Folat 7.57
B12 723

Pekmezi duydum canm deneyeyim bakalm

Demir 39
Ferritin 11
Folat 7.57
B12 723

canım b12 degerin süper😍 folatın düşük folik asit kullanmıyormusun bende şimdi baktım feritinim en son gecen yıl yaptırmışım 34 çıkmış seninki biraz düşük canım iğnede yaptırabilir doktor

canım bende de oluyordu arada ama o bence yumurtalar küçük yeterince büyümüyor sen vitaminlerini al büyüyecek bide bu çörek otu kürü baya etki eder regl oldunmu
Bugün ateşim düşmeye başladı canım yarın sabah muhtemelen regl olacağım hiç sekmiyor :KK43: çörek otuna da başlayacağım hemen bugün hazırlarım hatta . Bakalım inşallah etki eder

11 çıkmış benm aile hekimliğinde yaptırdım tahlili
Bişey dedi mi sonuca aile hekimliği? Bunu kadın hastalıkları dr una danışmak lazım galiba. Bu yeter mi takviye lazım mı diye. Benim 30a dr bişey demedi ama şimdi baktım referans aralığını daha yüksek tutan yerler de varmış. Bi daha inşallah hamilelikte falan giderim dr a o zaman sorarım😄 Bezdim geçen yıl çok gittim dr a.

Demir 39
Ferritin 11
Folat 7.57
B12 723

Benin de ferritin 2,5 çıktı son tahlilimde :KK43:( bıktım artık kendimi bildim bileli kansızlık sürekli, pekmez ikiaydır düzenli içiyorum ben de bakalım etkileyecek mi ama bu derece bizim gibi düşüklüğe illa ilacı lazım bence

Kızlar merhaba benimde bat 29 ocak ama buraya da kayıt olmak istiyorum ocak topiğindeyim ama burdaki bilgiler daha çok ilgimi çekti :) 38 yaşındayım bende 5. aydayız denemelerin henüz olmadı doktora gittim bende 3 ay önce benim değerler normal eşimde varikosel çıktı sperm değerleri harekette biraz düşü 15 morfoloji 3 çıktı 6 ay süre vermişti doktor ozaman bakalım olmazsa martta tekrar gideceğim çakşır kökü suyu deniyroum bende keçiboynuzu pekmezi içiyor eşim artı birde emodex diye takviye bende bu ay regenesis aldım bakalım inşallah güzel sonuçlar alırız hep birlikte

canım b12 degerin süper😍 folatın düşük folik asit kullanmıyormusun bende şimdi baktım feritinim en son gecen yıl yaptırmışım 34 çıkmış seninki biraz düşük canım iğnede yaptırabilir doktor
Folik asit bayağıdır kullanmiyorum canm aslnda dahiliyede bütün degerlerime baktiracaktm ama randevu bulamadım aile hekimide hepsine bakmiyorlarms 13 -150 olması gereken ferritin 11 çıkmış yarin gostericem doktora

Bişey dedi mi sonuca aile hekimliği? Bunu kadın hastalıkları dr una danışmak lazım galiba. Bu yeter mi takviye lazım mı diye. Benim 30a dr bişey demedi ama şimdi baktım referans aralığını daha yüksek tutan yerler de varmış. Bi daha inşallah hamilelikte falan giderim dr a o zaman sorarım😄 Bezdim geçen yıl çok gittim dr a.
Yarin gostericem sonuçları bakalm ne diyecek geçen sene yumurta takibinde doktor çok üzerinde durmamisti ben dedimde hap yazmıştı oda midemi bagirsaklarimi kötü yapmıştı bende bıraktım esas dahiliyeye tam teşekküllü baktrmam gerek yada kadn doğuma 😊

X