2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bi kaç gün önce söylemiştim biraz kakası cıvık olmuştu. Demek diş belirtisiymiş o da cidden. Dünde @Ucanbalon ıı ııı yapması dişten dedi dün gece de uyanma pik yaptı. Diş yerinde de iki çizgi var açılmış gibi. Geliyor galiba bizim dişler 🙏🏻 öneriniz varsa en hafif şekilde nasıl atlatırız. Nurse Harveys dentigel sürüyorum ama tetagil daha mı iyi acaba. Onun dışında ne yapabilirim
Temiz ağız bezlerinden ıslatıp buzluğa atıp soğuyunca verebilirsin agzina kemjrsjn diye elinle masaj yapabilirsin

Diş mi acaba sizin çıktı mı?
Ya geçen gün de böyle yaptı 2 saat uyku ile gezdim tüm gün o uyuyunca da uyuyamadım çok yorgun olunca zor uyuyorum nedense :KK43: direk uyuyan insanlara özözeniyorum
Valla geçen hafta doktor gelen diş yokmdedi ama oğlum da şuan böbrek taşı var ilaca başladık ondan da huysuzlupu olabilir dişte olabilir kakasını 5 6 günde bir yapıyor bir de bu aralar aşırı gazlı mesela gece gaz çıkarmazdı şimdi dönüyor yatakta yüz üstü durup zorluyor kendini uykusunda gaz çıkarıyor

Ay valla yanlış yapmaktan korkuyorum sürekli.Ne yapacağımı şaşırdım ya.Cok zor vallahi beynim şişiyo ıııı sesinden mızıl mızıl mızılından kafam çekmiyor susmuyor da kaç güne alışır elde edemeyeceğini anlamaya ne ara böyle oldu yanlış yapmayım dedikçe işler sarpa sarıyor
Bende aynı böyleyim şu cümleleri anneme desem insan çocuğundan sıkılır mı der kimseye derdimizi anlatamaz olduk konuşmaya hasretim bazen yazmakla bile olmuyor şimdi biri gelse bana ben çocuğa balıcam uyu dese uyumam oğlum uyuduğunda bişe uyuyamıyorum çoğu zaman kafam hep dolu her şeyi unutuyorum ya da yanlış yapıyorum önceden böyle değildim evet geçecek hepsi bunu biliyorum ama bi ir yandan da sanki hep böyle kalacağım

Yok temmuz canim 1 aydan fazla xaman gecti ustünden. Ekledigim resmi az önce cektim
Anladım canım bak bdnimkiler de böyle iki foto arasında 6 gün var en son hali de senin bugünkü attığın gibi 9 günde oldu yani çok mu hızlı çıkıyor acaba bnmkinin disleri
Screenshot_2024-08-15-14-07-59-713_com.miui.gallery.jpg
IMG_20240815_140746.jpg

Burdan bi arkadaşımızın önerisiyle migrostan doğal içerikli labne almıştım bende sabah zeytinyağlı bebe bisküvisi labne muz yulaf unu ve keçiboynuzu pekmezi ile karıştırıp ezip yedirdim sevdi ama diş ağrısından yarım yedi
Yulaf ununu direkt mi koyuyorsun ben de aldım ama nasıl kullanacağımı bilmiyorum. İrmiği suda haşlıyorum ama unlar da kafam karışıyor

Bende aynı böyleyim şu cümleleri anneme desem insan çocuğundan sıkılır mı der kimseye derdimizi anlatamaz olduk konuşmaya hasretim bazen yazmakla bile olmuyor şimdi biri gelse bana ben çocuğa balıcam uyu dese uyumam oğlum uyuduğunda bişe uyuyamıyorum çoğu zaman kafam hep dolu her şeyi unutuyorum ya da yanlış yapıyorum önceden böyle değildim evet geçecek hepsi bunu biliyorum ama bi ir yandan da sanki hep böyle kalacağım
Ben çoğu şeyi aştım artık sadece uyku konusunda böyle düşünüyorum. Hatta hayal kuruyorum onu uyuturken emzirirken büyümüş yakışıklı olmuş bu zor zamanlar geçmiş bana arkadaş olmuş gündemden sohbet ederken hayal ediyorum daha da sarılıyorum şimdiki haline. Düşünsene kız arkadaşını getirmiş tanisyiriyo falan veya anne ben dışarı çıkıyorum diyo ne yapabilirim ki o zman şimdinin tadını çıkarmaya çalışıyorum öpüp koklayıp güldürmeye onu somut sevmeye çalışıyorum uykusunu da illaki duzelticem. Kendi duygularımızı regule etmezsek bebege de faydamız dokunmaz canım o yüzden ne yapıp edip kendi duygularımızi kontrol etmemiz gerekiyor. Bir an önce doğru taraftan bakmalıyız sonsuza kadar böyle sürmeyecek illaki geçecek sağlıkları iyi olsun yeterli🙏🏻🤍

Bak dün noldu çok bildiğimden değil ha sadece içimi sakinlestirdim. Yine ikindi.uykusunu uyumak istemedi ama nasıl mızmız uyuması gerek yoksa 7 yi zor edicez neyse aldım odaya alt degis, emzir , perde çek, ayağa pispis yok uyumuyo sinir tam gelecek gibi oldu derin derin nefes aldım olsun uyumayabilir kendi bilir dedim ama devam ettim tam kızacak ken yine derjn nefesaldim kendi kalp ritmini düşürdüm o sinir halinden kucağımda hala pispis sonra hareketsiz kaldım yatağa koydum inanır mısın 1 saat uyudu o yüzden artık çok kasmiyorum canım sen ne kadar rahatsan bebek de o kadar rahat. Yarım saatte bir uyanıyor mu gelip bazen pispis bazen emzirip geri uyutuyorum napim zorla olmuyo bana stres oluyor sonra

Kızlar bi kaç gün önce söylemiştim biraz kakası cıvık olmuştu. Demek diş belirtisiymiş o da cidden. Dünde @Ucanbalon ıı ııı yapması dişten dedi dün gece de uyanma pik yaptı. Diş yerinde de iki çizgi var açılmış gibi. Geliyor galiba bizim dişler 🙏🏻 öneriniz varsa en hafif şekilde nasıl atlatırız. Nurse Harveys dentigel sürüyorum ama tetagil daha mı iyi acaba. Onun dışında ne yapabilirim
Ben sütü buz kalıbında dondurup meyve süzgecine koyuyorum çok seviyor rahatlıyor gibi geliyor bana. Soğuk bir meyvede konulabilir

Ben çoğu şeyi aştım artık sadece uyku konusunda böyle düşünüyorum. Hatta hayal kuruyorum onu uyuturken emzirirken büyümüş yakışıklı olmuş bu zor zamanlar geçmiş bana arkadaş olmuş gündemden sohbet ederken hayal ediyorum daha da sarılıyorum şimdiki haline. Düşünsene kız arkadaşını getirmiş tanisyiriyo falan veya anne ben dışarı çıkıyorum diyo ne yapabilirim ki o zman şimdinin tadını çıkarmaya çalışıyorum öpüp koklayıp güldürmeye onu somut sevmeye çalışıyorum uykusunu da illaki duzelticem. Kendi duygularımızı regule etmezsek bebege de faydamız dokunmaz canım o yüzden ne yapıp edip kendi duygularımızi kontrol etmemiz gerekiyor. Bir an önce doğru taraftan bakmalıyız sonsuza kadar böyle sürmeyecek illaki geçecek sağlıkları iyi olsun yeterli🙏🏻🤍
Oğluma karşı bende böyle düşünüyorum ılımlı olmaya çalışıyorum ama modum o kadar çabuk düşebiliyorki resmen düşmeye yer arıyor gibiyim eski hayatımı hala çok özlüyorum omkafadan çıktığımda daha kolay olacak sanırım

Bak dün noldu çok bildiğimden değil ha sadece içimi sakinlestirdim. Yine ikindi.uykusunu uyumak istemedi ama nasıl mızmız uyuması gerek yoksa 7 yi zor edicez neyse aldım odaya alt degis, emzir , perde çek, ayağa pispis yok uyumuyo sinir tam gelecek gibi oldu derin derin nefes aldım olsun uyumayabilir kendi bilir dedim ama devam ettim tam kızacak ken yine derjn nefesaldim kendi kalp ritmini düşürdüm o sinir halinden kucağımda hala pispis sonra hareketsiz kaldım yatağa koydum inanır mısın 1 saat uyudu o yüzden artık çok kasmiyorum canım sen ne kadar rahatsan bebek de o kadar rahat. Yarım saatte bir uyanıyor mu gelip bazen pispis bazen emzirip geri uyutuyorum napim zorla olmuyo bana stres oluyor sonra
Aynen benimkinde öyle ben gerginsemoda büyün gün ağlıyor hep mutlu olmaya çalışıyorum kafamı boşaltmaya çalışıyorum işte olduğu kadar

Ben baktim uyumuyor bebegi güvenli bir sekide odada birakip baska odaya geciyorum az sakinlesiyorum nefes aliyorum.

X