2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İnan aynı her sabah 6 da güne başlıyorum gece zaten 3 4 kere kalkıyorum. Bu sıcakta bi yere de gidemiyoruz. Ben dün bebeğimi annem gile bıraktım eşimle eve geçtik bütün evi temizledik. İnanılmaz yoruldum sabah kalktığımda parmak uçlarım bile ağrıyordu. Ama içim rahatladı en azından o kafama takılan şeyleri yaptık. 9 saat sürdü ama inanırmısın kaç çamaşır attım serdim evi 2 kere süpürdük sildik. Bi sürü iş vardı hallettim ama hala aklımda yapmak istediğim şeyler var bitmiş sayılmaz

Ne güzel eşiniz yardım etmiş bana biri gelecek temizliğe ama yani dolap içlerim bile suan istediğim gibi değil abla gelmeden güm gün dolap içlerini halletmem lazım onu bile yapacak isteğim dermanım yok.Hayatım bitmiş gibi geliyor bazı günler kilom aldı başını gitti her yerim ağrıyor fibromiyakji başladı sanırım ne zaman oturduğum yerden kalksam bacaklarım ağrıyor yavaş yavaş yaşlı teyzeler gibi yürüyorum.İstedigim hiç bir kıyafet olmadığı için gönlüme göre giyinemiyorum.Annemi bebeğe baksın diye çağırıyorum bu defa annemle bebeğin dağınıklığını toplayıp aileye yemek yapıyorum yemek sonrası bulaşık falan derken pertim daha çok çıkıyor.Bebegi anneye götürmek daha mantıklı bu defa dünya kadar eşya götürmem gerekiyor.bir çantamı alıp dışarı çıktığım günleri özledim dışarı çıkmak bile büyük hazırlık.Gecen gün anneme gittik bebek uyumadı çünkü hamak beşiği var gündüz onda uyumaya alışmış başka hiçbir yerde uyumadı.anneme de aldım aynısından orda da yatsın diye kıyafetlerinden bez mama biberon hepsinden götürüp anneme bırakacağım valla kafamı bile toparlayamıyorum.Evde sanki her yer her yerde oturma odası kreş gibi her yer oyuncak oy yarabbim bazen böyle oluyorum

Kızlar ya yoğurt yaptım 4 saat oldu hala süt gibi duruyor aşırı moralim bozuldu zaten yaparkende tutamayacağını biliyordum daha önce hiç yapmadım böyle şeylere de yeteneğim yok. Bir daha yapacağımı sanmıyorum çocuğuma nasıl yoğurt vericem ben ya

Öerhabaordunuz mu şu an benimde aynı

Bizimde öyleydi hiç düzeltemedim aldı başını gitti bakalım düzelttik kaç gün düzgün kalacak. Eşim zorla yardım etti söylene söylene bi de yorulduğun da kavga çıkarıyor cidden beni zorluyor ama mecburduk yapmaya kendisine sordum ya çocuğa bak annemle temizleyim yada çocuğu anneme bırakalım senle yapalım dedim çocuğu 15 dk da vereceği için temizliği tercih etti valla sen kilo almışsın ben verdikçe veriyorum 47 kilo oldum kıyafetlerim bol geliyor yüzüm çöktü bende buna üzülüyorum temizliğe ablayı ne kadara buldun ben arıyorum bulamadım ya. Bi temizlik firmasına sordum sadece camlar elekler perdeler kapılar yapılacak 4 bin TL dedi vazgeçtim aşırı fazla.

Nasıl yaptın canım dediğim şekilde bi dene istersen fırında yapıyorum bende ilk defa yapıyorum

Annem sütü hazırlayıp mamasini katıp kapatip sararken 3 kere öpücük atar sessiz şekilde.
Pes etme süt ya tam sıcak değildi ya çok sıcaktı. Üstünü ince yada çok kalın örtmüş olabilirsin. Bide saati dolmadan üstünü açma kimildamasin bi bebek edasıyla mayalanmaya bırak. 10 kere mayalarsin taş gibi olur 11. De uyumaz. Deneme ile yapacaksın. Bide tutmayacak dusuncesiyle yapmışsın bi daha o niyetle kapama. Denemeye devam

Sıcak hava etki eder mi acaba yani daha mı geç olur 1 saat önce tamamen süt gibiydi şimdi biraz kıvamlanmış ama hala sıvı baya

Oluyor hep aynıyız inan ben de hıc bısı olmuyor üstüme ev dersen öyle çocuk sureklı bagırıuor bır uysmdım boğazlar sıs kulakları kasınıuor brnım bebegın ses kısık

Pastörize süt aldım ve probiyotik yoğurt aldım öyle yaptım sanki ufaktan katılaşıyor gibi ama hala sulu baya bilmiyorum hava sıcak diye mi acaba böyle oldu
Isınmış fırında kavanoz kapakları açık bi şekilde 4 saat beklet sonra buzdolabına al bi dahakine. Kapaklarıda havlu peçete ile kapat bi sürede buzdolabında beklesin

Benim annem sağolsun kendine mayalarken ayrı bi yerde benim kıza da mayalıyo.. O yüzden hiç mayalanma olayına girmedim ben

Isınmış fırında kavanoz kapakları açık bi şekilde 4 saat beklet sonra buzdolabına al bi dahakine. Kapaklarıda havlu peçete ile kapat bi sürede buzdolabında beklesin
1 buçukta yaptım 8 buçukta buzdolabına koydum artık bakalım olduysa oldu bir dahakine dediğin gibi denerim olmazsa anneme yaptırırım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…