2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bilemiyorum ama sanki dediğin gibi benimki de acıktığı için kalkıyor. Benim de arkadaşım ilkokul bire giden kızını hala ayağında sallayarak uyutuyordu. Gerçekten o derece bağımlılık oluyor mu çünkü bende ayağımda sallıyorum. Cidden insan yapmam dediği herşeyi yapıyor tüm uyuma yollarını deniyorum. Ya inanır mısın gece 12.30 civarı uyudu 2 kere emzirdim en son 7 de kalktı şuan hala ayakta bir bebek 6.5 saatlik uyku ile durur mu şaşırıyorum.
Valla bende öyle yapıyorum çünkü uyumuyor uyuyan bebekler için demesi kolay diyorum her bebek farklı ben eşimle çok direndik ilk bebeğimiz asla sallamıcaz dedik uygulamaya çalıştık ama 24 saat içinde 4 saat filan uyuyunca vazgeçtik tıkanırcasına ağlıyordu mosmor oluyodu ağla ağla gelişimi gerilicek uyumzsa yemiyo içmiyo huzursuzlanıyor bizde nasıl uyursa uyusun yeterki diye alışmış oldu artık ilerde nasıl çözeriz onuda ileride düşünürüm yani napayım. Takma kafaya mükemmel anne diye bişi yok yani elbette en iyisini istiyoruz evlatlarımıza ama şimdilik iyisi bu salammaj 😃

3. Ayda salyalanmalar başlıyor ya öyle başladı. 4 ayda dr kontrolünde dr gösterdi 1-2 ayi bulur dedi gerçekten de 6. Aya girince ikisi birden çıktı 🥰 sürekli alt dudağını ısırıyordu aşırı bir salya ve ağız kenarı/cene bölgesinde kırmızı kırmızı sivilcelenme. Parmak sürekli ağızda. Biberon reddi, ateş yok ama kafası vücuduna göre daha sıcaktı mizmizlik. Gece saat başı uyanma ya da hiç uyumama. Gümbür gümbür bir süreçti yani. 1-2 gün ara ile ikisi de çıktı çok şükür 🙏🙏
Dudagini isirinca cok tatli oluyorlar alt disler cikti hala isiriyor benim beybi dudaklarini :)

Bebişi senin gündüz kaç saatte bir kaç CC besleniyor ? Gündüz uykulari uzun olursa gece uykuları fazla derin olmuyor. Osman hoca bu dönem Max 2 uyku yapın 5 ten sonra uyutmayin diyor fakat bu benim bebek için imkansız. Onu senin gözlemlemen lazım. Diş dönemi acaba onun etkisi var mı ? Calpol mu icirsen yatırmadan önce hafif ağrısı ateş vs varsa alır rahatlatır. Sıcak mi ev birde ben günde 2 defa banyo yaptırıyorum. Şampuan kullanmadan. Uyku öncesi sende dene istersen canim. Gündüz uykulari nasıl mesela ? Bunların cevabı önemli
Canım emzirdiğim için bilmiyorum. Ama bazen saatte bir istiyor bazen oluyor 3 4 saat istemiyor. Keyfine göre. En son dayanamadım calpol verdim 12.30 gibi zorla uyuttum. Umarım diştir de hayırlısı ile çıksın. Gündüz bazen hiç uyumuyor bazen de fena değil uykusu. Klima da uyutuyorum aslında vallahi çözemedim.

Uykucu şirin her bebek çok farklı gerçekten kitaptan okur gibi olmuyor. Geceleri çok yorucu hala ayaktayım mesela. Bende bu aralar gece mama vermek istemiyorum emziriyorum sütüm çok yok o yüzden sık uyaniyor olan sütüm kesilsin istemiyorum gündüz asla emmiyor zaten sutum yeterdiz. Hani 5-6 saat ac kalabilirler kısmına guveniyorum ama bakalım. Nasıl kıyar insan uyku için ağlıyor yeri geliyor arabada uykuda kalıyor uyumasin nasıl der ki. 🥺☺️
8 saat aç kalabilir bu aydaki bebek aslında :KK43: ben anlamadım açlık uyanması mı alışkanlık mı

Anlasilmayacak bi sey yok. Empati yapmak lazım. Biz yetişkiniz onlarsa daha bebek diyemeyiz. Bir çok etken var uykusunun özellikle gece uykusunun sağlıklı olabilmesi için. Orneklemdireyim..
Bebek olmadan önce gece boyubsaat başı uyanıp geri uykuya dalmaya çalıştığın zamanları düşün. Belki kabizsin belki ishal. Belki regl sancısı vurmuş yada yirmilik diş sancısı çekiyorsun. Gece verimli uyuyamadığıni hayal et. O günün sabahında ne kadar dinç ve verimli olabilirsin? Bunlar bebek saat başı uyanabilir uykusunun bölünmesinde nasıl sakınca olabilir diye düşünme. Bizler yetişkin olmamıza rağmen nasıl bedenimiz zorlaniyorsa onlarda zorlaniyorlar. Ayrıca bizlerden ayrı olarak onların büyüme ile ilgili de bi gelisimlerj var. Büyüme hormonu da akşam 7 ila 9 arasında başlar. Ve o hormon sadece uyku sırasında sağlıklı çalışır. Büyüme hormonu salınmaya başlayıp da bebeği 11 12 de gece uykusuna yatırmak da sakıncalı. Osman hocanın dediği doğru. Heleki bu aylardaki bi bebek yenidogan gibi kısa sürelerde uyanıyorsa açlık ihtimali olmadığına da eminsek başka bi durum olması yüksek ihtimal.
İşte ne durum varsa çözemedim. Açlık olmadığına eminim. Normal de 9 da uyutuyordum ama son 2 gündür uyuması gece 1i biliyor çok yoruldum ve anlamıyorum diş midir nedir. Evet uykusu bölündüğü için çok huysuz bunun farkındayım ama ekstra bişey olup olmadığını sordum farklı bir durum mu oluyor acaba uyku bölünmesin de diye. Ortam sıcak değil altı temiz aç değil. Anlamıyorum

Ben canıma düşkün olduğumu çocuk yapınca anladım muhakkak hepimiz öyleyizdir ama öyle 3 5 çocuk yapıp hayatımı feda edebilecek bir insan değilmişim ya da her şeyimi tek çocuğuma öı vermek istiyorum bilmiyorum 29 yaşına giricem bir daha çocuk yapsam 30 olmuş olurum zaten onlar büyüyecek rahata ericsm diyorsun 40ı geceeksin artık ne enerji kalır ne bişey. Sabah sabah yine enerjim 0 galiba 😁😁 istediğimden değil ama oğlumun bir kardeşi olmasını istediğin için bir tane daha çocuğum olsun isterim şöyle yanlışlıkla falan olsa araya kaynasa diyorum bazen 🤣🤣🤣
Bende bi kardeşi olsun istiyorum ama sadece oğlum için istiyorum 😂 benim bedenim buna hazır değil 😂 ben yaparsam da 3 4 yıl sonra ancak.

Tam dalacakken uyanmak çok kötü ya benim oğlum yatağında yatmak istemiyor ilk uykusunu güzel yapıyor sonra uyanıyor daha dönüp duruyor gecevyanıma almak zorunda kalıyorum kocayı da hemen salona gönderiyorum sabah diyorki belim artık düzleşti toplasan 10 gün orda anca yatmıştır. O yatakta uyurken bebeğe fakan çarpar diye ben oğlumu iyice yanıma alıyorum resmen yatak ucundayım beşik var arkamda o olmasa kesin düşerim zaten sırtım belim kollarım her yerim tutularak kalkıyorum o bana uyuduğu halde belim diyor artık cevao Bile vermiyorum anlamıyorlar bence 🤣🤣
Onlara göre biz hiç yorulmuyoruz 😂 2 gün uykusuz kaldı nazından geçilmedi. Valla seninkini bilmem de benim ki asla yorgunluğuma inanmıyor 😂 naptım ki oluyor

Ben oğlumu direk yanımda yatırdıysam bir kere denedim gece 1 kere emdi bir de sabaha karşı ilk kez uykumu almıştım o gece hiç ağlamadı beni uyandıracak kadar mızmızlandı ama rahatsız etmedi bende hemen yanımdaydı emzirdim yattık o kadar kolay oldu ki ama bir yandan da yanımda yatması ne kadar sağlıklı bilmiyorum beşik yatağa yapışık ama orada uyumuyor öyle devamlı dönüyor kolu altında kalınca ağlıyor uykusu bölünüyor tamamen zorlayıp yatağına mı alıştırsam yoksa nasılsa ikimizde rahatız yanımda mı uyusa bilmiyorum tabi bi kere rahat uyuduk devamlı yatsa öyle de uyanır mı bilemiyorum
Bence yanına alıştırma benim kuzenimin çocuğu 5 yaşına kadar anne babasının arasında uyudu asla yatağına gitmeyi kabul etmedi

Valla bende öyle yapıyorum çünkü uyumuyor uyuyan bebekler için demesi kolay diyorum her bebek farklı ben eşimle çok direndik ilk bebeğimiz asla sallamıcaz dedik uygulamaya çalıştık ama 24 saat içinde 4 saat filan uyuyunca vazgeçtik tıkanırcasına ağlıyordu mosmor oluyodu ağla ağla gelişimi gerilicek uyumzsa yemiyo içmiyo huzursuzlanıyor bizde nasıl uyursa uyusun yeterki diye alışmış oldu artık ilerde nasıl çözeriz onuda ileride düşünürüm yani napayım. Takma kafaya mükemmel anne diye bişi yok yani elbette en iyisini istiyoruz evlatlarımıza ama şimdilik iyisi bu salammaj 😃
Ay seninki ayağında dönüp duruyor mu peki ayağımda sallıyorum totoyu bi o yana bi buna çeviriyor kendini atıyor 😂

X