2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
3. Ayda salyalanmalar başlıyor ya öyle başladı. 4 ayda dr kontrolünde dr gösterdi 1-2 ayi bulur dedi gerçekten de 6. Aya girince ikisi birden çıktı 🥰 sürekli alt dudağını ısırıyordu aşırı bir salya ve ağız kenarı/cene bölgesinde kırmızı kırmızı sivilcelenme. Parmak sürekli ağızda. Biberon reddi, ateş yok ama kafası vücuduna göre daha sıcaktı mizmizlik. Gece saat başı uyanma ya da hiç uyumama. Gümbür gümbür bir süreçti yani. 1-2 gün ara ile ikisi de çıktı çok şükür 🙏🙏
Çok şükür 🙏🏻 darısı bize dünden beri çıldırmak üzereyim bak saat kaç olmuş hala uyumadı uyutuyorum 10 15 dakikan içinde çığlık çığlığa uyanıyor. Dişse eğer umarım biran önce çıkar dünden beri calpol versem mi vermesem mi emin olamadım az önce mecbur verdim bi yeri ağrıyorsa bari rahatlasın da kolay uyusun.

Dünden beri inanılmaz zor uyutuyorum çok yoruldum insanın gerçekten sabrı kalmıyor bebeğime asla sinirlenmiyorum ama çok yorulduğum için ciddi anlamda bazen oturup ağlayasım birşeyleri kırıp parçalayasım geliyor. Eğer dişse inşallah hayırlısı ile çıkar 🙏🏻 ya gerçekten tek biz mi böyleyiz normalde gece 3 3.5 saat uyku yapardı bu bi kaç gündür 2 saat uyku yapıyor ya ben neredeyse hiç 5 6 saat uyuduğunu görmedim sadece 2 aylıkken bi kere 6 saat uyumuştu ondan başka görmedim. Bizim gibi 2 3 saatte bir uyanan var mı ya tek biz mi böyleyiz :KK43:

Dünden beri inanılmaz zor uyutuyorum çok yoruldum insanın gerçekten sabrı kalmıyor bebeğime asla sinirlenmiyorum ama çok yorulduğum için ciddi anlamda bazen oturup ağlayasım birşeyleri kırıp parçalayasım geliyor. Eğer dişse inşallah hayırlısı ile çıkar 🙏🏻 ya gerçekten tek biz mi böyleyiz normalde gece 3 3.5 saat uyku yapardı bu bi kaç gündür 2 saat uyku yapıyor ya ben neredeyse hiç 5 6 saat uyuduğunu görmedim sadece 2 aylıkken bi kere 6 saat uyumuştu ondan başka görmedim. Bizim gibi 2 3 saatte bir uyanan var mı ya tek biz mi böyleyiz :KK43:
Ben canım 2-3 saat emzik vererek pış pış yaparak 3 saat bazen 3.5 saat yapıyorum ama bu aralar sıcaktan dişten neyden bilmiyorum erken uyanıyor derin uyumuyor sürekli dönüp duruyor çok yoruluyorum yaa işe başlıcam o zaman nasıl olcak bilmiyorum. Kv olcak ama gece bırakamam ona hem o gündüz zorlanır hem yedirme olayını ben yapıyorum Allah yardımcımız olsun gecicek bu günler annesi inan ki 13 yaşında oğlum var hepsi geçiyor unutuluyor izliyorsun bu halledeieniz zorlu surecler hatirlanmiyo bile

Ben canım 2-3 saat emzik vererek pış pış yaparak 3 saat bazen 3.5 saat yapıyorum ama bu aralar sıcaktan dişten neyden bilmiyorum erken uyanıyor derin uyumuyor sürekli dönüp duruyor çok yoruluyorum yaa işe başlıcam o zaman nasıl olcak bilmiyorum. Kv olcak ama gece bırakamam ona hem o gündüz zorlanır hem yedirme olayını ben yapıyorum Allah yardımcımız olsun gecicek bu günler annesi inan ki 13 yaşında oğlum var hepsi geçiyor unutuluyor izliyorsun bu halledeieniz zorlu surecler hatirlanmiyo bile
Aslında en güzel en tatlı zamanları ama bizler de çok yoruluyoruz belki ilerde yorgunluğumuzu hatırlamadan keşke daha çok tadını çıkarsaydık diyecez. Ama şuan inanılmaz zor geliyor. Hele sen çalışınca ne yapacaksın Allah yardımcın olsun umarım o zamana kadar daha sakin olur düzen oturtur 🙏🏻 ya uyku saatinin uzaması gerekmez mi hala yenidoğan gibi 2 3 saatte bir uyanıyor olması çok zor gerçekten. Arkadaşımın bebeği 2 aylık oldu 4 4.5 saat uyumaya başlamış bebekten bebeğe değişiyor ama en azından uzun uyku yapsa bebeklerde rahatlar bizde

Aslında en güzel en tatlı zamanları ama bizler de çok yoruluyoruz belki ilerde yorgunluğumuzu hatırlamadan keşke daha çok tadını çıkarsaydık diyecez. Ama şuan inanılmaz zor geliyor. Hele sen çalışınca ne yapacaksın Allah yardımcın olsun umarım o zamana kadar daha sakin olur düzen oturtur 🙏🏻 ya uyku saatinin uzaması gerekmez mi hala yenidoğan gibi 2 3 saatte bir uyanıyor olması çok zor gerçekten. Arkadaşımın bebeği 2 aylık oldu 4 4.5 saat uyumaya başlamış bebekten bebeğe değişiyor ama en azından uzun uyku yapsa bebeklerde rahatlar bizde
Kuzum vallahi bunun için internette güvenilir kaynakmi bilmiyorum ama bebeğe mamayı sulandırarak verin diyor. Alışkanlık vs vs diyor eşim de alistirdin diyor ama napim yeni doğan bebeği uyandırıp emzirin yatırın diyor hala daha gece açıkiyor. O dönemden beri aynı gidiyor.Emzik verirken ağzina elini ağzına bı götürmesi var böyle aç aç içim acıyor diyorum. Doktora bu gidişimde sorucam yani benim bebeğin 3 saate açıkması normal çünkü doğumdan bu yana midesi küçük diyordu doktor az ve sık besleniyor yetişkinler gibi anatomik özellikler farklı oluyor. Bence daha küçükler sorarsan. 6 aydan sonra özellikle 8 ay sonrası yine 2-3 saatte kalkmanın ciddi alışkanlık olduğunu düşünebilirim oda uyku öncesi beslenmesi yeterlisi ise. Katı gıda ile düzene girecek biliyorum çok yıpratıcı yasiyorum seni çok iyi anlıyorum. Emzik kullanıyorsa sende dene bir iki kere 4 4.5 saati gördüm sabaha karşı dönüp durduğu zaman emzigini ver pispisla ufak ufak oda bünyesini alistirsin. Sonrasında uyku bölünmesi hem gelişimi hemde duyusal gelisimi için çok sağlıklı olmaz demişti uzman.

Kuzum vallahi bunun için internette güvenilir kaynakmi bilmiyorum ama bebeğe mamayı sulandırarak verin diyor. Alışkanlık vs vs diyor eşim de alistirdin diyor ama napim yeni doğan bebeği uyandırıp emzirin yatırın diyor hala daha gece açıkiyor. O dönemden beri aynı gidiyor.Emzik verirken ağzina elini ağzına bı götürmesi var böyle aç aç içim acıyor diyorum. Doktora bu gidişimde sorucam yani benim bebeğin 3 saate açıkması normal çünkü doğumdan bu yana midesi küçük diyordu doktor az ve sık besleniyor yetişkinler gibi anatomik özellikler farklı oluyor. Bence daha küçükler sorarsan. 6 aydan sonra özellikle 8 ay sonrası yine 2-3 saatte kalkmanın ciddi alışkanlık olduğunu düşünebilirim oda uyku öncesi beslenmesi yeterlisi ise. Katı gıda ile düzene girecek biliyorum çok yıpratıcı yasiyorum seni çok iyi anlıyorum. Emzik kullanıyorsa sende dene bir iki kere 4 4.5 saati gördüm sabaha karşı dönüp durduğu zaman emzigini ver pispisla ufak ufak oda bünyesini alistirsin. Sonrasında uyku bölünmesi hem gelişimi hemde duyusal gelisimi için çok sağlıklı olmaz demişti uzman.
Neden uyku bölünmesi sağlıklı olmazmış o kısmı anlayamadım
Malesef emzik tutmuyor. Geçen Osman hoca yenidoğan hariç diğer zamanlar da bebek acıktığı için uyanmaz felan diyordu bi videosunda. Uyku bölünmesine sebep olan şeyi kaldırın ortadan demiş

Malesef emzik tutmuyor. Geçen Osman hoca yenidoğan hariç diğer zamanlar da bebek acıktığı için uyanmaz felan diyordu bi videosunda. Uyku bölünmesine sebep olan şeyi kaldırın ortadan demiş
Kaç aya kadar ki kısım için dedi ki ? Yani acaba cidden bu beslenme değil de alışkanlık mi oldu. Ama benim bebek açıkiyor emziği emmesinden biberonu tutkasindan belli.Ama şuan bile Max 5-6 uyuyabilirler beslenmeden. Gelişim dönemindeler. 2 yaşında bir kiz çocuğu var üst komşumuzun torunu annesi perişan halde hala ayakta sallayarak uyutuyorum diyor sabah 7 ye kadar salladım artık oturarak uyumaya alıştım diyor 🥺🥴🥺🥺😱😱 kabus gibi. Bende artık bizim ki ciddi anlamda dönmeden uykuda 3-4 saat geçmeden herhangi bir müdahalede bulunmuyorum.

Bebişi senin gündüz kaç saatte bir kaç CC besleniyor ? Gündüz uykulari uzun olursa gece uykuları fazla derin olmuyor. Osman hoca bu dönem Max 2 uyku yapın 5 ten sonra uyutmayin diyor fakat bu benim bebek için imkansız. Onu senin gözlemlemen lazım. Diş dönemi acaba onun etkisi var mı ? Calpol mu icirsen yatırmadan önce hafif ağrısı ateş vs varsa alır rahatlatır. Sıcak mi ev birde ben günde 2 defa banyo yaptırıyorum. Şampuan kullanmadan. Uyku öncesi sende dene istersen canim. Gündüz uykulari nasıl mesela ? Bunların cevabı önemli

Ş
Bebişi senin gündüz kaç saatte bir kaç CC besleniyor ? Gündüz uykulari uzun olursa gece uykuları fazla derin olmuyor. Osman hoca bu dönem Max 2 uyku yapın 5 ten sonra uyutmayin diyor fakat bu benim bebek için imkansız. Onu senin gözlemlemen lazım. Diş dönemi acaba onun etkisi var mı ? Calpol mu icirsen yatırmadan önce hafif ağrısı ateş vs varsa alır rahatlatır. Sıcak mi ev birde ben günde 2 defa banyo yaptırıyorum. Şampuan kullanmadan. Uyku öncesi sende dene istersen canim. Gündüz uykulari nasıl mesela ? Bunların cevabı önemli
ay biz de günlerdir saat başı kalkıyoruz . Gündüz iki uyku yapmamız imkansız bşz hala 2 saatte 1 uyuyoruz her uykumuzda yarım aaat sürüyor

Ş

ay biz de günlerdir saat başı kalkıyoruz . Gündüz iki uyku yapmamız imkansız bşz hala 2 saatte 1 uyuyoruz her uykumuzda yarım aaat sürüyor
Uykucu şirin her bebek çok farklı gerçekten kitaptan okur gibi olmuyor. Geceleri çok yorucu hala ayaktayım mesela. Bende bu aralar gece mama vermek istemiyorum emziriyorum sütüm çok yok o yüzden sık uyaniyor olan sütüm kesilsin istemiyorum gündüz asla emmiyor zaten sutum yeterdiz. Hani 5-6 saat ac kalabilirler kısmına guveniyorum ama bakalım. Nasıl kıyar insan uyku için ağlıyor yeri geliyor arabada uykuda kalıyor uyumasin nasıl der ki. 🥺☺️

Uykucu şirin her bebek çok farklı gerçekten kitaptan okur gibi olmuyor. Geceleri çok yorucu hala ayaktayım mesela. Bende bu aralar gece mama vermek istemiyorum emziriyorum sütüm çok yok o yüzden sık uyaniyor olan sütüm kesilsin istemiyorum gündüz asla emmiyor zaten sutum yeterdiz. Hani 5-6 saat ac kalabilirler kısmına guveniyorum ama bakalım. Nasıl kıyar insan uyku için ağlıyor yeri geliyor arabada uykuda kalıyor uyumasin nasıl der ki. 🥺☺️
Ay bu gece ikimize de çok zor geçmiş belli ki bizde saat başı uyandık

Anlasilmayacak bi sey yok. Empati yapmak lazım. Biz yetişkiniz onlarsa daha bebek diyemeyiz. Bir çok etken var uykusunun özellikle gece uykusunun sağlıklı olabilmesi için. Orneklemdireyim..
Bebek olmadan önce gece boyubsaat başı uyanıp geri uykuya dalmaya çalıştığın zamanları düşün. Belki kabizsin belki ishal. Belki regl sancısı vurmuş yada yirmilik diş sancısı çekiyorsun. Gece verimli uyuyamadığıni hayal et. O günün sabahında ne kadar dinç ve verimli olabilirsin? Bunlar bebek saat başı uyanabilir uykusunun bölünmesinde nasıl sakınca olabilir diye düşünme. Bizler yetişkin olmamıza rağmen nasıl bedenimiz zorlaniyorsa onlarda zorlaniyorlar. Ayrıca bizlerden ayrı olarak onların büyüme ile ilgili de bi gelisimlerj var. Büyüme hormonu da akşam 7 ila 9 arasında başlar. Ve o hormon sadece uyku sırasında sağlıklı çalışır. Büyüme hormonu salınmaya başlayıp da bebeği 11 12 de gece uykusuna yatırmak da sakıncalı. Osman hocanın dediği doğru. Heleki bu aylardaki bi bebek yenidogan gibi kısa sürelerde uyanıyorsa açlık ihtimali olmadığına da eminsek başka bi durum olması yüksek ihtimal.

Demi onu da düşünüyorum tam artık rahat dönemi gelince tekrar aynı sürece girmek çok zor yani biz hiç rahat etmeyecez çocuk istiyorsak unutalım o eski kolay rahat günlerimizi 😂
Ben canıma düşkün olduğumu çocuk yapınca anladım muhakkak hepimiz öyleyizdir ama öyle 3 5 çocuk yapıp hayatımı feda edebilecek bir insan değilmişim ya da her şeyimi tek çocuğuma öı vermek istiyorum bilmiyorum 29 yaşına giricem bir daha çocuk yapsam 30 olmuş olurum zaten onlar büyüyecek rahata ericsm diyorsun 40ı geceeksin artık ne enerji kalır ne bişey. Sabah sabah yine enerjim 0 galiba 😁😁 istediğimden değil ama oğlumun bir kardeşi olmasını istediğin için bir tane daha çocuğum olsun isterim şöyle yanlışlıkla falan olsa araya kaynasa diyorum bazen 🤣🤣🤣

İmkanı olan baba olsun uykusuzluktan kafayı yemek üzereyim yatırdığımdan beri 30-40 dakikada bir bağırarak kalkıyor ben böyle şey görmedim
Tam dalacakken uyanmak çok kötü ya benim oğlum yatağında yatmak istemiyor ilk uykusunu güzel yapıyor sonra uyanıyor daha dönüp duruyor gecevyanıma almak zorunda kalıyorum kocayı da hemen salona gönderiyorum sabah diyorki belim artık düzleşti toplasan 10 gün orda anca yatmıştır. O yatakta uyurken bebeğe fakan çarpar diye ben oğlumu iyice yanıma alıyorum resmen yatak ucundayım beşik var arkamda o olmasa kesin düşerim zaten sırtım belim kollarım her yerim tutularak kalkıyorum o bana uyuduğu halde belim diyor artık cevao Bile vermiyorum anlamıyorlar bence 🤣🤣

Kaç aya kadar ki kısım için dedi ki ? Yani acaba cidden bu beslenme değil de alışkanlık mi oldu. Ama benim bebek açıkiyor emziği emmesinden biberonu tutkasindan belli.Ama şuan bile Max 5-6 uyuyabilirler beslenmeden. Gelişim dönemindeler. 2 yaşında bir kiz çocuğu var üst komşumuzun torunu annesi perişan halde hala ayakta sallayarak uyutuyorum diyor sabah 7 ye kadar salladım artık oturarak uyumaya alıştım diyor 🥺🥴🥺🥺😱😱 kabus gibi. Bende artık bizim ki ciddi anlamda dönmeden uykuda 3-4 saat geçmeden herhangi bir müdahalede bulunmuyorum.
Ben oğlumu direk yanımda yatırdıysam bir kere denedim gece 1 kere emdi bir de sabaha karşı ilk kez uykumu almıştım o gece hiç ağlamadı beni uyandıracak kadar mızmızlandı ama rahatsız etmedi bende hemen yanımdaydı emzirdim yattık o kadar kolay oldu ki ama bir yandan da yanımda yatması ne kadar sağlıklı bilmiyorum beşik yatağa yapışık ama orada uyumuyor öyle devamlı dönüyor kolu altında kalınca ağlıyor uykusu bölünüyor tamamen zorlayıp yatağına mı alıştırsam yoksa nasılsa ikimizde rahatız yanımda mı uyusa bilmiyorum tabi bi kere rahat uyuduk devamlı yatsa öyle de uyanır mı bilemiyorum

Bilemiyorum ama sanki dediğin gibi benimki de acıktığı için kalkıyor. Benim de arkadaşım ilkokul bire giden kızını hala ayağında sallayarak uyutuyordu. Gerçekten o derece bağımlılık oluyor mu çünkü bende ayağımda sallıyorum. Cidden insan yapmam dediği herşeyi yapıyor tüm uyuma yollarını deniyorum. Ya inanır mısın gece 12.30 civarı uyudu 2 kere emzirdim en son 7 de kalktı şuan hala ayakta bir bebek 6.5 saatlik uyku ile durur mu şaşırıyorum.

Bizde hala aen gibiyiz yani ne zaman uuzun en azından gece bi kez uyandıgım dinlendrici uykulara geçicek bekliyorum bi umut

X