2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar arkadaş bebeği düşük doğum agırlıklı diye mamayı anne sürütyle yapıyodu aramızda deneyen çevresinde gören varmı çok şaşırmıştım görünce çünkü kullanım talimatlarında normal su yani

Bunu ben doktora sormuştum. Asla yapma demişti. Daha doğrusu süt ilk zamanlar çok azdı mamaya katayim mi felan demiştim. Asla dedi

Bugün benim için inanılmaz yorucu bir gündü sabah 5ten beri bebişimle ilgileniyorum sadece ayağımda ve kucağımda uyuyor yerine koyunca dakikasında gözünü açıyor. Dizim inanılmaz ağrıyor belim kolum bacağım tutmuyor. Birde üstüne bu halde yarın kpssye gireceğim bi gram uyku uyuyamadım neden böyle yaptığını da anlamadım. Az önce yarım saatlik ağlama krizine girdi ne yaptıysam susmadı. bende ağladım onla beraber. Gücüm kalmadı sabah 5ten beri bi sandviç yedim az önce eşim işten gelince hemen birşeyler daha yedim. Su içerken bile kucağımda tek elle içiyorum tuvalete gidemedim

Bu bir sorun değil ki. Hala yüzüstü uyuyor. Ve çok da rahat ediyor. Öyle uyumak istiyorsa uyutun bence:)

5. Aydan itibaren bebeklerde neden sonuç ilişkisi daha da oturmaya başlar. Bu yüzden her ağladığında kucağına alınacağını bildiği için ağlamayı sürdürmeye devam edecektir. Eğer yapabilecekseniz ağlamasına izin verin. Çok zorlayacak sizi biliyorum. Ama bunu kullanmasına izin vermeyin. Ne yazık ki başka yolu yok.

Bu bir sorun değil ki. Hala yüzüstü uyuyor. Ve çok da rahat ediyor. Öyle uyumak istiyorsa uyutun bence:)
Bu arada yanlış anlaşılmamak adına bir düzeltme yapayım. Normalde yüzüstü yatış pozisyonu bebeklerde önerilmiyor. Ancak yapılan bilimsel araştırmalarda da Türkiyede pek çok yeni doğan kliniğinde bebeklerin yüzüstü yatırıldığı görülmüş sağlık çalışnalrı tarafından. Benim bebeğimi de doğduktan sonra yüzüstğ yatırmışlardı. Bebeğimde bir kaç hafta sonra asla sırt üstü yatmadı. Ben de sık sık kontrol ettiğim için bir sorun yaşamadım. Yapabilşyorsankz elbette sırt üstğ yatırın ama olmuyorsa da uykusunu uyusun. Kontrol edin.

Benım evde dün her odadan bır kafa cıkıyır mısagır vardı yanı savdım hazırlık falan çok dı fenaydı bıde adet olacak gıbı daha gelemedı onun huzursuzluğu vebek sakındı uyudu benımyormadı onalt gıdınce kudurmaya basladı tabı 6 aylık bı bebeknvsrdı maşaallah kafandımdık tutuyor benımkı onun kafasının yanında 2 katı kin bebekti o 7 kg çok hareketlı anneyı bıkıyor benım saf ya

Dişleri geliyor olabilir canım

Daha bugün aynı cümleleri kullandim annemle eşime artık bilinçli yapmaya başlayacak, biraz büyümeye başlayınca her istediğini ağlayarak yaptıracak diye. Buna izin veremeyiz dedim. Evet şimdi inanılmaz sevimliler ama 5 yaşında koca çocuğun Avm koridorunda istediği oyuncak alınmadığı için esek gibi tepindigi zaman ve biz sözümüzü geciremedigimiz zaman sevimli olmayacak malesef.
Sıkılma ağlaması yaptığında oyuncak veriyorum ya da karşıdan dikkatini dağıtmaya çalışıyorum şu an ise yarıyor gibi

Helloooo 6. Ay atağı, dış süreci de eklenmiş olabilir

Evet doğru söylüyorsunuz bunu yeni keşfetti yerine koyduğum an ağlıyor bi yere gideceksem beşiğine koyuyorum ağlıyor geldiğimde susuyor kucağıma alınca susuyor. Bende dayanamıyorum öyle ağlamasına bekliyorum susar diye susmayınca mecbur alıyorum kucağıma. İnanın saat 5ten bu saate kadar ayağımda ve kucağımda uyudu yerine koyunca uyandı bende hiç dinlenemedim çok kötü bir durumdayım. Son 2 saattir ağlama krizi tuttu onun dışında kucak için ağladı sadece geri sakinleşti. Son 2 saattir de acaba diş sancısı mı uykusuzluk mu huzursuz etti anlamadım hala uyumadı

O kendini yerlere atmaları kuzenimin çocuğu yapardı. Ne zaman markete gitsek annesi bişey almadığın da krizlere girerdi herkes bize bakardı ve asla susmazdı çok zor bişey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…