2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Paranı çokluğundan ziyade bereketini istemek gerekli. Bundan 3 5 10 yıl hatta çok hada öncesinde para kazanmak zordu ve verilen emek karşısında ele gelen para da azdı. Ama bereketi vardi işte. Simdi kazanılan para çok olsada bereketini yok. Ne parası gecenin gündüzün bile bereketi kalmadi. Yaslarimiz yakın seninle 32 yaşındayım. Çocukluk zamanlarımız aynı yani. Hatırla sabahtan akşama kadar onca iş yapılır akşam oldu mu konuya komşuya misafirliğe gidilir orda hem sohbet yada el işleri ile oturmalar yapılır ki saat de 9 en geç 10 civarında misafirlikler biterdi. Totalde 24 saat içinde bizim belkide 1 haftada yaptığımız işler yapılırdı. Özellikle toprak işi hayvan işi de varsa. Simdi günün gecenin bereketi yok. Saate bakıyorsun 5 bi daha bakiyosun 10 olmuş. Ne yaptın ne ara oldu.. o yüzden cokun azligindansa azın coklugunu yeğlerim. Tabii muhtaç olmayalım çocuklarımız için birikimler yatırımlar yapalım düşünmeden tasasız gece uykumuza dalalım. Ne bileyim ben korkuyorum çok paradan ya. Evlendigimizden beri araliklarla maddi iltihanlarimiz oldu. Eşimin işsiz kaldığı iş bulamadığı yada çok az ücretle çalıştığı zamanlar felan. Cok kahirlanirdi işte zora bırakıyorum seni felan diyerek. Bana dokunmuyor derdim zaten fakirlikle zorlukla geldim. Zamanla olur yapılır dedim. Hamd olsun suan düzlükte değiliz borçlarimiz var ama yıllarca beklediğimiz yavrumuz var sağlığımız yerinde deyip yürümeye devam ediyoruz

Aaa tabi kiii zaman inanılmaz hızlı geçiyor çok haklısın. Korkunc bir şey gerçekten.
Hepimiz geçtik sanırım maddi imtihanlardan, çok şükür şimdi kazancımız yerinde ama bizde sınandık zaman zaman. Ev araba ödüyoruz şimdi her şey gönlümüzce olsun
Huzur sağlık olsun da para kazanılır borçlar ödenir

Iste bak biz daha ev olayına bile başlayamadık Mevlam herkese ama herkese ev nasip etsin. Olur ya. olduğu kadar artık

Sen ne güzel annesin maşallah sana mastit süt birikmesinden oluyor ama boşaltamazsan memeyi birikiyor dememki sütün var sağımda gelmiyor olabilir ama bebek emince o fazla fazla alıyor

Teyzoşlar oğluşlarım yarın sünnet olacak, aklınıza gelirse dua eder misiniz... Karışık duygular içindeyim
Kazasız sorunsuz güzelce atlatırsın inşallah biz daha yaptırmadık havalar biraz serinlesin inşallah bende istiyorum ama artık sanki daha zor olavak dönüyorlar durmuyorlar Allah kolaylık versin hepimize

Sen ne güzel annesin maşallah sana mastit süt birikmesinden oluyor ama boşaltamazsan memeyi birikiyor dememki sütün var sağımda gelmiyor olabilir ama bebek emince o fazla fazla alıyor
Evet var ama doyacak kadar cikmiyo. Çıkmadı hiç. Iki meme emzirip üstüne mama yapınca anca doyuyor mesela. Yeni makine güzel sagiyo matsis pek olmadım ama emzireyim diyip sagmazsam topluyo gene.
Bu arada teşekkür ederim hepimiz çok güzeliz

Benimde eşimin kardeşinin düğünü var bende şimdiden düşünüyorum nasıl olacak diye. Zaten yabancı ortamlar da hiç durmuyor çok ağlıyor nasıl yapacam hiç bilmiyorum
Ay benimde eşimin kardeşinin düğünü var kendi zaten pek hayırsız ne bizim düğünde bişi taktı ne nişanda oğlumada bişi getirmedi onuda geçtim sevgiside saygısıda yok ama eşim takı takar kesin ona ayrı sinir oluyorum bide 4 aylık bebeği sokmak istiyor salona ona ayrı sinirim napıcam bilmiyorum

Aynı benimki de değmez hiç bişey ama sırf eşimin ve kayınbabamın hatrına gidecem o da çocuk kötü olursa çıkarım yapacak bişey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…