2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Demirin kaç olmuş canım ? Benim en son 2 ay önce 16ydı düşme ihtimaline karşı günde 2ye çıkarttık . Burada krampları fazla olanlar magnezyumu 2 tane kullanıyor diye biliyorum . Doktora da aşırı sinirlendim hadsiz
tahlil.png
tahlil1.png

kızlar tahlillerime anlayan varsa bakabilir mi? Bu hafta yerli malıyla geçti bazılarını o etkiledi sanırım biraz kaçırdım sınırı geçmişler

Selam kızlar detaylıdan sonra ilk kez doktora gittim. Kendi doktorum gitmişti yeni birine başladım güzel ilgilendi aslında yanındayken bebiş 1269 gr çıktı 28+5 iz karnımı büyük görünce bu da iri bebek galiba dedi ama iri değil dedi bakınca normalmiş şükür haftasıyla uyumlu birkaç gün geride sadece. Demirim ve magnezyumum çok düşmüş sonuçlar çıkınca yazarım demişti öğleden sonra çalıştığımı söyledim 12.15e kadar bekletti beni sonra da bakmayacağım öğleden sonra gel dedi haliyle son dk okulu ayarlayamadım eşim de hastanede çalışıyor çıkış saatine yakın o gitti yanında kimse yokmuş ona rağmen ben eşlere bilgi vermem bi şekilde gelseydi ne yapayım demiş. Eski ilaçlardan kafama göre aldım mecbur tek doz kullanıyordum iki doza çıkarsam yeterli olur mu acaba demir ve mag siz günde kaç adet alıyorsunuz kızlar. Moralim bozuldu biraz özel hastane de yok maalesef yaşadığım şehirde başka şehire gitmem gerekiyor :KK43:
Doktora nedense uyuz oldum 😑
Bebis haftasına göre gayet iyi kiloda maşallah.
Demiri sabah aç akşam ac karna alabilirsin. Benim 9.8 çıktı 10 gün önce 2 alarak deneyim olmazsa damar yolu takarız dedi. Sorun olacağını düşünmüyorum bi sure günde 2 al öyle kan verip dene. Magnezyum içinde 2 alabilirsin. Kabızlık sorunun varsa sabah aç karna almak iyi geliyormuş doktorum söyledi. Sende öyle yap sorunun yoksa tok olarak günde 2 al. Zaten vit. Ben bi süredir bel ağrısı ve kasilma sebebi ile günde 2 alıyorum. Demiri alırken dikkat etmemiz gereken kafein ve süt ürünlerine dikkat et en az bir saat olsun. Hee bide şeker sorunun yoksa eğer kahvaltılar da üzüm yada dut pekmezi yemeni tavsiye ederim. Oda fayda sağlayacaktır allahin izniyle.

Ben de ilk ay çok sıkı diyet yaptım korkumdan. Ama çok stres yaptı beni. Bu hafta cihaz ile ölçüm yaparak deniyorum yiyebileceğim şeyleri bulmak için. Börek yedim 142 çıktı. Ama simit ve fıstık ezmesi yedim 136 çıktı mesela daha çok çıkar sanmıştım
Aslında listede sevmediğim ya da keske şu da olsaydı dediğim birşey yok hatta kendi yediğimden daha dolu bi liste sadece tatlı olayı beni zorlayacak sanırım herşeysiz okey de tatlı benim hassas noktam🥲 gerçi 1haftalık şeker ölcümlerinden sonra listeyi düzenleyeceğim dedi merak etme tatlı da börekde yiyeceksin dedi😅 Bakalım benim alet gelsin listeye o zaman başlayacağım benim ölçümler nasıl gelecek.
Simit + f.ezmesi kombosuna nasıl bu kadar düşük çıktı acaba 🤔

İyi akşam kızlar ben de gebelik şekeri çıkmıştı sınırin biraz ustunde demisti doktorum diyetle devam ediyorduk açliklar 90_95arasi çıkınca geçen hafta dahiliyeye gittim evde ölçtüm 95ti hastanede tahlili verene kadar ne birsey yedim ne de içtim 65 çıktı ama evde yine bu hafta 100 ü ve 101 de gördüm 90 altına hiç inmedi açlık. Tekrar dahiliyeye gittim endokrine sevk etti ve de yine tahlil istedi şaka gibi orada 73 çıktı hani makina bozuk diyeceğim babamın şeker aletiyle aynı ölçüyor sorun yok makinada ben şimdi hangisine güveneyim makinede ölçtüğume mi yoksa hastanede çıkan kan sonucuna mi yani sizce endokrine gideyim mi daha gitmedim, randevu bulamadım doktor randevu bulamazsan gel konsültasyon yoluyla göndereyim demisti

İyi akşam kızlar ben de gebelik şekeri çıkmıştı sınırin biraz ustunde demisti doktorum diyetle devam ediyorduk açliklar 90_95arasi çıkınca geçen hafta dahiliyeye gittim evde ölçtüm 95ti hastanede tahlili verene kadar ne birsey yedim ne de içtim 65 çıktı ama evde yine bu hafta 100 ü ve 101 de gördüm 90 altına hiç inmedi açlık. Tekrar dahiliyeye gittim endokrine sevk etti ve de yine tahlil istedi şaka gibi orada 73 çıktı hani makina bozuk diyeceğim babamın şeker aletiyle aynı ölçüyor sorun yok makinada ben şimdi hangisine güveneyim makinede ölçtüğume mi yoksa hastanede çıkan kan sonucuna mi yani sizce endokrine gideyim mi daha gitmedim, randevu bulamadım doktor randevu bulamazsan gel konsültasyon yoluyla göndereyim demisti
Hastanede verdiğin kan tahliline güvenmelisin daha doğru. Evde kullandığın şeker ölçme cihazın kalibrasyon süresi geçmiş olabilir her yıl alınan yerde kalibre olması lazım yoksa yanlış ölçebiliyor veya kullanılan strip cihaz ile uyumlu değilse o da yanlış ölçüme sebebiyet verebilir. Parmağı delince çıkan ilk kanı silip ikinci kandan şeker ölçmek lazım ama her halükarda hastanede bakılan şeker en güvenilir olandır.

Doktora nedense uyuz oldum 😑
Bebis haftasına göre gayet iyi kiloda maşallah.
Demiri sabah aç akşam ac karna alabilirsin. Benim 9.8 çıktı 10 gün önce 2 alarak deneyim olmazsa damar yolu takarız dedi. Sorun olacağını düşünmüyorum bi sure günde 2 al öyle kan verip dene. Magnezyum içinde 2 alabilirsin. Kabızlık sorunun varsa sabah aç karna almak iyi geliyormuş doktorum söyledi. Sende öyle yap sorunun yoksa tok olarak günde 2 al. Zaten vit. Ben bi süredir bel ağrısı ve kasilma sebebi ile günde 2 alıyorum. Demiri alırken dikkat etmemiz gereken kafein ve süt ürünlerine dikkat et en az bir saat olsun. Hee bide şeker sorunun yoksa eğer kahvaltılar da üzüm yada dut pekmezi yemeni tavsiye ederim. Oda fayda sağlayacaktır allahin izniyle.
Sabah aç tiroit ilacı kullndığım için endokrin hiçbir ilacı ekleme dedi canım etkileşim oluyormuş ben akşam içiyorum tam bir açlık olmadığı için mi düşmüş bilemedim senin daha düşükmüş ama hepimizin düzelir inşallah

canım 95 de normal benim o sınırda bıraktı her gün her gün 100ü aşmadıkça zaten problem etmiyor endokrin bence hastane sonucu daha güvenilir tokluk da da sıkıntı yoksa rahat bir nefes alabilirsin

Sabah aç tiroit ilacı kullndığım için endokrin hiçbir ilacı ekleme dedi canım etkileşim oluyormuş ben akşam içiyorum tam bir açlık olmadığı için mi düşmüş bilemedim senin daha düşükmüş ama hepimizin düzelir inşallah
Troit ilacı ve demir ilacı arasında en az 4 saat olması lazım yoksa etkileşime giriyorlar. Benimde kan 10.1’e düşmüştü kan ilacım 2’ye çıktı. Hekimimin onayı ile her gün 1 tatlı kaşığı keçi boynuzu özü (ben hünnap marka tercih ettim) tükettim bugün dahiliye kontrolüm vardı kan 11’e yükselmiş. Hekiminizin onayı olursa keçi boynuzu özünü kullanmanızı tavsiye ederim güzel yükseltiyor.

X