2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Benimde çok geç transfer olmamış o zaman 20. Günde
Doğal yolla olsa bile adet tarihinden ortalama 15 16 gün sonra yumurtlarsın yumurta tüplerde döllenip 2 3 gün içinde rahime gelir ve 2 gün içinde yerleşme gerçekleşir. Yani rahimin en iyi zamanını yakalamak için doğalı taklit etmek için de adetten ortalama 17-21 gün sonra transfer oluyor tabi istisnalar hariç sizinki geç değil tam zamanı.

Devletteki detaylı ultrason çeken doktor transfer tarihinden 14 gün önceye giderek hesap yapılır tarzı Bi şey dedi o yüzden 14 şubatı baz aldı adet tarihi olarak 8 şubat yerine benimde aklım orada karıştı İnternette baktım şimdi diyorki transfer tarihinde 2 haftalık hamile kabul edilirmişiz yani transfer tarihinden sonra geçen haftalara 2 hafta eklenirmiş o döllenme süreci vs için birde şöyle yazıyor doğum gününü hesaplamak için transfer tarihine 266 gün ekleyin bunu yazan sayfalar hep tüp bebek doktorları Bi şey anlamadım ben bu işten

Hiç 14 gün önceye gitme gibi bişey duymadım bence son adet tarihinizden devam edin 1 1 buçuk haftalık gerilik önemli değil önemli olsa doktor gelişim geriliği var derdi zaten

Hiç 14 gün önceye gitme gibi bişey duymadım bence son adet tarihinizden devam edin 1 1 buçuk haftalık gerilik önemli değil önemli olsa doktor gelişim geriliği var derdi zaten
Bu yazılanla alakalı yapmış olabilirler ben de şaşırdım ilk kez öyle bir şey duydum çünkü

Eklentiler

• Screenshot_20240719_231644_com.android.chrome.jpg
    89,6 KB · Görüntüleme: 25
Bu sitede onların dediği gibi 2 haftadan bahsetmiş ama benim kendi tüp bebek doktorum bile son adete göre hesaplama yapmıştı ilk kontrolde neyse artık inşallah fark açılmaz sorunsuz geçer her şey

Eklentiler

• Screenshot_20240719_232234_com.android.chrome.jpg
    89,5 KB · Görüntüleme: 18
Bu sitede onların dediği gibi 2 haftadan bahsetmiş ama benim kendi tüp bebek doktorum bile son adete göre hesaplama yapmıştı ilk kontrolde neyse artık inşallah fark açılmaz sorunsuz geçer her şey
Doğal yolla olsa da zaten döllenmiş yumurta rahime yerleştiğinde 2 haftalık hamile olmuş oluyorsunuz yani yine son adet tarihine göre hesaplanır. Rahat olun çok fazla oluyor böyle vaktini yakalar eminim.

Doğal yolla olsa da zaten döllenmiş yumurta rahime yerleştiğinde 2 haftalık hamile olmuş oluyorsunuz yani yine son adet tarihine göre hesaplanır. Rahat olun çok fazla oluyor böyle vaktini yakalar eminim.
Ay inşallah benimde yakalar yememi de arttırdım zaten daha çok dikkat etmeye başladım

Merhaba, ben ozelde 3.000 tl ye yaptirdim gecen hafta, 21+4 te. Ultrasonda 21+5 cikti. Son adet tarihimi baz aldi doktor. Bende de hic olcum icin renkli olcum acmadi. Onu sadece bebegin yuzunu göstermek icin acti. Toplamda 45 dk surdu. Renkli ultrason acmamasi ozenmedikleri anlamina gelmiyor bence. Onun aleti farkli zaten. Belki orada o alet yoktur. Ayni makinaya bagli 2 farkli o cihazdan vardi, adini tam bilmiyorum. Biri siyah beyaz, diğeri renkli yapiyordu. Renkliyi cok kullanmadi doktor perinatalog, dedigim gibi sadece yuzunu gosterdi onunla. Eger bir problem olsaydi zaten doktorlar soylerdi bence size. 1 hafta gerilik onemsenecek bir gerilik degil. 1 hafta onde cikmasi ile cok bir farki yok. 40.haftaya kadar bu olcumler surekli gidip gelecek, degisecek zaten. Ilk gebeligimden, oglumdan biliyorum. Icinizi ferah tutun eger doktorlar birsey demedi ise.

Son olarak, mantiken embriyolarin kacinci gun oldugu da onemli degil mi? 3. Gün ya da 5. Gün arasinda sonucta 2 gun fark eder. E bir de buna, rahime tutunma suresi etki ediyor. Hemen de tutunabilir, 48 saat sonra da. E bir de genetik faktorler de var. Doktorlar ozellikle olumsuz bir durum tespit etmedi ise 1 hafta onde geride olmasi cok onemli degil. Kaldi ki gelisimin ileride olmasi da seker riski acisindan problem. Bu arada seker yuklemesi yapacak misiniz, konu oraya gelmisken sorayim.

Bi sorun demediler sadece işte adet tarihinimi değiştirdiler öyle hesaplanırmış fln ben de anlamadım zaten tüp bebek doktorumdan randevu aldım çarşamba günü gideceğim bakalm o ne dicek raporlarıda getirirm en son randevum da kadın doğumcu bahsetmedi hiç şeker yüklemesinden ama yaptırmayı düşünüyorum çarşamba günü tüp bebek doktorum bilgi verirse yazarım size de şekerle ilgili

Ben de seker yuklemesi yaptirmayi dusunuyorum

Arkadaşlar bugün transferin 5. Günü ama son 2 gündür fitili yaparken zorlanıyorum sanki kapanmış vajina bu hamilelik belitsimi regli belirtisimi

Ya ben kesinlikle yaptırmak istiyorum çünkü gebelik şekerinin olması çok tehlikeli Allah korusun anne bebek ölümüne sebep olabiliyormuş benim doktoruma öyle çok gebe gelmiş 32ye kadar normal gidiyor gebelik sonra kötü sonuçlanıyor o yüzden test yaptırıp varsa tedaviyle devam etmek en iyisi. Hatta doktorum şeker yüklemesi zararlı diyen doktor bunca vebali nasıl taşıyor filan dedi. Yani hiiiç şeker tüketmeyen kola vs içmeyen bi insanı anlarım da ben zaten o kadar dikkat etmiyorum bazen kalkıp kahvaltılık gevrek yiyorum yani onda da o kadar şeker var.

Arkadaşlar bugün transferin 5. Günü ama son 2 gündür fitili yaparken zorlanıyorum sanki kapanmış vajina bu hamilelik belitsimi regli belirtisimi
İkiside değil kendinizi çok sıkıyor olabilirsiniz bide sanırım fitilinde öyle bi etkisi oluyor bende de olmuştu ara arada oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…