2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Canım merhaba kaç haftalıksin acaba bende ikiz gebeyim ama bana hiç böyle bişey demedi doktorum
Canım 12+3 üm doktor muayene etti hiçbir sıkıntı yok dikişlik bir durumun yok dedi rahim boyu uzunluğu 5 cm ve üzeri olması gerekiyormuş benim 6 çıktı çok şükür ama ikiz gebelikte kesinlikle kontrol ettirilmeliymiş

Kızlar benim de pazartesi belli oldu benim doktorum burada tahminleriyle ünlüdür yanıldığı nadirdir bir kız bir erkek eminim dedi inşallah fetal dna için kan verdim pazartesi eurofins e inşallah güzel çıkar hepimizin sonuçları sağlıkl gelir bebişlerimiz

Ben her kontrole gitmede gitmem de bakıyor drum gayet iyi dedi ama bana ilginç gelen gebeliğin çok erken haftalarında bunu söylemeleri salı günü kontrolüm var inşallah o zaman iyice detaylıca sorucam
Kuzum her gitmende doktorun vajinal muayene mi yapıyor yanlış mı anladım yapmaması lazım çünkü artık önemli bir şey olmadıkça.. bir de bu rahim ağzı yetmezliği 12. Ve 14. Haftalarda gebeliğin erken dönemlerinde kontrol ediliyor sonradan dikiş atılması çok daha zormuş çünkü ama tabi yine ilerleyen dönemlerde de yaşanabiliyormuş acil dikiş atılabiliyor serklaj diyorlar bildiğim kadarıyla inşallah hiçbirimizde gerek olmaz zaten çok uğraşıyoruz benim doktorum çoğunlunkla ikizlerde ben çok dikkat ediyorum dedi açılma olmaması önemli dedi neyse ki şükür şimdilik her şey yolunda

Bir dahaki rutin kontrol icin ne zaman gitmek lazim acaba? Sirada seker yuklemesi mi var? Yaptiracak misiniz? Benim gorustugum tum doktorlar muhakkak yaptir diyor.
Ben bayram da uzun yol gidiceğim için 13 hazirana tekrar randevu aldım kontrol etsin öyle çıkalım yola diye. Yani açıkçası doktor ne derse yaptırırım herhalde. Ben kendim çok araştırmadığım için doktoruma güvenip ne derse yaparım.

MAŞALLAH canım benim hiç olmaz sorun sıkıntı dediğin gibi ne emekler veriliyor

Amiinnn insallah bende fetal dna için sabah kan verdim inşallah hepimizin sonucları güzel çıkar bizede 2 kız gibi dedi doktorum ama emin değil net degildi çünkü testin sonucunu bekliycez artık

O beennmmartta dwdi doktorum 16 sında kontrolüm var şimdi bekliyorummheyecanla 3. Gün 4 embriyom varsenin
18-19 Mayıs ta korumasız ilişkim oldu. 24 saat içinde Ella hap içtim reglim normal zamanında geldi 20sinde yani. Bugün kan tahlili verdim ve sonuç negatif çıktı. Sizce hata payı olabilir mi kan testinde

Haftamiz aynı canım MAŞALLAH bizimde dün kontrolümüz vardı özellikle sordum drumda dedi sık sık kontröl edicem diye allah'ım sağlıkla kucagimiza almayı nasip etsin inşallah tatlım

Ya bana da 25 mm üzeri olması gerekiyor dedi benimki 34mm çıktı 15 haftalığız sizin yazınızı görünce içime şüphe düştü şimdi doktorum sorun yok dedi ama ben yine de bayram öncesine randevu alayım bi. Rahim ağzı u şeklindeydi bi ucundan bi ucunu ölçtü demi ?

Şimdi senin yazını okuyunca rahatladım canım banada 35mm dedi perinatoloji Dr gayet normal dedi diğer arkadaş acaba başka birşey mi yada bizden daha daha mı iyi anlamadım
Aşko bana da 35 mm dedi yani 3.5 cm kafam karıştı birazcık

Bana resmini de verdi dur aticam

Eklentiler

• Screenshot_2024-05-29-17-42-23-66_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg
    31,7 KB · Görüntüleme: 27
Ay ben de arkadaşın yorumunu gördüğümden beridir ne senaryolar yazdım triplere girdim tansiyonum düşük yatıyorum doktoruma çok güvenirim ama ondan bile şüphe ettim ama kağan Kocatepete ortalama 3 4 cm çıkar her gebede diyor bakalım 2 hafta sonrasına yine randevu aldım 11 temmuzda da inşallah detaylı ultrason var oralarda daha net belli olur tabi. Temkinli olup dinlenerek geçirelim yine de zamanımızı.

Benimki de böyle 3.21 yazmış ama ikinci ölçümde 3.40çıkmıştı. siz neden perinatolojiye gidiyorsunuz ikiz mi bekliyorsunuz?
Evet canım ikiz benimkilerde özel perinatoloji Dr gitmiştim 2li test bizde riski çıktığı için ense kalınlığı ve burun kemiği ölçümü için orda bakmıştı uzunluğa gayet normal demişti bulmuşken seni sorayım kanama veya leke oluyor mu sende bana şuan iki bebeğinde eşleri birbirine çok yakın arada bir zar var dedi ve ikiside asagidaymis kanama ve leke olur bebekler büyüdükçe yukarı çıkar dedi senin herhangi şikayetin var mı ben şuan 14+1 oldum

Benim ki tek bebek ama 2li test ikiz gebeliklerde yapılmıyor diye biliyorum riskli olmadığı halde riskli çıkıyor zaten ikili teste güvenmediğimiz için biz direk fetal yaptırdık. Benim 5. Haftadan 9. Haftaya haftada bir lekelenmem oldu çok fazla kan sulandırıcı kullandığım için yerleşme kanamaları biraz uzun sürdü ilaçları azaltınca bitti şükür. Şikayetim yok ya bazen kramplar oluyor o da normal yani ben de 14+6dayım

Sizin transfer 16 mart, bu durumda 13+6 olmuyor mu? ben mi yanlis hesapladim? Benim transfer tarihi 7 mart ve daha 14+4 üz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…