2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Acemii
Benim kızada aynı şeyi söylüyorlar sen bunun mamasını arttır bu kız kilo alsın felan diyen bile var düşün🤦‍♀️
Veriyim siz büyütün deseydin 😂😂😂 çıldırıyorum bir kere bir türk restoranında çalışan kadın ne kadarlık diye sordu 45 günlük falan dedim, 5 günlük anlamış tam kalkarken gelmiş diyor ki günah değil mi 5 günlük bebeği çıkarmışsınız 😂😂😂😂😂. Yanlış anlamışsın diyince de hııı ama çok zayıfmış diyor 😂😂😂😂😂

Veriyim siz büyütün deseydin 😂😂😂 çıldırıyorum bir kere bir türk restoranında çalışan kadın ne kadarlık diye sordu 45 günlük falan dedim, 5 günlük anlamış tam kalkarken gelmiş diyor ki günah değil mi 5 günlük bebeği çıkarmışsınız 😂😂😂😂😂. Yanlış anlamışsın diyince de hııı ama çok zayıfmış diyor 😂😂😂😂😂
Ağzına bir çarpıcan görcek sonra neresi küçük deseydin🤦‍♀️
Öyle diyenlere aslında pat diye cevap vermek lazım

Kızlar ben de unutuyorum çok bu aralar. Sanırım B12'm düştü. Bebekler bizi emerken sanırım vücudumuzdaki vitaminleri de çekiyorlar. Bence hepimizin bi multivitamin takviyesi alması lazım. Demir ilacı ve vitamin kullanıyor musunuz?

Benimki de öyle aldı, bana kimse bişey demiyor ama ben takıyorum kafaya

Benim doktorumun bana yazdıkları:
1 bardak kaynamis ılik suya
1 cay kasigi karbonat koyun
Serce parmaginiza sarfiginiz tulbentle hic beyazlik kalmayincaya kadar silin.
Sonra
Mikostatin oral susp.
1 damlalik dolusu tum agza yayilacak sekilde sıkabilirsiniz.
Bunu gunde 3 kere tekrarlayin. 8-10 gun devam edin.
Tesekkur ederim teacher deneyecegimm😇

Kızlar ben oğluma emzik alıştırmaya çalışıyorum her fırsatta pek tutmuyor nadiren bi kaç dk ama emme refleksinden dolayı istiyorum bi de kolik bi bebek elini emiyor elini bulamayınca da uyanıyor bu defa benim korktuğum şey memeyi bırakmaz değil mi emzik tutarsa bu arada sadece biraz tuttuğu phlips aventin emzikleri

Kizlar kolik bebekleri olanlara sorum…
Bizim bebe her aksam 6 gibi huysuzlanmaya basliyor sonrasi aglamalar surekli. Neredeyse yatana kadar. 9-9.30 arasi da uyudugunu dusunursek 3 saat huysuzlukla geciyor her gun fix. Hic degismiyor. Saat 7.30-8 arasi banyoya sokuyorum. Banyoda hic sesi cikmiyor. Cikiyoruz bezini bagladik hic sorun yok. Giydirmeye gelince bir basliyor yani daha susturabilene ask olsun. Ziplaya ziplaya emzirmeye calisiyorum surekli soyleniyor emerken. Uyuyana kadar boyle bu. Kolik olabilir mi acaba dusuncesi dolaniyor kafamda bugun😑

Bizim bebe her aksam 6 gibi huysuzlanmaya basliyor sonrasi aglamalar surekli. Neredeyse yatana kadar. 9-9.30 arasi da uyudugunu dusunursek 3 saat huysuzlukla geciyor her gun fix. Hic degismiyor. Saat 7.30-8 arasi banyoya sokuyorum. Banyoda hic sesi cikmiyor. Cikiyoruz bezini bagladik hic sorun yok. Giydirmeye gelince bir basliyor yani daha susturabilene ask olsun. Ziplaya ziplaya emzirmeye calisiyorum surekli soyleniyor emerken. Uyuyana kadar boyle bu. Kolik olabilir mi acaba dusuncesi dolaniyor kafamda bugun😑
Bu durum iki haftadan uzun sürüyorsa koliktir büyük ihtimal.yeni bı durumsa atak haftasındadir yada gazi vardır.mesela benim kızım atak haftasında sürekli ağladı sabahladik resmen.sonra bitti atak haftası eski haline döndü.

6 dan önceki uykusu kaçta ve ne kadar sürüyor ?

Kızlar merhaba. Kullandığınız ve önerdiğiniz multivitamin var mı ya. Doktora sordum istediğini kullanabilirsin dedi hic bilgim yok ne almalıyım

Kızlar ben oğluma emzik alıştırmaya çalışıyorum her fırsatta pek tutmuyor nadiren bi kaç dk ama emme refleksinden dolayı istiyorum bi de kolik bi bebek elini emiyor elini bulamayınca da uyanıyor bu defa benim korktuğum şey memeyi bırakmaz değil mi emzik tutarsa bu arada sadece biraz tuttuğu phlips aventin emzikleri
Emzikten sebep memeyi bırakan cok az bebek var. O birazcık bebeğine baglı canım ben ilk kızımda da emzik verdim şimdikibe de veriyorum. Herhangi bir red olusturması ama dedigim gibi bebekten bebeğe değişir. Ben damaklı kullanıyorım mesela once onu aldım.

X