Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
yenidoğan bezler çok büyük kalıyor bizim için ama senin bebiş daha büyük belki yenidoğanlar da olabilir. yine de molfixin 30lu prematüre paketlerinden iki paket falan al istersen ne olur ne olmaz. fiyatı da uygundu. süt sağma makinasını lansinohun elektrikli tekli olanlardan aldım. daha uzun vaktim olsa internetten bebebao alırdım, kullananlar memnun. ama eczanede sadece lansinoh vardı. lansinohun süt saklama poşetleri de var, makineye direkt uyumlu oluyor. biberondan dökerek hijyenini tehlikeye atmıyorsun, tavsiye ediyorum. ama ilk gün zaten süt ancak şırıngayla çekecek kadar gelmişti. 2 ml falan 🥲 inşallah senin daha çok gelir. ben kaşık biberon almıştım ne olur ne olmaz diye ama hiç kullanılmadı. emme refleksi olmadığı için direkt hortumla veriyorlar sütü. ama senin bebiş için belki farklı olur, istersen kaşık biberon al yine. benim göğüs ucu yaram olmadı ama olmaya yüz tuttu. kendi sütümle ıslaklığı korumak için eczaneden herhangi bir markanın göğüs kalkanını aldım, çok memnunum. meme ucumu nemli tutuyor ve sağarken acımıyor böylece. krem de almıştım ama kreme bile gerek kalmıyor şimdi çok şükür. başka sormak istediğin bir şey olursa çekinmeden yazarsın canım. benim aklımda çok soru olmuştu çünkü 😬 bu arada bebek hemşireleri de her şeye yardımcı oluyor endişelenme hiç💕
Elektrikli sağma makinaları kiralanıyormuş sanırım onu araştırıyoruz kiralıcam muhtemelen poşet de herhangi bi poşet bakalım eczaneden aldırıcam meme ucu kremi almıştım bakalım onu bi deneyeceğim

Elektrikli sağma makinaları kiralanıyormuş sanırım onu araştırıyoruz kiralıcam muhtemelen poşet de herhangi bi poşet bakalım eczaneden aldırıcam meme ucu kremi almıştım bakalım onu bi deneyeceğim
ben bime geldiğinde bebsi de almıştım, çok bir farkları yok zaten iyi. makina kiralanıyormuş evet, öyle bir imkan varsa o da olabilir tabii

Canım sağlıkla kucağına almak nasip olsun. Kilosu da haftası da yerinde.Miniğimiz dayanamamış erkenci davranmış sadece ♥️

Kızlar bugün herkes ağrı sızı içinde uyanmış gibi. Dün gece çok fena gaz sancısı yaşadım. Şimdi de kasıklarımda ağrı var, biraz hareketli bir gün geçirmiştim temizlik vs. Şimdi dinleniyorum 36. Haftaya yeni girdik

Kızlar eşim beni aradı. İşte kim kalıyor yanında ? Tek misin falan. Dedim seni ilgilendirmiyor. Üst üste sordu. Bende dedim ki tek kalıyorm nereye kadar biri yanımda kalacak. Bana dedi ki sen nasıl tek kalırsın evde? Ya sana bişey olsa ? Ya annenlere git ya biri gelsin yanına. Bizim dün olaylarımız oldu ben gelemedim. İşte bugünde gidip konuşacağız. Kavga etmişiz falan. Sen evde tek kalma falan. Ben hiç umursamadım oralı bile olmadım. Yüzde vermedim daha da konuşmaya çalıştı kapattım telefonu. Annesiyle babası o kadar bana karşı doldurdular ki asla iflah olmayacaklar dün kavga etmişler büyük aileler. Bu daha ilk.
Canım çok dua ettim senin için. İnşallah herşey yoluna girecek yeeter ki sen sakin kal. Bebeğini düşün. Eşin elbette hatasını fark edecek sadece zamana ihtiyaç var

Canım çok dua ettim senin için. İnşallah herşey yoluna girecek yeeter ki sen sakin kal. Bebeğini düşün. Eşin elbette hatasını fark edecek sadece zamana ihtiyaç var
Çok sağol canım benim. Ama çok zoruma gidiyor eşim ailesine gidp Allah bilir neler anlatmış. Babası gidip dayımı aramış kaynanası oğlumu tehdit ediyor hoş şeyler değil. Kocası baş edemiyor diye ben seni arıyorum demiş dayıma. Yani eşimin babasının yaptığı büyük terbiyesizlik. Benim babamı aramak yerine dayımı arıyor. Ben gelinleriyim o günden beri bir kere bile aramadılar beni. Niye ki annem oğullarına haddini bildirmiş diye. Tamam anneme söylemem hata, annemin öylr ağır konuşması da hata ama bunlar tek seferlik şeyler değil insanda bi yerden sonra doluyor

Çok sağol canım benim. Ama çok zoruma gidiyor eşim ailesine gidp Allah bilir neler anlatmış. Babası gidip dayımı aramış kaynanası oğlumu tehdit ediyor hoş şeyler değil. Kocası baş edemiyor diye ben seni arıyorum demiş dayıma. Yani eşimin babasının yaptığı büyük terbiyesizlik. Benim babamı aramak yerine dayımı arıyor. Ben gelinleriyim o günden beri bir kere bile aramadılar beni. Niye ki annem oğullarına haddini bildirmiş diye. Tamam anneme söylemem hata, annemin öylr ağır konuşması da hata ama bunlar tek seferlik şeyler değil insanda bi yerden sonra doluyor
Yav ailecek seni aciz bi hale getirmeye çalışıyorlar işte. Kendi oğullarının ağzına sıçmak yerine seni suçlıyorlar. Hata yapıyorsun. Böyle yaparsan bir ömür kahvehanelerden çıkaramazsın adamı.

Senin karşı taraftan kimseyle iletişime geçmemen gerek bu saatten sonra. Kocan arayıp sormuş yanında kim var diye. Hamile karısnı sağa sola bırakıp kendi sürtmeye gidince içi rahat ediyor ama şimdi mi aklına gelmiş hamile olduğun?

Kendine ve çocuğuna saygın varsa bir şeyleri değiştirmek istiyorsan risk alacaksın.

Ben olsam tüm eşyamı toplayıp babamın evine dönerim. Kimseyle de iletişime geçmem. Gelsin sülalece kız istemeye geldiklerindeki gibi.

Allah aşkına karnında bebeğin var kendini üzme o her şeyi hissediyor.

Gerçekten ortalıkta büyük saçmalıklar dönüyor. Olay artık sizi aşıp ailelerin kavgasına dönmüş. Buna da fırsat veren eşin tabiki. Ailesine karşı konuşup doldurmalarinin neticeleri.. Hepsi pişman olacak emin ol sen. Hamile bir kadına son ayında neler yapıyorlar. Allah hepsini de görüyor, yaşadıklarını biliyor..
Sen hiç bunları düşünme. Şuan öyle güçlü dur ki, ilerde çocuğuna verecek bir cevabın olsun. Ve hep dua edeceğiz. Yaşadığın şeyler hiç kolay değil ama hepsinin de fazlasıyla karşılığını alacaksın canım

Yav ailecek seni aciz bi hale getirmeye çalışıyorlar işte. Kendi oğullarının ağzına sıçmak yerine seni suçlıyorlar. Hata yapıyorsun. Böyle yaparsan bir ömür kahvehanelerden çıkaramazsın adamı.

Senin karşı taraftan kimseyle iletişime geçmemen gerek bu saatten sonra. Kocan arayıp sormuş yanında kim var diye. Hamile karısnı sağa sola bırakıp kendi sürtmeye gidince içi rahat ediyor ama şimdi mi aklına gelmiş hamile olduğun?

Kendine ve çocuğuna saygın varsa bir şeyleri değiştirmek istiyorsan risk alacaksın.

Ben olsam tüm eşyamı toplayıp babamın evine dönerim. Kimseyle de iletişime geçmem. Gelsin sülalece kız istemeye geldiklerindeki gibi.

Allah aşkına karnında bebeğin var kendini üzme o her şeyi hissediyor.
Kendilerini haklı görüyorlar. Annem araya girmiş diye. Benim akrabalarım bile arıyor niye annene söylüyorsun diye. Herkes şu an bana yükleniyor. Annene anlatma her şeyi diyorlar. Eşim gidio demiş annesine her şeyi anlatıyor. Ailesi o yüzden bana tavır almış. Sırf annem arayıp tehdit etmiş diyr. O da ben hamileyim sancılarım vardı üstüne eşim bana onu yaptı diye sinirlendim söyledim ona

Kızlarrrrrr lütfen yardımcı olun. Buraya yazmıṣtım rahim damarımda çentik var diye. Yani bebiṣime kan zor gidiyor ve az besleniyor.
Gittiğim ebe çok ilgisiz. Bana ne yapmam gerektigini söylemedi bile.
Benim durumumda olan birileri var mı? Size ne dedi doktor.
Baṣka doktora gidiceğim ama daha randevuma 2 hafta var....

Gerçekten ortalıkta büyük saçmalıklar dönüyor. Olay artık sizi aşıp ailelerin kavgasına dönmüş. Buna da fırsat veren eşin tabiki. Ailesine karşı konuşup doldurmalarinin neticeleri.. Hepsi pişman olacak emin ol sen. Hamile bir kadına son ayında neler yapıyorlar. Allah hepsini de görüyor, yaşadıklarını biliyor..
Sen hiç bunları düşünme. Şuan öyle güçlü dur ki, ilerde çocuğuna verecek bir cevabın olsun. Ve hep dua edeceğiz. Yaşadığın şeyler hiç kolay değil ama hepsinin de fazlasıyla karşılığını alacaksın canım
İnşallah canım benim 😥 babası annesi yüzünden hep bunlar oldu. Eşim gidip bir sürü şey söylemiş onlarda düşman kesilmiş zaten sevmiyorlardı beni. Şimdi daha da öyle oldular

Kendilerini haklı görüyorlar. Annem araya girmiş diye. Benim akrabalarım bile arıyor niye annene söylüyorsun diye. Herkes şu an bana yükleniyor. Annene anlatma her şeyi diyorlar. Eşim gidio demiş annesine her şeyi anlatıyor. Ailesi o yüzden bana tavır almış. Sırf annem arayıp tehdit etmiş diyr. O da ben hamileyim sancılarım vardı üstüne eşim bana onu yaptı diye sinirlendim söyledim ona
Olan olmuş neyse ne. Şu dönemde adamın içinden geçsen sesini çıkartmaması gerek çocuğunu taşıyorsun neticede.

Kızlarrrrrr lütfen yardımcı olun. Buraya yazmıṣtım rahim damarımda çentik var diye. Yani bebiṣime kan zor gidiyor ve az besleniyor.
Gittiğim ebe çok ilgisiz. Bana ne yapmam gerektigini söylemedi bile.
Benim durumumda olan birileri var mı? Size ne dedi doktor.
Baṣka doktora gidiceğim ama daha randevuma 2 hafta var....
Muz ceviz kaşar peyniri yulaf bebeğe kilo aldıran besinler. Bunlardan tüketebilirsin. Ne kadar geri kalmış sen kaç haftalıksın kaç hafta olman lazım. Yurt dışında mıydın sen? Orada sistem daha farklı olabilir

Burda erken doğum yapan arkadaşlarım bana bilgi verebilir mi hastanede hiçbişey söylenmedi bana yanımıza ne almak gerekiyor küvezde bebeğe ne gerekiyor ne götürmem lazım kafam çok karışık ya sadece bez mi vericez bebek için nasıl olacak bilgisi olan arkadaşlarım ne olur beni bilgilendirir misiniz
Benden bez ıslak mendil ve pişik kremi istemişlerdi sen hastanene sor her hastane farklı şey isteyebiliyor

İnşallah canım benim 😥 babası annesi yüzünden hep bunlar oldu. Eşim gidip bir sürü şey söylemiş onlarda düşman kesilmiş zaten sevmiyorlardı beni. Şimdi daha da öyle oldular
Kuzum senin kocan seni anne babasına mı anlatmış. Nasıl bir erkek bu ya nerede sahip çıkma bu saatten sonra ne yüzle bakacak sana. Hayırlısı olmuş kuşum uzak dur şu insanlardan. Eşinin ailesi seni istemiyor mu sen hiç isteme. Sokma bir daha onları eve falan. Eşinde 2 gün önce eşyalarını topla git diyordu şimdimi aklına gelmiş evde yalnız oluşun. Kendini kurtar bu insanlardan Allah yüzüne gülmüş ne halt olduklarını tek tek gördün erkenden yaşın küçük ömrünü harcama bu tarz insanlarla yıllar sonra arkana bakınca pişman olma. Düşün taşın sende lütfen bebeğin için en doğru kararı ver artık

X