Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kızlar kabızlık yaşayan vardı grubumuzda, ben bamya yemeği yedim üzerine bi yarım saat sonra süt içtim. Böyle bişey olamaz 😂 kabızlık felan her şeyi çözer.

Kv bamya yapıp getirmiş tesadüfen ama ağzıma süremem ben, elendim 😂
benim eşimde ağzına sürmez. Sen ye afiyet olsun der hep evlendiğimizden beri. Tadına bile baktıramadım şimdiye kadar. Bende gecen sefer 2 hafta boyunca bamyaya düştüm sürekli kendime bamya yaptım doyana kadar. Eşimede baska bi sebze yemeği yaptım yemediği icin. Önce bamyanın suyundan verdim cok güzel olmus dedi sonra bol soganlı kısmından icinde 1-2 minik bamya ile verdim. Baktım tepkisel yaklaşmıyor yavas yavas yedirdim bikaçgün yedirdim öyle😂😂😂 sonraki günlerde önünede 1 tabakta bamya yemeği koydum yedi. haftalarca bamya yapıp yedik 😂😂😂😂 yemediği tek yemekti o tabusuda kalktı

benim eşimde ağzına sürmez. Sen ye afiyet olsun der hep evlendiğimizden beri. Tadına bile baktıramadım şimdiye kadar. Bende gecen sefer 2 hafta boyunca bamyaya düştüm sürekli kendime bamya yaptım doyana kadar. Eşimede baska bi sebze yemeği yaptım yemediği icin. Önce bamyanın suyundan verdim cok güzel olmus dedi sonra bol soganlı kısmından icinde 1-2 minik bamya ile verdim. Baktım tepkisel yaklaşmıyor yavas yavas yedirdim bikaçgün yedirdim öyle😂😂😂 sonraki günlerde önünede 1 tabakta bamya yemeği koydum yedi. haftalarca bamya yapıp yedik 😂😂😂😂 yemediği tek yemekti o tabusuda kalktı
Ne güzel ya, ben hiçbir sebzeyi yiyemiyorum. Kıymalı karnabahar falan anca, o da gazdan öldürüyor insanı. Ne salata ne sebze hepsi sıfır bende 🙄

Aşko bebek arana footmuff aldın mı? Veya almayı düşünüyor musun? Ben alayım diyorum da 8 küsür burda, sahibindende güvenilir satıcılar falan var yarı fiyatına ona bakıyordum.
Valla onu da dusundum ben arabayi alirken 5-6 bindi olmus 8 kusur . Dedigin gibi 2. El bakilabilir ya da yurtdisindan getiriyolar 0 oluyo. Bi bakilabilir dolapta vardi . Burasi cok soguk olmuyo ama olsun yine de ne zaman istersen cikarsbilme luksu gusel olurdu 😀 ortada buluruz 😂😂

Ben sevmezdim bi denedim aa vuselmis dedim yedim sonra acillik oldum ondan degil tabi ki annem yapmisti cunku . Ama ondan sonra olunca suan kokusuna ve kendisine tahammul edemyiorum tam barismisken kustuk tekrar 😂😂

Valla onu da dusundum ben arabayi alirken 5-6 bindi olmus 8 kusur . Dedigin gibi 2. El bakilabilir ya da yurtdisindan getiriyolar 0 oluyo. Bi bakilabilir dolapta vardi . Burasi cok soguk olmuyo ama olsun yine de ne zaman istersen cikarsbilme luksu gusel olurdu 😀 ortada buluruz 😂😂
Ay var ya acil değil sonra alırım dediğim her şey 2 katı oluyor gerçekten. Benim eşim yurtdışına sık gidiyor ama ani gelişiyor bilemedim o yüzden ama şu satıcı güvenilir geldi elden teslim alınabilir https://shbd.io/s/4JO7pB6k

Ne güzel ya, ben hiçbir sebzeyi yiyemiyorum. Kıymalı karnabahar falan anca, o da gazdan öldürüyor insanı. Ne salata ne sebze hepsi sıfır bende 🙄
Ne yiyorsun peki? Ya sebzeyi cıkarınca bi bakliyat bi de et kalıyor baska birşey kalmıyor. Hep bakliyatta nereye kadar. Bende sebze aşıgıyım resmen. Hamileliğimde sürekli sebze yemek istedim fresh fresh. Öncesindede mi böyleydi hamileliktede damak tadın değişmedi yani. Bazı insanlar agzına sürmediği şeyi hamilelikte şapur şupur yiyebiliyormus hamilelik bitince yine agzına süremiyor. Hormonlar cok değişik birşey ya. Sanki hic tadını bilmiyormus gibi yaklas hepsine 😁

Ben sevmezdim bi denedim aa vuselmis dedim yedim sonra acillik oldum ondan degil tabi ki annem yapmisti cunku . Ama ondan sonra olunca suan kokusuna ve kendisine tahammul edemyiorum tam barismisken kustuk tekrar 😂😂
😂😂😂 sonrasında acillik olmak fena olmus. 🤭Alakası olmasada olmadıgını bilsende beyin onları ilişkilendiriyor. Cocuğun aşıda canı yandıysa beyaz önlüklüyse hemsire ondan sonra her gördüğü beyaz önlüklüden korkması gibi. Ya da o gün birşey giymişsindir kötü birşey olmustur bi daha o kıyafeti giymek istemezsin sanki hep kötü birşey olacak diye genelleyebiliyor yani durumu. Ama kademeli yaklastırma yapın bu tarz durumlarda diyorlar hep. Yavas yavas doz artırıyorsun en son normal seviyelere geldiğinde alısıyorsun. 🙂

Ne yiyorsun peki? Ya sebzeyi cıkarınca bi bakliyat bi de et kalıyor baska birşey kalmıyor. Hep bakliyatta nereye kadar. Bende sebze aşıgıyım resmen. Hamileliğimde sürekli sebze yemek istedim fresh fresh. Öncesindede mi böyleydi hamileliktede damak tadın değişmedi yani. Bazı insanlar agzına sürmediği şeyi hamilelikte şapur şupur yiyebiliyormus hamilelik bitince yine agzına süremiyor. Hormonlar cok değişik birşey ya. Sanki hic tadını bilmiyormus gibi yaklas hepsine 😁
Allahım ne güzel ya sebze yiyebilmek yok yani içim almıyor, hele şu anda hiç. Benim klasik beslenme düzenim sabah geç kahvaltı, akşamüstü kahve kuru meyve, akşam etin yanına karbonhidrat şeklindeydi. Baklagil de tüketiyordum haftada 2 gün ama şu anda hala ev yemeği yiyemiyorum ağır geliyor. Bir heves bir sürü yemek yaptım ama gitmiyor boğazımdan, normalde ekmek hiç tüketmem sevmem şu an favorim sandviç, kızarmış ekmek, kuru ekmek 😂 nadiren ızgara et tüketebiliyorum ama yanında karbonhidrat olması gerekiyor yoksa midem bulanıyor.

kızlaaaaaar bebiktoma alize puffy den battaniş yapıyorum çoook güzel oluyor ponponlu
54B44532-372B-4E14-BCB8-EC52BAD5E3B0.jpeg
🥰🥰

Ben gidilmez, diye biliyorum hem ile yaramıyor diyorlar hormonlardan dolayı tekrar çıkıyormuş, peki ağda yaptıran var mı özel bölgeye korkuyorum sarsılır birşey olur suyum gelir vs yaptırsam bide son ay doğuma gitmeden önce yaptırsam birşey olur u sizce
Ben yaptırıyorum baştan beri gittğin yerin temiz olmasına dikkat et bir şey olmaz yani normal yürürken daha sarsılıyor hem bebek karında artık öyle çok sarsıcı olmuyor bence😄😍geçen jiletle aldım pişman oldum sakal gibi oldu

Günde 12 öğün yese 12'sinde de et yiyebilecek olan eşim ve kahvaltıda bile 3 tane patlıcan közleyip sebze yiyen ben. Sizce bizim bebe neye düşkün olur ldld
geçen kabak domates soğan biber kavurdum bir güzel yoğurtla yiyorum. yerken aklıma bu geldi ben bu kadar sebze düşkünüyken hep etçi olursa çok kırılırım. eşim de sebze yiyor ama hep et olsa hep et yer ve sebzeyi çok seçiyor.

X