Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
aiyy senin adına çok sevindim çok güzel hep böyle gider artık ben hala 2 içiyorum gece yatmadan. normal yeme içme düzenime geri döndüm, bulantı kusma yok, kilo almada yok ama sanki 1-2 gündür iştahım da açıldı doymuyor gibiyim, doysam da hemen acıkıyorum yine de yemiyorum meyve falan yiyorum o anlarda. birden kilo alıp da çatlamak istemiyorum iyi gidiyoruz

Benim doktorum da önerdi onu 30. haftada ama başka doktorlardan da görüş aldım. Canlı aşı önermiyoruz diyen doktorlar oldu. Burada da bazı arkadaşların doktoru öyle bir cevap vermiş sanırım. Boğmaca canlı aşıymış. Zaten bebek doğunca ilk aylarda yapılan karma aşılar boğmaca içeriyormuş. Gebelikte uzak durmakta yarar var dedi. Ben de kendi doktorumu dinlememe kararı aldım açıkçası, bu cuma gidip sadece tetanos olacağım aile hekiminde..

Hepimiz detaylılara başladık cumartesi 10 da benimde sinan tan’a gideceğim. Cumartesi gidecek olan vardı gruptan da. Hem çok heyecanlıyım hem stresliyim ya bir sorun çıkarsa diye kaygı içinde hissediyorum bide çok saçma bir şey yapıyorum bu sıralar engelli yüzünde yara falan olan yani doğumsal bir şeyleri olan insanlara bakıp endişe duyuyorum bir şey çıkarsa diye çok yanlış kötü bir davranış böyle şeyler düşünmezdim aslında ama şimdi çok korkuyorum anlamsızca ya bir şey çıkarsa diye sonra ne saçmalıyosun diyorum kendimeinşallah sağlıkla gelir hepimizin bebişi hiçbir sağlık sorunu olmadan

Benimde o süreçte hep eşim yanımdaydı doğum sancılarımı çekerken ameliyata girerken cıktıktan sonra tabucu olamadım 6 saat agrılardan ölüyordum. Evdeki bakımımda. psikolojimde değişti, onun yanından hic ayrılmıyordum. 2 araba düğüne gitmiştik kızlar erkekler diye ayrıldık arabada ben eşimden ayrılmadım.kanamam olursa ya birşey olursa diye. Eşimin içi inanılmaz yandı o zaman. Ay dedi bebeği yapmak kolay sonrası zor, olumsuz olması filan daha zor dedi. Sonra o kadar dikkat etti ki. Önce bi nedeni arastırılsın es kaza olmasın ya tekrar aynısı olursa diye. Resmen beni düşündü. O acıları cektiğimi gördükten sonra. Muhtemelende o yüzden ilk süreçlerde demek hic sesi cıkmadı yine birşey olursa diye

Bende ilk 3 bucuk ay prilam içmediğimde kilo almıstı. Prilama basladım hic kilo almadım. Simdi prilamı bıraktım ama kilo alımım artık normal seyrinde devam eder diye düşünüyorum. Bulantımı bastırmak icin ilk gün 2 kere karbonhidrata yüklenmiştim. 2.gün onuda yapmadım meyveler vs atıstırmalıklarla gecti. Bugunde 3. Gün iyi hissediyorum.prilamsız gün daha ışıl ışıl güneş sanki farklı parlıyor hazır hissettiğinde denemeye değer bence

Kızçeler hastane çantası için bunu aldım, şeffaf içi görünür kısmıda var.
Hb da 200 tl para puan birikmiş dedim ihtiyacım olan birşey alayım.

Eklentiler

• D0FBA05C-491F-487E-B1D7-250CB6F90339.png
    280,8 KB · Görüntüleme: 45
Manda yogurdu yiyen geç doğuruyormuş diye okudum duydum hep

Amin canım inşallah Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Tabiat kusursuzluğa odaklanmış durumda, diğerleri istisnai öyle düşünelim

Bu durum cok karisik ya doktoruma gidince tekrar sorucam . Insan iki arada kaliyor. ama doktoruma da guveniyorum.

Bu durum cok karisik ya doktoruma gidince tekrar sorucam . Insan iki arada kaliyor. ama doktoruma da guveniyorum.
Benim doktor bozuluyor ya iki kere sorduğumda bazı şeyleri. Sormayacağım :) Evet aşı konusu baştan sona karışık ya ben biraz daha güvenli tarafta kalmayı tercih ettim sanırım. Ama diğerini de yaptırmış binlerce insan vardır illa ki ciddi riskleri olsa zaten izin verilmez diye düşünüyorum.

Evet endişeni anlıyorum bende öyleydim düne kadar ki sonra detaylımı oldum rahatladım bende çok gördüm yarık damak ellerin açılmaması beyinde birden fazla kist olan ultrasonları sonra dedim bunların çoğu 12. Haftadan sonra çoğu doktor ağır anomilelerde farkediyor çok kötü bir şey olsaydı illaki farkederdi dünkü doktor dedi mesela down olanlarda orta parmak kemiği olmaz veya kısa olur falan dedi yada burun kemiği olmaz dedi yani aslında büyük şeyler öncesindede belli olabiliyor ki doktor dedi tarama testleri her zaman %100 sonuç vermez benim baktığım şuan %80 oranında sana sağlıklı derim ya da o oranda anomaliyi tespit ederim dedi kesin sonuç söylemem dedi gönlünü ferah tut her şey çok güzel olacak bebeğin gayet sağlıklı bu günleri de unutucaz inşallah sadece mutlulukları hatırlıcaz

ben genel anestezili mi doğursam diye düşünürken o sırada normal doğup izleyip duygulanan kankam >>>>>>
Ben epidural alır mıyım almaz mıyım onda kararsızım sadece biraz Ama tabi son anda bile her şey değişebilir. Bir bakmışız sen apar topar normal doğuma giderken ben fönümü çektirmiş, makyajımı yapmış tıkır tıkır sezaryene gidiyorum

Doğumı biz değil bebek beliriliyor maalesef açılması oluyor 9 cm yani normal için aslında uygun ama bebek ters duruyor aşağı bir türlü inmiyor son ana kadar bekliyorlar ama suyu kakalı gelince acil sezaryene alıyorlar o yüzden son ana kadar hiçbir şey belli değil

Ay aklıma ne geldi. hareket ettiği zamanlarda eşimin elini alıyordum hissettiğim yere koyuyordum birşey hissetmiyorum filan diyordu, cocuk duruyordu adete haftalar boyunca boyle sürdü bu. geçen hafta bi gece uyuyoruz ben yan dönmüşüm eşimin elinin üzerine. Sonra ben ve eşimde uyurken pıt diye tekme atmıs eline eşim uyanmış şok geçirmiş. O şokla uzun süre uyuyamamış hissettim diye Sabah bana anlatıyor gece böyle böyle oldu diye dedim yediğin mi tepiğini ondan sonra zaten eşimde duygular tavan
LeyLA84db L Lila2455 L limon5101 perocuk35 O ozlemem

Aynen öyle canım şimdilik sadece gönlümüzden geçeni söylüyoruz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…