Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
vegansın o halde vejetaryan olsan sadece et tüketmezdin ama sen hayvansal herhangibir gıda tuketmiyorsun yumurta süt ve yogurtta dahil. bunu mutlaka doktorunla gorus protein ihtiyacını nasıl karsıyalabilirisn en saglıklı bilgiyi verir sana
Yok bence vegan degil vegan olsa market yogurdu suzme yogurt flaan yemez. Tofu peyniri yogurdu flaan yiyolar , arkadasimdan biliyorum. Veganlik zor is hele hamileyken ama saygi duyarim 🙂

Rica ederim ☺️Bence o günü atlamak sıkıntı yaratabilir en fazla. Ki 1 gün unutmaylada birşey olacagını düşünmüyorum. Benimde baya riskliymiş. Doktorum dedi senin normal ameliyat olursan ilerde saglık sorunları yasarsan bu tahlilin hayati önem tasıyor. Önceden doktoruna bildirmen gereken bi durum. Senin gebeliklerinde en basında bu iğneyi vurulman gerek dedi. Biz 4 ay sonra baslamıs olduk, cok gec bile kalındı dedi sans eseri birşey olmadı, bizim kız inatcı cıktı. Gönlünü ferah tut. Onlar gelmek isteyince geliyorlar durduramıyorsun ☺️
Benim de öyle daha önce karnımda kalbi durmuştu bebeğimin o yüzden bu testleri yaptırdık. Hamile kalır kalmaz başladım bende bu gebeliğimde. Benim için çok önemli. Ama dediğin gibi onlar gelmek isterse ne yaparsan yap durmuyorlar🧿🥰 Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize🤲

evet öyledir. ilk başlarda benim eşim de yokmuş gibi davranıyordu çok moralim bozuluyordu. sadece hayırlısı diyip hastaneye gelince bebekten bahsediyordu. meğersem ilk kaybımızdan sonra kendine savunma mekanizması geliştirmiş bağlanmamak için. kanamam olduğunda hastanede ben hüngür hüngür ağlarken sopsoğuk oturdu yanımda. sonra doktorun odasına girdik hareket ettiğini görünce başladı ağlamaya o an anladım baba olduğunu :) şimdi gün içinde bebeğim kımıldıyor mu diye soruyor :)
Erkekler biraz daha uzak duruyor sanirim korkuyor , ne zman kalbi duyuyo karninin sistigini goruyo sanirim ozaman moda giriyolar. Benim esimde her aksam gelip opuyo kizim kizim diye😂 dedim ben konusmayi unutuyorum cocukumla sen konus bari🙈 asil bana analik hala yuklenmedi. Giremiyorum o moda sanirim karnimda henuz cok cikmadi harekette yok diye bide yasadigim seylerden hala giremedim moda. Neyse su detayliya bir gireyim haftaya belki ozaman daha cok icine girerim durumun 🥰

Prilamsız 2.günde başarılı gecti. Sadece gün içinde 2 kere mide bulantısı yokladı. Fenalaşmadımda güzel gidiyor şuan. Çok mutluyum😍 bugun icinde endişeliydim 3 farklı misafir grubu agırladım cok yogun bir gün olacak acaba ilacı içsem mi demiştim gecesinde. Eski komsularım sonra arkadasım sonrada eşimin akrabalarını. Bugunude atlatınca endişelerim yavas yavas azalamya basladı. 2 gündür misafr agırlıyorum. Yarında eşimin akrabası geliyor almanyadan onları agırlayacagız. Ertesi günde ilkokul arkadasım gelecek bütün gün onunla zaman gecireceğiz. Ooooo ertesi günler icinde artık endişem tasam azaldı. Prilam içmesemde artık gecti galiba diyorum eşime çocuklar gibi şenim 😍😍😍 @meyveliruj3
@edahandro @Kumral Ada Mavi Tuna outoffit outoffit darısı prilam içen herkesin başına 🥹 bi kere daha denemeye değebilir. Su çok güzel sizde gelin kısssslar 😂
Maşallah canım valla darısı başımıza. Haftaya annemler geliyor inşallah onlar varken ben de bir daha deneyebilirim 😂 Kalabalıkta ben de daha az hissediyorum bulantıyı. Evden dışarı çıkınca da öyle. Misafirlerin doğru zamana denk gelmiş bence 😂 Ama kendini de çok yorma yine de dikkatli ol 🥰

Ay başak tahmin etmiştim ya başaklar biraz takıntılı olabiliyor. Yaylar eğlenceli inatçı ama özgürlükçü erkek kardeşim yay😄biraz farklı yönler var ikinizin. Hastane durumu ne oldu şimdi enişte beyin netleşti mi hala kontroller mi devam ediyor
Evet başaklar biraz şey 🥲🥲 Neyse ki bebiş inşallah yay 😂 Yay erkeği de bana biraz sadakatsiz gelir oldum olası ama inşallah öyle de olmazlar ya üzmesinler kızları da 🥲 Canım bugün son kez Hacettepe’de bir ultrason daha çekilecek yarın Hacettepe ne derse ona göre hareket edeceğiz. Başkent takip dedi, Etlik Şehir Hastanesi ameliyat dedi, kararı Hacettepe’ye bıraktık bana kalırsa o da takip diyecek. Yarın yazarım son durumu inşallah 🙏

Bende de yemekten 1 saat sonra falan uyku basması ve çaprıntı oluyor bide yatağa yatınca kalbim güm güm hissediyorum kulağımda hissediyorum bazen tansiyonum normal şeker baktırdım dün o da normal çıktı işteyken rahatsız ediyor öyle olunca
evet rahatsız edici bi his ama her zaman bir sorun olduğu anlamı taşımıyor. vucüdumuz bebeğe uyum sağlıyor. ben yarın itibariyle ölçeceğim şekeri bakalım

Erkekler biraz daha uzak duruyor sanirim korkuyor , ne zman kalbi duyuyo karninin sistigini goruyo sanirim ozaman moda giriyolar. Benim esimde her aksam gelip opuyo kizim kizim diye😂 dedim ben konusmayi unutuyorum cocukumla sen konus bari🙈 asil bana analik hala yuklenmedi. Giremiyorum o moda sanirim karnimda henuz cok cikmadi harekette yok diye bide yasadigim seylerden hala giremedim moda. Neyse su detayliya bir gireyim haftaya belki ozaman daha cok icine girerim durumun 🥰
ben de hala çok korkuyorum ama akşamları yağ sürüyorum biraz okşuyorum dürtüyorum. 4 gündür de çok kıpırdıyo zaten iyice etkileniyorum. yarın benim de detaylı var heyecandan ölücem.

Günde 12 öğün yese 12'sinde de et yiyebilecek olan eşim ve kahvaltıda bile 3 tane patlıcan közleyip sebze yiyen ben. Sizce bizim bebe neye düşkün olur ldld

benimki de uzak duruyor ama mecburiyetten ben izin vermiyorum plesantaa rahim ağzına yakın diye. detaylı ultrasonu bekliyor sımdı :)

Yok benim öyle dediğime bakma bende hiç bilmiyorum acaba kese yer değiştirir mi. Hiç bilemiyorum bana kese yerinde durup bebek içinde yer değiştiriyor diye biliyorum. Biri bizi aydınlatsın 😂😂 ya bence bi de bedenini cok dinleyenler küçük şeyleri de fark ediyor ben gibi. Yoksâ çalışan birsinin bu şekilde akşama kadar eli karninda hareket hissetmeye çalışması imkansız. Senin de 17 olduğuna göre en kötü haftaya net hissedeceksinidir🤭
Merhaba bende dün 12+6 haftalık kontrolüne gittim ultrason da baktı Dr Burun kemiği var dedi yalnız ense kalınlığı 2.5 ölçtü ensesi kalın dedi.ayni durumu 2016 yılında ikizlere hamile iken bebeklerden birinde yaşamıştık 3.3 olcmustu prof a yönlendirdi prof risk görmedi yinede istesen amniyon sıvısı alalım dedi kabul etmedik.simdi de başıma gelince üzüldüm biraz ama içimde Bir rahat gibi siz neler yaşadınız bu arada drum özelde ve 2016 daki aynı doktor

Günaydınlaar,
Ben hiç sağlık ocağına gitmedim onlar da beni aramadı.
Dün doktoruma tetanoz konusunu sordum kimse aramadı vs dedim.
Doktorum Adacel diye bir aşı önerdi , eczaneden kendim temin ediyormuşum, güncel fiyatı 700 ₺ gibi.
28.haftadan sonra 36. haftadan önce yapılmasını öneriyorlarmış. Tetanoz, difteri ve boğmaca için 3lü aşıymış ve en önemlisi bebek de ilk aylarında boğmacaya karşı bağışıklı doğuyormuş.
Bilen duyan yaptıran var mı aramızda acaba?

Benimki tam tersi ya bak biliyorum duygusal olduğunu ama asla belli etmez diyorum ki tekme atıyor hissetmek istemiyor musun daha küçük diyor büyüsün bakarız diyor dedim sen niye böylesin hiç ilgilenmiyorsun kızınla ben kucağıma almadan o duyguya giremem diyor tutuyor resmen kendini

Evet başaklar biraz şey 🥲🥲 Neyse ki bebiş inşallah yay 😂 Yay erkeği de bana biraz sadakatsiz gelir oldum olası ama inşallah öyle de olmazlar ya üzmesinler kızları da 🥲 Canım bugün son kez Hacettepe’de bir ultrason daha çekilecek yarın Hacettepe ne derse ona göre hareket edeceğiz. Başkent takip dedi, Etlik Şehir Hastanesi ameliyat dedi, kararı Hacettepe’ye bıraktık bana kalırsa o da takip diyecek. Yarın yazarım son durumu inşallah 🙏
İnşallah ameliyata gerek kalmaz eşinizde biraz rahatlar 🙏çok geçmiş olsun tekrar

Yay kardeşim sadık ama çok net biri ya direkt net özgüvenli falan o yönlerni çok seviyorum ben aslanım ama asla özgüvenli hissedemiyorum kendimi😄daha özgüvenli tabiri caizse yırtık olmak isterdim hep kibar hata yapmaktan korkan en başta hatayı kendinde arayan karşıdakini üzmemek için üzülen biriyim🥲böyle çok yorucu oluyor o yüzden oğlum yay olacağı için mutluyum. Birde özgüvenli aslan kızım olur inşallah 😄

Benimki tam tersi ya bak biliyorum duygusal olduğunu ama asla belli etmez diyorum ki tekme atıyor hissetmek istemiyor musun daha küçük diyor büyüsün bakarız diyor dedim sen niye böylesin hiç ilgilenmiyorsun kızınla ben kucağıma almadan o duyguya giremem diyor tutuyor resmen kendini
Hahaha bizdede durumlar ayni napam karnindaki cocuga diyor seni duyyor konusdiyorum yok yalandan iki opuyor işe gidip gelirken tm 🤣

X