Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Aşılama günü yapıldı canım. Bugün yani. 22 çıktı progesteron lh da 1.47 çıkmış. önceki aşılamam da lh 6 progesteron .1.80 çıkmıştı .
22 iyi bir değer bence. Ama sonradan bakılması gerekmiyor mu? Yumurtlama takibinde 10 üzerini sağlıklı bir yumurta büyümüş çatlamış olarak kabul ediyorlar. Adetin 21. günü bakıp. Benim hamile kaldığım ay 55ti 21. gün değeri, takip yaptırdığım için biliyorum. Ama 10 üzeri zaten iyi. İnşallah tutar 🙏

22 iyi bir değer bence. Ama sonradan bakılması gerekmiyor mu? Yumurtlama takibinde 10 üzerini sağlıklı bir yumurta büyümüş çatlamış olarak kabul ediyorlar. Adetin 21. günü bakıp. Benim hamile kaldığım ay 55ti 21. gün değeri, takip yaptırdığım için biliyorum. Ama 10 üzeri zaten iyi. İnşallah tutar 🙏
İnşallah canım. Doktor aşılama günü bakıyor hep 22 görünce bende şaşırdım çok yüksek geldi

Bugünde beni aradılar tetanoz için bilerek şehir dışındayım haftaya gelsem olmaz mı dedim haftaya salı detaylı randevum var ondan sonra aşı olmak istiyorum çünkü

Doktor öyle dediyse geçecek bir şeydir canım inşallah endişe etme 🙏 Ama sanırım bu gibi durumlar için 21-22 haftalarda gitmek en sağlıklısı. O arada da kaybolmuş olabilir. Başka gidecek olursan biraz bekleyip git. Tam kaçtasın bilmiyorum ama biraz erken gitmişsin sanki. Biz 8ine gün aldık mesela 22+0 olacak. Hatta ultrason daha ileride 23e yakın bile olabilir. Bu belki bir tık geç de 21i doldurmadan da gitmemek gerek bana kalırsa. Geçecektir gönlünü ferah tut 🙏
Ben şuan 19+4 üm doktorum çağırdı ondan gittim bende tam bilmiyorum ona göre ayak uyduruyorum beni peritanaloga yönlendirdi bide oda baksın dedi gider dedi belki sen o doktora gidene kadar gitmiş bile olur dedi gitmeyeni görmedim merak etme ama başka Bi gözde görsün dedi zaten ben fazla renkli de göremedim, renkli ultrason da vermiyor doktorum iyice çoğu şeyine kendisi baktı ama ben internetten baktım bazı bebeklerin yüzü baya belirgin renkli 18. Haftada benim ki zaten zor gösterdi ondan mı kaynaklı bilmiyorum belki de doktorumun aleti iyi değildi fazla ondan mı böyle oldu kısmet inşallah gitmiş olur Bi daha gidişim 20+4 oluyor erken mi yine sence bide bu muayene de ücret almadı benden detaylı bakmasına rağmen Bi aydır gitmemiş olmama rağmen acaba dedim öteki doktor ile anlaşmalı bilerek mi gönderdi çözemedim yani

İnşallah canım. Doktor aşılama günü bakıyor hep 22 görünce bende şaşırdım çok yüksek geldi
Adetinizin tam kaçıncı günü oluyor yani ? Bana e2, progesteron ve LH’ı 2. 11. 21. günler bakıyordu. Eğer ayın ortasında iseniz LH yüksek olmalı, 21. güne gelindiğinde Progesteron artıp LH düşüyor.

Ben şuan 19+4 üm doktorum çağırdı ondan gittim bende tam bilmiyorum ona göre ayak uyduruyorum beni peritanaloga yönlendirdi bide oda baksın dedi gider dedi belki sen o doktora gidene kadar gitmiş bile olur dedi gitmeyeni görmedim merak etme ama başka Bi gözde görsün dedi zaten ben fazla renkli de göremedim, renkli ultrason da vermiyor doktorum iyice çoğu şeyine kendisi baktı ama ben internetten baktım bazı bebeklerin yüzü baya belirgin renkli 18. Haftada benim ki zaten zor gösterdi ondan mı kaynaklı bilmiyorum belki de doktorumun aleti iyi değildi fazla ondan mı böyle oldu kısmet inşallah gitmiş olur Bi daha gidişim 20+4 oluyor erken mi yine sence
Canım bence erken ben olsam bunun üzerinden 2 hafta geçsin diye beklerdim. 24e kadar yolu var ki 21+4 falan ideal bana kalırsa. Hem de gördüğü şey doğruysa erimesi için daha çok zaman kalmış olur. Aletten, bakış açısından, bebeğin açısından hepsinden kaynaklanmış da olabilir hiç kaygılanma sen. Daha bilmediğimiz neler oluyordur da biz görene kadar kayboluyordur ya da düzeliyordur Allah bilir 🙏

Kızlar 20.haftadayım. ayağım kaydı merdivenden düştüm popomun üstüne, sırtımı vurdum. Anlık olarak acıdı ama öyle dayanılmaz değil. Şu an belirgin bir ağrım yok ama çok korktum. Bebeğin hareketlerini hissediyorum, leke falan bir şey de gelmedi ama var mı böyle bir şey yaşayan? Doktora gitmeli miyim bilemedim 😔
Başıma gelmedi cok şükür ama hamilelikte denge problemi çok yaşanıyormus. Yine Kağan kocatepe dicem ama o da anlatıyor çok ciddi kazalarda bile bebek su kesesinin icinde olduğu icin hiçbir darbeye maruz kalmayıp sorun yasamiyormus. Korkman çok normal ama hareketlerini hissedip lekelenmen de yoksa hiç korkma. Onlar karnimizda sandigimizdan daha güvendeler. Ama icin rahat etmeyeceksen doktora da gozukebilirsin

Canım bence erken ben olsam bunun üzerinden 2 hafta geçsin diye beklerdim. 24e kadar yolu var ki 21+4 falan ideal bana kalırsa. Hem de gördüğü şey doğruysa erimesi için daha çok zaman kalmış olur. Aletten, bakış açısından, bebeğin açısından hepsinden kaynaklanmış da olabilir hiç kaygılanma sen. Daha bilmediğimiz neler oluyordur da biz görene kadar kayboluyordur ya da düzeliyordur Allah bilir 🙏
İnşallah Allah büyük 🤲🥰bence tekrar bakar doktor gitmiş mi diye kendi doktorum öylece kalmaz heralde

Başıma gelmedi cok şükür ama hamilelikte denge problemi çok yaşanıyormus. Yine Kağan kocatepe dicem ama o da anlatıyor çok ciddi kazalarda bile bebek su kesesinin icinde olduğu icin hiçbir darbeye maruz kalmayıp sorun yasamiyormus. Korkman çok normal ama hareketlerini hissedip lekelenmen de yoksa hiç korkma. Onlar karnimizda sandigimizdan daha güvendeler. Ama icin rahat etmeyeceksen doktora da gozukebilirsin
Evet ben de araştırıdığımda öyle gördüm dediğiniz givisir inşallah 🤲 Hamilelikte özellikle ilerleyen aylarda genelde kalça üstü düşmeler olurmuş. Zaten sakarım o konuda daha çok dikkat etmem lazım. Eşim de yanımdaydı normalde hep elimi tutar o an nasıl oldu anlamadık tutmadığı ana denk geldi. Gitsek mi acaba diye düşündük ama gerek yok gibi bir sıkıntı olsa anlardım illaki sancı kanama vs bir şey olurdu diye düşünüyorum. Eve geldiğim gibi meyve yedim hareketlendi bebeğim çok şükür. Yoksa dayanamaz giderdim mutlaka.

Kızlar selam bugün tetenos 1.doz oldum ilk başta ağrım yoktu sabah saatlerinde şu an ağrı başladı sol kolumu hissetmiyorum 2.doz için de 1 ay sonra gelmelisin dedi cidden ağrı yapıyormuş abartıyorlar sanıyordum ama yok değilmiş🙈😅😅

Geçen persembe sağlık ocağında tetanoz aşısı yaptılar bana 18 ile 21 hafta arası ideal dedi ebe bilginiz olsun
BANA aşıyı da detaylıyı da erken yaptılar en az 5 gün kadar anlamadım ki hata mı yaptım belki geç gitsem bu kisti hiç öğrenmeyecektim bile neyse kısmet artık

Doktor öyle dediyse geçecek bir şeydir canım inşallah endişe etme 🙏 Ama sanırım bu gibi durumlar için 21-22 haftalarda gitmek en sağlıklısı. O arada da kaybolmuş olabilir. Başka gidecek olursan biraz bekleyip git. Tam kaçtasın bilmiyorum ama biraz erken gitmişsin sanki. Biz 8ine gün aldık mesela 22+0 olacak. Hatta ultrason daha ileride 23e yakın bile olabilir. Bu belki bir tık geç de 21i doldurmadan da gitmemek gerek bana kalırsa. Geçecektir gönlünü ferah tut 🙏
Bana kadin ultrasonda neyse onu baz aliyoruz dedi ben de 6 sinda gidicem bakalim .

periantolog bana 19-20’ye gerek yok, 22’ye doğru gel demişti. şimdi hatta işim çıktığı için gidemeyeceğim, 24+0’da gideceğim, azıcık geç ama olur, hiç dert değil dedi.

bence de çok erken yapmamak lazım.

Kızlar 20.haftadayım. ayağım kaydı merdivenden düştüm popomun üstüne, sırtımı vurdum. Anlık olarak acıdı ama öyle dayanılmaz değil. Şu an belirgin bir ağrım yok ama çok korktum. Bebeğin hareketlerini hissediyorum, leke falan bir şey de gelmedi ama var mı böyle bir şey yaşayan? Doktora gitmeli miyim bilemedim 😔
canım düşündüğümüz kadar hassas değil bu hamilelik işi bildiğim kadarıyla ama bi gitsen bence için çok rahat eder.

X