Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Hiç kullanmadım birşey diyemem belki iyi gelir ben günlerdir baş ağrısından mahvoldum kafatası kemiklerim sancı yapıyor resmen öyle böyle geçirdim ağrı kesici de içmedim parol Bi işe yaramıyor diye migren taşı alırım belki, bebekler doğarken nasıl yağlanma ihtiyacı, duyuyor aslında gebeyken de biz bu ihtiyacı duyuyoruz bana çok dediler ya kantaron ya zeytinyağı hafif ısıt sür masaj yap kendine diye iyi gelir diye düşünüyorum ama yapamadım eşime yaptırmam lazım
Bende şu soğuk jellerden de vardı hiçbir işe yaramadı, migren taşı çok iyi geldi baş ağrısına al bulursan

Kızlar merhaba. Bugün işte ağladım tamda çıkışta sinirim o kadar bozuldu ki. Yapılması gereken bir iş vardı şimdi bunu bana başka bir benim müdürüm olmayan müdür attı. Ama bir detayı belirtmemiş bende o detayı belirtmediği için bu işi olağan şekliyle yaptım detay belirtseydi daha farklı olmalıydı. Neyse işte tekrar bu müdürle bugün konuştuk söyledi ben söylemiştim diye bende söylememiştiniz bana dedim ama hani tekrar iletirseniz ben halledeyim dedim. Sonra konuyu benim müdürüme söylemiş. O da şefime söyledi her işi herkese verme diye telefonda( müdürümüz başka şehirde) şefte telefonu kaptınca bana sordu bende söylemediği için o şekilde yaptım dedim o da beni savundu müdüre bilgisi yokmuş falan diye o diğer bizim müdürümüz olmayan müdüre de söyledi. Beni savundu ama bana niye söylemiyosun falan diye terste davrandı. Birkaç şey daha olmuştu kızdığı gün içinde bide hep üstme gelen bir tavır biliyorsunuz sonra leblebi yer misin falan dedi bende böyle doldum o an yok teşekkür ederim dedim niye falan dedi yüzümde asıktı bende pat diye ağladım o da dışarı çağırdı konuştu falan hamilelik ile ilgili bir duygusallık değil yani hamile olmasam da dolsam olabilirdi bu durum. Dedim hani ben kendimi çok yetersiz hissediyorum sanki hiçbir şeyi başaramıyormuşum gibi o işte öyle değil aslında memnunuz bazı şeylerde daha dikkatli ol yoksa iyi gidiyorsun ben seni savunmak isterim böyle durumlarda bilgi ver falan dedi hamile olduğum için bile suçlu hissediyorum falan dedim baya dolmuştum öyle hissetme elinde değil kötü bir izlenim oldu hemen girince olması müdür açısından falan ama artık zamanı geri alamazsın bende neler yaşıyorum üstüme geliyorlar yıprandım falan öyle konuştu falan bende böyle bir durum yaşansın istemezdim dedim sizde gergin oluyorsunuz bazen ne diyeceğimi neyi söylemem gerektiğini kestiremiyorum dedim. Neyse teşekkür ediyorum dedim çıktım servis saatim gelmişti. Kötü hissettim ya böyle hamile ondan ağlıyo gibi oldumkndme de kızdım. Çocuk gibi😔😔

Idrar yolu enfeksiyonu ceken arkidislerime🤗

Bunu bilmem kaç kez önermişimdir 😂 mesela geçen hafif idrarda zorlanır gibi oldum hemen yaptım kendime sabah aç karna içtim sonra asla bir daha şikayetim olmadı hafif hissettiğim an bunu içiyorum ben 2 yıldır antibiyotik kullanmıyorum çok şükür

Pilatese başlamak istiyorum tekrardan ama online yapamam biliyorum kendimi, en son gittiğimde 2.5tu sonra zamlandı bi de hamile pilatesi daha pahalıdır. Bebek öncesi aylık 4 bin falan ayırmak istemiyorum pek açıkçası ama ağrılar artarsa başlarım yine
Siz hangi şehirdesiniz ben izmirdeyim burda hamile pilatesi 2 kişilik ders kişi başı 2.500 tl oda yeni zam gördü. Haftada 3 gün 40 dakika. Birde daha önce hiç yapmadıysanız ağır gelebilir birden spor aslında evde video olarak temel hamile pilates olarak 3 ders deneyin nasıl hissedeceksiniz belinizi bir bakın derim.

Siz hangi şehirdesiniz ben izmirdeyim burda hamile pilatesi 2 kişilik ders kişi başı 2.500 tl oda yeni zam gördü. Haftada 3 gün 40 dakika. Birde daha önce hiç yapmadıysanız ağır gelebilir birden spor aslında evde video olarak temel hamile pilates olarak 3 ders deneyin nasıl hissedeceksiniz belinizi bir bakın derim.
Ankara'dayım ben önceden gidiyordum pilatese hamile kalınca 3 ay önerilmediği için bıraktım. Bireysel 2.5 veriyordum 6 ay kadar önce, ben bıraktıktan sonra zamlandı, hamile pilatesi daha pahalıdır diyolar ondan kafamda bi 3.5 4 civarı gitti 🥲 konuşayım tekrardan olmadı

Hiç bilmiyorum inan
Muayeneden çıktım canlar 🩵
200 gr olmuş 17+4
Halsizlik sıcaktanmış
Kan değerim iyiymiş
Fetal DNA risk yok çıktı
El uyuşmam normalmiş
Crp değerime birşey demedi
Kuyruk sokumu ağrı da normal dedi

Gitmeden nutella yedim. Kıpır kıpır bebek dedi 😍 çok şükür kızlar herşey yolunda

Muayeneden çıktım canlar 🩵
200 gr olmuş 17+4
Halsizlik sıcaktanmış
Kan değerim iyiymiş
Fetal DNA risk yok çıktı
El uyuşmam normalmiş
Crp değerime birşey demedi
Kuyruk sokumu ağrı da normal dedi

Gitmeden nutella yedim. Kıpır kıpır bebek dedi 😍 çok şükür kızlar herşey yolunda
Huhuuu süper 🥰
Kilosunu ilk kez geçen cuma ve bugün söyledi bana doktor, 15+3’üz şu an. Sana daha önce kilosunu söylemiş miydi? Bir de kaç haftada bir kontrolün canım

Pilatese başlamak istiyorum tekrardan ama online yapamam biliyorum kendimi, en son gittiğimde 2.5tu sonra zamlandı bi de hamile pilatesi daha pahalıdır. Bebek öncesi aylık 4 bin falan ayırmak istemiyorum pek açıkçası ama ağrılar artarsa başlarım yine
Ya ben pilates olayından çok korkuyorum, ters bi hareket yaptıracaklar o da erken doğumu tetikleyecek vs diye

Bugün doktorum bana da pilates önerdi. Simge Duman’ı izle hamileyken pilates videoları çekiyor onları yap en az 45 dakika hareketli ol dedi, hem kilo almamı engellemesi için hem de normal doğum istediğim için. Baktım videolarına da gayet iyi görünüyor, spor sevmiyorum hiç videolardan yapmazsam bir yere yazılacağım ben de

Ya ben pilates olayından çok korkuyorum, ters bi hareket yaptıracaklar o da erken doğumu tetikleyecek vs diye
Valla sakarsan bi tık dikkatli olmak gerekebilir, ters hareketi bilmem benimki fizyoterapistti ben bireysel aldığım için direkt benimle ilgileniyordu ama reformerda kaç kere ayağım kaydı da o masanın sağından solundan düşüklendim 🥲 en son bacağım şöyleydi
IMG_20240418_120416.jpg

hamile pilatesi daha risksizdir ama hareketler açısından.

Bugün doktorum bana da pilates önerdi. Simge Duman’ı izle hamileyken pilates videoları çekiyor onları yap en az 45 dakika hareketli ol dedi, hem kilo almamı engellemesi için hem de normal doğum istediğim için. Baktım videolarına da gayet iyi görünüyor, spor sevmiyorum hiç videolardan yapmazsam bir yere yazılacağım ben de
Gel kiz beraber yazilalim 😂😂 ben de istiyorum da biraz daha midem bulantim gecsin. Hareket yaparken kusmiyim ortaliga😂😂

Doktor önerisi olmadan başlamayın kızlar çünkü pilates rahim duvarını kısaltıyor pilates hocamın erken doğum riski var ve hala devam ediyor iki aydır resmen yataktan kalkmadı ki işinin ehli biriydi:/ O yüzden yıllardır yaptığım reformera ara verdim bu süreçte

Gel kiz beraber yazilalim 😂😂 ben de istiyorum da biraz daha midem bulantim gecsin. Hareket yaparken kusmiyim ortaliga😂😂
Offff aşko sen gidersen ben %100 giderim bak djfkskd ben de en zor günlerimden birini geçiriyorum 4-5 gündür midem iyiydi bugün tuvalete yetişemeden her yere çıkardım çok afedersin ya. Başım da çatlıyor te allam

Doktor önerisi olmadan başlamayın kızlar çünkü pilates rahim duvarını kısaltıyor pilates hocamın erken doğum riski var ve hala devam ediyor iki aydır resmen yataktan kalkmadı ki işinin ehli biriydi:/ O yüzden yıllardır yaptığım reformera ara verdim bu süreçte
Aynen doktora sormak lazım kesinlikle ya, herkesin süreci farklı

Benim doktor reformerı bilmiyor. Önceden spor yapıyorsan 3 aydan sonra devam et ama reformerı bilmiyorum dedi. O bilmiyorum deyince ben de emin olamıyorum

X