Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Çok can yakıyor mu😂 ağrın vs oldu mu kuzum
Yaparken fazla yanma olmadı sonrasında iki gün orta halli ağrı oldu üçüncü gün gitti yani herkesin acı eşiği bir değil ben ağrı kesici bile içmedim ağrıdı ama ilaç içeceğim kadar değil şişmedi kızarmadı ateşimde çıkmadı hafif atlattım ben zaten parol yada minoset iç dedi hemşire parolu kırıp üzerine koysam daha çok ağrıyı alır heralde ondan hiç içmedim 😂😂😂😂😂

Yaparken fazla yanma olmadı sonrasında iki gün orta halli ağrı oldu üçüncü gün gitti yani herkesin acı eşiği bir değil ben ağrı kesici bile içmedim ağrıdı ama ilaç içeceğim kadar değil şişmedi kızarmadı ateşimde çıkmadı hafif atlattım ben zaten parol yada minoset iç dedi hemşire parolu kırıp üzerine koysam daha çok ağrıyı alır heralde ondan hiç içmedim 😂😂😂😂😂
Hahahahah ya gerçekten haklısın umarım benimde iyi geçer merak ediyorum sen baya erken olmuşsun amaa nedennki

Hahahahah ya gerçekten haklısın umarım benimde iyi geçer merak ediyorum sen baya erken olmuşsun amaa nedennki
Bilmiyorum çağırdılar gittim bende beni 18 hafta olarak saydılar bide düz şekilde iki günüm vardı on sekiz olmama, gitmeme gibi Bi lüksüm varmış burda öğrendim sonra bazıları diyor hemşire, arayıp duruyor ben geç gidicem geç olacam vs yani bilsem bende biraz geç giderdim en azindan 18 bitince 😁

Geçen cuma 90 gramdı, bugün 132 gram dedi çiçeğim. Bugün hariç bulantılarım çok kötü değildi toparlanmış baya dedi. Gayet iyi dedi doktor, boyuna ne dedi?
Bu gittigim doktorun ultrasonu bi gariptp bana diyoki boyunu soyleyemiyoruz tahmini bise diyorz ee ne o peki yok onu da demedi 😂 en son 17 cm di. Bu sefer ben bilmiyorum artik detaylida ogrenicem

Kızlar benim tam kan sayımında Tsh düşük gelmişti. Doktor 2 olmasını isteriz biz demişti ama benim.0.08 di. 15 gün sonra testi yenilememi istedi şimdi de düşük çıkmış 0.15
Böyle olan var mı aranızda bı ters durum olur mu bebek için ya endişelendim.internette direk düşük kanama erken doğum falan maşallah deccal gibi yazmislar
Canım ben gebelik öncesinde kan verdiğimde böyleydi. Dahiliye endokrin düzenlene kadar bebek yapma dedi.dedigin şeyleri söyleyip beni korkuttular. Kadın doğumcu hiç büyütmedi yüksek olması gebelikte daha tehlikeli dedi. İyi bir doktorlar doz ayarlaması tam yapılarak ilaç kullanırsın dedi. Ama benim olayım sadece tsh degildi t4 t3 te de sıkıntı vardı graves tanısı almıştım. Sadece tsh değişikliği gebeliğe bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Belki öyledir sen tsi anti tpo falan da baktılar mi

Benim ilk aylar yaptırdığımız kan testinde yoktu böyle bişey ama bu ay çıkmış ilk kana göre hemen değerlendirmeyelim tekrarla dedi ama yine düşük bakalım ne diyecek ilk defa düşüklük yaşıyorum daha once yoktu böyle bişey ve düşük ne yükseklik. Saçlarım aşırı dökülüyor acaba bundan mi
Sac dökülmesine etkisi var evet

Kızlar merhaba. Bugün işte ağladım tamda çıkışta sinirim o kadar bozuldu ki. Yapılması gereken bir iş vardı şimdi bunu bana başka bir benim müdürüm olmayan müdür attı. Ama bir detayı belirtmemiş bende o detayı belirtmediği için bu işi olağan şekliyle yaptım detay belirtseydi daha farklı olmalıydı. Neyse işte tekrar bu müdürle bugün konuştuk söyledi ben söylemiştim diye bende söylememiştiniz bana dedim ama hani tekrar iletirseniz ben halledeyim dedim. Sonra konuyu benim müdürüme söylemiş. O da şefime söyledi her işi herkese verme diye telefonda( müdürümüz başka şehirde) şefte telefonu kaptınca bana sordu bende söylemediği için o şekilde yaptım dedim o da beni savundu müdüre bilgisi yokmuş falan diye o diğer bizim müdürümüz olmayan müdüre de söyledi. Beni savundu ama bana niye söylemiyosun falan diye terste davrandı. Birkaç şey daha olmuştu kızdığı gün içinde bide hep üstme gelen bir tavır biliyorsunuz sonra leblebi yer misin falan dedi bende böyle doldum o an yok teşekkür ederim dedim niye falan dedi yüzümde asıktı bende pat diye ağladım o da dışarı çağırdı konuştu falan hamilelik ile ilgili bir duygusallık değil yani hamile olmasam da dolsam olabilirdi bu durum. Dedim hani ben kendimi çok yetersiz hissediyorum sanki hiçbir şeyi başaramıyormuşum gibi o işte öyle değil aslında memnunuz bazı şeylerde daha dikkatli ol yoksa iyi gidiyorsun ben seni savunmak isterim böyle durumlarda bilgi ver falan dedi hamile olduğum için bile suçlu hissediyorum falan dedim baya dolmuştum öyle hissetme elinde değil kötü bir izlenim oldu hemen girince olması müdür açısından falan ama artık zamanı geri alamazsın bende neler yaşıyorum üstüme geliyorlar yıprandım falan öyle konuştu falan bende böyle bir durum yaşansın istemezdim dedim sizde gergin oluyorsunuz bazen ne diyeceğimi neyi söylemem gerektiğini kestiremiyorum dedim. Neyse teşekkür ediyorum dedim çıktım servis saatim gelmişti. Kötü hissettim ya böyle hamile ondan ağlıyo gibi oldumkndme de kızdım. Çocuk gibi😔😔
Üzülmeyin. İş hayatı acımasız maalesef 😔 bende zaman geçecek, az kaldı dayan falan diye kendimi telkin ediyorum. Bugün tam öğle arasına çıkıcaz benden de dosya istediler. Getir götürden sorumlu arkadaşı aradım yemeğe çıkmış mecbur kendim götürdüm 4 kat in çık vakit kaybı, bir de öğle arasına geç çıktım. Hamile olduğumu da biliyorlar ama hiç hamile falan demiyorlar sağolsunlar😔😔

Hep gördüm ya önerildiğini, şekeri falan yükseltir mi bilmem ama bi araştırayım. Bende belirti de vermiyor enfeksiyon çünkü ama idrarda çıkıyor hep
Dut genel anlamda enfeksiyona iyi geliyor bogaz enfeksiyonuna da mesela. Gebelikte iye için kızılcık öneriliyor bir de. Ona da bakabilirsiniz🌸

Canım ben gebelik öncesinde kan verdiğimde böyleydi. Dahiliye endokrin düzenlene kadar bebek yapma dedi.dedigin şeyleri söyleyip beni korkuttular. Kadın doğumcu hiç büyütmedi yüksek olması gebelikte daha tehlikeli dedi. İyi bir doktorlar doz ayarlaması tam yapılarak ilaç kullanırsın dedi. Ama benim olayım sadece tsh degildi t4 t3 te de sıkıntı vardı graves tanısı almıştım. Sadece tsh değişikliği gebeliğe bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Belki öyledir sen tsi anti tpo falan da baktılar mi
Yok onlara bakılmadi henüz endokrine falan yönlendirme olmadı bende serbest T4 de istedi buna bakarken onda bı sorun yok belki şimdiden sona daha detaylı bişey isterse bilmiyorum evet bende yüksek olması daha sıkıntılı diye okudum sonradan

Kızlar benim tam kan sayımında Tsh düşük gelmişti. Doktor 2 olmasını isteriz biz demişti ama benim.0.08 di. 15 gün sonra testi yenilememi istedi şimdi de düşük çıkmış 0.15
Böyle olan var mı aranızda bı ters durum olur mu bebek için ya endişelendim.internette direk düşük kanama erken doğum falan maşallah deccal gibi yazmislar
İnternete bakmamak lazım böyle durumlarda benim de karaciğer enzim yükselmesi çıkmıştı gebeliğin ilk aylarında İnternete Bi girdim erken doğum mu dersin, bebekle annenin canı tehlikeye mi girer dersin neler neler okudum çok stres yaptım şimdi geçen hafta kan verdim kendi kendine düşmüştü 😂 yani senin ki kendi kendine düzelir mi birşey diyemem ama yani İnternet yorumlarına takılma

Midem çok ekşiyor ya :KK43: nasıl çözüm buldunuz buna
Her yediğinde mi yoksa bazı şeyleri yediğinde mi oluyor takip et bakalım bı. Ben mesela limonata içemiyorum tam dedim bu bı kav gundur iyiyim dün eşim almıştı hadi içeyim dedim ama içmez olaydım diye diye uyudum🤣 erik limonata tovbe ettim artık ağzıma surmwm doğuma kadar🤣lor peynir börek gibi şeyler de yapabiliyor

İnternete bakmamak lazım böyle durumlarda benim de karaciğer enzim yükselmesi çıkmıştı gebeliğin ilk aylarında İnternete Bi girdim erken doğum mu dersin, bebekle annenin canı tehlikeye mi girer dersin neler neler okudum çok stres yaptım şimdi geçen hafta lan verdim kendi kendine düşmüştü 😂 yani senin ki kendi kendine düzelir mi birşey diyemem ama yani İnternet yorumlarına takılma
Ay ne bilim çok takılmam zaten en kötüsünü yazdıklarını bilirim de🤣 geçmiş konularda burdan baktim kimi yok bebekte zeka geriliği yapar hemen müdahale edilmesi lazım falan demiş. Sinirim bozuldu. Yani uzman gibi hemen olumsuz seyleri bilmiş bilmiş yaziyolar öyle bişey olsa doktor ilk düşük çıktığı an acil müdahale için bsye yapardı on beş gün bekletmezdi beni heralde😁

X