Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben Erzurum'da yaşıyorum ilk bebegim kış bebeği. Bir ara bebeğin üşüyüp üşümediği burnundan anlaşılır diliyorlardi çocukları lahana gibi giydiriyorlardi. Ben öyle yapmadım göğsünü ve sırtını surekli kontrol ettim. Ayaklarını sıcak tuttum. Bu arada kat kat çorap da terletip daha çok üşütüyor bence hiç mantıklı değil ama siz bilirsiniz 🤗 atlet zibin onun tayti üstüne tulum gibi giydirdim genel olarak. İlk ay sonrası içine de bir şey giydirmeye hep tek kattı tulumlar ya da takımlar. Kızımın genel durumu ve doktor önerisiyle tabii ki🌸 ikinci bebekte de başlangıçta temkinli olurum ama inşallah hassas olmaz da aynı şekilde devam edebilirim.
Biz bu evimizde kışı geçirdik ekim gibi tasinmistik. Çok rahatti yani ben normalde çok üşüyen biriyim mesela yazlık ve penye pijama ilk gecirdim kişi daha kalın giysem baya daraldim falan. Bı kaç gün fazla soğuklar oldu onda bı böyle daha polar tarzı şeyler giydim. Antalya'dayiz çok kış olmuyor ama Aralık sonu Ocak başı soğuğu hissediyoruz baya yani bı iki ay dikkat etsem yeterli olur. Kat kat giydirme olayını bende sevmiyorum oğlum yaz ayında doğunca biz hiç uzun kollu giydirme imkanı bulamadik gelen hediyelerde hep takım oldu öylece kaldı 😊

Selamlaar,
3 aydır sadece okuyarak aranızdaydım aslında ama sosyalleşmem zaman alıyor :)
Bugün 17 hafta, tahmini doğum 26 aralık , ilk bebek ve kız bebek, Ankara'da ve 33 yaşındayım :) outoffit outoffit
Hoş geldin canımm. Demek dışarıdan da bir göz hep bizi izliyordu :KK70:
Seni aramızda görmek çok güzel, bize biraz katıl hemen sosyalleşirsin zaten. Hepimiz ilk trimesteri atlattık şükür bebek alışverişi aşamasındayız. Ankara'da yaşayan 6 anne vardık, 5imizin bebeği erkekti. Senle de 5 erkek 1 kız olarak yolumuza devam ediyoruz :) Ekliyorum hemen.

150 tane alacağım ben, günde 8-10 tane değiştiriyormuşsun 10-12 gün gitse yeter
Evet evet en az 100 almak lazım zaten. Ama ben bunu son aya bırakıcam dediğin gibi. Evi organize etmeden doldurursam çok bunaltıcı olur. Dolabı falan gelmeli önce. Şu an zaten torba torba eşya ortada. Askılı kıyafetleri de eşim koridordaki doğalgaz borusuna asmış tümden, bir de diyor oğlumun çeyizi :KK70: Ev çingene çadırı gibi :KK70:

evin icinde tek penye alt giyebilir evde derece varsa genelde 21-22 civariysa ev. benim ilk cocugumda kisin dogdu ev hep 22 derecelerde altina sadece penye pijama alti giyiyordu. icinde uzun kolli citcitli body ve penye yelek.. disari cikarken tabi farkli o zaman astronot tulum eger bebek arabasinda tasinacaksa.
4 ysinda oldu hic iclik giyinmedi alisiyorlar siz nasil alistirirsaniz oyle. Kazak bile giyinemiyor ic mekanda. biz irlandadayiz sicak bir yerde degil ama vucut alisiyor
Evde bı de 4 yaşında oğlum olunca sıcaklığı zaten hep sabit tutuyoruz o yüzden bu evde zorlanacagimi bende sanmıyorum ya. Disari çıkarken astronot tulum benzeri şeyler var onu dert etmiyorum zaten pek de dışarı olayimiz olmaz Nisan ayına kadar sanırım ilk doğduğu zamanlar dikkat etsek yeterli olacak o zaman ya bebisler pek de sıcağı sevmiyorlar bence biz küçük oldukları için üşür gibi sanıyoruz ama emerken nasıl çaba harcayıp terliyolar oysa😊

images

Belki? 🥲
Bu bebek büyük ama bizimkilerin bir sonraki kışınki hali gibi olur. Aşırı iyi kombin bu arada. Net bunu yapıp foto çekmeliyiz.

şimdi kontrolden cıktım 18+6 olmusum olcumde.. plesanta hala aşağıda ama endişelenek kadar değil dedi rahim ağzını kapatmıyormus daha erken hafta yukarı cıkar dedi. İlk dogumum sezaryan oldugu için normalmiş plesantanın aşağıda olması. eğer zorunlu değilse sezeryan olmayın yeni anneler. herşeyin doğal gelişeni en iyisi sanırım.

Hazal ismini çok severim kızlarda ben de, Hazan da severim ama anlamı çok güzel değil, Hazar da güzel isim bence
Oğlum büyüyünce beni niye böyle koydunuz lan diyecek ama ne yapalım. Eşimle ikimizin de babalar yok dedeler yok eşimde tek erkek diye babasının ismini koymak istedi sonra senin babaninda ismi olsun dedi yani iki dedesinin adı olsun dedik. O yüzden Hasan Ali koyduk. Şimdi buna da Hazar dedik 🤣yanına isim falan eklemek yok. Büyüyünce büyük oğlumda çok istemezse kısa isim Ali falan desim napim ama birleşik isim gibi herkes Hasan Ali olarak söylüyor bizde kendi de tek bı ismini söylediğimizde hayır benim ismim hasan Ali diyo🤣🤣

ileri gebelik yasım oldugu için bana şeker yuklemesi onerdi doktor ama hiç ailede oylr birsey yok normalde de yok zaten zayıfım ve hiçbir belirtim yok şeker için. sadece yaşımdan dolayı önerdi. 40 yasında gebe kalınca böyle oluyor demek 😂

X