Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Biz de 3 bin veriyorduk şimdi 27 oldu bi anda, ben de açıkçası kendim büyütmek istiyorum alışkanlıklarımız beraber oluşsun istiyorum ana ekonomi izin vermiyor şuanda, ne yapacağım bilmiyorum
Ay o nasıl kira artışıdır öyle tamam öncesinde ucuz oturuyormuşsunuzda 9 katı yapmış resmen bir anda en azanında 17-18 civarı yapsa anlarım o nedir ya yazık gerçekten resmen çoluğumuzun çocuğumızun rızıklarına da göz dikiyorlar istiyorlar tüm maaşını onlara verelim biz şükrediyoruz valla 12 ye oturuyorduk 17 yaptı ben çalışmıyorum eşimin maaşıyla geçim ediyoruz ama şunu biliyorum eve ne kadar para giriyorsa o kadar harcanıyor annemgil ankarada yaşıyor aylık evlerine 40 bin civarı para giriyor ve evde 5 kişilier diyorum bize yetmiyor o para size nasıl yetiyor ona göre harcıyoruz diyor ama bakıyorum da eksik kaldıkları şeyde yok kardeşlerimin marka kıyafetler sosyal hayat hepsi var parayı yönetmek denilen şey galiba bu

Kesinlikle, kendimden biliyorum. Ben de doğduğumda babaannemlerle beraber yaşıyormuşuz, annem çalışmamasına rağmen anne kavramım karışıktı 5-6 yaşına kadar. Şimdi iş yerindeki amirimin çocuğu 4 yaşında babaannesi büyüttü, geçen gün ağladığında babannemi istiyorum seni değil diye ağlamış. Bunlar üzücü durumlar ya, zorunda kalmak daha üzücü kimseyi de kınayamam.
Aynen onlar da mecbur kaldığı için böyle oldu, bakıcı bulamadılar bi türlü belki bulsa en azından günün belli bi saatinde sadece annesi olacak yanında. Bakıcıyla anlaştılar kadın ertesi gün ben gelmicem diyor 🤦🏿‍♀️ 1 kere de olmadı bu herhalde 7-8 bakıcı değişti. Kimse keyfinden çocuğundan uzak kalmak istemez bence ya

Ben istanbulda kendi evimdeyim bebeği planlı yapmıştım aralık sonu ocak başı doğduğunda hazirana kadar doğum izni ve ek raporla yanında olabilirim sonrada eylüle kadar yaz tatili en fazla 9 ay benimle olucak çok şükür. Bizde az ders saati alabiliyor bebeği olanlar . 9dan 12.30a kadar kadar ders alırım o arada kayınvalideme bırakıcam . Şansıma okulun karşısı hemen kayınvalidemin evi bişey olsa koşar giderim. Öyle öyle idare edicez. Günde 3 saat bakınca benden pek kopmaz gibi geliyor çoğunlukla yanında olucam
Öğretmenlik bu açıdan avantajlı gerçekten. Benim öyle bir şansım yok maalesef. 8-5 mesai klasik kamu kurumu mantığında. Sadece süt izni var

Zorunda olanlara bi şey diyemiyorum kimse çocuğunu başkası büyütsün istemez tabii ama dediğin doğru ya. Eltimden bıktınız biliyorum grupça ama en yeni bebişi olan tanıdık o mecbur ondan örnek vericem yine 😅 kayınvalidem bakıyor 2 kızına da. Bi ara kayınvalidemler bu tarafa gelecekti topluca, önden büyük kızı (küçük doğmamıştı henüz) alıp gelmeyi planlamıştı. Dedik hani annesini arar? Aramaz dedi. Gelmediler ama gelseydi de aramazdı gerçekten. Gece uyanınca kayınvalidemi arıyor yanında onu görmeden uyuyamıyor. Sabah uyanınca huysuz oluyor, ne annesi ne babası, sadece kayınvalide gidip yatacak yanına öyle geliyor kendine. Bana biraz üzücü geliyor bu durum :KK43: şansım varken olabildiğince kendim bakmak istiyorum ben de
bana da çok üzücü geldi bu ya:KK43:
bakıcı fikri bile ürkütüyor beni. bakalım ne yapacağız

bana da çok üzücü geldi bu ya:KK43:
bakıcı fikri bile ürkütüyor beni. bakalım ne yapacağız
Mecbur kalınca elden gelir bi şey de yok açıkçası, bi yaştan sonra kreşiydi osuydu busuydu sosyalleşmesi açısından da nefis oluyor ama öncesi için ya bi büyük olacak yakınlarda oturan ya çalışmıyor olacak anne ya da baba artık hangisiyse. Zor gerçekten

Ay o nasıl kira artışıdır öyle tamam öncesinde ucuz oturuyormuşsunuzda 9 katı yapmış resmen bir anda en azanında 17-18 civarı yapsa anlarım o nedir ya yazık gerçekten resmen çoluğumuzun çocuğumızun rızıklarına da göz dikiyorlar istiyorlar tüm maaşını onlara verelim biz şükrediyoruz valla 12 ye oturuyorduk 17 yaptı ben çalışmıyorum eşimin maaşıyla geçim ediyoruz ama şunu biliyorum eve ne kadar para giriyorsa o kadar harcanıyor annemgil ankarada yaşıyor aylık evlerine 40 bin civarı para giriyor ve evde 5 kişilier diyorum bize yetmiyor o para size nasıl yetiyor ona göre harcıyoruz diyor ama bakıyorum da eksik kaldıkları şeyde yok kardeşlerimin marka kıyafetler sosyal hayat hepsi var parayı yönetmek denilen şey galiba bu
Ay yok artış yapmadı, dava açtı tahliye için jdjdhd bütün evlerini satmış ya da satış göstermiş bizi evden çıkarabilmek için yoksa ben hukukçuyum aslında istinafa kadar götürürdüm de lanet olsun dedim, arabulucu da anlaştık 6 ay süre verdi şimdi ancak 27ye bulduk. Ayrıca evet eve ne kadar giriyorsa o kadar harcanıyor. İşin psikolojik boyutu da var, şuan iyi kötü bir maaşım var buna da alıştım açıkçası, birden hop diye kesilirse nasıl yaparım bilemiyorum. Eşim abarttığımı düşünüyor ama öyle değil gerçekten, insan düşünmeden edemiyor ki

Mecbur kalınca elden gelir bi şey de yok açıkçası, bi yaştan sonra kreşiydi osuydu busuydu sosyalleşmesi açısından da nefis oluyor ama öncesi için ya bi büyük olacak yakınlarda oturan ya çalışmıyor olacak anne ya da baba artık hangisiyse. Zor gerçekten
kreşe vermeyi kaç yaşında düşünüyorsunuz?
belki diyorum erken zamanda 1-2 saatliğine götürüp sosyalleşmesini sağlarım ama ideali ne, bilemiyorum

Aynen onlar da mecbur kaldığı için böyle oldu, bakıcı bulamadılar bi türlü belki bulsa en azından günün belli bi saatinde sadece annesi olacak yanında. Bakıcıyla anlaştılar kadın ertesi gün ben gelmicem diyor 🤦🏿‍♀️ 1 kere de olmadı bu herhalde 7-8 bakıcı değişti. Kimse keyfinden çocuğundan uzak kalmak istemez bence ya
İşte mecburiyet bu yani, ne diyebilirsin ki Allah yardımcıları olsun

kreşe vermeyi kaç yaşında düşünüyorsunuz?
belki diyorum erken zamanda 1-2 saatliğine götürüp sosyalleşmesini sağlarım ama ideali ne, bilemiyorum
Çocuğun sosyalliğine göre değişir ya bence, akranlarını yabancılamayan bi çocuksa 3 yaş ideal geliyor bana. Ondan öncesinde de oyun grupları belki.

Ay yok artış yapmadı, dava açtı tahliye için jdjdhd bütün evlerini satmış ya da satış göstermiş bizi evden çıkarabilmek için yoksa ben hukukçuyum aslında istinafa kadar götürürdüm de lanet olsun dedim, arabulucu da anlaştık 6 ay süre verdi şimdi ancak 27ye bulduk. Ayrıca evet eve ne kadar giriyorsa o kadar harcanıyor. İşin psikolojik boyutu da var, şuan iyi kötü bir maaşım var buna da alıştım açıkçası, birden hop diye kesilirse nasıl yaparım bilemiyorum. Eşim abarttığımı düşünüyor ama öyle değil gerçekten, insan düşünmeden edemiyor ki
Bir de bilmiyorum ben çalışan kadınlar olarak evde kalmaya alışık değilim üniden sonra direkt atandım ama mesela bilmiyorum bebeğim doğunca fikrim değişir mi şu an evde kalma gibi düşünce olmadı aklımda. Ek gıda falan çok beceremem açıkçası babaannesi daha güzel ilgilenir . Yedirir içirir modundayım . Dediğiniz gibi sizin çalışma saatleriniz uzun çok feragat etmek gerekiyor /: ya aile ya iş gibi o da çok üzücü

anaya çekerse evden çıkmak istemeyebilir 😂
inşallah babasına çeker
Amaan ben de öyleyim 🥲 hayatım boyunca da sosyal biri olmadım zaten insan da sevmem pek 😅 geçen araba aldık bebeğe, bi arkadaşıma söyledim, ne gerek vardı sanki dışarı mı çıkacaksın dedi 🥲 kendime bebişi yaz kış yağmur çamur demeden her gün çıkarma hedefi koydum

Bir de bilmiyorum ben çalışan kadınlar olarak evde kalmaya alışık değilim üniden sonra direkt atandım ama mesela bilmiyorum bebeğim doğunca fikrim değişir mi şu an evde kalma gibi düşünce olmadı aklımda. Ek gıda falan çok beceremem açıkçası babaannesi daha güzel ilgilenir . Yedirir içirir modundayım . Dediğiniz gibi sizin çalışma saatleriniz uzun çok feragat etmek gerekiyor /:
Babaannesi de ilgilenir de bi bebişle en iyi annesi ilgilenir ya öyle deme, becerenler ek gıda eğitimi almıyor ya ana karnında 😅 güveniyosan babaanneye süper tabii o ayrı

Çocuğun sosyalliğine göre değişir ya bence, akranlarını yabancılamayan bi çocuksa 3 yaş ideal geliyor bana. Ondan öncesinde de oyun grupları belki.
Bizim burda happy mom isimli cafeler var . çocuklar sosyalleşiyor. İçinde kafeleri var anneler de sohbet muhabbet bi taraftan çocuğu izliyorsun oldukça iyi. Bizim okuldan arkadaşlar sık gidiyor

Bizim burda happy mom isimli cafeler var . çocuklar sosyalleşiyor. İçinde kafeleri var anneler de sohbet muhabbet bi taraftan çocuğu izliyorsun oldukça iyi. Bizim okuldan arkadaşlar sık gidiyor
Aa ne güzelmiş. Bizim binanın önünde çardak var hep görüyorum bebeli analar iniyor ben de onlarla tanışırım hayaliyle yaşıyorum şu an djfj

Benimki devam ederim diye odu kopuyo 😂 eskiden o da orda calisiyodu sonra isini kurdu , hep cik artik diyodu dedim ki hep cocuk olunca olunca da cikmazsan konusmam seninle dio🙈
Bence sorun olmaz canım biz de gerekirse izinden döner bir ay çalışır ondan sonra yapamadık deriz 😂 Ama ben ona kocamı alıştırmak da istemiyorum olabiliyormuş devam et demesin diye

Ben istanbulda kendi evimdeyim bebeği planlı yapmıştım aralık sonu ocak başı doğduğunda hazirana kadar doğum izni ve ek raporla yanında olabilirim sonrada eylüle kadar yaz tatili en fazla 9 ay benimle olucak çok şükür. Bizde az ders saati alabiliyor bebeği olanlar . 9dan 12.30a kadar kadar ders alırım o arada kayınvalideme bırakıcam . Şansıma okulun karşısı hemen kayınvalidemin evi bişey olsa koşar giderim. Öyle öyle idare edicez. Günde 3 saat bakınca benden pek kopmaz gibi geliyor çoğunlukla yanında olucam
Ah öğretmen olmadığıma öyle pişmanım oluyorum ki zaman zaman. Yakın arkadaşım da böyle yapacak bugünlerde doğum olacak. O da rapor falan derken ilk dönemi kapatmayı düşünüyor. Bizim maalesef o şansımız yok ya işe dönüp çalışacağız ya da bırakacağız arası bir bakım türü yok. Süt izni bile 1.5 saatmiş ya 6da değil 4 buçukta çıkıcam 5buçukta evde olacam yine tam gün demek oluyor işte :KK43: ki benim iş yerim 4.30u da devamlı suistimal eder hiç umurlarında olmaz yani iş olduğu günler çıkamazsın der geçerler. Şu an lojmandayız eşim mühendis kurumun lojman kirası 5-6 bin arası. Onun maaşı da iyi şükür. İdare edip tamamen ayrılmayı düşünüyorum. 3 sene daha lojman hakkı var en azından sonrasına sonra bakarız diyorum artık ☹️

Benimki devam ederim diye odu kopuyo 😂 eskiden o da orda calisiyodu sonra isini kurdu , hep cik artik diyodu dedim ki hep cocuk olunca olunca da cikmazsan konusmam seninle dio🙈
Benim kocam 1-2 yaşa okey de devamlı çalışmamamı istemiyor ya. Hem çocuğun çalışan annesi olmasını önemsiyor hem de benden ev hanımı olacağına pek inanmıyor açıkçası shshjsj ilk zamanlar iyi güzel sonra sıkılıp bana saracaksın diyor 😂

X