Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 64 41,0%
  • erkek

OY: 83 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    156
Ah öğretmen olmadığıma öyle pişmanım oluyorum ki zaman zaman. Yakın arkadaşım da böyle yapacak bugünlerde doğum olacak. O da rapor falan derken ilk dönemi kapatmayı düşünüyor. Bizim maalesef o şansımız yok ya işe dönüp çalışacağız ya da bırakacağız arası bir bakım türü yok. Süt izni bile 1.5 saatmiş ya 6da değil 4 buçukta çıkıcam 5buçukta evde olacam yine tam gün demek oluyor işte :KK43: ki benim iş yerim 4.30u da devamlı suistimal eder hiç umurlarında olmaz yani iş olduğu günler çıkamazsın der geçerler. Şu an lojmandayız eşim mühendis kurumun lojman kirası 5-6 bin arası. Onun maaşı da iyi şükür. İdare edip tamamen ayrılmayı düşünüyorum. 3 sene daha lojman hakkı var en azından sonrasına sonra bakarız diyorum artık ☹️
Aa benim de eşim şef mühendis . Ama devlette değil özelde. devlete geçmeyi hiç düşünmüyor malum maaşlardan. . /Özelde imkanları çok iyi şükür.
Evet iyiymiş lojman olması bizim de gemi mühendisi arkadaşımız var devlette lojman çıktı çok rahatlatıyor ekonomik olarak kendi evlerini kiraya verdiler hatta😅

Hanımlar hazır iş konuşuluyorken soru açtım ben, Home office & yeni bebiş oraya yazmanıza gerek yok önce buraya yazacaktım da farklı şeyler konuşuluyor diye araya girmek istemedim. Sizin fikirleriniz neler?
Oraya yazmadan buradan halledeyim ben tuvalete bile elimde telefon kosarak gittigim, 10 dakika bile masadan kalkamadigim , sirkulasyonun devasa oldugu bi iste oldugumdan devam edersem ya bakici tutucam ya anama baktiricam ki anneme de okadar yuk yuklemek istemiyorum genc ama gerek yok bence. Onunda bir hayati var. Benim acimdan boyle bakarim ederim dese de surekli kisminda kiyamam ben.

Benim kocam 1-2 yaşa okey de devamlı çalışmamamı istemiyor ya. Hem çocuğun çalışan annesi olmasını önemsiyor hem de benden ev hanımı olacağına pek inanmıyor açıkçası shshjsj ilk zamanlar iyi güzel sonra sıkılıp bana saracaksın diyor 😂
Heh işte benden de ev hanımı olacağına inanç yok kimsede😅

Oraya yazmadan buradan halledeyim ben tuvalete bile elimde telefon kosarak gittigim, 10 dakika bile masadan kalkamadigim , sirkulasyonun devasa oldugu bi iste oldugumdan devam edersem ya bakici tutucam ya anama baktiricam ki anneme de okadar yuk yuklemek istemiyorum genc ama gerek yok bence. Onunda bir hayati var. Benim acimdan boyle bakarim ederim dese de surekli kisminda kiyamam ben.
Evet senin iş çok yoğunmuş pü :KK43:

Amaan ben de öyleyim 🥲 hayatım boyunca da sosyal biri olmadım zaten insan da sevmem pek 😅 geçen araba aldık bebeğe, bi arkadaşıma söyledim, ne gerek vardı sanki dışarı mı çıkacaksın dedi 🥲 kendime bebişi yaz kış yağmur çamur demeden her gün çıkarma hedefi koydum
Ben de bebek arabasına o gözle baktım başta aman oto koltuğu aldım ya diyorum ne gerek var bebek arabasına.😀eşime diyorum benim arabaya takarım oto koltuk yeter. Arabada gezdirir gelirim alırım kucağıma inip bebek arabası açmam herhalde 😬ama aldık işte o kadar para verdim kullanırım artık

Ben de bebek arabasına o gözle baktım başta amaan oto koltuğu aldım ya diyorum ne gerek var arabaya.😀eşime diyorum benim arabaya takarım oto koltuk yeter. Arabada gezdirir gelirim inip bebek arabası açmam herhalde 😬ama aldık işte o kadar para verdim kullanırım artık
Ben bebek dışarıda büyür diye düşünenlerdenim ya o yüzden şimdiden çevrede gidilecek çocuğun seveceği yerler arıyorum 🥲 Göksu Park var bi burda ördekler falan var sever inşallah başka bulamadım henüz Ankara'nın sarı bitki örtüsünde çok yer yok bence fkfk

Ben bebek dışarıda büyür diye düşünenlerdenim ya o yüzden şimdiden çevrede gidilecek çocuğun seveceği yerler arıyorum 🥲 Göksu Park var bi burda ördekler falan var sever inşallah başka bulamadım henüz Ankara'nın sarı bitki örtüsünde çok yer yok bence fkfk
Evet evet işin şakası dışarı çıkartırız bol bol çevreyi keşfeder

Ay yok artış yapmadı, dava açtı tahliye için jdjdhd bütün evlerini satmış ya da satış göstermiş bizi evden çıkarabilmek için yoksa ben hukukçuyum aslında istinafa kadar götürürdüm de lanet olsun dedim, arabulucu da anlaştık 6 ay süre verdi şimdi ancak 27ye bulduk. Ayrıca evet eve ne kadar giriyorsa o kadar harcanıyor. İşin psikolojik boyutu da var, şuan iyi kötü bir maaşım var buna da alıştım açıkçası, birden hop diye kesilirse nasıl yaparım bilemiyorum. Eşim abarttığımı düşünüyor ama öyle değil gerçekten, insan düşünmeden edemiyor ki
Ahh bende oyle esim yeter benim kazandigim sen ise girene kadar Diyor ama ben alismisim kendimi bildim bileli kendi param olmasina zor geliyor bana bu durum ama bi seyi istiyorsam baska birseyden fedakarlik verecegiz iste. Bende 7500 veriyordum istanbulun gobegi idi ev sahibi evimi satti satin alan oturucam dedi bizde bulduk baska ev neredeyse 8 kati fiyatina icimize oturdu ama bulundugum semtten annemden ayrilmak istemedim yardim eder bana diye. Oyuzden de bu durum beni urkutuyor. 😒

Bebiş büyüdükçe bulantı mi artiyo bu haftalarda bişey mi var anlamadım iki gündür başlardan daha kötü oldum diyebilirim. Özellikle bugün yurusem midem bulaniyor o derece tlfona bakıyorum midem bulanip kenara koyuyorum. Ev bana kokuyor neredeyse bayilacaktim eşim de evde yok bugün şansıma bu nedir böyle 😔😔😔
Ben de öyleyim. Sıcaklara yordum ben bu durumu. İnşallah geçicidir. Buzdolabı bile kokuyor şuan 😔

Eski evimin yaniinda 3 cocuk parki vardi yenisininin bahcesine koymuslar😂 ama sahil yakin bize . Baharda alir inerim ya da eski evin orasi 10 dakika oraya cikaririm . 😍

Ahh bende oyle esim yeter benim kazandigim sen ise girene kadar Diyor ama ben alismisim kendimi bildim bileli kendi param olmasina zor geliyor bana bu durum ama bi seyi istiyorsam baska birseyden fedakarlik verecegiz iste. Bende 7500 veriyordum istanbulun gobegi idi ev sahibi evimi satti satin alan oturucam dedi bizde bulduk baska ev neredeyse 8 kati fiyatina icimize oturdu ama bulundugum semtten annemden ayrilmak istemedim yardim eder bana diye. Oyuzden de bu durum beni urkutuyor. 😒
Kiranız 50 küsür mü 8 katı demişsin ya 😱

X