Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Ya aslında şöyle bir durum var kayınvalidem alışverişe gideriz alırız yaparız diyordu talebimiz olmamasına rağmen konu açıldı yine alırız falan dedi sonrada annenle ortak alırız zaten dedi ben boş bulundum bişey demedim olur gibi olmuş oldu ama anneme emir vaki yapmak istemiyorum sonuçta durumunu bilemem hemde o da böyle bişeyleri dayatınca hiç yapmak istemez. Napıcam bilmiyorum dünde soruyor konuştun mu annenle diye 😤
Kaynanam kaynanam canim kaynanam 😂 hic teklif bile etmez . Bazen dogumgunlerimde para verir kizim sen ne istersen al kendine benim aldigimi begenmezsin der. Bu huylarini cok deviyorum hic karismaz cunku benim hoslanmadigimi bilir . Param varsa ben alirim yoksa sonra alirim. Kimseyi skintiya sokmaya gerek yok .

Bana da 20 mi 21 mi dedi unuttum valla odadan çıktığım anda silinmiş 🥲 1 haftada ne fark edecek gerçi ama bu doktora randevum 21'de, buna gitmeden mi perinatologa gidicem yoksa gittikten sonra mı onu oturtamadım 😅 önce detaylı sonra rutin kontrole gitsem daha iyi herhalde onu da inceler
Arayıp sor randevunu çünkü detaylıda faha uzun zaman ayırıyorlar. Bende önceden onu düşünmüştüm. Bence bunufa doktoruna sorabilirsin. Perinatologa git bana kalırsa 21 diyelim mesela , kendi doktorunada 21 di ya o zaman gitme 2 hafta sonraya git bence 23 te yani. Yani perinatolog zaten seni muayene ediyor peşinden kendi doktoruna gitmenin bir mantıgı yok gibime geliyor. Ama tecrübeli anneler aydınlatsın tabi bizi.

Benim doktorum detaylıyı kendi yapıyormus uzmanlıgı varmıs ondada. baskasına yönlendirmiyormus en azından iyi oldu baska birini arastırmak zorunda kalmadım. Bide kendi takibinde bilgisinde olacak herşey, ekstra mauayaneye gitmeme gerek kalmayacak. Çiçek mis 🌸

Arayıp sor randevunu çünkü detaylıda faha uzun zaman ayırıyorlar. Bende önceden onu düşünmüştüm. Bence bunufa doktoruna sorabilirsin. Perinatologa git bana kalırsa 21 diyelim mesela , kendi doktorunada 21 di ya o zaman gitme 2 hafta sonraya git bence 23 te yani. Yani perinatolog zaten seni muayene ediyor peşinden kendi doktoruna gitmenin bir mantıgı yok gibime geliyor. Ama tecrübeli anneler aydınlatsın tabi bizi.

Benim doktorum detaylıyı kendi yapıyormus uzmanlıgı varmıs ondada. baskasına yönlendirmiyormus en azından iyi oldu baska birini arastırmak zorunda kalmadım. Bide kendi takibinde bilgisinde olacak herşey, ekstra mauayaneye gitmeme gerek kalmayacak. Çiçek mis 🌸
O da var ya doğru bi sorarım yakınlaşınca doktora ben şu tarihe perinatologa gideceğim size de gelmeme gerek var mı yoksa biraz ileri atalım mı diye

Böyle durumları hiç sevmiyorum yani biz ne bilelim bize kendiniz Bi tarih verin çağırın işte ya unuturuz kalır birşey olur tarihi geçer ben çok stres yapardım böyle bana bırakılsa
Tam tersine ben boyle kendimi daha iyi hissediyorum. Mesela doktorumda su tarihte muayaneye gel demez ben ne zaman istersem o zaman alırım muayaneyi. 1 ayı gecirmeyeye calısıyorum. Sadece detaylının randevusunu verdi. Onun dosındaki muayeneleri istediğimiz tarihe alıyoruz. Zaten detaylının günü belli detaylıyı olduktan sonra müsait oldugum bi gün saglık ocagına gidip asımı yaptıracagım. Öbür türlü gün verince bi işim cıkıyor gidemiyorum unutuyorum vs o zaman daha cok stres oluyorum şahsen. Beni özgür bıraksınlar böyle 😊

Ben 13 Ağustosta 21 haftalık oluyorum, 16 ağustosta da rutin kontrolüm var.

14 ağustosta detaylıya (21+1) 15 ağustosta da tetanoza gitsem olur herhalde.
Olur hemen gelebilirsin demişti bana. Agrı vs yapabiliyormus ben doktruma cumartesileri eşimle gidiyorum o yüzden ben o gün gezerim hafta ici bi gün giderim diye düşündüm . 🤭

Tam tersine ben boyle kendimi daha iyi hissediyorum. Mesela doktorumda su tarihte muayaneye gel demez ben ne zaman istersem o zaman alırım muayaneyi. 1 ayı gecirmeyeye calısıyorum. Sadece detaylının randevusunu verdi. Onun dosındaki muayeneleri istediğimiz tarihe alıyoruz. Zaten detaylının günü belli detaylıyı olduktan sonra müsait oldugum bi gün saglık ocagına gidip asımı yaptıracagım. Öbür türlü gün verince bi işim cıkıyor gidemiyorum unutuyorum vs o zaman daha cok stres oluyorum şahsen. Beni özgür bıraksınlar böyle 😊
Tabi kişiden kişiye değişiyor bende bana Bi tarih verilsin kendimi bileyim kafasındayım 😂

Ya aslında şöyle bir durum var kayınvalidem alışverişe gideriz alırız yaparız diyordu talebimiz olmamasına rağmen konu açıldı yine alırız falan dedi sonrada annenle ortak alırız zaten dedi ben boş bulundum bişey demedim olur gibi olmuş oldu ama anneme emir vaki yapmak istemiyorum sonuçta durumunu bilemem hemde o da böyle bişeyleri dayatınca hiç yapmak istemez. Napıcam bilmiyorum dünde soruyor konuştun mu annenle diye 😤
Ben genel olarak bu işlerin karı koca tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum. Anne isterse kendi annesini getirsin yeterli, o da mobilya vs işlerine benim pek kafam basmaz o yüzden. Çünkü müdahil oldukları zaman mutlaka can sıkıyorlar. Benim kayınvalidem aylık bir para yatırmak istedi mesela çocuğun ihtiyaçları için, o şekilde kabul ettim. Karışacağı bir durum olsa ölü taklidi yapardım. Ayrıca eşimin ailesiyle benim ailemin ekonomik durumu epey farklı, eşimin ailesinin durumu çok daha iyi mesela ben de anneme yüklenmek istemem.

Canikom bugün Medical Park’taki doktorum Mehmet Uludoğan’ı önerdi bana detaylı ultrason için, Çiftehavuzlardaymış muayenehanesi bana çok yakın kendi oğlum için de oraya gitmiştim dedi. 3500 sanırım güncel muayenesi, aklında olsun. LeyLA84db LeyLA84db

O da var ya doğru bi sorarım yakınlaşınca doktora ben şu tarihe perinatologa gideceğim size de gelmeme gerek var mı yoksa biraz ileri atalım mı diye
Ben bu konuda; benim doktorum bende detaylıyı yapıyorum diyince aydınlandım 😁 yani nırmal muayanenin daha uzun sürelisi detaylı. Her ay rutin muayanelerde zaten doktorum burun kıkırdagı ense kalınlıgı vs zaten bircok seyini detaylı inceliyordu. Onun tam checkup versiyonu gibi olacak. Yani muayeneye gitmene gerek yok bana kalırsa. Kendi fikrini soyle doktorunun fikrini sor. Sonra ortak karar verirsiniz

Ben bu konuda; benim doktorum bende detaylıyı yapıyorum diyince aydınlandım 😁 yani nırmal muayanenin daha uzun sürelisi detaylı. Her ay rutin muayanelerde zaten doktorum burun kıkırdagı ense kalınlıgı vs zaten bircok seyini detaylı inceliyordu. Onun tam checkup versiyonu gibi olacak. Yani muayeneye gitmene gerek yok bana kalırsa. Kendi fikrini soyle doktorunun fikrini sor. Sonra ortak karar verirsiniz
Bu her şeyini ölçmesi her muayenede yapılacak mı? Bende ilk defa bugün yaptı işte baş çevresi karnı uyluk kemiği vs

Bu her şeyini ölçmesi her muayenede yapılacak mı? Bende ilk defa bugün yaptı işte baş çevresi karnı uyluk kemiği vs
Bilmiyorum. Benim doktorumun uzmanlıgı birçok dalda var. Detaylı bakabildiği icin normal muayanelerimde hep incelerdi zaten. O zaman gittiğimizde neyine bakılıyorsa bakıyordu demek ki.
Normal muayanelerde olmak zorunda değil galiba. Zaten detaylıya göndermelerinin sebebide bu bence.

Doktoruma 10. Haftamda randevu bulamadım diye baska bi doktora gitmiştim o da detaylı bakabilen bi doktormus o da yrd doç tu. Daha 10 haftalıkken o da cok detaylı herseyini incelemişti burun kıkırdagı ense kalınlıgı vs o zaman bircok sey soylemişti. Memnun kalırsan bizden 3 haftada bir muayaneye randevu olusturmanı istiyorum demişti. O doktorda hic hosuma gitmemişti sürekli bi muhabbet etme cabası içinde bilmiş bilmiş davranıyor. İkili üçlü test dna testi hangisini yapmayı düşünürsen iletişme geç demişti. Bende bilgim yok aralarındaki farkı anlatırmısınız dedim. Doktorun direk soylediği şey 2li 3lü4lü önermiyorum dna testi öneriyorum bi brosur bi telefon numarası gösterdi fiyat alırsın dedi. Bana o kadar sacma geldi ki. Arkadasıma anlattım onun doktoru 2li test ol bi risk cıkarsa dna testi yaparsın bosuna yaptırma demiş. Bi test sonuc görmeden teshis koyuyor ben orda öksürdüm diye oooo zatüreye dönmüş senin demişti. o hastanedeki dahiliye doktoruma söyledim yaptıgı dediği herşeyi o da cok alaycı bir sekılde güldü öksürüğünün zatüreye cevirdiğini bi öksürükte nasıl anlamıs diye 😂
Sanırım detaylı bakabilen doktorlar bunu muayenlerinde ek olarak sunuyorlar.

Son düzenleme:
Ben de seni kuzum hayırlı olsu 💙

Evettt ilk günden beri erkek hissediyodum 🥺 ya sorma artık bi fetüs değil yani bebek o ne biliyim duygusal 🥺
Evet ya benim ikinci bebiş hani o duyguyu daha önce yaşamama rağmen cinsiyeti öğrenince daha bı heveslendim oğluşum falan diye seviyorum arada bi 😊 içimden bı ses de değişecek mi acaba bı sonraki konrtolde demeye başladı niyeyse🤣

Evet ya benim ikinci bebiş hani o duyguyu daha önce yaşamama rağmen cinsiyeti öğrenince daha bı heveslendim oğluşum falan diye seviyorum arada bi 😊 içimden bı ses de değişecek mi acaba bı sonraki konrtolde demeye başladı niyeyse🤣
Kız olsa belki de erkekte çok belli ya çükcağızı artık sanmam ben 😅

X