Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Benim kendi doktorum muayanesi 10 dk da bir ama geçen ultrason sadece 10dk dan fazla ayırdı geri kalan da bilgiler için ayırmıştı bende muayene saatini acaba dikkate almıyorlar mı diye düşündüm
Şimdi hastaneyi aradım da doktor uzatabiliyor saati duruma göre dedi bu zamana kadar bu konu hakkında maduriyet yaşanmadı dedi doktorun yorumlarıda iyi gerçi güvenmesem değiştiririmde memnun kalan çok olmuş

Dediğim gibi içerik her yerde aynıymış. bakanlığın verdiği içeriği değiştirmeleri yasakmış. Onlarda sadece ilk yardım eklemesi yapmıslar brdaki mzel hastaneler veriyor bizim neyimiz eksik demişler. Ama oranın ebeleri kadın dogum doktorları cok iyi o alanda ünlü zaten. Mesela kardiyolojide siyami ersek meshurdur. Her dalda boyle meshur olan öne cıkan yerler var.
Bir kere oraya gitmekte fayda var. Ben hastaneye giderek bilgi alabildim ve kayıt olabildim. Öbür türlü verdikler numaralardan ulasamadım.
program nasıl canım? haftada kaç gün, kaç saat? ve kaç ay?

online yapmazlar herhalde, değil mi?

program nasıl canım? haftada kaç gün, kaç saat? ve kaç ay?

online yapmazlar herhalde, değil mi?
Maalesef yüzyüze uygulamalı ve size hastaneyide gezidiriyorlar sanki orda doğum yapacakmışsınız gibi sizi sürece hazırlıyorlar. İnternetten yazın belki detaylı içerik cıkıyordur değişmediği icin bakabilirsiniz. 3 hafta 2 gün 2 saat

İşyeriniz izin vermek zorundaymış.

Maalesef yüzyüze uygulamalı ve size hastaneyide gezidiriyorlar sanki orda doğum yapacakmışsınız gibi sizi sürece hazırlıyorlar. İnternetten yazın belki detaylı içerik cıkıyordur değişmediği icin bakabilirsiniz. 3 hafta 2 gün 2 saat

İşyeriniz izin vermek zorundaymış.
Hangi hastane ne güzel. Bende bilkent şehir hastanesine gidiyorum oranında gebe okulu var ama eşli için gideceğim ben pazar günü sanırım o tek seferlik oluyor masaj falanda öğretiyorlar biraz daha iler haftalarda gideceğim

İnstagramda böyle bir şey gördüm doğum izniyle ilgili bir şey denmemiş inşallah uzar

Eklentiler

• IMG_2501.png
    IMG_2501.png
    189,1 KB · Görüntüleme: 44
Ben de detaylı için randevu oluşturdum bugün. 13 ağustosa aldım, 21 haftalık olacağım inş . Üniversite hastanesinden aldım ücreti 2000 tl miş. Ortalama 20 dk sürüyor ama bebeğin durumuna göre süresi değişebilir dedi sekreteri

Hamileliğin neredeyse ilk aylarından ve halen geçmeyen kalp çarpıntım var sizlerde oluyor mu bazen çok zorluyor beni çok çarpıyor
Bende olmadı ama yıllarca uğraştım çarpıntıyla, ayağınızı duvar/koltuk vs gibi bir yere dayayıp yukarı kaldırdığınız an geçiyor. Bir sürü şey denedim tek işe yarayanı bu.

Kızlar mesela burada kışlık bebek icin sayılar filan veriyor ve kullanımdaki deneyimlerine görede yorumlamış. Orangegreysky Orangegreysky Mesela kışın uzun kol dışındada kısakol al diyen bu videoymuş. Ama baska videolardada denk gelmiştim askılı bile alın cok kolay oluyor giydirmesi diyordu. edahandro edahandro Yarısını izleyip bitirememiştim uyuyakalmıstım dün devam edeyim dedim yine uyuyakalmışım. 🤭
Birde hangi videoda denk geldim hatırlamıyorum ama hm in boyun kısımlarından dolayı giydirmesi cok zor olan ürünlerinden bahsetmişti.zarf yaka değilde boynunda bir çıtçıt olan tarzlardan uzak durun diyordu. Hic boyle deneyimleri olan var mı aramızda?

Hemen izleneceklere ekliyorum canım sağol
Edacım hayır olsun ne oldu ? sanırım ben bir şeyleri kaçırdım :KK43:
Bulantıların inşallah geri dönmez çok sevindim senin adına. Ben 10 gündür falan vitaminleri bile hiç kullanmadım ya onlar da artırıyor herhalde diye bugün ilk kez aldım. 20. haftada geçer inşallah diye umuyorum :KK43:
Birşeyler oldu da boşver kuzum. Ailecek çok zor şeyler yaşadık. Buraya çok yansıtmak istemiyorum, burası kafamı dağıttım yer olarak kalsın. Eksik olmayın kuzum.

Ya sen kötü olmuşsun kuzum. Geçiyordu seninki de sanki. Çok korkunç ya geri gelmesi. 4. Ayda bitiyor dediler. Ben tam 4deyim. İnşllah 20 de biter kuzum ya amin. Çok zor dayanılacak gibi değil iyi bilirim.
Aranızda mide yanmasından kusan var mı ben gebelik boyunca kusma bulantı yaşamadım çok şükür fskst iki gündür mide yanmam feci durumda ve bu sefer kusturuyor beni en kötüsü ne yapacağımı bilmiyorum
Rennie içe bileceği mi söylemişti doktorum canım.

Aşının ikinci günü çok halsizlik orta halli kol ağrısı ve kalp çarpıntısı var, bende hemşirenin dediği gibi kızarma şişlik şiddetli ağrı olmadı ama halsizlik yaptı çok kafamı kaldıramıyorum uyumak istiyorum zaten Bi iki gün önce misafir vardı yemek verdik vs herşey üst üste oldu 🥴

Hangi hastane ne güzel. Bende bilkent şehir hastanesine gidiyorum oranında gebe okulu var ama eşli için gideceğim ben pazar günü sanırım o tek seferlik oluyor masaj falanda öğretiyorlar biraz daha iler haftalarda gideceğim
Canım bütün şehir ve devletteki içerik uygulama aynı değişmiyor burdada masaj vs herşeyi gösterecekler. Yanında istediğin 1 kişiyle gidebiliyorsun hatta o kişiyle dogumada girmene izin veriyorlarmıs.
Ben özelde doğurmayı planladıgım icin sadece eğitim kısmındayım. Hatta özellerdede eğitim oluyormus. Ama benim gittiğim özel farklı ilçede yani uzak. Birde eğitim icin oraya tasınmak istemiyorum.

Başım çok ağrıyor aşırı anlamsız bi toplantıdan çıktım. Şu soğuk jellerden koydum mecbur 🥲
Ya konudan çok alakasız ama sanki sen bende herpes var demiştin birde normal doğum olmaz demiştin. Sanırım bende de herpes çıktı ama tamda emin değilim beyaz küçük kabarcıklar gibi ve sivilce gibi vajina girişinde var. Özelden mesaj aticaktim ama sana atılmıyor galiba bilemedim.

kızlar 🌸 çok güzel aldıklarınızın hepsi, ben daha hiçç bir şey almadığım için çok konulara giremiyorum ama takip ediyorum kaydediyorum aldıklarınızı, ilerde alırken bakarım diye. eşim de ben de daha erken gerek yok diye düşünüyoruz, önce odasını yapmaya başlıcam ama duvar kağıdı falan yapmayı düşünüyorum. sonra ikea pax dolabı alıp koyarız. sonra eşyalarına başlarım artık dolaba yerleştiririz 🥹 aiyy

Ya konudan çok alakasız ama sanki sen bende herpes var demiştin birde normal doğum olmaz demiştin. Sanırım bende de herpes çıktı ama tamda emin değilim beyaz küçük kabarcıklar gibi ve sivilce gibi vajina girişinde var. Özelden mesaj aticaktim ama sana atılmıyor galiba bilemedim.
Atayım canım ben evet bende vardı herpes

Canım bütün şehir ve devletteki içerik uygulama aynı değişmiyor burdada masaj vs herşeyi gösterecekler. Yanında istediğin 1 kişiyle gidebiliyorsun hatta o kişiyle dogumada girmene izin veriyorlarmıs.
Ben özelde doğurmayı planladıgım icin sadece eğitim kısmındayım. Hatta özellerdede eğitim oluyormus. Ama benim gittiğim özel farklı ilçede yani uzak. Birde eğitim icin oraya tasınmak istemiyorum.
Nasil yani şehir hastanesinde bi kişi doğuma yanında girebiliyor mu🙈 eğer öyleyse mükemmel gibi bisey ben de şu an özel düşünüyorum ama fiyat 50 ye falan yükselirse şehir hastanesi düşünülebilir

X