Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Benim akşamları inanılmaz yanıyor, mide bulantısıyla beraber oluyor uyuyana kadar devam ediyor. Önceki hayatımda bir kez bile mide yanması yaşamamıştım 😂 Rennie kullanabilirsin diyorlar ama çekiniyorum yine de, bir kez kullandım çok iyi geldi. Kusmayla eş zamanlı gidiyor aynen, dün gece epey rahattım ama geçti mi bilmiyorum tabi.
Bende kusma yoktu şuan yanma onu tetikliyor bence ilacı rahatlıkla için birşey olmaz ben hemen içiyorum dayanamıyorum bide aşı da oldum dün, yani kol ağrısını geçti mide yanmam kolumdan değil midemden perişan oldum resmen

Bende kusma yoktu şuan yanma onu tetikliyor bence ilacı rahatlıkla için birşey olmaz ben hemen içiyorum dayanamıyorum bide aşı da oldum dün, yani kol ağrısını geçti mide yanmam kolumdan değil midemden perişan oldum resmen
Bir de aşırı geğirme oluyor ya, çok kötü. Dün bulantım azalmıştı bakayım artarsa işkence çekmeyeyim bari

Aşıyı kaçıncı haftada oldunnn ben bugün aile hekimine gitmişken onu da sordum da 20 haftan dolsun bi dedi ama daha önceden 15 temmuz haftası demişti diğer hemşire yani 19dayken bilemedim

3 haftada bir kontrol çok az değil mi ya, valla afakanlar basıyor bana iyi mi acaba diye. Fetal dna temiz çıktı ama hareketleri hissedemediğim için içim sıkılıyor bazen, dün hiç midem bulanmadı ağladım korkudan ajfjsjdkdkd gece yatmadan öğürmeye başlayınca dengelendi allahtan 🥰 haftaya salı kontrolüm var hooofffff bi bahaneyle başka doktora gidesim var ya.
Bende birkaç kez karnımda hareketimsi şeyler hissettim ama 2 gündür hiç yok o yüzden endişeleniyorum kendi kendime karnımı kımıldatıyorum belki hareket olur diye ama olmadı tekrar endişe edip korkuyorum o yüzden 😢cuma bir gelseydi kontrole gitseydim

3 haftada bir kontrol çok az değil mi ya, valla afakanlar basıyor bana iyi mi acaba diye. Fetal dna temiz çıktı ama hareketleri hissedemediğim için içim sıkılıyor bazen, dün hiç midem bulanmadı ağladım korkudan ajfjsjdkdkd gece yatmadan öğürmeye başlayınca dengelendi allahtan 🥰 haftaya salı kontrolüm var hooofffff bi bahaneyle başka doktora gidesim var ya.
Beni 2 haftada bı cagiriyodu. En son pazartesi gittim artık aylık kontrollerimiz olacak dedi bı süreden sonra normal ya merak etmeyin tutundular artık Allah'ın izniyle bişey olmaz😊🙏

Bana da kendisi önerildi ama kendi doktorumun önerisini merak ediyorum açıkçası. İzmirden İstanbul’a gelecek kadar memnun kaldıysanız ben de düşüneyim o zaman, ne kadar sürüyor ultrason?
Kızımda 40 dakika falan sürmüştü yedi sene önce. Arkadaşım gitti onun da hemen hemen aynı sürmüş geçen sene zaten dosya halinde herşeyi veriyor kendisi.

Bana da kendisi önerildi ama kendi doktorumun önerisini merak ediyorum açıkçası. İzmirden İstanbul’a gelecek kadar memnun kaldıysanız ben de düşüneyim o zaman, ne kadar sürüyor ultrason?
Mükemmel bir doktor, gidebilirseniz hiç düşünmeyin.
benim 12. haftada 45 dk kadar sürmüştü. sonrasında da soruların olursa diye ciddi zaman ayırıyor ve ultrasonu da ayıtınlarıyla açıklıyor

Kızımda 40 dakika falan sürmüştü yedi sene önce. Arkadaşım gitti onun da hemen hemen aynı sürmüş geçen sene zaten dosya halinde herşeyi veriyor kendisi.
Ya bir şey sorucam ben hastaneyi arayıp randevu aldım özellikle detaylı ultrason için aldığımı belirttim zaten ona göre fiyat bilgisi falan verdi uygulamasıda var bende hastanenin orda 20 dk gözüküyor muayaneler arası neye göre yapıcak

Aranızda mide yanmasından kusan var mı ben gebelik boyunca kusma bulantı yaşamadım çok şükür fskst iki gündür mide yanmam feci durumda ve bu sefer kusturuyor beni en kötüsü ne yapacağımı bilmiyorum
bazen korkunç yanıyor ama kusmaya dönmüyor. yemek yiyorum, biraz geçiyor yanma, çok kısa süre sonra tekrar başlıyor. ne yediğinle biraz alakalı ama çok da net bi bağlantı yok.
valla kusmanın gözünü seveyim, yanma çok kötü

bazen korkunç yanıyor ama kusmaya dönmüyor. yemek yiyorum, biraz geçiyor yanma, çok kısa süre sonra tekrar başlıyor. ne yediğinle biraz alakalı ama çok da net bi bağlantı yok.
valla kusmanın gözünü seveyim, yanma çok kötü
Evet yanma kötü kusma kusup rahat ediyor miden 😁 şalgam içtim dün ondan oldu sanıroö öğlen içmeden önde kötüydü daha da kötü oldu

Aşıyı kaçıncı haftada oldunnn ben bugün aile hekimine gitmişken onu da sordum da 20 haftan dolsun bi dedi ama daha önceden 15 temmuz haftası demişti diğer hemşire yani 19dayken bilemedim
17+5 de oldum hemşire 18 hafta saydı beni öyle yaptılar aşıyı değişkenlik gösteriyor demek bazıları detaylı dan sonra yapacakmış

Aaaa öyle mi dedi, ben de onu gün içerisinde sürekli hissediyorum ve hep yer değiştiriyor. Rahim de mi sürekli yer değiştirirmiş?
Bende cuma günü gittim kontrole bebek sanmıştım doktora bebek mi dedim göbek deliğinin altında hissettim dediğin pit pitlar bebek ama sertlik bebek değil rahim kendini doğuma hazırlıyor o şekilde kasilmalar simdiden başlıyor dedi.bir de bebek büyüdüğü icun rahim kendine yer açıyormuş. Sanırım rahim yer değiştirmiyor da kendi içinde büzüluyor bir tarafa sertleşiyor. Bu kısmı Bende anlamadım yer değiştirir mi yanlış bilgi vermiyim. Bende bebek bi yerlerini dayiyor sanıyordum ama malesef değilmiş. Tabi doğuma hazırliyor kendini falan diyince bende korktum doktor korkma rahim ağzın kapali dedi😂

Hastaneyi aradim detayli icin 18 bin dedi 18 bin 🙈 sigorta ile 9000 e geliyo dedi Allah razi olsun dedim . Yok artik daha neler. Sanirim burada bi arkadas bahsetmisti zeki hocaydi sanirim valla ondan randevu alicam ve ona gidicem. O kadar degil.
Sanirim doğum parasını soruyorsun sandılar😂😂 gerçekten şaka gibi daha normal fiyatlar varken o fiyatlara yaptıran oluyor mudur acaba 🙈

X