Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
Ah ah o benim en büyük derdim😁 Annem Adana da biz Antalya'da sürekli gelip gitme olmuyor sene de bir iki defa anca. Bazen yakın olsalar haftasonu çocuk orda kalsa ne güzel olurdu diye hala derim🤣
Aaaa bizimkiler de Adana'ya çok yakın bir şehirdeler ama biz Antalya'da değil Ankara'da 🥹 Ben hep arıyordum varlıklarını da muhtemelen doğumdan sonra daha çok arayacağım

Beyninden değil beymenden😁

Dolap’ta keşfettiğime bak!

Dolap’ta keşfettiğime bak!

Kızlar ben aldım bunlara da bakmıştım dolapta çok çeşit var bakın mutlaka ben 7 ay önce beyninden alınmış garantisi devam eden bir tane aldım ekstra kılıfı da var 4.500 e aldım

Hanımlarr ana kucağı alma perileri geldi. Mamma vardı kafamda ama burada da konuşulan MerfBaby daha çok sevilmiş diye gördüm. Çantasız 1500 çantalı 1900. Çantaya 400 vermek gerekli mi emin olamadım ama bi yere giderken taşımak daha mı kolay olur öyle acaba
Çantası da Mı varmış 😅 ben çantasız alırım sanırım

Gapışman guzulam bi ana kucağı için, siz tartışmayın diye babybjörn alırım aç kalırız sonra ay sonuna kadar haa
Merfbaby al merfbaby yaksa veya omurgasına zararı olsa o kadar influencer çocuğuna kullanmaz. Ben sevdiğim bi influencerdan gördüm onu. Bebekleri hala üstünde kullanıyor. İkizleri var.

Merfbaby al merfbaby yaksa veya omurgasına zararı olsa o kadar influencer çocuğuna kullanmaz. Ben sevdiğim bi influencerdan gördüm onu. Bebekleri hala üstünde kullanıyor. İkizleri var.
Benimde takip ettiğim ibrahim&meltem ve güven&elvan ikiside bu markayı kullanıyorlar şuan sürekli paylaşımda yapıyorlar onların üstünde düşününce demekki iyi diyorum

Wow yeni bir bilgi daha 😊 Eşim çıkıp da derse dikişler alınana kadar yıkanmaz, evde kokmayı mı bekliyoruz yoksa kocayı evden mi atıyoruz :KK70: :KK70:
Bu arada dikiş de alınmıyor artık 🫣 🤣🤣yani benim öyle olmuştu eriyen dikiş ve yapıştırma birlikte kullanılıyor sanırım. Şöyle bir düşünüyorum sadece tekrarlayan ve uzayan genel anestezili sezaryenda bir dikiş alındı sanırım.

Benimde takip ettiğim ibrahim&meltem ve güven&elvan ikiside bu markayı kullanıyorlar şuan sürekli paylaşımda yapıyorlar onların üstünde düşününce demekki iyi diyorum
Aynen ben de meltem de görmüştüm. Çok emek harcadılar, Tüp bebekle bebişleri oldu. Kötü olsa onlar kullanmazdı.

Kızıma gala 2.5 tog alırım odası soğuk oluyor direk uyku tulumunu giyer atletinin üzerine yorgan falan da kullanmaz ne terler ne üşür ne hasta olur. Kesinlikle tog değerleri çok önemli🌸
Yeni doğan bebeklere de bunlar kullanılabiliyor mu doğum aralıkta olacağı için ne yapmak lazım bilemedim. Kayınvalidem yün yorgan yaptırıcam diyor ne yapılmalı bilemedim 🤦🏼‍♀️

Yeni doğan bebeklere de bunlar kullanılabiliyor mu doğum aralıkta olacağı için ne yapmak lazım bilemedim. Kayınvalidem yün yorgan yaptırıcam diyor ne yapılmalı bilemedim 🤦🏼‍♀️
Öhh yün yorgan mı 🤦🏿‍♀️ uyku tulumları var tog değerlerine göre kullanırsanız üstüne bi şey örtmeye gerek kalmıyor. Zaten yenidoğan bebek ağzını yüzünü açamaz boğulur ezilir yav yün yorgan altında

Ayyy tevafuk oldu. Şimdi sen bunu yazmışken ben ulu orta bir tartışma konusu açayım şöyle herkese :KK70: Bayramda eşimle annem arasında geçen ufak çaplı bir tartışmaydı bu. Bugün de tabi ki eşimle ben uzattık biraz çok sinir oldum.
Şöyle ki annem yenidoğan bebeklerin de yıkandığını, yazın doğan bebeklerin doğumdan itibaren her gün, kışın doğan bebeklerin gün aşırı 3-5 dk banyo yaptırıldığında daha hızlı büyüdüğünü, işte rahat uyuduğunu, iyi geldiğini falan söyledi. Eşim de internetten bakıp dedi ki göbek kordonu düştükten en az 2 gün sonra bebek yıkanırmış. Yani 1 hafta sonra ilk banyosu yaptırılır dedi. Benim kardeşimle aramda yaş farkı var biraz ve ben onun bebekliğini çok net hatırlıyorum gayet göbek kordonu varken yıkamışlardı her gün. O da yaz bebeği olduğu için havalar sıcaktı tabi bayağı. Yani göbek kordonu mikrop falan kapmadı bebek de rahat uyudu büyüdü maşallah. Şimdi 22 yaşında dermişim :) Neyse kızlar yani annem yıkanır dedi kocam yıkanmaz, yıkanırdı, yıkanmazdı... Annem de dedi böyle her şeye karışacaksanız ben de gelip bakmam o zaman sizin çocuğunuza gelir kendi kızıma bakarım sadece. Eşim de bişey demedi uzatmadı falan ama sonradan bana dedi tabi. Annenler yanlış biliyor, her şeyi modern tıbba göre yapacağız, doktor yıkamayın derse yıkamayacağız falan dedi bana. Ben de her şeyin %100 modern tıbba göre olmasına pek sıcak bakmıyorum. Çünkü onun bir sonu yok. Geçen bir topicte ek gıdada plastik kaşık, silikon kaşık, gümüş kaşık, cam kaşık tartışması bile gördüm yani. Modern tıpta yeniliklerin sonu yok ve eskilerin bildiklerinden de yeri geldiğinde yararlanmakta fayda var diye düşünüyorum. Yine başka bir tartışmada mesela eşim bebeği öpemezsiniz 5 yaşına girene kadar dedi, annem babam da o kadar sakınan göze çöp batar dedi. Ben burada eşime hak verdim ama ilk 6 ay - 1 sene falan hani. 5 yaşından sonra kim öpsün çocuğu zaten. Banyo konusunu aşamadık en son tartıştık konu saçma sapan yerlere gidip ben ağlayınca sinirden kapandı. En son annem bana baksın sen de kendi annenle bebeğe bakarsın, babaannesi varken annesine ihtiyacı yok zaten bebeğin falan dedim olay iyice büyüdü. Siz ne düşünüyorsunuz yenidoğan bebek yıkanır mı yıkanmaz mı? :)
Ya kıyamam sizin canınız sıkılmış gereksiz uzamış bir konu aslında eşiniz hassas belli ki. Benimde bildiğim göbek düşene kadar yıkanmaması çünkü bebeğin üzerindeki tabaka bağışıklığa katkı sağlıyor biraz onunla kalmalı. Bu noktada sanırım bende öyle yapacağım ama tabii her gün yeni bir bilgi çıkıyor tercihler değişkenlik gösterebilir. 5 yaşına kadar öpmeme abartılı geldi banada ilk aylar bende izin vermem ama. Eşiniz hassas bu konularda anneniz daha rahat sürtüşme olmuş ama çok anlamsız can sıkıcı. Hani şu açıdan bakıyorum kayınvalidem karışsaydı yıkama vs konusunda sanırım rahatsız olur sinirlenirdim eşinize bu noktada hak verdim. Annenizde anne olarak bildiğini söylemeyr çalışmış. Olayları siz yönetin annesi sizsiniz neticede size hangisi uygunsa ikisine de bu daha doğru doktorada sordum falan deyin her konuda polemik olursa böyle sizi yıpratır🥺

Y
3 yaşına kadar yorgan kullanmayın diyorlar yün daha tehlikeli olabilir daha ağır olduğu için o yüzden uyku tulumları çok daha güvenilir hem de hareket etmeye başladıklarında üstü açıldı derdi olmuyor.

Aynen ben de meltem de görmüştüm. Çok emek harcadılar, Tüp bebekle bebişleri oldu. Kötü olsa onlar kullanmazdı.
Aynen ikiside tüp bebek onların ben de tüp yaptıracaktım moral olsun diye takip ediyordum çok şükür gerek kalmadan kendi kendine oldu onların önerdiği çoğu şeyi favorileyorum çorap tırnak törpüsü vs.

Kizlar yaklaşık 1 haftadır buralara gelemedim. 16 haftamıza geldik. Bayramı köyde geçirdik ailemizle vakit bulamadım. Karnımın altında 1 haftadir bi sertlik hissediyorum yeri değişiyor bebek diye düşünüyorum ama bazen çok aşağıda oluyor böyle vajinamda hafif bi doluluk hissi var gibi. Nasıl anlatsam bilemedim. Yoğun kıl çıkan yerlerde de o sertlik ve baskı hissi var. Kasik kemiklerimin olduğu orta hizada da sertlik var gibi. Bazen böyle bisey kasiliyor gibi ama hareket değil hissettiğim. Gaz sancısı gibi ama o da değil.Anlam veremiyorum ama erken doğum muhabbetleri falan oluyor ya biraz canım sıkılıyor. bilmek istediğim sey bunun normal olup olmadigi herkeste sertlik bu kadar aşağıda mi oluyor. Kalp atışını duyduğum dopllerde de hala çok aşağıda ne zaman yukarı çıkıyor ki.
Benimde alt karnım sertleşti bikini bölgesinin üst kısmında da sanki hafif sertlik var gibi ara arada alt karında anlık ağrı ve kasık batması oluyor kontrolde her şey normaldi sormadım doktora o yüzden

Ani bebek ölümlerim başında geliyor örtüler bende çok korkarım özellikle ağır ve kaldıramayacağı bir örtü Allah göstermesin dedikleri gibi uyku tulumu en mantıklısı

X