Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 66 41,0%
  • erkek

OY: 86 53,4%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    161
kızlaaaar, fetal dna sonucum geldi, çok şükür temiz:)
cinsiyet de belli ama bana söylemeyin dedim, kardeşim öğrenecek. parti yapmak istiyorum:) ama duramıyorum da🥰🥰🥰
Yaşasıııııın oley ❤️❤️❤️ ben de geç öğreneceğim kuzenim çok ısrar etti parti yapacağım malzemeleri aldım hatta bugün 🥰 ne güzel heyecanlar yaaa

çocuğun bağışıklığı bize bağlı bence . biraz rahata taksak her şey daha güzel olacak :KK70: umarım öyle bir anne olmam . eşimde çocuğu giydirmez bile. bi zıbın tamam diyor :KK70: sağuğa alıştıracakmış
Ben de giydirmem sanırım. Aynen zıbın yeterli kış bile olsa evler sıcak artık. Terleyen çocuk hasta olur, üşüyen çocuk olmaz :KK70: Mesela kışın dışarı çıkarmakta da sakınca yok bana göre, ben çıkarırım. Hava -5 derece de olsa kalın giydirip üstü örtülüp gezdirilebilir. Ama sıcak diye havasız, kapalı ortamlara götürmek, orada bekletmek hasta eder. (Ayrıca sıcağı hiç sevmem :KK70: :KK70: )

Yaşasıııııın oley ❤️❤️❤️ ben de geç öğreneceğim kuzenim çok ısrar etti parti yapacağım malzemeleri aldım hatta bugün 🥰 ne güzel heyecanlar yaaa
çok güzel şeyler ya💖kaç gün sonra öğreneceksin?
bizim bir araya gelmemiz için 20 gün gerekiyor, nasıl bekleyeceğim bilmiyorum, normalde sonuç 10 gün sonra gelecekti:) 10 gün beklerim nasılsa diyordum:))

kızlaaaar, fetal dna sonucum geldi, çok şükür temiz:)
cinsiyet de belli ama bana söylemeyin dedim, kardeşim öğrenecek. parti yapmak istiyorum:) ama duramıyorum da🥰🥰🥰
Hayırlı olsunnn, gözünüz aydın 🥰
Konuyu küçücük saptıracağım ama siz tabloda var mısınız ben sanki hatırlayamadım sizi ? Ve sizi de Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 ?? Yeni katıldıysanız ve Aralık annelerindeyseniz sizi de ekleyelim tablomuz büyüsünn :)

çok güzel şeyler ya💖kaç gün sonra öğreneceksin?
bizim bir araya gelmemiz için 20 gün gerekiyor, nasıl bekleyeceğim bilmiyorum, normalde sonuç 10 gün sonra gelecekti:) 10 gün beklerim nasılsa diyordum:))
İhihihihih 20 gün çok uzunmuş gerçekten 🤭 yarın kan vereceğim, 2 temmuzda belli olacak 6 temmuzda partide öğreneceğim. Ben max 1 hafta dayanırdım herhalde allah sabır versin bacım 😂

Ben de giydirmem sanırım. Aynen zıbın yeterli kış bile olsa evler sıcak artık. Terleyen çocuk hasta olur, üşüyen çocuk olmaz :KK70: Mesela kışın dışarı çıkarmakta da sakınca yok bana göre, ben çıkarırım. Hava -5 derece de olsa kalın giydirip üstü örtülüp gezdirilebilir. Ama sıcak diye havasız, kapalı ortamlara götürmek, orada bekletmek hasta eder. (Ayrıca sıcağı hiç sevmem :KK70: :KK70: )
ayrıca havasız ev soğuktan daha zararlı. arkadaşım kışın hiç evini havalandırmadı çocuk hasta olur diye. leş gibi koktu evi havasızdı ev . benim eşim havalandırmadan oturamaz zaten astımı var. çocuğu karda bile çıkartırım valla :KK70: bugün hasta olur yarın alışır. dirayetli bir çocuk olsun canım ben de kolay kolay hasta olmam mesela :KK70:

Konuyu küçücük saptıracağım ama siz tabloda var mısınız ben sanki hatırlayamadım sizi ? Ve sizi de Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 ?? Yeni katıldıysanız ve Aralık annelerindeyseniz sizi de ekleyelim tablomuz büyüsünn :)
ya galiba yokum. yok kalp atışı bekleyelim, yok bi kontrol daha bekleyeyim derken çok uzun oldu, sonra da çekindim beni ekler misiniz demeye:)
aralık 3. hafta inşallah doğum 🥰

Aynen öyle canım. İlk zamanlar biraz hassas davranılmalı tabi ki ama çocuk biraz toparlanınca zaten yaz ayları geliyor bağışıklık artıyor genel olarak 6-7 aylıkken falan artık çok da anneanneyi dedeyi kısıtlamamak lazım. Benim arkadaşım vardı mesela aşırı pimpirikliydi. Bir de pandemi dönemiydi. Valla 6 aylık olana kadar gitmedik hiçbirimiz çocuğunu görmeye. Üzüldü bozuldu ama kendisi yüzünden yoksa iki aylık falan olunca giderdim ben. Hatta o zamanlar sigara kullanıyorduk bize dedi ki geleceğimiz gün evin hiçbir yerinde sigara içilmiyor kuralımız böyle dedi. Evlerinde 3 tane balkon var bize 7. kattan aşağı inmemizi söyledi. 2 saat oturduk biz kalkalım dedik. Ya yeni geldiniz çok erken falan dedi. Sigara içesimiz geldi 7 katı da inip geri çıkamayız şimdi dedik. Bir de kış günü istiyor bunu bizden dışarısı kar kıyamet. Öyle deyince bozuldu sonra dedi neyse mutfağın balkonuna geçin o zaman oraya bebek geçmiyor zaten dedi. Yani balkonları bile yasakladı bize. Hatta bunu kendi annesine de yapmış ilk geldiğinde. Kadını her seferinde aşağı indirmiş, bıktırmış onlar da şehir dışından yatılı gelmişlerdi. Ne banyo yaptırmalarına izin vermiş, ne altını değiştirmelerine. Sezaryenli haliyle kendi yapmış her şeyini birinci günden itibaren. Demişler biz gidelim 10 gün dolunca. Gittiler. Onlara da bozuldu. Şimdi bana da bunları öğütlüyor anne babanın kuralına herkes saygı duyacak diyor. Hem çocukla aramıza duvar ördü, hala dokunmaya bile çekiniyoruz çocuğuna. Eşim de bunları görürken, kınarken şimdi kendisi de öyle olacak gibi, beni korkutuyor işte :KK70:
O neymiş öyle kız 7 kat aşağı inip sigara içmek😂😂😂hadi siz misafir annesi ne yapsın kaçmakta bulmuş çareyi 10 günde gitmezdi yoksa🤭 çok şükür ben takintili olmadım ya küçük olduğunu görenler zaten dikkat ediyordu 40 günlük falandı kuzenlerim gelmişti Antalya ya tatile bebiside görelim diye bı iki gün bizde kaldılar. Sigara iciyodu mesela direk banyoya elini ağzını yıkayıp o şekilde kucağına aliyodu yani evine giren çıkan insan zaten yakınların olduğu için nasıl davrnamasi gerektiğini bilirler. Kimse bile isteye bı yeni doğmuş bebeğe zarar verecek şeyler yapmaz. Yeni doğumda kırmızı al ört diyorlar mesela inanış olarak bizlerde sarılık olmasın diye sarı bi tülbent beşik kenarında falan. Yani yaparsın yapmazsin insana kalmış ama beşiğin kenarında tülbent bana ne zarari olacak ki deyip izin vermiştim büyüklere mesela ben. Niye kirayım şimdi böyle şeyler yüzünden

Ben Ocak 7 tarihli görünüyorum ama doktorum Aralık sonu olacağını söyledi, burada da tanıdığım anneler var o nedenle katıldım ❤️
Yaş 28
İlk çocuk
İstanbul
Kese görme tarihi: 5+2
Kalp atışı: 5+6
Transfer tarihi: 20 Nisan
Cinsiyet tahminim kız 🩷

Aman aman öyle olma ya 😂😂 cok esirgeme zaten çoğunlukla anne baba ile olacak merak etme kimse çocuğu öpmeye atlayıp gelmez🤣herkes bir süre sonra hevesini alıp tlfonda görüntülü görmeye geçerler 😂
Yakın yerde de değiller zaten yaa kolay mı öyle gelmek gitmek 😂 Keşke birazcık yakın olsalar da hatta ara sıra destek alabilsek ama neredeee :)

İhihihihih 20 gün çok uzunmuş gerçekten 🤭 yarın kan vereceğim, 2 temmuzda belli olacak 6 temmuzda partide öğreneceğim. Ben max 1 hafta dayanırdım herhalde allah sabır versin bacım 😂
çok iyi 4 gün🥰
Allah kalbinden geçeni versin canım🥰 sağlıklı olsun da, önemi yok gerçi ama insan yine de deli gibi merak ediyor

Ben Ocak 7 tarihli görünüyorum ama doktorum Aralık sonu olacağını söyledi, burada da tanıdığım anneler var o nedenle katıldım ❤️
Yaş 28
İlk çocuk
İstanbul
Cinsiyet tahminim kız 🩷
Hayırlı olsun ❤️ Ben 7 ocak yazayım, o ne zaman gelmek isterse... :) Sezaryen planlanıyorsa biraz erken oluyor sanırım zaten doğumlar.

Yaş 28
İlk çocuk
İstanbul
Cinsiyet tahminim kız 🩷
benim de
yaş 39
ilk çocuk
son adet tarihi 18 mart
beklenen doğum tarihi 23 aralık
kese 5+0
kalp atışı 6+1
cinsiyet tahmini : rüyamda defalarca kız gördüm ama cidden kız ya da erkek diyemem 🥰

Senede 1-2 ancak görüşüyoruzdur aynı şehirde olmamıza rağmen valla. Çocukla da sadece sözlü iletişim kuruyoruz artık 3 yaşında zaten. Bir de bak mesela o kadar özene rağmen bebek sürekli alerjikti önce besin alerjisi çıktı sonra astım oldu sonra geniz eti alındı bademcikleri alındı sayısız ilaç kullanmak zorunda kaldı. Allah esirgesin herkesin çocuğunu, şifa versin tabi ki ama bana göre çöp battı işte gözlerine. Şimdi kreşe bile cesareti yok gitmediği halde bütün kış hasta diye. Demek ki bu kadar korumacı olmak çocuğu hasta etmemeye yetmiyor.
Bak şimdi ben dicektim bunu kesin sürekli hastalanan bı bebeği olmuştur diye. Nerede üzerine bu derece titreyen görsem çocukları daha çok hastalaniyo. Kuzenimin de bı arkadaşı vardı işte cam açmama toz girmesin ne bilim sürekli çocuk emekleyecek diye yerleri silmek her an her dkFalan çocuk hastaneden cikamiyomus böyle yaptığı icin. Tabiki temizliğe dikkat ediyoruz da kendimiz içinde ediyoruz günlük hayatta zaten. o da dünyaya geliyosa bazı şeylere bağışıklık edinmesi gerekiyor. Ben mesela 15 gunluktu falan bayrama denk geldi babası heveslendi bseyler alalım çıktık dışarı. Görenler çok minik ay daha kırmızı falan diyodu😁 e napayım şimdi arabalari mi durdurayim yanimizdan sürekli araba da geciyodu egzoz gazı da illaki aldı o an ne bilim hayata dünyaya geldi bu çocuk fanusun içine gelmedi. İllaki hasta oldu hastanede serum falan da yedi antibiyotikde kullandı ilk iki sene zaten tıkanma olayları çok olabiliyor ama çok şükür ne biseye alerjisi oldu ne daha büyük sorunları. Dikkat ettik ama her an bişey olacak gibi de yaşamak anneye babaya da işkence aslında

ayrıca havasız ev soğuktan daha zararlı. arkadaşım kışın hiç evini havalandırmadı çocuk hasta olur diye. leş gibi koktu evi havasızdı ev . benim eşim havalandırmadan oturamaz zaten astımı var. çocuğu karda bile çıkartırım valla :KK70: bugün hasta olur yarın alışır. dirayetli bir çocuk olsun canım ben de kolay kolay hasta olmam mesela :KK70:
Ayyy benim için de nefretliktir havasız evler. Yazın zaten hiç kapatmam kapı pencere kışın da iki saatte bir 5-10 dk açmazsam salon camlarını fenalık gelir. Mutfak kapısı kışın bile açık olur çoğu zaman bizde. Aynen öyle canım neye alıştırırsan ona alışıyor. İleride belki kuzeyde yaşamak isteyecek şimdiden alışsın vücudu :KK70: :KK70:

X