Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Aldım canım maxi cosi aldım ana kucağını. Ama mesela ilk aylar alışveriş için AVM ye gittiğimizde kanguru lazım diye düşündüm. Slingle rahat edemem gibi geliyor. Kumaşı çok uzunmuş. Babalinbaby diye bi kanguru markası var, o ilgimi çekti. Hem hafif hem ucuz. Yenidoğan apartı da varmış 😅😅
Şu puset gibi olanı demiyorum elektriklisi manueli var hani, Maxi Cosi'de var mıymış onun ana kucağı yeni duydumm.

Çok pahalı onlar da ya. Dolapta ergobaby nin ikinci ellerine baktım ama emin olamadım. Dediğin gibi yurtdışındab getirebilecek olan varsa iyi, yoksa bir bebek arabası parası 😅
Ergobaby çok bilinmiyor çiçeğim, Babybjörn daha çok tercih ediliyor. Babybjörn 3d mesh ve harmony modellerine bakabilirsin ikinci el, ben çok gördüm. Bir de Nuna’nın kangurusunu görmüştüm ben bel destekli, en son 1000 TL idi e-bebekte desteği çok iyiydi. Ona da bakabilirsin. Onun dışında Stokke’nin bel desteği de iyi, 3500 bandında. Huggyberry ve Solomom da çok iyiymiş onlar daha iyi fiyat olarak. Mutlaka bel desteği ve m pozisyonu olsun.

Hangi kurs acaba ismi nedir
Benim ders aldığım hoca Instagram sayfası bu

Ama doktoruna muhakkak sor ben sormuştum ki benim ki tüp bebek diye. Bu hocayı seçme nedenim birincisi sertifikaları var yurt dışında ve en önemlisi Instagram da çok paylaşım yapmıyor demek ki işini yapıyor diye düşünmüştüm ki beni yanıltmadı ben sayfasında sürekli paylaşım yapanlara bakmıştım diyelim eğitime katılamadın video göndermek yerine telafi yapıyor iyi niyet suistimal edilmediği sürece diye belirtiyor özellikle. Evden olması en önemli konfor alanı benim için tamamen beklentiler ile alakalı senin beklentiler farklı ise karşılamayabilir benim için artıları bunlardi açıkçası. 🙈

Ergobaby çok bilinmiyor çiçeğim, Babybjörn daha çok tercih ediliyor. Babybjörn 3d mesh ve harmony modellerine bakabilirsin ikinci el, ben çok gördüm. Bir de Nuna’nın kangurusunu görmüştüm ben bel destekli, en son 1000 TL idi e-bebekte desteği çok iyiydi. Ona da bakabilirsin. Onun dışında Stokke’nin bel desteği de iyi, 3500 bandında. Huggyberry ve Solomom da çok iyiymiş onlar daha iyi fiyat olarak. Mutlaka bel desteği ve m pozisyonu olsun.
Bu da bel destekli anladığım kadarıyla. Nunayı ekledim favorilerime, onunla bu aynı gibi. Stokke gene pahalı 😅

Eklentiler

• Screenshot_2024-06-20-23-44-03-866_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2024-06-20-23-44-03-866_trendyol.com.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 28
Evet canım eski doktorum uçuk tedavisi zamanımdayken ileride gebe kalırsan normal doğum olmaz sezaryen yaparız şimdiden söyleyeyim demişti. 1-2 senedir kabullendim ben 🥲
Orange nasıl anladın uçuğu ya benim 1 aydır falan çok böyle sivilce gibi de değil ama hafif normal deriden daha elle hissedilir yuvarlağımsı 2 tane şey çıktı vajina bölgemde ve korkuyorum hpv falan olabilir mi diye gebelik öncesi bilmediğim çokta temiz olmadığını düşündüğüm yerlerde ağda tecrübem olmuştu korktum açıkçası sen nasıl anladın

Yokk ben de Mamma bakıyorum onda ama almadım henüz, bi sonraki ay alırım belki
Ben de şimdi biraz mola vericem. Önümüzdeki aylarda artık alırım ana kucağını, kanguruyu 😅 mamma nın trendyolda az yorumu vardı sanki, merfbaby daha çok tercih ediliyor, yorumu daha fazla. Bi bak canım ikisine de.

Orange nasıl anladın uçuğu ya benim 1 aydır falan çok böyle sivilce gibi de değil ama hafif normal deriden daha elle hissedilir yuvarlağımsı 2 tane şey çıktı vajina bölgemde ve korkuyorum hpv falan olabilir mi diye gebelik öncesi bilmediğim çokta temiz olmadığını düşündüğüm yerlerde ağda tecrübem olmuştu korktum açıkçası sen nasıl anladın
Kuzum bende de sivilce gibi çıktı önce. Adet dönemimdi 4 saatlik bi yola çıkmıştım yaz ayıydı, dedim pişik mi oldum mantar mı oldum acaba. Mantar kremi sürdüm geçmedi, sudokrem sürdüm geçmedi, idrara falan çıkarken öldürüyordu beni o temas edince, 1 hafta sonra yürüyememeye başladım zaten eşimin boxerlarıyla gezdim evde hep temas etmesin bi yerime iç çamaşırı diye. En son patlamış, içi boşalmış sivilce görünümündeydi dayanamadım doktora gittim gördüğü gibi uçuk dedi bi test yapmadı. Asiviral tedavisi gördüm geçti zaten ondan sonra tekrarladığında da asiviral'le geçirdim hep

Ben de şimdi biraz mola vericem. Önümüzdeki aylarda artık alırım ana kucağını, kanguruyu 😅 mamma nın trendyolda az yorumu vardı sanki, merfbaby daha çok tercih ediliyor, yorumu daha fazla. Bi bak canım ikisine de.
Mamma YouTube videolarında aşırı övülüyordu hep elektrikli mi manuel mi karşılaştırma videolarında Mamma var. Ama merfbaby'yi de favorilemişim zamanında. Aynı tip zaten bunlar, Babybjörn, Pierre Cardin vs. Alınır biri yorumlara göre. Ben önden alayım ki sonra bana sormadan alınıyor her şey malum 😅

Bu arada ben şeyi fark ettim, benim hep 5-9-13.haftalarımda karın kasık ağrılarım oldu. Hep adet dönemi zamanları yani. Vücudum 9 ay adet sancısına devam edecek herhalde

Kuzum bende de sivilce gibi çıktı önce. Adet dönemimdi 4 saatlik bi yola çıkmıştım yaz ayıydı, dedim pişik mi oldum mantar mı oldum acaba. Mantar kremi sürdüm geçmedi, sudokrem sürdüm geçmedi, idrara falan çıkarken öldürüyordu beni o temas edince, 1 hafta sonra yürüyememeye başladım zaten eşimin boxerlarıyla gezdim evde hep temas etmesin bi yerime iç çamaşırı diye. En son patlamış, içi boşalmış sivilce görünümündeydi dayanamadım doktora gittim gördüğü gibi uçuk dedi bi test yapmadı. Asiviral tedavisi gördüm geçti zaten ondan sonra tekrarladığında da asiviral'le geçirdim hep
Korktum ya acı falan yok doktora gittiğimde sorayım inşallah hpv değildir gebelik sürecinde ortaya çıksın istemem

Bu da bel destekli anladığım kadarıyla. Nunayı ekledim favorilerime, onunla bu aynı gibi. Stokke gene pahalı 😅
Bu Solomom değil mi? Çok ergonomikmiş, yenidoğan desteği de varmış ama ilk 1 ay kullanmamış genelde anneler. Ben çok beğendim bu modeli, yurtdışından getirtemezsem kesin bakacağım buna.
Evet bel destekli bu model, desteksiz alma kesinlikle 5 kilodan sonra perişan ediyor. Chicco’nun da bel destekli modeli vardı. Bu arada ben her şeye atlıyorum ama çok araştırıyorum, o yüzden 😂 bir tane alıp düzgün olsun istiyorum yerim yok çünkü.

Nasipse benimde kızım olacak biliyorsunuz.
belirtilerden ve teorilerden bahsetmek istiyorum .
mide bulantım hala var ama hiç bir zaman kusmadım ve dehşet bir mide bulantısı yaşamadım .
halsizlik ve uyku hali vardı onuda hamileliğe bağlıyorum .
ilk zamanlar inanılmaz ekşi yedim ve meyve. meyve hala çok yiyorum .
sivilcem çıkmadı aksine öncesinde regl öncesi muhakkak çıkardı . şimdi çok seyrek çıkıyor. yüzümün nuru falanda gitmedi :KK70: ama yüzüm yandı malum yaz olduğu için bir tık karardım :KK70:
çok aşırı terliyorum. tuhaf şeylere hiç aşermedim . rüyalarımda hep erkek gördüm :KK70: bu kadar galiba

teorilere ve saçma saçma hurafelere gelecek olursak .
yüzük falı doğru çıktı .
makasa bıçağa oturttular yanlış çıktı.
çin takvimi doğru çıktı
ramzi teorisi ise 10. haftadan önceki ult. görüntüleri yuvarlak değildi ama 10. hafta da ki yuvarlak görüntüye sahip bir keseydi.
bence en doğrusu nub teorisi. 10. haftadaki çektiğim bir videoda bir yeri ss almıştım . eşime de dedim bak aşağı bakıyor kesede yuvarlak kesin kız diye.
yani nub ta doğru çıktı. (tabi tesadüf mü yoksa doğru yeremi baktım bilmiyorum .)

ve bebeği çoğunlukla sağ tarafımda hissetmiştim . ult. ile bakarken de hep sağa doğru tuttu doktor.

he birde kalp atışı 160 ölçülmüştü. 140 üstüne kız diyorlardı . oda tutmuş oldu.

aklıma gelenler bu şekilde :KK200:
Nub u anladığın zamandaki resim var mı ya cumartesi cinsiyet için gideceğim erkek hissediyorum ben ama nubu da kız gibi geliyor

Aldım canım maxi cosi aldım ana kucağını. Ama mesela ilk aylar alışveriş için AVM ye gittiğimizde kanguru lazım diye düşündüm. Slingle rahat edemem gibi geliyor. Kumaşı çok uzunmuş. Babalinbaby diye bi kanguru markası var, o ilgimi çekti. Hem hafif hem ucuz. Yenidoğan apartı da varmış 😅😅
Ay ben daha hic bisey almadim bak panik oldum simdi😂

X