Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Herkese iyi bayramlar kızlar
Bı selam vereyim dedim klima çarptı resmen yaz gribi oldum bu yüzden ne yesem keyif alamıyorum midem bulaniyor ama kusamiyorum da vitaminleri desen içemiyorum boğazımda çene altımda bı beze oldu lenf mi bilmiyorum bı korktum hiç olmamisti daha önce bademcikler de olurdu ama bu çene altı boğazın orda tam.. böyle bı tuhaf halsizlik ve uyuyabiliyorum ne yaptığım seylereen keyif alıyorum hep zor geliyor her şey. Çocuğun doğumgününü bekliyorum kutlamami çok istiyor temmuz ilk haftasi sonra ben bı anneme gideceğim sanırım bı yemek yapmak bile çok büyük bi yük gibi gelmeye başladı ilk gebeliğim de değil Allah'tan yemeklerden midem bulanmiyor ama ayakta durup bı kaç defa ortalıkta dolaştigim zaman bı elim ayagim titriyo halsiz düşüyorum vitamin içince de kusuyorum.bagisiklik düştü iyice sanırım kussam da icecem artık hiç düzenli icemedim en başından beri insallab bebis iyidir gelisimi endişeleniyorum bı.

Tam ters yazacaktim. Pardon ateşin yükselmiş olabilir mi? Titreyerek ateşi düşürmeye çalışıyor olabilirsin
Ya bana hamilelikten oncede oluyordu ara ara neden hic bilmiyorum ates olabilme ihtimali gelmedi ama bi dahakine bi olceyim dedigin iyi oldu .simdi tabi daha farkli oldu cok kastim kendimi sıktım sıktım o yuzden de cok korktum . Ya bisey olduysa diye. Bugunde biraz alt karnimda baski var ama normaldir heralde. edahandro bugun prilam icmeyi unuttum sen kus kus cidden ise yaramiyor diyordum ama yariyormus gunde bi tane bile yetiyor bana .

Ben de en az 2 lt içiyorum. Çok şükür hayatım boyunca hiç su içme problemi yaşamadım.

1
Gunaydin kizlar off cok kotu bir geceydi. Sitma tuttu gece beni ayy nasil tittriyorum ama kasila kasila her kasildigimda tamam sakin diyorum ama durduramadim . Umarim bisey olmaz . hala bile kipirdadikca bi usume geliyo bu sicakta.
1 ay önce bana da olmuştu cok korkmustum yatınca geçiyodu kalkınca titreme geliyordu. Sonra uyudum ertesi günü geçti ama bir problem olmadı. Hormonlar vucuden dengesi alt üst olduğu için oluyor herhalde geçmiş olsun.

Yaa geçmiş olsun kuzum. Gerçekten mahvediyor içmeyince insanı. Meğer işe yarıyormuş diyorsun. Bir yetiyorsa çok iyi canım. Keşke ben de bire düşürebilsem. İkiyle devam ediyorum ve eskiye göre daha iyiyim şuan ama tabi ara ara bulantı öğürme oluyor, çok halsizlikte oluyor. Allah kurtarsın

Kızlar Şuan alışveriş için çok erken olduğunu düşünüyoruz eşimle iyi mi yapıyoruz kötü mü bilemedim ama Eylül Ekim gibi havale serinleyince odası için birkaç hazırlık yapınca bez mendil vs alışverişini yapalım diye düşünüyoruz :) ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ilk hamilelik olduğu için tecrübeli annelerin bilgisi de valla ilaç gibi gelir ama şu paylaştıklarınız beni çok mutlu ediyor ilerleyen zamanlarda tekrar sorsam bana yardımcı olursunuz değil mi

bayramdan sonra baktırayım olmadı açlık ve tokluk şekerime. Bas agrimi sicak havalara yormustum ama hersey olabilir tabi. Adapte olamadim hala bu kadar sicaga ve neme
Kesinlikle baktır. Arkadasım 1 hafta önce dogurdu. Zayıf ve ailesinde şeker yok. Gebeliktede şeker yüklemesi yaptırmadı hamilelik şekeri oldugunu sonradan fenalaşınca öğrendi. Gecen hafta pazar hastaneye yatırdılar sekeri 213e cıktı diye 2-3 gün sonrada sezeryanla bebegi aldılar doguma vardı. Hamilelik şekeri iyi değil dikkatli olmak lazım. Varsada önlemini almak lazım. Arkadasım önlemini almadıgı icin büyük sımkntılar cekti

Ay bende derin nefes aldıgım bir kaç kerede bir pıt hissettim ama onun hareket oldugunu düşünmemiştim çok mutlu oldum şuan

Benide gebe kaldığımda aradılar tanışmak istiyoruz diye gittim sağlık ocagına arandığımı tanısmak icin geldğimi soyledim bir süre sonra sen hanile misin bizim sisteme nasıl düştüne geldi olay. Dedim nasıl ya bebeğin kalp atışını bile dinledim nasıl hamile miyim. Sistemlerine nasıl düşmüşüm hamileyim diye bana soruyorlar. Telefonu actım kalp atış videosunu izlettim hayret birşeyler. Aşırı ilgisiz bi sağlık ocagım var benim de. Gecen hafta beni aradı riskli gebelik kategorisine girmişsiniz sizi her hafta arayacagım dedi. İiin ilginç yanı ben hamileliğimin basında basladıgım ilacı bana daha yebi mi kullanmaya basladıgımı soruyor. 3. Ayımda beni aramış, dedim en basından beri kullanıyordum. Dedim ben ayda 1 doktor kontrolune gidiyorum siz neden beni 1 haftada arayacaksınız sağlık bakanlığı oyle isitiyor, Peki dedim. Peki siz ne yapacaksınız birşey yapmayacagım. Doktorun ilaç yazarsa dozunu vs bana bilgi vereceksin ben sisteme isleyeceğim dedi. Gercekten şaşırtıcılar.

Sağlık ocagı gebelere ne destek sunar onuda bilmiyorum ama benim yasadıkların bana cok garip geldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…