Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Kızlar bebeğin eşi (plasenta) aşağıdaymış . Endişelenmeli miyim bilmiyorum ama ileriki haftalarda yukarı çıkacaktır muhtemelen dedi . İnternetten baktım kanamalara sebep olurmuş ileri ki haftalarda ve erken doğuma sebep olurmuş . Kanalı da kapadığı için normal doğum imkansız hale gelebilirmiş . İkinci hamileliğini yaşayan hanımlar böyle bir şey yaşadınız mı ya da çevreniz de böyle bir durum var mı ?
İnternette denk gelmiştim plesantanın aşağıda olmasından dolayı yogun kanaması olup yatış istirahati vermişlerdi. Doktorun söylediğinden daha erken yukarıya çıkmış. İçini ferah tut endişelenme güzel düşün güzel olsun 😊

Selam herkese birkaç gündür aktif olamadım, memlekete geldik. Geçen başım ağrıyınca annem şekerimi ölçmem için zorladı.Annem babam şeker hastası. Sabah açlık şekerimi ölçüyorum iki gündür, 183 ve 189 çıktı. Doktoruma söyledim. Şekerin çok yüksek bir hafta açlık tokluk ölç böyle devam ederse dahiliye veya endokronolojiye gitmen gerekiyor dedi. Moralim bozuk. Bu kadar erken haftada böyle bir şey duyanınız var mı. Şu an 14+5 ama bebek önden gidiyordu 15. haftadayım yani. 🤦‍♀️
Arkadasımın şeker yüklemesinde 197 cıkmıstı insülin iğnesiyle kontrol altına aldılar. Cocugu 4 yasında masallah cok saglıklı normal dogum yaptı. Baska bi arkadasımda sekeri oldugunu gec farketti doktor diyet verdi kontrol altına alamadılar cok büyük sıkıntılar cekti. Sezeryanla cocugu aşdılar cocugu 3.95 dogdu. Gebelik sekeri kontrol altına alınırsa sokıntı yok alınmazsa sıkıntı

Kızlar Şuan alışveriş için çok erken olduğunu düşünüyoruz eşimle iyi mi yapıyoruz kötü mü bilemedim ama Eylül Ekim gibi havale serinleyince odası için birkaç hazırlık yapınca bez mendil vs alışverişini yapalım diye düşünüyoruz :) ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ilk hamilelik olduğu için tecrübeli annelerin bilgisi de valla ilaç gibi gelir 😍 ama şu paylaştıklarınız beni çok mutlu ediyor ❤️ ilerleyen zamanlarda tekrar sorsam bana yardımcı olursunuz değil mi 🥰🥰🥰
Kuzum ben erken olduğunda hemfikir olmakla beraber başladım ya almaya 😅 ıslak mendil almıcam zaten ama bozulabilecek şeyleri ben de bıraktım işte losyonuydu bebe yağıydı şampuanıydı vs. Ama akarı kokarı olmayan şeyleri indirime denk geldikçe alıyorum. Ben çok para biriktirebilen biri olmadım çünkü şimdi her maaşın bi kısmıyla alışveriş yapıyorum o yüzden ilerde sıkışmayalım diye 😅

Kızlar Şuan alışveriş için çok erken olduğunu düşünüyoruz eşimle iyi mi yapıyoruz kötü mü bilemedim ama Eylül Ekim gibi havale serinleyince odası için birkaç hazırlık yapınca bez mendil vs alışverişini yapalım diye düşünüyoruz :) ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmem ilk hamilelik olduğu için tecrübeli annelerin bilgisi de valla ilaç gibi gelir 😍 ama şu paylaştıklarınız beni çok mutlu ediyor ❤️ ilerleyen zamanlarda tekrar sorsam bana yardımcı olursunuz değil mi 🥰🥰🥰
Benim ikinci bebeğim. Eylülden önce bir şey almayı düşünmüyorum. Zaten Eylül sonrası bile 3 ay gibi bir süre olucak. Şuan araştırma aşamasındayım. İhtiyacım olucak şeyleri listeliyorum ve bunları en uygun bulduğum fiyatları yazıyorum, Eylül sonrasında bu listeye göre alışveriş yapmayı planlıyorum. Zaten duygusal davranıp belkide hiç kullanılmayacak şeyler alıyoruz farkında olmadan. Bu yüzden planlı ilerlemek daha iyi.

İnternette denk gelmiştim plesantanın aşağıda olmasından dolayı yogun kanaması olup yatış istirahati vermişlerdi. Doktorun söylediğinden daha erken yukarıya çıkmış. İçini ferah tut endişelenme güzel düşün güzel olsun 😊
Evet canım 28. Haftaya kadar çıkaracaktır dedi doktorum . Ama işin ilginç yanı hem Progestanı kesti hem de normal yaşantına biraz daha dikkat ederek devam et hayattan kopma temizliğini yap yürüyüşünü yap işine git dedi. Bunun için hiçbir önlem anlamadık . Herhalde çok kötü bir yerde değil plasenta diye düşünüyorum umarım öyledir 🙏🙂

Günaydınn hanımlar 3 gündür aşırı yoruluyorum . Erkek tarafı gönlü yaptık bu bayram hep. İstanbul’a gittik bir gece kaldık ve gezmek istediler Galata’dan taksimin başına yürüdük ve benim ayak pert . Hala geçmedi şiş ve ağrıyor . Biraz nazlı olmak gerek bu hayatta her şeyi yapabilirim deme huyumdan nefret ediyorum. Doktor kendi hayatına devam et derken bence bunu kastetmedi 😂 dün de ayrı eziyetli bir gündü . Eşimin canına okudum . Ama bitti kv kp görmek istemiyorum artık ve yarın iş var . Berbat ötesi bi tatilin daha sonuna geldim 🥰 hala daha yarında gelin diyorlar dedim oğlun gelir artık 😂 çalışmayı tercih ederdim resmen .

Tabiki kuzum. Ben bütçe açısından yavaş yavaş başlıyorum. Son Bir kaç ayda o kadar eşya alabilecek hem gücüm hem bütçem olmayabilir. Ucuz buldukça alıyorum ama mesela bez falan almadım daha 😅 favorilerime ekliyorum fikir olsun diye. Tabiki her zaman biebirimize destek oluruz hiç merak etme ❤🍀😍

Benide gebe kaldığımda aradılar tanışmak istiyoruz diye gittim sağlık ocagına arandığımı tanısmak icin geldğimi soyledim bir süre sonra sen hanile misin bizim sisteme nasıl düştüne geldi olay. Dedim nasıl ya bebeğin kalp atışını bile dinledim nasıl hamile miyim. Sistemlerine nasıl düşmüşüm hamileyim diye bana soruyorlar. Telefonu actım kalp atış videosunu izlettim hayret birşeyler. Aşırı ilgisiz bi sağlık ocagım var benim de. Gecen hafta beni aradı riskli gebelik kategorisine girmişsiniz sizi her hafta arayacagım dedi. İiin ilginç yanı ben hamileliğimin basında basladıgım ilacı bana daha yebi mi kullanmaya basladıgımı soruyor. 3. Ayımda beni aramış, dedim en basından beri kullanıyordum. Dedim ben ayda 1 doktor kontrolune gidiyorum siz neden beni 1 haftada arayacaksınız sağlık bakanlığı oyle isitiyor, Peki dedim. Peki siz ne yapacaksınız birşey yapmayacagım. Doktorun ilaç yazarsa dozunu vs bana bilgi vereceksin ben sisteme isleyeceğim dedi. Gercekten şaşırtıcılar.

Sağlık ocagı gebelere ne destek sunar onuda bilmiyorum ama benim yasadıkların bana cok garip geldi
Gerçekten çok saçma ya. Yalap şalap iş yapıyorlar resmen. Benim hemşire dee bana her testini bana msj atacaksın dedi. Aslında onların sanırım takip zorunluluğu var ama sanki ben haber vermeye zorunluymuşum gibi davrandı. Çok gıcıklar. Özellikle uslupları

Kızlar 11+3 teyim daha hiç kilo almadım normal mi sizce akşamları özellikle hiç iştahım olmuyor
2.trimesterden itibaren haftalık 400 Gr falan alınabilir diye okumuştum yanlış hatırlamıyorsam. Ben de her gün tartılıyorum ilk 3 ayda kilo verdiğim için kafaya taktım biraz ama henüz çok artı artı bi şey göremedim, erken zaten alırız illaki

Ben de gece vitamini alıp uyudum ama sabah uyanır uyanmaz kustum. En azından gece alayım da hemen çıkarmamış olurum😁 yalnız benim yüzümde bişey çıktı böyle burun ve dudak arasında uçuk diyor eşim kabar kabar oldu berbat görünüyor aynalara küstüm resmen. Doktora bugün mesaj attım uçuk kremi kullanmak uygun değil kendiliğinden geçer diyo😔ama bu şekilde de beni çok rahatsız ediyor ya oğlumdaa cildim ne kadar guzeldi kız mı yoksa bu demeye başladım🤭

günaydın kızlar🌸
ben de kilo verdim normalmiş sıkıntı yapmıyorum artık zamanla yavaş yavaş alcaz daha iyi belki çatlamayız da :KK70:
14+0 olduk bugün 🧿 eskisinden daha iyiyim sadece yorulunca bulantım artıyor onu farkettim, bir süre daha hareketten kaçınacağım

Ben de gece vitamini alıp uyudum ama sabah uyanır uyanmaz kustum. En azından gece alayım da hemen çıkarmamış olurum😁 yalnız benim yüzümde bişey çıktı böyle burun ve dudak arasında uçuk diyor eşim kabar kabar oldu berbat görünüyor aynalara küstüm resmen. Doktora bugün mesaj attım uçuk kremi kullanmak uygun değil kendiliğinden geçer diyo😔ama bu şekilde de beni çok rahatsız ediyor ya oğlumdaa cildim ne kadar guzeldi kız mı yoksa bu demeye başladım🤭
Aa kullanılmıyor muymuş, bende de genital uçuk var ödüm kopuyor atak geçiricem diye şimdi iyice korktum 🥲

günaydın kızlar🌸
ben de kilo verdim normalmiş sıkıntı yapmıyorum artık zamanla yavaş yavaş alcaz daha iyi belki çatlamayız da :KK70:
14+0 olduk bugün 🧿 eskisinden daha iyiyim sadece yorulunca bulantım artıyor onu farkettim, bir süre daha hareketten kaçınacağım
Ay çok sevindim kuzum. Şuralarda ağlaşırdık bitmeyecek mi diye. Ben de 13+1 oldum. Çok şükür daha iyiyim. Gazoz kola iyi geliyor mideme 😅 biliyorum içmememiz lazım ama günde bir bardak içiyorum ya malesef. Baya rahatlatıyor nedense.

Ay çok sevindim kuzum. Şuralarda ağlaşırdık bitmeyecek mi diye. Ben de 13+1 oldum. Çok şükür daha iyiyim. Gazoz kola iyi geliyor mideme 😅 biliyorum içmememiz lazım ama günde bir bardak içiyorum ya malesef. Baya rahatlatıyor nedense.
ayy benim de içim yanıyor soğuk içmekten hasta olmayalım başa sarmayalım iyi olurken 🤗

Benimde cildim berbat ya sanki regle 3 gün kalmışta sivilce çıkarıyorum gibi biri sönüyor başka yerden geri çıkıyor minik minik sivilcelerde cabası annemle görüntülü konuşuyoruz sen niye güneşte durdun diyor kapkarasın dedim yok güneşe çıkmadım ki diyorum bebek beni bu kadar çirkin yaptı umarım kızdır oğlansa hani beni niye güzelleştirmedi dicem😂😂🤣

X