Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
5 damla demişti bana da 20 gün oldu gerçi gideli yarı tam olmadı ama dediğin gibi multivitaminde de var fazla gelir mi bilemem en son ekimde d vitaminime bakmışlardı baya düşüktü belki o yüzdende olabilir bilmiyorum ama ben artık her gün kullanmıcam haftada 2-3 gün yeter bence

Ben de azaltayım biraz ya içime sinmedi, depolanan bi vitaminmiş galiba ağır gelmesin şimdi yaz ayındayız zaten. Dahiliyeye gittiğimde de baktırırım D'ye

Ben de azaltayım biraz ya içime sinmedi, depolanan bi vitaminmiş galiba ağır gelmesin şimdi yaz ayındayız zaten. Dahiliyeye gittiğimde de baktırırım D'ye
Konuya sondan daldım biraz ama ben günde 10 damla Devit kullanıyorum. Ayrıca Ocean da kullanıyorum. Ama doktor kanda 50nin üzerinde olması önemli demişti bana ki benim en yoğun takviye aldığım dönemde bile 47 çıkmıştı. Genelde 8-10 falan çıkar.

Ben geri ikiye çıkardım canım ve bugün ben de baya iyiyim. Hiç bulantım olmadı nerdeyse. Bırakmaya çalışmak beni mahvetti. Umarım sen rahatça 1e düşürebilirsin
Edacım giremiyorum kaç gündür yazamadım kusura bakma. Ben perşembe, cuma, cumartesi sıfır bulatıyla geçirdim rahat rahat su falan içtim ta ki pazar akşam yine kusma atakları geçirene kadar. Bugün de kötüyüm. İlacı da ne azalttım ne bıraktım. Artık böyle 3 gün iyi 3 gün kötü doğuma kadar gidecek mi diye korkmaya başladım cidden...

Canım ben de cumartesi pazar çok iyiydim hiç bulantım olmadı hatta çok şaşırdım ilacı ikiye çıkarttığım için öyle olduğunu düşündüm ama bugün ben de biraz kötü oldum galiba dediğin gibi bir iyi bir kötü olacağız

Dal canım ortaya sordumdu zaten ben baktırmadım yakın zamanda d vitaminime ama bizim ülkede genelde düşükmüş güneşi çok dik almadığımız için. Ki alsak da hangimiz güneşe çıkıp avuç açıyoruz sanki

Canım benim 10 çıkmıştı D vitamini sağlık ocağı yazdı banada devit 3 yazdı günde 10 damla kullanıyorum banada hamilelerde D vitamini değeri en az 40 olmalı demişti

Canım ben özellikle son 1 aydır gece resmen 3 kere kalkıyordum ona rağmen sabah karnım ağrıyordu uyandığımda ama mesela son 2 gündür gece hiç kalkmıyorum bende bi korktum dün hastaneye falan gitmeyi düşündüm sonra sakinleştim olabilir yani dedim herkesin hamileliği vücudu vücudunun verdiği tepki aynı değil bence sende kafana takma

Ay bazı araştırmalara göre genelde yüksek kiloda kalanlardaha az kilo alıyormuşbakalım belki öyle olur sanki aşırı almıycak hissediyorum kendimi

Bende öyleyim rahim idrar torbasına baskı yapıyor sonuçta büyüdükçe o yüzden normaldir bence artık daha çok sıkışma hissi oluyor eskiye nazaran her sabah uyanıyorum sıkışık şekilde gece eskiden kalkmazdım şimdi kalkıyorum. Normalde az su içen biriyim birde zorluyorum sürekli kendimi bir ara akşam içtim baya 15dk da bir tuvalete gittim.

Ben şu D vitamininin prospektüsüne yeni baktım, önerilmemektedir yazıyor Eki Görüntüle 3441659
Siz kullanıyor musunuz D vitamini? Sizinkinde ne yazıyor
Ya ben kullanıyorum ama bende gördüm bu kısmı ve anlam veremedim. Zararı olmaz da gibi geliyor ama. Birde sanırım bebeklere de kullanılıyor benim teyzemin 2 aylık bebeği var kullanılıyor demişti sanki

Kızlar hep hamileliğin zorluklarından konuşuyoruz ama internette arastırırken gördüm… Çok enteresan ve güzel bir bilgi. Bildiğiniz üzere bebeğin plesantasından kök hücre elde ediliyor ve bir çok hastalık tedavi edilmeye başlandı. Anne karnındaki fetüsün plesantası kök hücre görevi görüp annenin vucudundaki yaralı hücreleri iyileştiriyor hatta anne ömrünü uzatıyormus yani bir nevi vucudumuz yenileniyormus… Bununla alakalı çok fazla yazı buldum internette… sanırım doğa annenin bebeğe bakımını sağlamak için bunu yapıyor…

Eklentiler

• IMG_9994.png
    226,9 KB · Görüntüleme: 23
bu ne sicak nasil dayaniyor herkes.. Su an klimasiz bir oteldeyiz vantilator var sicak havayi dondurup duruyor gun ici 35 derece. Yani ucaga binip geri donmekten utanmasam gidecegim bunaldim bu nedir ya bu mevsimde bu kadar olmazdi turkiyede sicak hava dalgasi mi geldi boyle anormal sicakliklar

Yanlış bilgi diye düzeltmek istedim canım Türkiye’de güneşe çıkmadığımız güneşten kaçtığımız için d vitaminimiz düşük yoksa dik gelmediği için değil. Dik düşmese (dik derken zaten sürekli dik gelemez dike yakınlıktan bahsedilir) zaten yaz ayları bu kadar sıcak olmaz.

Ahaha benim biyoloji bilgisi eksikliğim teşekkürler canım bilgilendirmen için

Gunaydin kizlar off cok kotu bir geceydi. Sitma tuttu gece beni ayy nasil tittriyorum ama kasila kasila her kasildigimda tamam sakin diyorum ama durduramadim . Umarim bisey olmaz . hala bile kipirdadikca bi usume geliyo bu sicakta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…