Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 67 41,4%
  • erkek

OY: 86 53,1%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    162
Hm Kasım annelerinde de konuşulmuş bu, vücutta D vitamini fazlaysa diye öyle bi uyarı koyuyolarmış. Ama zaten bizim ülkede D vitamini eksikliği fazla yaygın, sorun olmaz herhalde

Doktorun verdigi dozda kullanirsan bisey olmaz bence yoksa neden doktor sana bunu onersin. Bende persembeye randevu almistim ama doktor tatile gitmis mecbur pazartesi gidicem .
7-8 damla önerdi zaten ya çok da değil.

Benim ikili test sonucu da doktor dönünce çıkar herhalde ben de onu bekliyorum

Ay hiç bilmiyorum. Benimki neden vermedi onu da bilmiyorum. Ama sanırım d vitaminin fazlası zarar.

7-8 damla önerdi zaten ya çok da değil.

Benim ikili test sonucu da doktor dönünce çıkar herhalde ben de onu bekliyorum
Dedigin gibi zaten bizlerin d vitamini dusuk benim egitim aldigim embriyolog once 10 damla baslayin sonra 7 sonra 5 gibi demisti bana hamile degildim o zmaan. Oyle 4-5 damlayla zaten bisey olmaz demisti cunku oyle zart diye cikarmiyo o damlalar:) oyuzden dertlenme hic.

Şunlardan D vitamini alabilirsiniz dediği hiçbir şeyi tüketemiyorum ben somon falan hak getire yani. Ondan mı verdi bilemedim
Ben de tüketemiyorum malum mide bulantısı sorunu ama depolarınızda herşey var bebek alıyor sadece dışardan ekstra demir takviyesi verilebilir, bunun dışında takviye olarak alınan herşey bebeğe zararlı olabilir dedi bana. Ben de güneşlenerek almaya çalışıyorum D’yi. Valla akışına bıraktım, çünkü doktoruma çok güveniyorum.

Size folik asit de mi vermiyor doktor

ben multivitamin alıyorum bir gün diğer günde balık yağı. Doktor gormedim zaten hic, ebe de kullan demisti. Istanbul gelince bir kontrole gittim devlet hastanesine orda da doktor kullanmaya devam et dedi. Yurtdısında her yerde mi boyle bilmem ama riskli gebelik olmadıgı sürece doktor gormuyorsun hiç, sadece dogum ebesi ve hemşiresi bir de ultrason yapan teknisyenler.
Ilk hamileliğimde de doktoru sadece sezaryamım sırasında gormustum Bir de sezaryandan sonra nasılsın diye sormaya gelmıslerdi 2kisiydiler.
Tr deki kadar mudahale edilmiyor hamilelik suresince ama yine de gerekli bilgileri soyluyorlar tabi sordukca. Ebeler de cok deneyimli

Son düzenleme:
Kızlar dün devlet hastanesinin acilinde kan testi verdim 2 saate çıkar dediler ama hala e-nabız'a düşmemiş nasıl öğrenebilirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…