Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Hakkaten ya zararlı olmasa zırt pırt gidicem doktora da cekiniyorum. Azıcık ayakta kalsam zorluyor beni o yüzden sürekli bir korku hali. Aşılamayla hamile kaldım yumurtalarıma bakarken kist yoktu kese için gittiğimizde 7 cm kist gördü doktor önemli bir sey diil takip edicez muhtemelen kendi kendine gecer dedi ama ben endişelendim sag kasıgımda oluyor cünkü sürekli bir agrı belime falan vuruyor kist mi yapıyor napıyorsa bilmiyorum. Ay bir de davul gibi sisiyorum nerdeyse 6 aylık hamile gibi oluyorum akşamları onu da progestan yapıyor sanırım. Hayırlısıyla su 1. Trimesterı atlatsak su an ilk hedefim kalp atışını duymak sonra da ilk 3 ayı atlatmak ☺️
Ay bende de kist var o kistler beni mahvetti gerçekten onun yüzünden ağrı çekiyoruz bi işte bebek kendine yer açıyor ya ondan o ağrılar. Bak bende diyorum niye şişiyorım progestan dan ötürü demek ki gerçi progestan değil benim içtiğim duphaston ama içerik olarak ikisi de aynı hiç öyle düşünmemiştim. Tedavi süreci de çok yıpratıcı oluyor bende tedavi gördüm işe yaramadı kendiliğnden kaldım Bende de şey korkusu var pıhtılaşma için iğneye başladık salı günü ya kanamam olursa korkusu var . O iğne de çok kötüymüş gerçekten iğne değil acıtan ilacın vücuda girişi ilerleyişi o kadar yakıyor ki anlatamam

Ay bende de kist var o kistler beni mahvetti gerçekten onun yüzünden ağrı çekiyoruz bi işte bebek kendine yer açıyor ya ondan o ağrılar. Bak bende diyorum niye şişiyorım progestan dan ötürü demek ki gerçi progestan değil benim içtiğim duphaston ama içerik olarak ikisi de aynı hiç öyle düşünmemiştim. Tedavi süreci de çok yıpratıcı oluyor bende tedavi gördüm işe yaramadı kendiliğnden kaldım Bende de şey korkusu var pıhtılaşma için iğneye başladık salı günü ya kanamam olursa korkusu var . O iğne de çok kötüymüş gerçekten iğne değil acıtan ilacın vücuda girişi ilerleyişi o kadar yakıyor ki anlatamam
Oksapar mı kullanıyorsun covid oldugum zaman kullanmıştım ben de. Olsun bebiş saglıkla gelsn de yanmaya agrıya razıyız. Karnımın kasıklarımın agrımasını da tolere edebilirim sorun diil ama işte bebişle alakalı bir durum mu diye cok korkuyorum her wc ye girdiğimde bi bakıyorum kan var mı diye allah korusun. İğne kanama yapmaz ya allahın izniyle sen korkma

Oksapar mı kullanıyorsun covid oldugum zaman kullanmıştım ben de. Olsun bebiş saglıkla gelsn de yanmaya agrıya razıyız. Karnımın kasıklarımın agrımasını da tolere edebilirim sorun diil ama işte bebişle alakalı bir durum mu diye cok korkuyorum her wc ye girdiğimde bi bakıyorum kan var mı diye allah korusun. İğne kanama yapmaz ya allahın izniyle sen korkma
Aynen oksapar kullanıyorum burda bi çok insanda okudum hamilelikte kullanıp kanaması vs olan o yüzden bende diken üstündeyim salı gününden beri duayla vuruyorum iğneyi. Aynen dediğin gibi onlar iyi olsun herşeye razıyız zaten . Çok iyi anlıyorum seni zaten kaybetme korkusu çok farklı bişey sürekli kendini kontrol ediyorsun akıntım olsa kan mı acaba diye tuvalete koşuyorum bende sağlıkla kucağımıza alalım inşallah şu kalp atışını bi duysam biraz olsun rahatlıcam da

Canım bende aşılama gebesiyim adet tarihine göre 5+4 ultrasona göre 5+6 dedi dün doktor. Benimde ağrılarım çok oluyor dün sabah beni hastaneye götüren ağrılarımdı zaten dediğin gibi karnım baya şiş kesinlikle progestandan ben sabah akşam fitil ve günde bir tane progestan iğne yapıyorum. Doktor da bende kistten şüphelendi ama vajinal ultrasonla da baktı kist göremedi. Bol bol dinlenip ilk 3 ayı atlatmak istiyorum bende sağlıkla kucaklarımıza alırız inşallah
İşte nerden cıktıysa benim kist de aslında doktora ilk gittiğimde bir kistim vardı sonra ekstradan cok kanamam oldu kessin diye cyclo progynova kullandım bir dahaki ay da aşılama için tedaviye başlamak için gttiğimde kist yok olmuştu. 1 tane 21 cmlik yumurtam oluşmuştu bir de daha küçük ama onu önemsemedi doktor simdi de dedi ki kisti görünce o 21 cmlik yumurtan sagdaydı heralde o kist olmış diğer yerdeki yumurta döllenmiş allahın işi işte inş bu kist de yokolur bir an önce bana bir zararı olmaz😕

Aynen oksapar kullanıyorum burda bi çok insanda okudum hamilelikte kullanıp kanaması vs olan o yüzden bende diken üstündeyim salı gününden beri duayla vuruyorum iğneyi. Aynen dediğin gibi onlar iyi olsun herşeye razıyız zaten . Çok iyi anlıyorum seni zaten kaybetme korkusu çok farklı bişey sürekli kendini kontrol ediyorsun akıntım olsa kan mı acaba diye tuvalete koşuyorum bende sağlıkla kucağımıza alalım inşallah şu kalp atışını bi duysam biraz olsun rahatlıcam da
Evet kalp atışını duyunca ben de biraz rahatlıcam, salı günü gidicem doktora inş sen ne zaman gidiceksin?

Merhaba kızlar aranızda benim gibi hamileliğini duyduğundan beri kaygılanan nasıl olacak nasıl edecek diyen tüm gün neredeyse ağlayıp uyuyan birileri var mı? Bu durum özellikle bebeğime zarar verecek diye daha da korkuyorum. Gebelik boyunca evde kalmam gerekecek sanırım onun sıkıntısı bu ama inanın elimde değil yoksa insan evladını sevmez mi :KK43:( psikiyatri ve psikolog ile ilerletiyoruz süreci ama çok yeni daha. Mecburiyetten ilaca başladılar

Merhaba kızlar aranızda benim gibi hamileliğini duyduğundan beri kaygılanan nasıl olacak nasıl edecek diyen tüm gün neredeyse ağlayıp uyuyan birileri var mı? Bu durum özellikle bebeğime zarar verecek diye daha da korkuyorum. Gebelik boyunca evde kalmam gerekecek sanırım onun sıkıntısı bu ama inanın elimde değil yoksa insan evladını sevmez mi :KK43:( psikiyatri ve psikolog ile ilerletiyoruz süreci ama çok yeni daha. Mecburiyetten ilaca başladılar
Merhaba canım Hamileliğinin ne gibi sıkıntısı var geçmiş olsun öncelikle bu düşüncen evladını sevmemek değil zaten karnında ki bebek içinde endişelisin profesyonel olarak da yardım alıyorsun bir süre sonra kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın eminim

Merhaba canım Hamileliğinin ne gibi sıkıntısı var geçmiş olsun öncelikle bu düşüncen evladını sevmemek değil zaten karnında ki bebek içinde endişelisin profesyonel olarak da yardım alıyorsun bir süre sonra kendini daha iyi hissetmeye başlayacaksın eminim
İşim uzun süre ayakta kalmaya dayandığı için ve yorucu olduğu için gebelikte pek iyi değil maalesef

Gaz sorunum korkunc seviyede hem cok sisiyorum hem de agrı yapıyor ben de kasıklarıma ve belime. Bende ibs vardı zaten gıdalara karsı intoleransım var daha önceden de oluyordum ama simdi karın ve bel agrısı bebekle de alakalı olabilecegi için cok korkuyorum. Doktor da bir sey söylemedi.
Bende de ibs var benim de daha önce kayıplarım olduğu için çok korkuyorum. Allahım koktuğumuza uğratmasın 😔

Demekki bir ben böyle değilmişim. Ufacık bişey de kendimi kontrol ediyorum. Göğüslerime kadar takmış durumdayım. Bugün kontrole gittik halbuki keseyi gördük heeşey yolunda dedi doktor ama ben eve geldikten sonra göğüslerimin şişi indi diye vesveselendim. 😔😔 Haftaya cuma kalp atışı dinliycez. hepimizin gebeliği sağlıkla ilerler inşallah.

Demekki bir ben böyle değilmişim. Ufacık bişey de kendimi kontrol ediyorum. Göğüslerime kadar takmış durumdayım. Bugün kontrole gittik halbuki keseyi gördük heeşey yolunda dedi doktor ama ben eve geldikten sonra göğüslerimin şişi indi diye vesveselendim. 😔😔 Haftaya cuma kalp atışı dinliycez. hepimizin gebeliği sağlıkla ilerler inşallah.
Aa aynı gün dinlicez 😍benimde haftaya cuma kalp atışı senin ki ne kadarlıktı ? Yok canım yani herkes bizim gibidir zaten diye düşünüyorum herşeyden bir belirti çıkartıyorum aynı bende. Korkma bak daha bugün görmüşsün bebişi ayın 19 una kadar sabretmemiz lazım tekrar görmek için bi an önce zaman aksın bizim için inşallah bebişim ultrason fotoğrafı var mı paylaşabilir misib

Aa aynı gün dinlicez 😍benimde haftaya cuma kalp atışı senin ki ne kadarlıktı ? Yok canım yani herkes bizim gibidir zaten diye düşünüyorum herşeyden bir belirti çıkartıyorum aynı bende. Korkma bak daha bugün görmüşsün bebişi ayın 19 una kadar sabretmemiz lazım tekrar görmek için bi an önce zaman aksın bizim için inşallah bebişim ultrason fotoğrafı var mı paylaşabilir misib
Benim bugün 6+0 ama kese 5 haftayla uyumlu dedi. Çok sorun değil döllenme zamanıyla alakalı dedi doktor. İnşallah zaman çabuk geçer kalp atışlarını duyarız. Sağlıkla kucağımıza alırız. Fotoğraf arabada aceleyle çekmiştim onu becerebilirsem paylaşayım ☺️☺️

Eklentiler

• IMG_20240411_174613.jpg
    IMG_20240411_174613.jpg
    61,9 KB · Görüntüleme: 38
Benim bugün 6+0 ama kese 5 haftayla uyumlu dedi. Çok sorun değil döllenme zamanıyla alakalı dedi doktor. İnşallah zaman çabuk geçer kalp atışlarını duyarız. Sağlıkla kucağımıza alırız. Fotoğraf arabada aceleyle çekmiştim onu becerebilirsem paylaşayım ☺️☺️
Senin ki geç döllenme o zaman ama evet sorun olmuyor o keseye göre aynı haftalardayız o zaman canım haftaya gene karşılaştırma yaparız Dr ramzi var 6-9 hafta arası ultroson görüntüsüyle cinsiyet tahmini hakkında 😅 bi yandan da onu araştırıyorum merakla 🙈

Senin ki geç döllenme o zaman ama evet sorun olmuyor o keseye göre aynı haftalardayız o zaman canım haftaya gene karşılaştırma yaparız Dr ramzi var 6-9 hafta arası ultroson görüntüsüyle cinsiyet tahmini hakkında 😅 bi yandan da onu araştırıyorum merakla 🙈
Aa nasıl bişey hiç bilmiyorum. Neye göre kız erkek ayrımı yapılıyor yani

Bende de ibs var benim de daha önce kayıplarım olduğu için çok korkuyorum. Allahım koktuğumuza uğratmasın 😔
İbs ne berbat bir sey ya. Davul gibi karınla geziyorum agrısı da cabası. Amin inşallah saglıkla güzellikle kolaylıkla gecer su hamilelik süreclerimiz hepimizin

gecmis olsun ne dedi doktor kendi mu dusermis boylr durumda? Ben de bu tarz birseydeb supheleniyorun ilk gebeligimde dusukler yasadim regl gibi olup bitmisti birinde de kurtaj olmustum simdi de yine olabilir diye beklemedeyim
Kendi kendine düşermiş beta takibine devam ben 1500 kadar çıkacağını sanmıyorum dedi değer düşüşe geçecek kendiliğinden düşük yapacaksınız sağlıksız gebelik dedi

Geçmiş olsun. Doktorunuz ne dedi. Lekelenmeniz kanamanız var mı. Ben de kimyasal gebelik yaşadım. Lekelenme olmuştu. Bazı durumlarda da değer yavaş ilerlese de devam edebiliyor. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah
Doktorum kimyasaldan şüphelenmedi,dış gebelik olduğunuda düşünmüyorum dedi çünkü öyle olsada yine yükseliyor olurmuş 1500-2000 i görüp usgden dış gebelik yorumu yaparmış öyle dedi,şuan sağlıksız gebelik çokta yükselmez daha fazla düşüşe geçecektir kendine kendine düşük yapacaksın dedi yalnızca

X