Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
No ben de sünnet düğünü istemiyorum asla ya. Benim kayınvalidem de işte çocuk büyüyünce özenir benim niye sünnet düğünüm olmadı diye diyor dkgkfkfkg ben şok. Okuduğum kitapta genelde 4 ay sonrası öneriliyodu sünnet ama daha erken yaptıran ve öneren doktorlar da var aynen. O da ayrı dert amaan

E bebek aldım ben, iyi mi ettim bilmiyom. Serum fizyolojik almadım daha, ıslak mendil de almadım kurumasın vs diye. Sürekli eksik çıkıyor çığlık atıciim shfkdk
Islak mendili ben aldım ya Molfix'ten, hiçbirinin kapağını açmadım dolaba serdim öyle, kurumaz bence markette de böyle duruyo neticede fkfj serum fizyolojik içinde vardı bunun bi gelince bakayım skt neymiş ama eczaneden bile 2 dkda alıncak bişi hiç acelesi yok onun. Başka ne kaldı düşün bakalım dngn

Islak mendilleri ağzı aşağı bakacak şekilde koyarsan kurumazmış, böyle bir bilgi aldım analardan sjfksk pişik kremi yok, pişik önleyici var Mustela’nın. Uyku tulumu, emzirme örtüsü, puset örtüsü, puset sinekliği, emzirme yastığı ve Bestlak damla yok. Hepsinde kararsızım çünkü daha

E bebek aldım ben, iyi mi ettim bilmiyom. Serum fizyolojik almadım daha, ıslak mendil de almadım kurumasın vs diye. Sürekli eksik çıkıyor çığlık atıciim shfkdk
Ben de almadım onları en son almak için. Eczaneden alırız otribebe falan. Aspiratör de öyle yaparım sanırım. Islak mendil de topluca internetten temiz içerikli olanlardan.

Bana sudocrem göndermişler 400 gr. Yoklukta gider bence çok önerilen bi ürün değil ama pişikte de etkili bence çok zorda kalırsam kullanırım. Alternatifi nedir hiç bilmiyorum çünkü belki bi de Bepanthol tarzı bi şey alırım.

Uyku tulumu ben 2 tane aldım bi tane 1 bi tane 2.5 tog. 2.5 fazla gelecek gibi ama aldım yine de banne. Emzirme örtüsü bende de yok püüü. Emzirme yastığı aldım umaybebekten. Puset sinekliğinden emin değilim gereksiz geliyo gibi kullanılıyo muymuş?

Bence bebek dönmeye başlamadan yaptırmak daha rahat gibi ya. Gaz problemi de özellikle 40 günden sonra coşuyor sanırım. Annem yanımdayken 15-20 günlükken mi yaptırsam yoksa az daha büyüse 35-40 günlükken mi yaptırsam onu düşünüyorum.

Çocuk neye özenir ya saçmalık. Kuzenim var şu an tıpta 6. Sınıfta okuyor hani aklı başında normal bir çocuk. 5-6 yaşlarındayken 3 gün 3 gece sünnet yapmıştı teyzemler ilk iki gün bildiğin çalgı çengi üçüncü gün sünnet + mevlid. Her bir anının kamera kaydı hepimizde var. Tiplerimiz falan rezillik zaten orta okuldayım kafama sim döktürmüşüm öyle bir kalite hayal et shhsjsj Velhasıl kuzenim utanarak bahseder hala. Konusu açılınca bile çocuk fena oluyor. Kız arkadaşıma falan sakın bahsetmeyin ileride olur da evlenirim rezil etmeyin beni diyor hepimizi tembihliyor çocuk hala utancından yerin dibinden çıkamadı 20 yıldır. Hele o kostüm yok mu her evden toplatmış fotoları shsjjs

Sudocrem alacaktım ben, kullanım alanı da fazla ama teyzem bebek hemşiresi kalıp gibi kalıyor bebonon poposunda dedi bilmiyorum o yüzden. Ben içerik falan okumuyorum bu arada zaten gtüne sürücem öyle hassasiyetlerim yok mlsf özür dilerim canım evladım ahfkdkd

Uyku tulumu kafamı allak bullak etti ya, yenidoğanda kullanılmıyor kundak yapıyorsun diyorlar ama ısıyı nasıl ayarlayacağız ki, acaba Defactodan yapıştırsam mı bi tane diyorum çok pahalı da değil başım ağrımaz. Puset örtüsü darlıyor beni, emzirme örtüsü de öyle o yüzden ekstra almayayım müslin falan örterim dedim. Sineklik böyle bir şey bak hepsine oluyormuş, bedavadan az pahalı alsak mı ki

Sineklik kışın gereksiz ya yaza gerek olur o zamana da pusetten çıkarılabilir bebek artık direkt bebek arabasına alınabilir. Emzirme örtüsü arkadaşım almış diye güvendim almadım bugün bir açtım alakası yok dikdörtgen sıradan bir örtü çıktı ya duruma göre bana da lazım olacak gibi o dur bakalım. Emzirme yastığı da almadım gerek olursa normal yastık iş görmezse alırım dedim shsjjs

Pişik önleyici ve pişik kremini de Minoris’ten aldım yorumları çok iyi. %99 doğal içerik

Puset örtüsü aldım ben, minder de aldım ama minder önermiyor diye gördüm doktorlar. Zaten puset içindeki minderler çocuğa uygun yapıyorlar ekstra bi şey eklemeyin diyolar üzüldüm dgkg evde falan üstüne koyarım en kötü.

Ben kendimde kullandıydım ya sudokrem, çoook minnak kullanmak lazım bence öyle kalmıyo sanki kalıp gibi ama hemşirenin üstüne laf olmaz bilemedim şimdi

Uyku tulumu al ya bence, ben bi tane trendyoldan aldım bi tane lcw'den aldım LCW çok seviliyo uyku tulumunda. Bi tık büyük alıyorsun zaten ondan kolunu çıkaramıyolar o da kundak görevi görüyo bence kendilerini dürteleyemiyolar yani

Eltim bana göndermiş kendi emzirme örtüsünü 2 tane ama pembe ya, kullanamıcam erko beboma ayıp dngmf ama evet dümdüz örtü valla mutfak önlüğü gibi geldi bana da sevmedim çok

Minderi önermiyorlar evet güvenliği azaltıyormuş galiba, benim puset bana pofidik geldi almadım o yüzden bi de ne kadar duracak içinde sanki.

Tulum için linklesene beni anam.

Benim 2 bebeğinde cinsiyeti aynı olduğu için hiç bişey aldım herşeyimiz var ekstra bi kaç yeni parça bende 32 bitsin yıkayıp ütülerim insAllah ben 19 kilo aldım üzgünüm

Minderi önermiyorlar evet güvenliği azaltıyormuş galiba, benim puset bana pofidik geldi almadım o yüzden bi de ne kadar duracak içinde sanki.

Tulum için linklesene beni anam.
Toglu tulumlar ilk zaman çok gerekli mi ki ben almayı düşünmüyorum şahsen belki 3 ayı geçince 1 tog 3-6 ay arasında. Sonra zaten yaz tekrardan da yaşından itibaren kullanırım diye düşünüyorum. İlk zaman yarım kundak yapmak, geceleri tulum giydirmemek daha iyi sanki. Sürekli altını açıp bakıcaz falan tulumla bilemedimmm

Ben de senin gibi düşünüyorum o yüzden almadım ama battaniye vs önerilmiyor. Doğum sonrasına bırakacağım sanırım baktım ayarlayamıyorum ısıyı alırım bi tog değerli tulum 2 günde geliyor zaten

Benim 2 bebeğinde cinsiyeti aynı olduğu için hiç bişey aldım herşeyimiz var ekstra bi kaç yeni parça bende 32 bitsin yıkayıp ütülerim insAllah ben 19 kilo aldım üzgünüm
Uğraşmamış oldun ne güzel Evet 32den sonrası kurtarır zaten ya aceleye gerek yok 19 kilo birazcık çok evet ama şekerin tansiyonun iyiyse sıkıntı yapma doğumdan sonra verilir

Bu detaylara geçtinse ne mutlu sana ne diye strese giriyorsun boşversene
Ben sana stresin fotoğrafını göstereyim bak Biraz da toparlanmış hali shshhs
Ayyyy kız tam fena geçirmelik şimdiden kolaylıklar dilerim ben ev temizliğine geçtim tül perde halı koltuk çünkü bu hafta artık perişan hallere girdim 32 hafta böyleyse heralde benn artık elenicem

Battaniye örtmeyiz ya müslin yarım kundak korur bence zaten. Bak bir arkadaşım var doğduğundan beri Toglu tulum giydirir çocuğuna 3 yaşındalar hala aynı. Ama o kadar çok hasta olan bir çocuk ki hiç iyileşmez desem yeridir. Görümcemler gece normal bir şey giydirir üstü açık uyur bebek sabaha kadar 10 aylık oldu o da maşallah bir kere hasta olmamıştır. İlaçla tanışmadı maşallah yani bebeği soğuktan çok sıcak hasta ediyor ben buna hep inanırım. Kendim de kalın giyinmeyi sevmem pek üşümem zaten çocuğu da devamlı sıcak tutmayı düşünmüyorum. Annenin giydiğinden bir tık kalını diyorlar. Bende tişört varsa ona zıbın + yelek. Bende çorap varsa ona çorap + patikli tulum. Böyle düşünüyorum hep. 2.5 tog demek kalın yorgan demek mesela. Dağda kampta değilsek çok aşırı yani bana göre.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…