Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Zaten normal şartlarda pişik önleyici kullanıcaz dimi mustela vs? Bu pişik olursa ya da dediğin gibi farklı yaralanmalar için kullanılacak? Onlar her alt açmada kullandılar çünkü o yüzden büyük aldılar muhtemelen ama ben mustela alacaktım önleyici olarak
pisik icinde esim kullandi o temizliyordu genelde poposunu bebisin, pek pisik sorunumuz olmadigndan biz ekstra pisik kremi almamistik cok nadir olunca sudo surduk aninda gecirdi. yurumeye baslayinca da dusunce diz kapaklarina surduk kafasini carpinca carptigi yerlere, su cicegi gecirince yaralar gerileyince leke birakmasin diye yara izlerinin ustune surduk hepsine iyi geldi, hic iz birakmadan gecirdi. kimyasal tabi surekli pisik icin surulmez belki ama arada eger hizlica gecsin istersen cok yanmissa poposu surulebilir cok etkili cunku hemen geriletiyor sudokrem

Doktordan çıktım suyunda azalma olmamış şükür hala bir hafta geride bir haftada 100 gr almış iyi dedi doktor ama suyunun azlığından dolayı erken doğma riski var dedi ciğer geliştirici iğne vurdu birde hala makat geliş muhtemel böyle giderse sezaryen olacak dedi suyunun azlığından dolayı dönmesi pek mümkün görünmüyor dedi böyle giderse 37 de alırız dedi yinede 38 e dayandırmaya çalışırız dedi erken gelmeye kalkarsa kuvözde kalma ihtimali var dedi yani doktor aslında bana olabilecek bütün ihtimalleri söyledi
Su için havuç falan öneriyolardı etki etmiyo muymuş anam? 37 gayet iyi bi hafta öyle olsa bile sıkıntı çıkmaz yani 2-2.5 kg iyi bebolar için, inşallah yine de istediğin gibi ilerler süreç

Bende cocugunun fotolarini cekmistim oyuzden almistim yolliyim diye🤣 o beni cok uzun zaman eklemedi biliyorum belli oluyor yani. Insan olarak iyi biri ama mesafeli tuhaf bi sekilde bende asiri sicak kanliyimdir oyuzden degisik geliyo . Eskiden insanlar biyle olunca uzuluyodum artik astim sacma bi sekilde kendime yapiyorum😊
Ay insanın eltisinin numarasını eklememesi de baya üst bir levelmış. Biz de cok görüşmüyoruz uzak oturuyoruz birbirimize ama görüşünce gayet normal samimi takılıyoruz. En son bayramda görmüştüm ben de işte böylesi de iyi ya karışmaca görüşmece yok.

Su için havuç falan öneriyolardı etki etmiyo muymuş anam? 37 gayet iyi bi hafta öyle olsa bile sıkıntı çıkmaz yani 2-2.5 kg iyi bebolar için, inşallah yine de istediğin gibi ilerler süreç
Bir hafta içtim havuç suyunu işte oda muhtemelen suyunun azalmasını önlemiş doktor artmasını beklemiyorum en azından azalmasın dedi hayırlısı bakalım bizim kız dünyaya gelmek istiyor zannımca sağlıklı gelsinde

kendi kendime demir ilacina baslayacagim daha dogrusu hersey dahil hamilelik vitamini aldim icinde multivitamin 25mg demir ve balik yagi var. Depolar iyiyl sanirim ki hastane beni aramadi 3 hafta gecti kan testinden sonra ,yine de dusuk plesanta kanamadan korkuyorum basladim demire.
yemekten sonra mi aliyorsunuz?

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    109,1 KB · Görüntüleme: 13
hayır kocam dert etmiyor çatlayıp çatlamadığımı ama hayatımda ilk defa gördüğüm insanlar dert edindi :KK70:
aa bak o güzellik mevzusunu 12. haftamda bi komşu demişti çok çirkin olmuşsun kesin kızın olacak diye :KK70: ama şimdi her gören senin nasıl kızın olacak çok güzelleşmişsin diyor :KK70: arada iyi cümleler kuran insanlarda var :KK70:

mesela bi arkadaşım var sadece onunla buluşmak beni mutlu ediyor . hemen ya cildin ne kadar parladı bi güzelleştin der hep över . doğru yada yanlış ama beni mutlu ediyor mesela :)
Destekleyici cümleler duymaya o kadar ihtiyacımız var ki hepimizin. Hamilelikte extra ortaya çıktılar garip bir şekilde. Yok çok fazla yenidoğan takımı almışsın gerek yok yok kundak yap çok iyi olur sakın aşı yaptırma ben yaptırmadım grip bile olmadı çocuğum diyen bile… herkes kendiyle ilgilense keşke sorulmadan fikir vermese 😂😂

Eltim de bahsettim esimin kardesi haftasonu musaitseniz gelicem demis , yine sacma sapan isleri var heralde. Hamileyken de cekemiyorum kimseyi cidden. Kizi var 7 yasinda omu getir demis. Bi cocuk eksik 🤣 of

Bende cocugunun fotolarini cekmistim oyuzden almistim yolliyim diye🤣 o beni cok uzun zaman eklemedi biliyorum belli oluyor yani. Insan olarak iyi biri ama mesafeli tuhaf bi sekilde bende asiri sicak kanliyimdir oyuzden degisik geliyo . Eskiden insanlar biyle olunca uzuluyodum artik astim sacma bi sekilde kendime yapiyorum😊
Herkes yerinde iyi olsun diyorum 😂

valla temizlikten hazırlıktan işten bana gına geldi. uyuyup doğum sancısıyla uyanmak istiyorum. evde halılar yok annem mutfağı komple döktü sabah tezgahta tost makinesi koyacak yer yoktu. neymiş baharda bebek olduğu için böyle temizlik yapılmazmış. ulan zaten hepsini kullanıyorum sürekli yıkanıyor onlar. dedim canınıza yazık yaa ne diyebilirim ki.

ben de duramıyorum yavaş yavaş da olsa hep ayaktayım ama erken doğurmam inşallah yaa bu temizlik bokuna.
Dikkat et yavrum geçen çarşamba ben öyle doğuruyorum sandım sjfkdkd o günden beri yatıyorum korkudan

Belim ağrıyor diyorum daha dur 9 aylık olduğunda ne yapacaksın diyor. Ne yapayım ağlarım 😂😂 gerçekten öyle. Bir de şey var. Kaç kilo aldın? Sanane kardeşim ben taşıyorum kiloyu de bebemi de 😂
Bana kayınpederim her buluşmamızda soruyor kaç kilo aldın diye, yemin ederim doktor her seferinde tartmasa eşimin haberi yok asla da ilgilenmez. İnanılmaz garibime gidiyor ya, babamın gelinine hamileyken kaç kilo aldın diye sorduğunu hayal edemiyorum ya annemle ben tokatlarız adamı herhalde. İnsanlar kafayı yemiş gerçekten, sana ne lan hassas kantar mısın sana kaç lazım

Doktordan çıktım suyunda azalma olmamış şükür hala bir hafta geride bir haftada 100 gr almış iyi dedi doktor ama suyunun azlığından dolayı erken doğma riski var dedi ciğer geliştirici iğne vurdu birde hala makat geliş muhtemel böyle giderse sezaryen olacak dedi suyunun azlığından dolayı dönmesi pek mümkün görünmüyor dedi böyle giderse 37 de alırız dedi yinede 38 e dayandırmaya çalışırız dedi erken gelmeye kalkarsa kuvözde kalma ihtimali var dedi yani doktor aslında bana olabilecek bütün ihtimalleri söyledi
Kaç kilo olmuş canım?

Bana kayınpederim her buluşmamızda soruyor kaç kilo aldın diye, yemin ederim doktor her seferinde tartmasa eşimin haberi yok asla da ilgilenmez. İnanılmaz garibime gidiyor ya, babamın gelinine hamileyken kaç kilo aldın diye sorduğunu hayal edemiyorum ya annemle ben tokatlarız adamı herhalde. İnsanlar kafayı yemiş gerçekten, sana ne lan hassas kantar mısın sana kaç lazım
Erkeklerin bu konularda yorum yapması, soru sorması falan bende çok büyük duygular uyandırıyor 🤮

İşte babanı öyle hayal edemediğin için galiba böyle hissediyorsun çünkü bana da çok garip geliyor. Benim babam da utancından çatlar herhalde, bunların konuşulduğu ortamda bile bulunmak istemez. Erkeklerden, hele ki yaşı biraz daha büyük olanlardan biraz ağırlık bekliyorum.

benimde cumartesi günü o kadar az hareket etti ki saatlerce hareket bekledim . kasık ağrım çoktu kasılmam artmıştı falan ama şehir dışında olduğum için doktorada gitmedim . ertesi günü geçti. nasıl sabrettim bende bilmiyorum çok zordu . bütün günüm endişe ile geçti. gitte için rahatlasın.
Ay evet canım çok şükür görünce rahatladım , hep iyi olsun bebişlerimiz 🙏 hareketlerini bekleyince tam duruyorlar sanki ya

Erkeklerin bu konularda yorum yapması, soru sorması falan bende çok büyük duygular uyandırıyor 🤮

İşte babanı öyle hayal edemediğin için galiba böyle hissediyorsun çünkü bana da çok garip geliyor. Benim babam da utancından çatlar herhalde, bunların konuşulduğu ortamda bile bulunmak istemez. Erkeklerden, hele ki yaşı biraz daha büyük olanlardan biraz ağırlık bekliyorum.
İlk cümlene o kadar katılıyorum ki, özellikle emojine ajfkdjsk sorma ya gerçekten insan saygısını yitiriyor. Eşim bana hamileyken şunu yeme zararlı bile dese batar, elin 65 yaşındaki adamı 28 yaşındaki gelinine kilo soruyor. İnanılır gibi değil. Neyse en son küstüler de rahat ettim, haftalık güncel kilomu takip eden kimse yok ajfksksk

X