Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Ben de özellikle yorulduğumda veya çok ayakta kaldığımda göbek deliğimin altında aşağı doğru bir ağırlık, bir sertleşme hissediyorum. Kasılma nasıl birşey bilmiyorum ama inşallah değildir kuzum.
Bende de aynısı oluyor. Yürüdüğümde sertleşme, ayakta kalıp eğil kalk yaptığımda aşağı doğru ağırlık, baskı hissi oluyor. Bebeklerimiz büyüyor çok şükür 🧿 ona bağlıyorum.

Evet evet arkadaşımın eşi ordayken hamile kalmıştı, 24. Haftada döndüler Türkiyeye. Ebe eliyle falan kontrol ediyormuş bebeği. Tutunacak bebek tutunur mantığında yaklaşıyorlar sanırım. Biz ortalama 5-6. haftadan itibaren doktordayız😅
soyle aslinda daha once dusuk gecmisin yoksa yasin gencse ilk 12. haftanda gidiyorsun dogum hastanesine onzaman ultrason ve kan testleri yapiliyor. eger dusuk gecmisin varsa 9. hafta. acil birsey oldugunda her zaman gidebiliyorsin hemen ultrasona aliyorlar kadin dogum acilde. kotu bir sistem degil aslinda alistim ben sanirim artik

Ben de aynı şeyi düşünüyorum 😄 bugün 3,5 saat yol geldim öğlenden beri dinleniyorum ama bebiş asla durmuyor ve sert vuruyor arada ahh falan diyorum eşim de ne oluyor diyor 😄
Az önce dedim ki ultrasona girmesem hiç gormesem bunlar ikiz derim oyle aynı anda her yeri oynuyo oyuyo içimi 😍

bugün denilene göre yüzüm ödem olmuş, elimde bacağımda bişey yok yüzüğüm bile oluyor yüzüm nasıl olmuş bilemiciiz 🤪 eşim de yoo aynı dedi ona rağmen kabul ettiremedik 😏 kendisi parmak batırınca çukur olacak şekilde ödemli geçirmiş bir ablamız. insanlar kendileri kötü geçirince herkes öyle olsun istiyor cidden. valla bebek gibiyim sallamıyorum artık 😎

Ayyy bunu bi ben yapiyom sanmistim hep su an çok rahatladım. İlk hamile kaldigimda buyuk tuvaletimi yaparken midem bulandi. Sifona bastım kusmaya başladım kusarken bi yandan işedim bi yandan gaz çıkarmaya devam ediyorum nefret etmistim o gün kendimden jdjdbd
Eşim banyonun kapısında bana bakıyordu iyi miyim vs diye -tansiyon problemim de vardı yemek yiyemediğim için bayılıyordum- klozete kusarken bir yandan alttan işiyordum o sırada, yerler ve çoraplarım sidikti. Eşim hala anlatıp gülüyor, bir yandan da annelik çok zor hakikaten diyor sjfksjdks

bugün denilene göre yüzüm ödem olmuş, elimde bacağımda bişey yok yüzüğüm bile oluyor yüzüm nasıl olmuş bilemiciiz 🤪 eşim de yoo aynı dedi ona rağmen kabul ettiremedik 😏 kendisi parmak batırınca çukur olacak şekilde ödemli geçirmiş bir ablamız. insanlar kendileri kötü geçirince herkes öyle olsun istiyor cidden. valla bebek gibiyim sallamıyorum artık 😎
Ben kimseyle görüşmüyorum artık, tavsiye ederim sjfkdkd

Eşim banyonun kapısında bana bakıyordu iyi miyim vs diye -tansiyon problemim de vardı yemek yiyemediğim için bayılıyordum- klozete kusarken bir yandan alttan işiyordum o sırada, yerler ve çoraplarım sidikti. Eşim hala anlatıp gülüyor, bir yandan da annelik çok zor hakikaten diyor sjfksjdks
aiyy gülerek anlatabilmen ne güzel ben hala o zamanların travmasını yaşıyorum sanırım ☹️

aiyy gülerek anlatabilmen ne güzel ben hala o zamanların travmasını yaşıyorum sanırım ☹️
Yavrum benimki geçmedi ki hala, belki atlattıktan sonra bende de hasar bırakabilir bilmiyorum 😂 her an her yerde öğürüyorum midem bulanmasa bile, inanılmaz hassasiyet oldu bende. Normalde de midem “domuz gibi” derler ya öyledir, ne kokudan ne görüntüden hayatta tiksinmem geçen gün annem eve süt aldım bozuk çıktı dedi yarım saat öğürdüm. Normalde elime alır atarım yani 😂 komiğime gidiyor artık napıyım dalga geçiyorum kendimle, çok şükür evdeyim çalışsam perişan olurdum.

Yavrum benimki geçmedi ki hala, belki atlattıktan sonra bende de hasar bırakabilir bilmiyorum 😂 her an her yerde öğürüyorum midem bulanmasa bile, inanılmaz hassasiyet oldu bende. Normalde de midem “domuz gibi” derler ya öyledir, ne kokudan ne görüntüden hayatta tiksinmem geçen gün annem eve süt aldım bozuk çıktı dedi yarım saat öğürdüm. Normalde elime alır atarım yani 😂 komiğime gidiyor artık napıyım dalga geçiyorum kendimle, çok şükür evdeyim çalışsam perişan olurdum.
senin niye böyle uzun sürdü ya 🤔 annenin de böyle miymiş genetik diyorlardı

senin niye böyle uzun sürdü ya 🤔 annenin de böyle miymiş genetik diyorlardı
İnan bilmiyorum, doktor da şaşırıyor artık. Annemde sıfır bulantı olmuş, çok rahat geçmiş hamileliği. Teyzemin kızında bulantı 9 ay oldu ama o yediğini içtiğini değil safra çıkarıyordu, tükürük fazlalığı tespit etmiş doktor koku hassasiyeti çok fazlaydı evde yemek pişmedi 9 ay boyunca. Benim gibi olan yok yani 🤷‍♀️

İnan bilmiyorum, doktor da şaşırıyor artık. Annemde sıfır bulantı olmuş, çok rahat geçmiş hamileliği. Teyzemin kızında bulantı 9 ay oldu ama o yediğini içtiğini değil safra çıkarıyordu, tükürük fazlalığı tespit etmiş doktor koku hassasiyeti çok fazlaydı evde yemek pişmedi 9 ay boyunca. Benim gibi olan yok yani 🤷‍♀️
neyse ki az kaldı kuzucuk, kilo kaybı falan yaşamıyorsun allahtan ben 7 kg vermiştim 2 ayda

X