Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Kızlar esra akyüz diye bi fizyoterapist 2 oturumlu hamilelik, doğum ve doğum sonrası genel bi eğitim veriyormuş. 1.500 tl toplamda 3.5 saat sürecek bir eğitimmiş. Daha çok hareketler tarzı eğitimmiş. Gerek olur mu böyle bir eğitime sizce?

bende de yorulunca aynısı oluyor, çatı ağrısı da beni mahvetti bugün bütün kıyafetleri nevresimleri falan ütüledim bebişin bana da doğurur muyum acaba telaşı geldi

bende de yorulunca aynısı oluyor, çatı ağrısı da beni mahvetti bugün bütün kıyafetleri nevresimleri falan ütüledim bebişin bana da doğurur muyum acaba telaşı geldi
Çatı ağrısı henüz yok bende, çok nadir vajinama ağrı giriyor sadece. Biz de odasını bitirdik aksesuarlarını yerleştirdik sticker yapıştırdık yeminle mahvoldum. Sonra dinlenemedim de belim kasıklarım öyle bi ağrıyor ki ödüm patladı. Karnım da çok şiş nefesim kesiliyor resmen, şu gaz şişkinlik beni mahvetti ya

Canım aynısı oluyordu bende ama kasılma diye biliyorum. Çünkü nst de sancı çıkıyordu

Benim de oluyor canım yürüyüş yapınca özellikle ağrım çok.Bir de son zamanlarda kasılma diyince okudum şimdi nst çekiliyor ama burada sorduğumda yorgunluktan da olabiliyor nst sonucuna göre anlarız dediler

Ben çok korkuyorum kendi paramı kazanmamaktan. Eşimle asla düzelemedi bu konuda aramız. Çocuk olduktan sonra para umrumda olmaz diyorum belki ama Allah da beni kimseye muhtaç etmesin diyorum hep.

Eşlerimiz bizim hayat arkadaşlarımız, ortak çocuklarımız var ve her şeyimiz ortak. Harçlık istemekmiş, eline bakmakmış bunlar bize başkasının söylediği şeyler, ne münasebet. Benim ailem işten ayrıldığımda çok üzüldü, sürekli ne zaman yeniden işe gireceğimi sordular. Çünkü onlara göre çatlasan da patlasan da dışarıdaki insanlara para için tahammül etmek zorundasın. Hane içi gelirin bir sınırdan üstü için bu konu paradan bağımsız bana göre. Kişinin kendini hangi koşullarda daha güvenli, rahat hissettiğiyle alakalı. Bebek doğunca bu fikirlerini yeniden değerlendirirsin elbette, o çok büyük bir hayat değişikliği, aklını başından alıyor

Ben hamileliğimin en yorgun gününü geçiriyorum aynı senin gibiyim, göbek deliğim çekiliyor resmen. Elimi koyuyorum bebek yavaş ve sert hareket ediyor tam orada, toplanma gibi. Belim de ağrıyor ama bel fıtığım var zaten ayakta kaldığım için oldu muhtemelen. Ben de tedirginim şu an.

Evet bu iş için kesinlikle öyle canım. Benim planım 3-5 sene çalışmamak ya ve bir çocuk daha yapmak sonra da aklı selim bir iş bulursam dönerim yoksa gerçekten sırf sigorta için çalışmak gibi bir şey benimkisi. Ona da en düşük prim en düşük emeklilik. Kalsın ya. Borsadan birkaç sağlam hisse alıp onların yükselmesini beklemek daha mantıklı 20 yıl içerisinde djjdjdjdn

Kızlar ben tedirgin olmaya başladım ya, sizi de negatif etkilemek istemiyorum ama acile gitsem mi bilemedim parmaklanmak da istemiyorum ajfkskd bugün çok yoruldum, belim ağrıyor ama adet sancısı gibi herhangi bir ağrım yok. Bebek göbek deliğimin oralarda toplanıyor, çok düzenli değil ama 3–4 saattir böyle. Hareketlerinde bir sıkıntı yok. Karnım inanılmaz gergin patlayacak gibiyim. Tedirgin olmalı mıyım sizce?

aynısı bende de var birebir kuzu. dinlenince uyuyunca geçer diye düşünüyorum ben yine de sen bilirsin

Çok doğru şeyler söylemişsin canım, teşekkür ederim Eşim bu zamana kadar istifa etme girişimlerimin hiçbirini onaylamamıştı. Bu zamana kadar derken gebeliği kast etmiyorum ben bu 7 yıl içinde çok defa ayrılmak istedim buradan çok hakkımı yiyorlar çok haksızlık yapıyorlar vs diye. O da hep sabret, şu olur bu olur sonra pişman olursun falan filan diyerek caydırdı beni bi. Ama artık o inanışı kırıldı onun da ne köy olur ne kasaba buradan kafasında. O yüzden beni destekliyor. Bir de tabi ki bebeğin anne ilgisi sevgisi ile büyüyebilmesi açısından.
Koca parası tabiri tabi ki işin şakası yani dediğin gibi ortak çocuğumuz bile oluyor bir hayatı paylaşıyoruz senin, benim olursa ilerleyemeyiz zaten. Ki ben fuzuli harcamaları olan, lükse düşkün biri olmadım hiçbir zaman. Hep ölçülü olmuşumdur. Elimdeki kadar harcamışımdır. Evlendikten sonra da eşimi birikim yatırım konusunda yönlendirdim hep. Mesela şu an şehre çok uzak bir lojmanda oturuyorum bulunduğumuz yerde bir market bile yok. Ama istedim ki böyle bir imkan varken değerlendirelim kendi evimizi alalım binlerce lira kira yerine onu ödeyelim. Öyle de yapabildik çok şükür Allah nasip etti. İnşallah ileride daha büyüğünü almak da nasip olur da biz oraya taşınırız buradan çıkınca. Eşimin arkadaşları bile kendisine hep demiş senin karın ne kadar kanaatkar bizimkiler asla kabul etmezdi burada yaşamayı. O çalışan biri olduğu halde şehre bu kadar uzak oturmayı kabul ediyor itiraz etmiyor falan. Yani süreci kolaylaştırmak için elimden geleni yapmışımdır, bundan sonrasında daha fazlasını da yaparım. Bence bunlar da en az çalışma hayatında olmak kadar kıymetli. Ve evet dediğin gibi sonsuza kadar çalışmayalım demiyoruz. Sadece daha makul koşullarda çalışmak istiyoruz.

Biraz ayaklarını yukarı dikip yatsana, bebek daha rahat pozisyon değiştirir canım yer çekiminden dolayı. Başını da yüksek tut tabi tansiyonun düşmesin. Acilde de bişey yapabileceklerini sanmıyorum belin için serum takıp dinlenin derler çok olsa.

Sol kasığım da ağrımaya başladı hafif, dinleniyorum ama kalbim küt küt. Bi şey yoktur di mi

Evden çalışma durumum olsa bu maaşa rağmen dönmeyi düşünürdüm canım inan. O yüzden bence de dön. Bakıcı veya aile büyüğü biri olur yanınızda. En azından sık sık bebeğini emzirme imkanın olur, aralarda ya da iş olmayan anlarda ilgilenecek zamanın olur. Hiçbir şey yapamasanız bile sizi görerek büyür yani. Ben düşünsene 9da çıkıyorum evden (mesai 9da başlıyor geç gittiğim için böyle biraz da yani) akşam 7de tekrar eve giriyorum yani 10 saat dışarıdayım. Süt izni olsa 4 buçukta çıkacakmışım 5 buçukta evde olucam. Yani 8-10 saat bebeğe başkası bakacak emziremicem belki az emzirmekten sütten kesilecem falan. Hasta olsa izin almak problem. Bakıcı düzgün bakıyor mu aklım evde olacak. Yani neresinden tutsam elimde kalıyor. İK ile de paylaştım düşüncelerimi yarın da yönetici ile birebir görüşeceğim ona da aktarıcam hepsini. Astarı yüzünü kurtarmıyor dicem

Sol kasığım da ağrımaya başladı hafif, dinleniyorum ama kalbim küt küt. Bi şey yoktur di mi
Yoktur yoktur bebek pozisyon değiştirmeye çalışıyordur başı aşağı falan getirmiştir belki bugün tamamen. Sen dinlenmeye bak biraz da ayaklarını kaldırarak uzan. En azından yastıkla yükselt. Elinle de hafif hafif yukarı gelmesi için masaj yapar gibi yap ben o durumlarda öyle yapa yapa geçiriyorum hemen

Çok tedirginim, hep aynı yerde toplanıyor. Sinirlerim bozuldu geçmezse gideceğim

Çok tedirginim, hep aynı yerde toplanıyor. Sinirlerim bozuldu geçmezse gideceğim
Tedirgin olma yaaa hatta yat uyu stresten de sertleşiyordur kendini sıkıyorsundur belki. Biraz yürüyüş de deneyebilirsin yatmak bir şeyi değiştirmiyorsa. Sen hareketlenince de sarsıntı etkisiyle yer değiştirmeye çalışabilir çünkü. Doğum için çok erken rahat ol ondan inmemiştir aşağı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…