Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,3%
  • erkek

OY: 88 52,7%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    167
Çok tedirginim, hep aynı yerde toplanıyor. Sinirlerim bozuldu geçmezse gideceğim
Benim her ayağa kalkışım, arabaya binişim öyle resmen. Sürekli deli gibi topluyor kendisini kasıyor efsane hareket edemicek hale geliyorum. Boya yapıldığında ayakta kaldığımda bel ağrım da çok oldu senin haftalardaydım. Gaz falan diyorsun bir de ağrılar ondan da kaynaklanıyor olabilir. Ama sancı olsa anlarız sanki ya ne bilim bunlar hafif hafif şeyler geliyor bana. Ama vücudunu en iyi sen tanırsın yine de

Benim her ayağa kalkışım, arabaya binişim öyle resmen. Sürekli deli gibi topluyor kendisini kasıyor efsane hareket edemicek hale geliyorum. Boya yapıldığında ayakta kaldığımda bel ağrım da çok oldu senin haftalardaydım. Gaz falan diyorsun bir de ağrılar ondan da kaynaklanıyor olabilir. Ama sancı olsa anlarız sanki ya ne bilim bunlar hafif hafif şeyler geliyor bana. Ama vücudunu en iyi sen tanırsın yine de
İlk defa oluyor böyle, yani hep toplanma oluyordu aslında günde 3-4 defa ama bugün akşamdan beri toplanıyor aynı yerde. Bazen de çok sert hareket ediyor anlamadım gerçekten bu gece uyku yok bana

Evden çalışma durumum olsa bu maaşa rağmen dönmeyi düşünürdüm canım inan. O yüzden bence de dön. Bakıcı veya aile büyüğü biri olur yanınızda. En azından sık sık bebeğini emzirme imkanın olur, aralarda ya da iş olmayan anlarda ilgilenecek zamanın olur. Hiçbir şey yapamasanız bile sizi görerek büyür yani. Ben düşünsene 9da çıkıyorum evden (mesai 9da başlıyor geç gittiğim için böyle biraz da yani) akşam 7de tekrar eve giriyorum yani 10 saat dışarıdayım. Süt izni olsa 4 buçukta çıkacakmışım 5 buçukta evde olucam. Yani 8-10 saat bebeğe başkası bakacak emziremicem belki az emzirmekten sütten kesilecem falan. Hasta olsa izin almak problem. Bakıcı düzgün bakıyor mu aklım evde olacak. Yani neresinden tutsam elimde kalıyor. İK ile de paylaştım düşüncelerimi yarın da yönetici ile birebir görüşeceğim ona da aktarıcam hepsini. Astarı yüzünü kurtarmıyor dicem 😂😂
Valla çok haklısın. Ama bizim iş de öyle kitleyebiliyor ki bizi. Geçen hafta 3 günde 1 kilo vermişim yiyememekten. Tuvalete bile zor gittim. Öyle bi dönemde bir de çocuk küçük olsa nasıl olur bilemedim. Artık süt sağarım eşime veririm diyorum 🤣 mesela 2 gündür sabah hata çıkıyor arıyorlar. Geçen gün 5te aramışlar sistemde hata çıktı diye. İş hattını verdiler elime 7/24 ulaşılabilir olmam lazım bazen laptopsuz dışarı çıkamıyorum falan. Stresi çok geliyor bana. 8 yıl oldu şimdi sorumluluklar da yükseldi canımızı çıkartıyorlar. Tek güzel yanı yöneticim çok anlayışlı insancıl biri. Bir de direktör ayrıldı kadın birisi geldi. Geçen acil iş geldiğinde lütfen tekrarı olmasın hamile birisi var karşınızda mesai yapmasını istemiyorum falan dedi. Ama tabi ben o sıra 7 saat çalışmışım mesai sonrası 🤣🤣 ailem şehir dışında kvler de istanbulda karşıdalar ve kvnin bakmasını acil durum olmadıkça çok istemem. Zaten okula giden çocuğu var kitlemek istemiyorum onun hayatını. Bakıcı istanbul şartlarında bulmak baya masraflı. E ticarete atılasım geliyor valla evde dikiş mi diksem diyorum asla bilmesem de 🤣🤣🤣

İlk defa oluyor böyle, yani hep toplanma oluyordu aslında günde 3-4 defa ama bugün akşamdan beri toplanıyor aynı yerde. Bazen de çok sert hareket ediyor anlamadım gerçekten bu gece uyku yok bana
Hayır hayır derin nefesler al kendini rahatlat ve lütfen uyu. Gece zaten tuvalete kalktığında emin ol rahatlamış olacaksın. Stres yaptıkça daha çok ağrın olacak. Bi yerden sonra hareketler sertleşiyor zaten ben hafif hareket hissetmiyorum ki artık böyle tuhaf sert kasıntılı hareketler ediyor hep ona dönüyor yavaş yavaş

Belirtilerin neydi? Sancı vs çıkmadı değil mi
Yok canım hiçbir şey çıkmadı bebeğin kalp atışları da normal çıkınca gönderdiler. En azından benim içim rahatladı. Gece bir nebze rahat uyudum bu sayede. Kendi doktoruma sertleşmeyi sorduğumda bir iki saat sürer , yatmana rağmen hiç geçmezse ,sancıyla devam ederse o zaman sorun olur demişti. Ama benim hala ayağa kalktığım an karnım taş gibi oluyor saniyesinde. Oturduğum an yumuşuyor.

Su değildir o akıntıdır bence, su gelişi az olmazmış çünkü. Ben de bi

Kalbim küt küt ya ilk defa korktum bu kadar :KK43: umarım bir şey yoktur. Gerildim bi de o da mı tetikledi bilmiyorum
Bugün bende çok yoruldum baktım su gibi iç çanaşırım bekledim bir daha gelmedi ve bebekte çok hareketli sağ tarafımda toplanıyor sert tekmeleri umarım birşey yoktur boşunada gitmek istemiyorum hastaneye

Kızlar ben tedirgin olmaya başladım ya, sizi de negatif etkilemek istemiyorum ama acile gitsem mi bilemedim parmaklanmak da istemiyorum ajfkskd bugün çok yoruldum, belim ağrıyor ama adet sancısı gibi herhangi bir ağrım yok. Bebek göbek deliğimin oralarda toplanıyor, çok düzenli değil ama 3–4 saattir böyle. Hareketlerinde bir sıkıntı yok. Karnım inanılmaz gergin patlayacak gibiyim. Tedirgin olmalı mıyım sizce?
Hemen parmaklanmaz heralde sadece sancı mı değil mi diye nst ye sokabilirler ama çok yoruldum diyorsun oda tetiklemiş olabilir sabahı bekle istersen eğer geçmezse sabah gidersin

Kızlar ben tedirgin olmaya başladım ya, sizi de negatif etkilemek istemiyorum ama acile gitsem mi bilemedim parmaklanmak da istemiyorum ajfkskd bugün çok yoruldum, belim ağrıyor ama adet sancısı gibi herhangi bir ağrım yok. Bebek göbek deliğimin oralarda toplanıyor, çok düzenli değil ama 3–4 saattir böyle. Hareketlerinde bir sıkıntı yok. Karnım inanılmaz gergin patlayacak gibiyim. Tedirgin olmalı mıyım sizce?
Canım tedirgin edecek birşey yok böyle şeyler olacak artık doğum yaklaştıkça. Tabi ki yazacağız soracağız bir çoğumuzun ilk gebeliği. Hem bu kadarcık şeyden nasıl etkilenilecek. Rahat ol böyle şeyleri yazalım ki başımıza gelse bile duyduğumuz bişey olur. İçin rahat değilse doktoruna yaz bakalım o ne diyecek

Allahım bacağımda neremi kaşısam mor mor çatlıyor gibi geliyor. Her yerim kaşınıyor yanıyor. Napayım yağın içine mi yatayım ben 😔😔😔 var mı hiç bu zamanda çatlak durduran ekstra krem mrem ya yoksa doktora gideyim bari yağlarla olmayacak sanki 😓😓😓

Allahım bacağımda neremi kaşısam mor mor çatlıyor gibi geliyor. Her yerim kaşınıyor yanıyor. Napayım yağın içine mi yatayım ben 😔😔😔 var mı hiç bu zamanda çatlak durduran ekstra krem mrem ya yoksa doktora gideyim bari yağlarla olmayacak sanki 😓😓😓
Bir dermotolojiye görünsene canım, ekstra ilaç/krem vs verir belki.

Belirtilerin neydi? Sancı vs çıkmadı değil mi
Ben de az önce geldim acilden birkaç gündür ekstra yürüyüşe başlamıştım seninki gibi de bir tarafta toplanma ağrı vardı bir de bir şeyler okudukça gerildim gittim.Önce ultrasonla baktılar valla parmakladılar da bende olmaz sanmıştım neyse dedim.Sonra nstye bağladılar ama sancı çıkmadı.Yorulduğumuzda da oluyormuş dinlenince rahatlayabilirmişiz bence senin de bugün oda hazırlığı derken yorgunluktan olmuştur dinlenince daha iyi hissedersin 🫶🏻

X