Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 69 41,1%
  • erkek

OY: 89 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    168
Dalin'in de granülü var %0 paraben, boya diyor o nasıldır acaba
Ben büyük çocuğuma granül sabun kullanıyorum ve 3 durulama yaptırıyorum ama ne olursa olsun çamaşırlar sıvı deterjanla yıkanan çamaşır kadar yumuşak gelmiyor bana. Kızım büyük olduğu için sorun değil ama bebek için o tür deterjanları pek tercih etmem galiba.

Bir de herkes karnımın küçüklüğünü söylüyor. Dün poliklinik kısmına indik servisteki hastalarla eşlerimiz yanımızda. Kadının birisiyle aynı haftadaymışız. Orda adamın birisi eşime diyor ki sizle biz aynı haftadaymışız ama yengenin karnı yok diyor. Yazık eşim de açıklama yapıyor benim eşimin boyu uzun da o yüzden belli olmuyor bebeğin kilosu falan normal diye adamı ikna etmeye çalışıyordu😂😂 karnın yok denmekten hamileliğin tadını çıkaramadım be🥹
Ay erkeklerin diyaloğu çok komik ya elin adamı sanane yani😄😄😄karın herkeste çok fark ediyor ya bebek 2 kg olmuş yani her türlü karnın küçük büyük ne fark eder😄

Kdgkgkkgky ay utandım bilmişlik yapmak istemedimdi püü öyle mi göründü 🥹
Aman olsun bence zararı yok. Valla ben bu sürecin yarısını kendi kendime çözdüm yani doktordan bağımsız. İkinci bebek nasip olursa ve farklı şeyler yaşamazsam inan bana hiçbir şey sormayacağım doktorlara :KK70:

yaa gerçekten mi biz temizliğe başladık hareket iyi olur diye ben de çok ani hareket etmeden ağır kaldırmadan iş yapıyorum. inşallah bi şey olmaz.
Ay yok doğurmayalım :) benim sancılarım kesildi şükür . Doktor önce korkuttu beni ama şimdi eve çıkarttı anlamadım itaat ettim :) Korkma lütfen ya beni referans almayın kendinize benim başından beri riskli gebelik diye geçiyor. Ama yormamak lazım bedeni bebeği . Gerçekten son zamanlarda hareketleri kısıtlamak lazım o bir gerçek . 37 den sonra tekrar hareketlenirsiniz :)

Aman olsun bence zararı yok. Valla ben bu sürecin yarısını kendi kendime çözdüm yani doktordan bağımsız. İkinci bebek nasip olursa ve farklı şeyler yaşamazsam inan bana hiçbir şey sormayacağım doktorlara :KK70:
İdrar yolu enfeksiyonu beni korkutuyor ya ondan ayda 1 veriyorum işte idrar ama belirtim de yok. Bi doktor sessiz enfeksiyon oluyor gebelerde diye video paylaşmış onu da görünce korktumdu. Ama her yükselişte de vücuda antibiyotik sokunca benim bağışıklık bitti

Arkadaşım dedi ki bebeği içine koyunca mis gibi kokacak merak etmesin 🥹 Boş olduğu için kokusuz. Bebek yumuşatıcısı falan kullanmayalım kesinlikle. Bir iki damla uçucu yağlardan damlatırız olmazsa. Lavanta okaliptüs falan..
o zaman sivenodan devam ya en azından bi 6 ay kadar . zaten üzerinde yumuşatıcı gerekmez diyor. çamaşırlarda gayet yumuş yumuş çıktılar. uçucu yağlar mantıklı ama madem bebiş zaten kokutacak miiiss gibi hiç gerek yok diyebiliriz :) offf sezaryen olursa 47 gün kaldı inanamıyorum gerçekten :)

benimde hep gözlerim doluyor. kasım annelerine falan bakınca doğuran falan görünce ağlayasım geliyor . inşallah doğuma girmeye yakın sakinleştirici yemek zorunda kalmayız . ben çok ağlarım gibi duruyor :KK70: zaten kamu spotu reklamlarına bile ağlayan insanım :KK70:
Karnında aylarca taşıdığın, hayalini kurduğun bebeği kucağına alınca ağlamayıp ne yapacaksın? 🥲❤️

Kıyafetleri karışık mı yıkadınız pekii? Karışma önleyici mendil atıp toplu yıkasam oluyo mu yani
ben varya inanılmaz ayırdım çamaşırları . burada biri renkler birbirine geçti diyince koktum . arkadaşımın verdiklerini kurcalamadım ama yeni aldıklarımı baya ayıkladım . pembesi yeşili :KK70: 7 makina çalıştırdım ama uzun programa atmadım zaten :)

ben varya inanılmaz ayırdım çamaşırları . burada biri renkler birbirine geçti diyince koktum . arkadaşımın verdiklerini kurcalamadım ama yeni aldıklarımı baya ayıkladım . pembesi yeşili :KK70: 7 makina çalıştırdım ama uzun programa atmadım zaten :)
Beni hep ayağa kaldırıp duruyosun şimdi de hassas programın ne kadar sürdüğüne bakmam lazım ndfng

30 derecede yıkasak yeterli sanki ya? Ben ilk yıkamayı öyle düşünüyorum. Maksat tozu, mağaza kokusu falan çıksın. Sizce?

X