Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 68 41,0%
  • erkek

OY: 88 53,0%
  • ikiz kız

OY: 2 1,2%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 4 2,4%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    166
Ayy ne guzel kitap okuyabilorsunuz uzun zamandir hic okuyamiyorum. Su telefonu firlatip kitaba yonelmem lazim🤣 eskiden ne okurdum haftada bi kitap bitirirdim . Poff evde okunmasi gereken bir suru kitap var.
En azından kızım okuldan gelince onunla birlikte ya da o ödevlerini yaparken telefona bakmamak için okuyunca biraz zaman ayırmış oluyorum 😊

Bir de en önemli faktör bu ara çalışmıyorum. Yoksa bir yandan hamilelik, bir yandan iş yerinden gelen negatif yük, insan ancak kendine yetiyor :)

benimki de Athena dev adam sarkisinda uyuyordu bir tek, gece gece aciyorduk aylarca bu sekilde gecti, hatta ilk yil 🙂
Beyaz gurultu falan hiiiiccc. Esim kanguruda onune takiyordu on iki dev adam sarkiisini aciyordu calkalarken cocugu uyuyordu 😂
Yani 2 sene bölük pörcük totalde 3-4 saat anca uyumuşumdur. Bu dediğim 3-4 aylıktan sonra . 45 dk en asagı uyusun dalsın diye ugrasıyordum sonra yarım saatte bir kalkıyordu ay ne günlerdi ya Valla kendimi tebrik ettim bir tane daha doguruyor oldugum için🤣 demek ki neymiş zor da olsa hersey unutuluyormuş☺️😇

Yani 2 sene bölük pörcük totalde 3-4 saat anca uyumuşumdur. Bu dediğim 3-4 aylıktan sonra . 45 dk en asagı uyusun dalsın diye ugrasıyordum sonra yarım saatte bir kalkıyordu ay ne günlerdi ya Valla kendimi tebrik ettim bir tane daha doguruyor oldugum için🤣 demek ki neymiş zor da olsa hersey unutuluyormuş☺️😇
evet unutuliyor bizjmkinin uyku sorunu cok yoktu daldiktan sonra uzun uyudu genelde o acidan birsey diyemem ama uyanikken fenaydi zir zir surekli kucak mizilti kaka yapinca rahatliyordu.. her cocuk ayri oluyor iste ben de hic kitap falan okumamistim biraz icgudusel biraz bebege gore ilerledik esimle biraz da zor durumda kalinca internete baktik bilgi icin.

Sütte geriye dönük amneziye yol açan bi madde varmış. Anneler o yüzden 2. Çocuk düşünüyormuş, unutuyolarmış yaşananları çünkü 😅

Rahim ağzı hep normaldi sadece sancı vardı ve karnım kasılıyordu canım dünden beri rahatladım bebeğin hareketleri bile arttı çok iyi hissediyorum inşallah bidaha olmaz korkuttu valla sana da çok geçmiş olsun 🥹🙏🏻
Çok şükür canım 💜 böyle şeyler olacak sanırım arada çok az kaldı zaten sağlıkla doğsunlar inşallah 💜 sağolasın canım

İşte bu yüzden etrafta bunu hatırlatacak, pozitif mesajlar verecek insanlar olması çok ama çok önemli. İnsanın kendi kafası gittiği için birilerinin bunu dışarıdan yapması gerekiyor.
Sütte geriye dönük amneziye yol açan bi madde varmış. Anneler o yüzden 2. Çocuk düşünüyormuş, unutuyolarmış yaşananları çünkü 😅
Bunu şöyle düşünmek lazım, kimisi 2 yıl arayla kimisi 12 yıl arayla yeniden çocuk düşünüyor. Unutulacaklarin skalası geniş yani 😂😂

evet unutuliyor bizjmkinin uyku sorunu cok yoktu daldiktan sonra uzun uyudu genelde o acidan birsey diyemem ama uyanikken fenaydi zir zir surekli kucak mizilti kaka yapinca rahatliyordu.. her cocuk ayri oluyor iste ben de hic kitap falan okumamistim biraz icgudusel biraz bebege gore ilerledik esimle biraz da zor durumda kalinca internete baktik

Ay evet doktor da aynısını dedi, bu yüzden istemiyoruz çok önden gitmesini dedi. Bebişin sistemleri boy ve kilosuna göre çok geride kalmamalı dedi🥲
Evet ya önden gitsen sorun geriden gitse sorun ama olsun iri ve boylu bebek olacak demekki sağlıklı olsunlarda 💜 yalnız 7 ay gayet rahat geçmiş bu son iki ay zorlayacak bizleri onu anladım iki ay da inşallah sorunsuz su gibi geçer hepimiz için

En azından kızım okuldan gelince onunla birlikte ya da o ödevlerini yaparken telefona bakmamak için okuyunca biraz zaman ayırmış oluyorum 😊

Bir de en önemli faktör bu ara çalışmıyorum. Yoksa bir yandan hamilelik, bir yandan iş yerinden gelen negatif yük, insan ancak kendine yetiyor :)
Dogru valla bende tam 1 aya dusunuyorum cikmayi belki ozaman okurum umuyorum 🙂

doktorumda öyle bir rakam söylemişti. ama merak ettiğim bu takviyeyi aldıktan sonra değerleri normale dönen var mı
Bu kadar düşükken ve hamileyken bebek depolardan yiyor cünkü hep takviyeyle cok zor. Önce bi damardan yükseltmek gerekiyor mutlaka sonra tekrar düşmemesi için takviyeye devam

İşte bu yüzden etrafta bunu hatırlatacak, pozitif mesajlar verecek insanlar olması çok ama çok önemli. İnsanın kendi kafası gittiği için birilerinin bunu dışarıdan yapması gerekiyor.

Bunu şöyle düşünmek lazım, kimisi 2 yıl arayla kimisi 12 yıl arayla yeniden çocuk düşünüyor. Unutulacaklarin skalası geniş yani 😂😂
Haha dogru valla benim 5 yılımı aldı nerdeyse o kadar da unutamamışım anca kendime gelmişim 😂

kızlar HGB 9 olup serum takviyesi alan oldu mu
Aaa 10’un altına mı düştü 😕 Benim de 10.2 çıkmış en son, sınırda bekliyoruz bakalım. Bana demir ilacını aç karnına meyve suyuyla almamı söylediler canım. Denemediysen bir deneyebilirsin. Sıkma limon vardı, bir haftadır onu hafif sulandırıp onun içine döküyorum tozu, o şekilde aç olarak günde 2 kez alıyorum. Faydası var mı tahlilden sonra görebileceğim ancak. Demir C vit ile emilirmiş. Aklında olsun.

X