Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
İnşallah canım. Normaldir ya iki haftaya kadar genelde normal kabul ediliyor. Üç ve üzeri haftalar sıkıntı sanırım. Hem ilerilikte hem de gerilikte .
Anladim kuzum ya nebilim 28 haftaya kadar hep gununde cikiyodu detaylida bide gunuyle uyumluydu cocugum anlaadim simdi nasil 2 hafta onde cikar ilk basdan beri olsa belki takilmamda simdi boyle gununde giderken bu haftada farkli cikmasi sasirtdi beni

Onlar aramaya zaten fırsat kollar her türlü. Eşin mesafe koyacak telefonu açmayacak vs ancak öyle geri çekerler kendilerini. Eşin hatalıyım diyorsa sen de net tutumunu ortaya koymaya devam edersen durumlar değişebilir bence. Şu an o da seni kaybetmeyi göze alamaz. Haklısın bıkmakta bi de sonradan oluşan bir yakınlık yani.

Benim doktor son ana kadar endişelendirecek biçimde konuşmuyor. Previa durumu içinde öyle yaptı,son anı bekledi hep. O yüzden şimdiden iri bebek falan demiyor yani. Belki de senin dediğin gibi değişebilir diye olabilir.
Bende sadece kilosu değil boyu da önde. Sadece kilo olsa şeker mi var acaba diyeceğim ama yüklemede çıkmadı. Bazen açlık şekerlerim birazcık yüksek çıkıyor. Yani 90-100 falan bir acaba mı diye düşünüyorum ondan mı önde diye.

Anladim kuzum ya nebilim 28 haftaya kadar hep gununde cikiyodu detaylida bide gunuyle uyumluydu cocugum anlaadim simdi nasil 2 hafta onde cikar ilk basdan beri olsa belki takilmamda simdi boyle gununde giderken bu haftada farkli cikmasi sasirtdi beni
Bence cihazdan cihaza fark oluyor. Benim 4 gün önce özelde bebek ilerideydi. Bugun devlette gününden geri çıktı. Hatta bugün kilosu 4 gün önceye göre de geride çıktı. Bu bebek zayıflamış ya da geri gitmiş olamaz. Cihazdan ve ölçümden kaynaklı iki hastane arasında benimde bi 10 gün oynuyor. Genelde de devlette hep geride çıkıyor. İleride olmasını tercih ederdim hiç canını sıkma normaldir

Cumlemizin evladini korusun rabbim hepimizinki iyi olsun inslh sag saglim dogsunlar saglikla kucaklarimiza alip buyutmek nasip olsun cnm

Eklentiler

• IMG_0574.jpeg
    140,5 KB · Görüntüleme: 20
Ailecek bağlılık anlayışları değişik demek ki. Eşim ve babası arasında böyle bir durum vardı günde 2 3 saat konuşurlardı, adam hastalıklı şekilde bağlıydı eşime ama çok kötü patladı. Burda eşinin rahatsız olması gerekiyor aslında sıkıntı orda sanki

Benim bu günlük hayatta 2 saat sonraki tokluk. Mesela sana şeker var demişler ama senin 1. Saat tokluk bu değerlerde 2. Saat için tekrar 100-120 civarlarına düşmesi gerekmiyor mu. Yanlış da biliyor olabilirim
Ha 2 saat detayını atlamışım cano evet 2 saat için yüksek çıkmış
Park yatak çirkin diyolaaa dkgkg onun dışında ikisini de belli bi süre sonra değiştirmek gerekecek, birkaç sene gözüne hangisi güzel geliyosa onu seç ya çok da işlevsel olarak bi farkı yok bence. Lila ahşabı atmış ben de parkı atayım

Evet benim 2. saatte 112ye düşmüş 182den. Mantıksal olarak senin biraz daha düşmüş olması gerekir ama yine de referansın içinde sonuçta her türlü. İçini ferah tut

Benim 28+3 te gittim 30+5 çıktı boyu da kilosu da. 1600gr bir de 5.9 femur boyu o da 41 cm gibi bir şey yapıyor 7 ile çarpınca. Doktor olabilir bebek iyi gelişmiş dedi. Suya falan baktı normaldi. Şeker yüklemem de normaldi. Yalnız açlık şekerim 95 çıkmış o gün. Ona biraz dikkat edersin dedi o kadar. 31.haftada çağırdı kontrole de. 2 hafta arrı eksi normal diyorlar. 3 hafta ve üstü olursa takip edilmesi gerekmiş.
Belki belli haftada yavaşlayıp gününe geçer diye düşünüyorum ben.

Ilk baslarda peki 28 kadar gunuyle uyumlumuydu hep yoksa basdan beri 2 hafta onde gidiyordu benim uyumluydu bu zmnkadar ama bugun gittimde 2 hafta fazla cikdi

Ilk baslarda peki 28 kadar gunuyle uyumlumuydu hep yoksa basdan beri 2 hafta onde gidiyordu benim uyumluydu bu zmnkadar ama bugun gittimde 2 hafta fazla cikdi
Yok canım benim de günündeydi şu ana kadar. 27de gittim 1 hafta öndeydi 28de gittim 2 haftadan fazla geçmiş öne. Şaşırdım ama dediğim gibi doktorum normal karşıladı olabilir dedi. Suyu ve kordon kan akışına baktı iyi dedi. Egzersiz, yürüme ve sağlıklı beslenmeye dikkat et dedi sadece. Ben de dedim demek ki olabilecek bir şey yani. Mühim bir durum değil. Zaten hareketliydim ekstra egzersiz ve yürüyüş ekledim ona. Sağlıklı beslenmede eh elimden geldiğince diyeyim. Şekerimi de ölçüyorum sürekli tokluk normal genelde. Uzun süre aç kaldıysam açlığım azcık sınırda oluyor ama yani bebeğe kilo yapan o değil bence.

Ben şeker testini yarın yaptıracağım arkadaslar… sabahları uyanamıyorum inşallah sorun çıkmaz. Ben biraz geç kaldım. Uygulamaya göre 28+1 oldum ama bebek bir hafta önceymiş. Bakalım inşallah sorun çıkmaz… ev taşıdım vs derken hamile olduğumu unuttum.

Ay sagol kuzumbilgi icin tskrlr bende ilk defa boyle farkli cikinca kafama takildi sen boyle diyince rahatladim birazda olsa ya sagolgercekden rabbim evlatlarimizi korusun

Ben yazdırıyorum. Ama önce rapor çıkarmak gerekiyor. Siz cihazı dışarıdan aldınız galiba. Dahiliye doktoru rapor çıkardığı takdirde aile hekimi yazabiliyor. Benimki de sık bitiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…