Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,9%
  • erkek

OY: 78 52,7%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,4%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,4%

• Ankete Katılan
    148
hayır neden alıyorlarmış anlamadım risk neymiş ki . bebek test dönebilir bu çok normal zaten . doğum kanalınamı girmiş ?
Bilmiyorum ki ters dönse bile bekleyemez mi anlamadım ben de. Hem 32. Haftaya daha 1 aydan fazla var şimdiden böyle bisey söyleyip niye gerdi beni anlamadim

Bilmiyorum ki ters dönse bile bekleyemez mi anlamadım ben de. Hem 32. Haftaya daha 1 aydan fazla var şimdiden böyle bisey söyleyip niye gerdi beni anlamadim
kusura bakma ama doktorun saçmalamış. ayrıca doğum pozisyonuna dönmesi erken doğacak anlamına gelmiyor. benimde makat pozisyonundaydı ama bir sonraki kontrolde dönmüş dediler pozisyonu normal dediler. ya doktorun size söylemediği başka bir şeyde vardır. (rahim ağzının kısalması gibi) bilemiyorum . bence endişe etmyin . zaten 32 de alsalar bile planlı olduğu için ciğer geliştirici vururlar allahın izniyle sağlıkla kucağına alırsın :)

Bende kontrolden geldim bu doktora ilk defa gittim o kadar çok soru sordu ki şaşkınlıkla cevapladım hep o oldumı şu sıkıntın oldu mu şikayetin var mı bazen ne cevap verecem unuttum bana en son ne zaman kan testi yaptırdın diyor bilmiyorum ki demişim halbuki 5 gün önce yaptırmışım 😂🤣 normalde 28+2 ama ultrasonda 27+3 çıktı doktor çok önemli değil dedi ama bu zamana kadar ölçümlerde hiç sıkıntı çıkmamıştı ondan canımı sıktı biraz😕 bana dediki kilo almaya çalış az kilo almışsın 57 kiloyum şuan acaba bebek için mi dedi onu anlayamadım bebek kilosu 1150 olmuş birde bebek sert vuruyor diyor muayene sırasında baya hissetti doktor da 😃 şuan kafası yukarda totosu aşağıda döner mi dedim daha döner dedi şuan için doğumu konuşmak erken dedi bakalım ha bu arada outoffit outoffit ben daha önce böbrekte taş ameliyatı geçirmiştim doktor onu gördü stent takılmış diye bir daha ağrın oldu mı dedi ben de yok dedim eğer ağrın olursa gel dedi stent takılır dedi çünkü böbrek ağrısı kasılmaları tetikler biz bunu istemeyiz dedi

Saat 4ü bekleyemedim ağrı çok şiddetli olunca geldim iki üç saat önce. Ultrasona göre birinci evre böbrek genişlemesi çıktı. İlk gebeliklerde ve erkek bebek gebeliklerde rastlanan bir durummuş. Kan ve idrar henüz çıkmadı. Ağrım çok şiddetli hala. Doktor birkaç gün yatış verip damardan tedavi uygulamayı önerdi. Bugünlük günübirlik tedavi istedim. Tahliller de belli olsun. Belki yatışı da kabul edebilirim. Ama öncesinde kendi doktoruma görünüp nst baktırmamı önerdi. Sancıların böbrek nedeniyle olduğundan emin olmak için 😣 Dua edin kızlar kurtulayım şu dertten 😣😣 32. haftaya kadar genişleyebilirmiş başladıysa. Dayanılır gibi bir acı değil. Enfeksiyon falan da belli olsun da bi 😣😣

Saat 4ü bekleyemedim ağrı çok şiddetli olunca geldim iki üç saat önce. Ultrasona göre birinci evre böbrek genişlemesi çıktı. İlk gebeliklerde ve erkek bebek gebeliklerde rastlanan bir durummuş. Kan ve idrar henüz çıkmadı. Ağrım çok şiddetli hala. Doktor birkaç gün yatış verip damardan tedavi uygulamayı önerdi. Bugünlük günübirlik tedavi istedim. Tahliller de belli olsun. Belki yatışı da kabul edebilirim. Ama öncesinde kendi doktoruma görünüp nst baktırmamı önerdi. Sancıların böbrek nedeniyle olduğundan emin olmak için 😣 Dua edin kızlar kurtulayım şu dertten 😣😣 32. haftaya kadar genişleyebilirmiş başladıysa. Dayanılır gibi bir acı değil. Enfeksiyon falan da belli olsun da bi 😣😣
Yatış yapınca nasıl bi tedavi uygulayacaklarmış

Yatış yapınca nasıl bi tedavi uygulayacaklarmış
Enfeksiyon belirtisi çıkarsa antibiyotik + ağrı kesici. Çıkmazsa da çözeltiler ve ağrı kesici herhalde sadece. Ya kalıcı bir çözüm yok gibi bir şey ima etti. İleri evrede ameliyat. Başlangıçta sadece ağrıları kesebiliriz falan dedi 😣

Enfeksiyon belirtisi çıkarsa antibiyotik + ağrı kesici. Çıkmazsa da çözeltiler ve ağrı kesici herhalde sadece. Ya kalıcı bir çözüm yok gibi bir şey ima etti. İleri evrede ameliyat. Başlangıçta sadece ağrıları kesebiliriz falan dedi 😣
Yani o yüzden sordum kuzum pek yapılabilecek bi şey yok gibi :KK43: inşallah ağrın artmaz da olabilecek en kolay şekilde geçip gider :KK43:

Bebek oraya dayandığı için ekstra ağrı oluyormuş maalesef eğer taş ağrısı gibiyse gerçekten felaket bir ağrı o taş da benzer şeyler oluyor böbrek genişliyor falan o yüzden bana stent takılmıştı o zaman böbrek toparlansın diye çok sıkıntı gerçekten Allah şifa versin canım

Aklında kalmasın arayıp sor canım bir ay sürekli internette araştırmalar yaparsın neden öyle dediğini bilirsen en azından ona göre kafan netleşir bence bebek pozisyonundan değildir gibi bugün doktora şuan makat aşağıda gözüküyor dedim çok döner dedi kafası aşağıya gelir sonra tekrar yer değiştirir o yüzden şuan için doğumu konuşmak erken dedi

Canın sıkılmıştır muhakkak ama endişelenme💜. Gerekirse birkaç gün dinlenirsin tedavilerin de yapılır. Çözüm olmazsa bile dediğim gibi yapılan müdahaleler bebek için tamamen zararsız her şey hallolur 🙏

eşime bunlardan basedemiyor olmak çok üzücü :KK70: rüya da olsa aldatmak hissi mahvetti beni. 20 . haftadan öncede o beni aldatıyordu her gece. şimdi ben onu :KK70: sonu ne olacak bakalım :KK70:
Benimde kocamı etkiledi hormonlar herhalde😄geçen rüyasında boşanıp ikimizde başkalarıyla evleniyormuşuz falan uyanmış sokulup duruyordu etkilenmiş sanırım.bu bir mesaj kıymetimi bilip üzmesin😄😄

X