Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Kızlar benim içime bi sıkıntı düştü ya, sürekli çok az su gibi akıntı geliyor allah korusun kötü düşünmüyorum ama canım sıkıldı. Çişim de geliyor devamlı yapıyorum az az. Bebek de çok hareketli, gebelikte mantar olduğunda su gibi akıntı olabiliyormuş, randevum cumaydı yarın da müsait görünüyor bir gitsem mi sizce?

Canım idrar kokulu ama bebeğin suyunun kokusu yok ve çok şeffaf. Eğer suyun olduğundan düşünüyorsan hiç riske atma sabah bi hekime görünmeni tavsiye ederim. İçin rahat eder en azından Allah korusun eğer su ise azalması bebeğe sorun çıkarabilir çok geçmiş olsun

İçin rahat etmiyosa git bi ya nolcak. Su diye mi düşünüyosun mantar diye mi? Su diyeyse onun için turnusol pedler varmış belki ondan almak lazımdır rengine göre anlaşılıyomuş akıntı mı değil mi, galiba acil de bakıyormuş ona. Mantarsa bence kaşıntı olurdu var mı kaşıntın

Çok bilgim yok ama sanki son çare artık süt hiç gelmiyorsa ve çocuk aç kalıyorsa mama veriliyor. Teyzemde sezeryan oldu sütü çok az geldi sarılık oldu bebek. Doktor mama tavsiye etmedi stres yapma emzir geçecek dedi öylede oldu. Hemen mama vermek istemem sanıyorum. Gerekirse hemen gidip alınabilecek bir şey zaten önden almaya gerek yok gibi

Onlar direkt doğumdan sonra bebeğin ağzına bi iki kaşık da olsa verdiler acaba sütü mü gelmedi yoksa öyle mi yapılıyor hiç bilmiyorum

Ben bunu aldım mama sandalyesi. İkeanın düz modellerini de seviyordum ama sonra bu minderli falan daha düzgün geldi gözümeayrılıp aktivite masası da oluyormuş bakalım memnun kalırım inşallah

Onlar direkt doğumdan sonra bebeğin ağzına bi iki kaşık da olsa verdiler acaba sütü mü gelmedi yoksa öyle mi yapılıyor hiç bilmiyorum
Bende bilemedim bazı arkadaşlar da veriyorlar hastanede yazmış. Ama her halükarda önden almaya gerek yok gibi sanki zaten hastanede yönlendirirler hemen gidip alınabilir. Doğuma az kala şu süt arttıran içeceklerden içmek mantıklı mı acaba belki işe yarar

Aynen ya zaten hastaneye yattığım gibi doğuma indirmicekler gerekirse hemşireler söyler alın edin diye orada yoksa bile. Evet onu da yapın diyolar ebebekte maltlar var iyi geliyormuş, annem de hep helva ve bulgur pilavı önerir sütü olmayanlara

Annede böbrek ağrısı oluyormuş. Sebebi değişiyor tabi duruma göre bazen kendiliğinden geçiyor bazen ufak müdahaleler gerektiriyor. Bebeğe bir zararı yok ama endişelenme, sen haftaya yine görün doktora.

Canım ben ilk doğumda hip almıştım. Ama gerek kalmadı. Hem emzirmeyi denedim hem hastane pompasiyla sağım yaptım. O çok güçlü açıyor sanki kanalları. Zaten bir iki çay kaşığı yetiyor bebise sekeri de sık sık kontrol ediyorlar iyiydi sarılık değeri de yoktu. Emzirmeye devam et dediler. Bu seferkinde mama almam yanıma.

Cano senin ilki sezaryen miydi

Mama sandalyesi ile ilgili olarak da ikealar candır. O zamanki aralık annelerinin çoğu ondan aldı. Ben joie nin bir modelini almıştım. Daha yumuşak minderli yatanlardan. Aslında ben çok memnunum devrilmeyenlerdendi. Ama kızım biraz fazla vakit geçirdi içinde. O da çok onerilmiyor. Sadece yemek zamanı otursun kalksın deniyor. Ama biz bayağı etkinlik falan da yapıyorduk. Ben mutfaktayken O da mama sandalyesinde beni izliyordu. Yemekler de bizim hep oyuna döndü bir yerden sonra. Bence sıkıntı yok ama böyle de bir bakış açısı var uzmanların diye yazayım dedim

Annem baktı kızıma onun evine de aktivite mamasina dönenlerden aldık. O da iş gördü çoğu zaman öyle kullandılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…