Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Süper, bebe iyiyse takma hiç. Ben 1 ayda aldım tüm kiloyu o yüzden kıllandım. Aldığım kilo normalmiş aslında ama aniden alınca tırstım şekerden
Ya sen de vitaminlere kilo aldığın ay mı başladın? Genelde vitaminleri almaya başlayınca kilo alınıyor denmişti. Ben aynı öyle oldum acaba aldığımız vitaminlerden mi diyorum

Ya sen de vitaminlere kilo aldığın ay mı başladın? Genelde vitaminleri almaya başlayınca kilo alınıyor denmişti. Ben aynı öyle oldum acaba aldığımız vitaminlerden mi diyorum
Yok, ben en başından beri vitamin kullanıyordum zaten ya. Muhtemelen 4.5 al hiç almadığım için birden bire aldım

Kızlar bende yaklaşık 50 kilo ile hamile kaldım, doktorum maksimum 10 kilo alacaksın doğuma kadar dedi. Ben şuan 27.haftadayım 62 kilo oldum. 12 kiloyu şimdiden aldım ama sorun olmaz herhalde diye normal yemeye devam ediyorum. Son bir aydır yediklerime çok dikkat edemiyorum açıkçası ama tekrar düzene gireceğim. Bu arada oğluşuma aldığım her ürüne heyecanlanan ve avlandığımı düşünen biri var. Bir maşallahınızı alırız 😂

Eklentiler

• IMG_1530.jpeg
    IMG_1530.jpeg
    84,3 KB · Görüntüleme: 51
Kızlar benim akıntım son bir haftadır epey arttı, afedersiniz bazen sarımtırak bazen de şeffaf. Kaşıntı kasık ağrısı vs yok. Gebelikte akıntının arttığını duydum ama sizde de oluyor mu merak ettim
Sarı akıntı vardı bende. Cuma günü kontrole gittim. Doktorum şeffaf olması gerekiyor beyaz da olabilir ama peynir kesiği gibi olmaması gerek, sildiğinde gelen sarı akıntı enfeksiyon, mantar belirtisi dedi. Peynir kesiği gibi akıntım hiç yoktu. Kaşıntı, koku, acı vs hiçbir şeyim de yok. Başlangıçtadır ilerlemesin dedi üç gün ara ile iki kullanımlık fitil verdi. Birini kullandım cuma günü ve bugün peynir kesiği gibi akıntı geldi. Sanırım mantar oluşmuş fitil onu söktü diye düşünüyorum. O yüzden doktoruna sorsan iyi olur, renkli akıntı normal değil yüksek ihtimalle 🙇‍♀️

Ben de buna bakıyordum ama bazı deneyimli analar da güvensiz olduğunu söylüyor bunların, çocuk arkaya doğru kendini itse düşer diyorlar.
Valla bebeklerim hareketlidir hiç öyle birşey meydana gelmedi çok rahat sağlam ve ağır değil üstelik ayaklarını çıkartıp bagaja atıp götürüyoruz yanımızda, gelen minnakıma da kullanıcam nasipse.

Kızlar şu mamma nın smile ve premıum ana kucağı arasında 1000 tl lik ne fark var ?
Ben uygun fiyatlı olanını aldım, kumaşı iyi geldi fiyatına göre zaten kışın kullanırım daha çok yaza küçük gelebilir diye düşünüyorum. Kışın da kumaş o kadar önemli değil bence yani yakmaz çocuğu aradaki farkı vermeye değer mi bilemedim. Pahalı olanın kumaşını yakından göremedim çünkü. Ama uygun olanı ben beğendim gayet.

Ben uygun fiyatlı olanını aldım, kumaşı iyi geldi fiyatına göre zaten kışın kullanırım daha çok yaza küçük gelebilir diye düşünüyorum. Kışın da kumaş o kadar önemli değil bence yani yakmaz çocuğu aradaki farkı vermeye değer mi bilemedim. Pahalı olanın kumaşını yakından göremedim çünkü. Ama uygun olanı ben beğendim gayet.
Sadece kumaş farkı mı varmış? Hayır anlamadım da yazmıyor ne farkı varmış ben de büyük ihtimalle pahalı olanını almam

Böbrek olduğuna emin misin bende ilk başlarda çok böbrek sandım o taraflar da geziyordu sancı hastaneye gidecektim çok şiddetliydi doğum sancısı gibi birşeydi sanki, doktorum beden kendini doğuma hazırlıyor sancı da kasılma da yaşayacaksın dedi acaba ondan mı oldu sana kasıklarını da tetikledi. Tabi önceden bi böbrek ağrısı yaşadıysan bilmiyorum ama yalancı doğum sancısı da yaşamış olabilirsin
Daha önceden böbrek ağrısı yaşamıştım canım kum dökmüştüm. Bekardım da o zaman sırtımda tam böbreğin olduğu yerde bir ağrı komple kasıklarıma da vuruyordu. Dozu çok aşırı fazlaydı tabi bugünküne göre ama onun hafif haliydi bugünkü de işte. Ama birbirinden bağımsız iki ağrı da olabilir mi olabilir tabi. Böbreği göstermeden doktora içim rahat etmeyecek o bir aydır yerleşti oraya artık bazen de coşuyor böyle.

Canım geçmiş olsun. Erkek bebekti dimi. Neden bilmiyorum erkek bebeklerde oluyor diyorlar inşallah seninki de normaldir ve hayat kaliteni etkilemeden geçer gider 💜
Evet canım erkek bebek. Çok şaşırdım ilk defa duydum. Oluyor dedikleri ne? Böbrek ağrısı mı böbrek genişlemesi mi? Yani ağrıyıp ağrıyıp geçecekse bebeğe bir zararı ya da bana ciddi bir zorluğu olmayacaksa dayanırım tabi ama kum oluşumu gibi bir şey olduysa yine diye korkuyorum. Çünkü yıllar evvel olduğunda da önce uzun bir süre ağrısını hissetmiştim ama böbrek ağrısı olduğunu anlayamıyordum bile o zaman ilkti çünkü. Ama şu an direkt belli sağ böbrek ağrıyor yani. Bazen az bazen çok.

Sarı akıntı vardı bende. Cuma günü kontrole gittim. Doktorum şeffaf olması gerekiyor beyaz da olabilir ama peynir kesiği gibi olmaması gerek, sildiğinde gelen sarı akıntı enfeksiyon, mantar belirtisi dedi. Peynir kesiği gibi akıntım hiç yoktu. Kaşıntı, koku, acı vs hiçbir şeyim de yok. Başlangıçtadır ilerlemesin dedi üç gün ara ile iki kullanımlık fitil verdi. Birini kullandım cuma günü ve bugün peynir kesiği gibi akıntı geldi. Sanırım mantar oluşmuş fitil onu söktü diye düşünüyorum. O yüzden doktoruna sorsan iyi olur, renkli akıntı normal değil yüksek ihtimalle 🙇‍♀️
Cuma günü kontrolüm var soracağım çok teşekkür ederim

Daha önceden böbrek ağrısı yaşamıştım canım kum dökmüştüm. Bekardım da o zaman sırtımda tam böbreğin olduğu yerde bir ağrı komple kasıklarıma da vuruyordu. Dozu çok aşırı fazlaydı tabi bugünküne göre ama onun hafif haliydi bugünkü de işte. Ama birbirinden bağımsız iki ağrı da olabilir mi olabilir tabi. Böbreği göstermeden doktora içim rahat etmeyecek o bir aydır yerleşti oraya artık bazen de coşuyor böyle.
Anladım geçmiş olsun o zaman yüksek ihtimalle böbrektir yine

Hanımlar bi şey soracağımm, kayınvalidem aradı az önce mama seç alalım dedi, niye dedim işte doğumdan sonra süt inene kadar sarılık olmasın diye veriliyor dedi. Daha önce de sormuştum galiba burada ama emin olamadım, araştıran eden var mı bunu? Sezaryenden sonra süt hemen iniyor mu, eğer süt hemen gelmiyorsa sarılık olmasın diye mama mı veriliyor, mama veriliyorsa biz mi götürüyoruz 🥲
Canim benim 4. Bebiş gelicek nasipse ve bende bu konuda çok tecrübe ettim ilk bebegimde 15 gün sariliktan yattı inat i sarilikmis anne sütüm yapmış o yüzden ben diğer bebislerde mama aldım kimseyi dinlemedim geceleri ve akşamları mama verdim diğerlerini kuveze göndermedim sınırın altında kaldılar hep ama herkesin ki farklı bence bı bekle baktın sarılık olmaya başladı mama al ben doğumdan önce tabiki alcam mama ilk 10 günkü sarilik önemli çünkü benimkiler hep uzamış sarılık oluyo 2 ay dolmadan tamamen beyazlamiyolar alıştım bende artık

X