Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,3%
  • erkek

OY: 80 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    150
Ben diyetisyene gitmedim daha yarın gideyim diyorum düzenli ölçüm de yapmıyorum açıkçası sadece sabahları açlık tokluk bakıyorum. Kadın Doğumcu porsiyonlarini azalt tatlı paketli gıda yeme meyve 1 tane ye dedi sadece. Ölçüm yap bile demedi annemden cihaz aldım deneyeyim diye baktım iyi gitmiyor

Yok artik şeker hastaları bile böyle bir diyet yapmıyor hep son 3 ay her şeyi yiyip icicem diyodum dedim dedim bak noldu şimdi
Of ya valla diyetten beri daha kötüyüm psikolojik heralde kahvaltıdan sonra bi fena oluyorum falan önceden dünyaları yerdim hiç bişeyim yoktu şeker yüklemesinden sonra yamuldum

Selam kizlarher şey yolundadır umarım. Benim çocuk anaokuluna başlayınca bu hafta yorucu geçti neyseki kolay uyum sağladı şimdilik sadece servis ayarlayana kadar eşim goturuyor çıkışlarda ben alıyorum derken bı koşturmali gidiyor. Can sıkıcı bişey oldu doktorum başka hastaneye geçti. Ben zaten oğlumda doğum yaptığım doktor o hastanede ve bana ters düşüyor diye gitmemiştim şimdi bu doktorda oraya geçmiş. Başka bı doktor bulcaz artık

Ya bu depend 10 lu satiliyor ya yeter mi acaba yoksa 2 paket falan mi almak lazim. Sonradan da kullanilacak bisey degil ki anacim
Artiyo bile canım sezeryansa zaten 5 tane anca kullanırsın ama normal doğumda bu artar sezeryanda kanama çok gelmiyo çünkü eve gelince pede geciyon

Bişi itiraf edicem, ben önceden hamile kadınlardan çok korkardım. Bi hocam vardı üniversitede bayılırdım kadına, resmen inek öğrenci gibi en önden dinlerdim dersi. Kadın hamile kaldı ben arka ve köşe sandalyelere geçtim çünkü evet HAMİLE KADINLAR GÖZÜME PATLICAKMIŞ GİBİ GELİRDİ

Şimdi diceksiniz ne alaka. Düşüncemde haklıymışım hamile halimle yine patlıcakmışım gibi hissediyorum djkgkg doğurunca hamile kadın fobim geçmicek yani maalesef

Ağrı kesici vurdurabilirsin acilde istersen bir nebze olsa rahatlatır
Evden çıkmadan parol içmiştim canım biraz faydası oldu gibi sancı geçti en azından. Ne kadar sürer etkisi bilmiyorum. Sağa zaten gerçekten yatamıyorum aşırı rahatsız oluyorum Cumartesi günü bi göstereyim bakalım ya inşallah kum taş yoktur da normaldir

Böbrek olduğuna emin misin bende ilk başlarda çok böbrek sandım o taraflar da geziyordu sancı hastaneye gidecektim çok şiddetliydi doğum sancısı gibi birşeydi sanki, doktorum beden kendini doğuma hazırlıyor sancı da kasılma da yaşayacaksın dedi acaba ondan mı oldu sana kasıklarını da tetikledi. Tabi önceden bi böbrek ağrısı yaşadıysan bilmiyorum ama yalancı doğum sancısı da yaşamış olabilirsin

Ben de diyetisyene gitmiyorum. Endokrin doktorum istedi ölçümü. Diyete pek uyamıyorum açıkçası ama ne yükseltiyor onu bulmayı amaçlıyorum. Mesela evde yaptığım bir porsiyon tatlı yukseltmedi ama paketli kremalı biskuviden 2-3 tanesi yukseltti. Paketli bir şey yememeye çalışacağım. Bir de beyaz ekmek ve bal. Diğerleri normal seyrinde götürüyor beni bakalım.

Canım geçmiş olsun. Erkek bebekti dimi. Neden bilmiyorum erkek bebeklerde oluyor diyorlar inşallah seninki de normaldir ve hayat kaliteni etkilemeden geçer gider

bugün yine eleştirildik çok şükür
göbütüm az büyümüşmüş. bol bol yiyip kilo almalıymışım.
Ben de tek bir eleştiri aldım. Acaba şekerim mi var cok da kilo aldım diye endokrin doktorunun önünde sıra beklerken teyzelerden biri çok az kilo aldığımı bebeğin küçük olduğunu söyledi ultraviyole ışınlı gözleriyle o sırada 10 kilo alan ben

Ya istiyolar ki yuvarlanarak gezelim . Tee Allahim ya

Ben de bir haftadır dikkat ediyordum ama bugün canım bal-kaymak istedi aşırı onu yedim, akşam da pilav yedim 2 kaşık. Hani hamilelikte her şey yenirdi, ben daha çok dikkat eder oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…