Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 62 41,1%
  • erkek

OY: 81 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    151
ben de ilk defa bu gece içmedim, bu saatte uyandım 1 saattir de uyuyamadım 🤣 prilam çok güzel uyutuyordu beni. neyse tek eksisi bu olur umarım yarın bulantı çekmem. bulanmasa da psikolojik olarak kendim bulandırmam inş 🙄🤣
Evet Prilam çok derin sedasyon etkisi yaratıyordu gerçekten bıraktıktan sonra ben de çok afalladım ama bir süre sonra düzene giriyor yeniden 😂 Bulantı oluyor da kuzucum neyin bulandırdığını anlayıp tüketmemeye çalışırsan işe yarıyor bu haftadan sonra. Ben uzun süredir yoğur ayran domates tüketmiyordum mesela bulantı yapıyor yanma yapıyor diye. Geçen bir deneyeyim dedim kustum o gün. Yani demek ki doğuma kadar tüketmemek lazım onları tamamen ikna oldum artık 😂 Öyle öyle dikkat ederek halledersin inşallah kalan haftalarında 🥰

Merhaba,
Biz de 25+6’dayız aynıymışız 🥰
Nutella ekmek yiyip ölçüm yapıldıysa o açlık şekeri olmaz ki tokluktur. Açlık en az 10-12 saat aç kalarak ölçülmeli. Ve Nutella da ekmek de şekeri çok yükseltir zaten.
Sabah 97 çıkması normal bence gebelikte. Benim de hep öyle çıkıyor. Gece en son kaçta yediğinizle ne yediğinizle ilgili sabahki şeker. Örneğin; yatmadan bir tane erik, bir salkım üzüm yiyip yatılmışsa sabahki şeker yüksek çıkar. Akşam 8-9dan sonra bir şey yemeden sabah 8-9da ölçün o daha sağlıklı sonuç verir.
Öte yandan ben şeker yüklemesi yaptırdım tokluk benim de 155 çıktı 75 mg glukoz yüklenerek ve gebelik şekerim olmadığını söylediler. Beslenmeye dikkat etmek önemli.
H1ac1 di galiba üç aylık kan şekeri. Ona da baktırabilirsiniz bir ara 🙏 Ekmeği, meyveyi azaltmak, özellikle sabah ilk öğünde hızlı yükseliyor şeker. Nutella zaten tüketmemek 🥰
Bugün 26+0 olduk 🥰 bu ara çok sağlıksız beslendim künefeler wafflelar havada uçuştu canım ne isterse yedim gerçekten bugünden itibaren dikkat edicem çaya şeker atmayı kestim daha düzenli beslenicem umarım bi sıkıntı çıkmaz. Bu da sabahki kahvaltım ekmeği 1 dilimden daha az yedim 😁

Eklentiler

• C764C04A-A121-4DA0-953F-C61A0232119B.jpeg
    C764C04A-A121-4DA0-953F-C61A0232119B.jpeg
    163,4 KB · Görüntüleme: 77
Merhaba,
Biz de 25+6’dayız aynıymışız 🥰
Nutella ekmek yiyip ölçüm yapıldıysa o açlık şekeri olmaz ki tokluktur. Açlık en az 10-12 saat aç kalarak ölçülmeli. Ve Nutella da ekmek de şekeri çok yükseltir zaten.
Sabah 97 çıkması normal bence gebelikte. Benim de hep öyle çıkıyor. Gece en son kaçta yediğinizle ne yediğinizle ilgili sabahki şeker. Örneğin; yatmadan bir tane erik, bir salkım üzüm yiyip yatılmışsa sabahki şeker yüksek çıkar. Akşam 8-9dan sonra bir şey yemeden sabah 8-9da ölçün o daha sağlıklı sonuç verir.
Öte yandan ben şeker yüklemesi yaptırdım tokluk benim de 155 çıktı 75 mg glukoz yüklenerek ve gebelik şekerim olmadığını söylediler. Beslenmeye dikkat etmek önemli.
H1ac1 di galiba üç aylık kan şekeri. Ona da baktırabilirsiniz bir ara 🙏 Ekmeği, meyveyi azaltmak, özellikle sabah ilk öğünde hızlı yükseliyor şeker. Nutella zaten tüketmemek 🥰
Bu arada sabah sağlık ocağına gittim tekrar kan tahlili verdim aç karnına yarın öğleden sonra çıkarmış. Şeker ölçüm cihazıyla ölçtüğümde 82 çıktı açlık şekerim

Kuzum bizimkilerde bir zıbın bile almadılar sinirlenme hiç😂 ebebeğe gidelim dediler daha gidicez. Bende sürekli birşeyler aldım benimkilerede baktılar bize alacak birşey bırakmamışsın dediler bende var merak etmeyin kışlıkları kaldı ben hep yazlık aldım dedim😬😬 yüzsüzlük yap biraz maalesef bazen böyle olmak gerekiyor benimde hiç karakterim değil ama annemler dolapların yarı ücretini abimde bebek arabasını alınca bende sinirlendim bi. Beşiği aldı kayınpeder bu arada yeni geldi o da
Benimki de bi tane yelek ormus onu atiyo bana.😂😂 En azindan sizinkiler atmis tutmus. Bizimkiler biz de bisey alalim falan yok .

Kızlar nebülizatör alacak mısınız yoksa doğumdan sonraya mı bırakacaksınız? Bazı şeyleri abartıyor muyuz acaba yav doktor önerirse mi alınmalı yoksa her türlü alınması gereken bir şey mi acaba

Kızlar nebülizatör alacak mısınız yoksa doğumdan sonraya mı bırakacaksınız? Bazı şeyleri abartıyor muyuz acaba yav doktor önerirse mi alınmalı yoksa her türlü alınması gereken bir şey mi acaba
Canım ben nebulizatoru kızım kreşe başlayacağı zaman aldım. 4 yasinda😅 okulda çok hastalanır dediler. öncesinde hiç lazım olmadı çok şükür. Yani evde durmasında bir zarar yok tabi sırası geliyorsa her şey tamamsa alınabilir 🤗

Canım ben nebulizatoru kızım kreşe başlayacağı zaman aldım. 4 yasinda😅 okulda çok hastalanır dediler. öncesinde hiç lazım olmadı çok şükür. Yani evde durmasında bir zarar yok tabi sırası geliyorsa her şey tamamsa alınabilir 🤗
O zaman gereksiz ya, 2-3 sene beklerken bozulur zaten 😂 en sona bırakayım madem öyle. Hangi marka kullanıyorsunuz

Almicammm gerek görürse doktor öneriyor zaten önden almaya gerek yok bence. Bu tarz durumlarda arkadaşımın ulvi cümlesini sen de motto edin ben öyle yapmaya başladım dngjf MAHRUMİYET BÖLGESİNDE YAŞAMIYORUZ

Almicammm gerek görürse doktor öneriyor zaten önden almaya gerek yok bence. Bu tarz durumlarda arkadaşımın ulvi cümlesini sen de motto edin ben öyle yapmaya başladım dngjf MAHRUMİYET BÖLGESİNDE YAŞAMIYORUZ
Ben de SAVAŞA MI GİDİYORUZ diyorum hep, 464837 tane tuvalet kağıdı/kağıt havlu stoklayan insan gördüğümde özellikle 😂 bu bebe alışverişinde insan heves edip bkunu çıkarıyor ya bu da onlardan biri. Bir tane çocuk doktoru takip ediyorum ben kadın yenidoğan alışveriş listesinde nebülizatör nasıl olur ya diye video çekmişti hatta 😂

Ben de SAVAŞA MI GİDİYORUZ diyorum hep, 464837 tane tuvalet kağıdı/kağıt havlu stoklayan insan gördüğümde özellikle 😂 bu bebe alışverişinde insan heves edip bkunu çıkarıyor ya bu da onlardan biri. Bir tane çocuk doktoru takip ediyorum ben kadın yenidoğan alışveriş listesinde nebülizatör nasıl olur ya diye video çekmişti hatta 😂
Ben de dedim ya bi bebekli tanıdığıma gittim geçen diye. Senin listeyi gösterdim hangilerini aliyim diye. Bunlar gerçekten yenidoğan mı hepsini mi hazır edeceksin diye şok oldu kadın dkfn

O zaman gereksiz ya, 2-3 sene beklerken bozulur zaten 😂 en sona bırakayım madem öyle. Hangi marka kullanıyorsunuz
Doğru karar. 😉 nexus bizimki. Sessiz sakın çalışıyor uyurken rahatsız etmiyor. Ama ben ilaçlı kullanmadim o zaman performansı değişir mi bilmiyorum serum fizyolojikle kullandık birkaç kez.

Yok yahu nebulizatöre ne gerek var cagırmayın kötüyü☺️ lazım olursa heryerden temin edilebilecek bir sey o zaten. Benim ilk kızım sık da hastalansa hiç tıkanmazdı mesela ona gerek olmamıştı. 2. Kızım da kısın nerdeyse her hastalandıgında tıkanıyor ona kullanıyoruz ara ara

Ben daha hiçbir bebekli evde görmedim yaa çok lazım olursa doktor önerir zaten. Daha neler aldın acaba böyle klsjlfs

Benim kedoşum astım hastası nebülizatör cihazı var temizleyip bunu kullansam olur mu acep 😆

Eklentiler

• a4149eee-6ac2-4ada-bcd4-c8374d499331.jpeg
    a4149eee-6ac2-4ada-bcd4-c8374d499331.jpeg
    82,6 KB · Görüntüleme: 51
Ben de dedim ya bi bebekli tanıdığıma gittim geçen diye. Senin listeyi gösterdim hangilerini aliyim diye. Bunlar gerçekten yenidoğan mı hepsini mi hazır edeceksin diye şok oldu kadın dkfn
Djdmsjdksks ve ben onu o kadar sadeleştirdim ki inanamazsın. İnternetteki listelere bakarsan farkı göreceksin😂

Ben daha hiçbir bebekli evde görmedim yaa çok lazım olursa doktor önerir zaten. Daha neler aldın acaba böyle klsjlfs
Fjskfjskdkd valla henüz gereksiz sayılabilecek bir şey almadım yavrum belki yazlık kıyafeti falan fazla almışımdır bi tık ama her şey bitince saçmalayabilirim 😂 şu anda internetteki tüüüüm yenidoğan alışveriş listelerinde var, ben de madem bu kadar söylüyorlar gerekli herhalde dedim.

Yok yahu nebulizatöre ne gerek var cagırmayın kötüyü☺️ lazım olursa heryerden temin edilebilecek bir sey o zaten. Benim ilk kızım sık da hastalansa hiç tıkanmazdı mesela ona gerek olmamıştı. 2. Kızım da kısın nerdeyse her hastalandıgında tıkanıyor ona kullanıyoruz ara ara
O zaman bu insanlar çıldırmış biz de buna ortak olmuşuz demek ki 😂

X